Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İçtenlik  (Okunma sayısı 10371 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 30, 2015, 09:44:47 ös
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İçtenlik, maskelerin arkasında saklanmamak, içten pazarlıklı olmayıp olduğu gibi görünmek ve davranmak. Günümüz koşullarında ya da günümüzden önceki zamanlarda edinilmiş olan deneyimlerden yola çıkılarak insanlar içten olmaktan vazgeçmemeli.

Saygılar.
"Bir tapınaktır dünya, direklerinden akan

Anlaşılması güç, karışık sesler duyulur..."

Şubat 01, 2015, 02:46:14 ös
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Her zaman içten olamaz insan bu enerjiyi kaybetmez vücut.

Ben insan için kalpazan dolandırıcı iki yüzlü olsun demiyorum,arkadaşım bana napıyorsun diye mesaj atsa şuan masonlar.org'dayım forumda araştırma yapıyorum diyemem her zaman içten mi olacağız olamayız bunu yapamayız oturuyorum sen napıyosun peki nasılsın deriz !
Saygılarımla.

Ağustos 07, 2015, 10:54:06 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın kajmeran, içten olmak genel bir nitelik taşır. Özelde ise onu kişi şekillendirir. Kendini ifade biçimine göre şekil verir.

Saygılar.
"Bir tapınaktır dünya, direklerinden akan

Anlaşılması güç, karışık sesler duyulur..."

Eylül 09, 2015, 11:42:16 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Merhabalar,

Ben içimden geldiği gibi davrandığımı bu nedenle samimi bir insan olduğumu düşünüyorum. Böyle davrandığım için de insanların güvenini kazandım. (insanların güvenini başka şekillerde de kazanılabilir ancak samimi davranmak süreci kısaltır)

İnsan ilişkilerinde güvenin önemi ve etkisi de incelenebilir.

İçten davrandığım için çok şey kazanmışımdır.
İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil prensipleri ve inançlarıdır.   A. Einstein

Eylül 10, 2015, 12:11:28 öö
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İçten davranmak ve samimiyeti özdeşleştirmek doğru olmayabilir.içten davranmak ya da samimi olmak çevremizdeki insanların bizden uzaklaşmasına da sebebiyet verebilir.Bu üzerinde yoğunlaştığımız,yansıttığımız duygu ve olgulara göre değişiklik gösterir.Her zaman samimi davranmak pekte mantıklı değildir esasen.
Saygılarımla.