Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Pkklılar camiye saldırdı  (Okunma sayısı 1631 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 17, 2007, 08:12:18 ös
  • Ziyaretçi

Terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalanın sağlık durumunu bahane ederek dün yürüyen grup, gösteri yaptıkları yerin 200 metre yakınındaki Eyüp Sultan Camiine taşlı sopalı saldırıda bulundu. Yaklaşık 50 kişilik PKKlı grup önlerinden geçen bir düğün konvoyundaki Türk bayraklı arabaları önce taşladı. Ardından caminin içine giren PKKlılar, düğün sahipleri ve camide bulunan vatandaşların üzerine yürüdü. Olayların dışarıya da taşması ardından polis havaya ateş açarak ve gaz bombası kullanarak grupları güçlükle ayırdı. Çıkan arbedede 6sı polis olmak üzere 10 kişi hafif şekilde yaralandı. PKKlılar cami imamına ait ev ile çayevi, toplantı salonun camları ve cami tabelasına zarar verdi.

Öcalanın yakalandığı şubat ayında Strasbourgda toplanan binlerce PKKlı yandaşına Strasbourg Belediyesi Meinau semtinde bulunan ve Avrupanın en büyük camilerinden biri olan Eyüp Sultan Caminin yakınlarındaki alanı tahsis ediyor. Yıllardır burada toplanan göstericiler araba ve otobüslerini caninin yanı başındaki otoparka parkediyor. Gösteri alanının değiştirilmesi için daha önce defalarca belediye yetkilileri ve polise müracaatta bulunduklarını ifade eden Eyüp Sultan Camii Cemiyet Başkanı Sabit Aydemir saldırganlar hakkında şikâyette bulunduklarını belirtti. Aydemir, "Polis tam zamanında devreye girerek göstericileri uzaklaştırdı. Ama hepsini otobüslere bindirip yolladılar. Ne biri gözaltına alındı ne otobüslerin plakası alındı. Avrupanın değişik yerlerinden geldikleri için saldırganları teşhis etme şansımız da yok. Şikâyette bulunduk. Vali ile de görüşmemiz olacak. Olayın bir daha tekrarlanmaması için miting yerinin değiştirilmesini arzu ediyoruz." şeklinde konuştu.

Öte yandan cami yönetiminin gösteri günü tedbir alarak camiyi kapalı tutması olayların boyutunun büyümesini önledi. Camide az kişinin bulunması sayesinde olayın ucuz atlatıldığını dile getiren görgü tanıkları saldırganların hepsinin elinde sopaların bulunduğuna da dikkat çektiler.


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
12 Yanıt
5245 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 02, 2012, 07:15:41 ös
Gönderen: yazbenide
2 Yanıt
2226 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 03, 2013, 12:54:13 öö
Gönderen: 418