Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Altı Milyarıncı Bebek  (Okunma sayısı 2430 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 21, 2007, 07:26:21 öö

 Geçen pazar açıklandı ki, dünyadaki altı milyarıncı bebek o gün saat ikiyi bilmem kaç geçe doğdu.
       Bizim kanallardan birisi hoş bir şey düşünmüş ve Süleymaniye Doğumevi'ne giderek, tam o saatte doğan bebeği izleyerek, "bizim altı milyarıncı bebek"imizi görüntülemiş.
       Sembolik olarak altı milyarıncı bebek saptanmış ve aile ile görüşmeler yapılmış. Doğal olarak babada heyecanlı, annede yorgun bir mutluluk ve neşe beklemez misiniz? Ne yazık ki hayır, o kısacık haberde Türkiye ile ilgili pek çok şey vardı, bir tek mutluluk dışında.
       Önce beklemekte olan baba ile konuşuluyor. Adamın altı milyarıncı bebek filan hiç umurunda değil... Sağlığı mağlığı da taktığı yok. O, kafayı takmış çocuğun cinsiyetine. "O para kazanacağı bir meslek sahibi olsun" diyor. Muhabir neşeli bir sesle, adamı neşelendirmek istercesine soruyor, "Hangi mesleği seçmesini isterdiniz?" Adam asık suratıyla, "Memur olsun isterim" diyor. Muhabir, "Memurlar şu anda kan ağlıyor ama" diyor... Baba sıkıntı içinde "Olsun, yine de memur olsun" diye ısrar ediyor.
       O anda baba için önemli olan doğacak oğlu bir işe girsin ve ileride ailesine bakacak duruma gelsin. İyi iş ise baba için maaş demek... Az olsun ama risksiz, düzenli bir parası olsun. Kendisi öylesine muzdarip işsizlikten. Yeni doğacak bebeği için hayal bile kuramıyor... Aklına yalnızca "memur olması" geliyor.
       Ve bebek doğuyor, mutlu bir hemşire, mutlu bir yüzle, "Müjde bir kızınız oldu" diyor. Bu haber belli ki ailede bir yıkım oluyor.
       Bebek annenin yanında kundağında yatıyor. Annenin yüzünün asıklığı ve mutsuzluğu ekrandan odalarımıza doluyor. Sıkıntılı bir tavırla, "Yorgunum, konuşamam" diyor.
       Oğlunun ileride memur olup kendilerine bakacağını hayal eden baba ayakta ve yıkılmış durumda. "Hiç kız ismi düşünmemiştim ki, hep erkek isimleri düşünmüştük" diyor. Kız bebek, zaten hayal kuramayan babayı iyice felç etmiş durumda. Eğer ultrasonda baktırsalardı "bu acı gerçek"e şimdiye kadar alışmış olurlardı. Ama belli ki aile onu bile yaptıramamış. O yüzden şimdi şok yaşanıyor. O anda yanlarında olup "Üzülmeyin kız bebekler de büyüyünce para kazanıp, size bakabilirler. Yeter ki onlara imkan tanınsın" demek istiyorum.
       Birbirlerinin gözüne bile bakmadan asık suratlarıyla şaşkın ve bitkin öylece kalakalmış aile ekrandan kaybolana kadar, kimbilir öteki ülkelerin altı milyarıncı bebekleri nasıldı diye düşünüyorum?


Duygu Asena 24 Temmuz 1999 Cumartesi Milliyet


Mayıs 21, 2007, 08:29:20 öö
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Aktif Uye
  • ***
  • İleti: 922
  • Cinsiyet: Bay

Umarım saglıklı bır sekılde buyur ve aılesının beklentılerıne cvb verır aksı halde bu hayat karmasasında daha 17-18 yasında evlenmekten baska bır caresı kalmaz......
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
7 Yanıt
3423 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 30, 2007, 12:41:46 öö
Gönderen: nietzsche
9 Yanıt
3398 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 21, 2008, 12:12:45 öö
Gönderen: Lux_e_Tenebris
0 Yanıt
980 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 29, 2015, 01:37:12 öö
Gönderen: MEDUSA