Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: 30 Ağustos  (Okunma sayısı 4292 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 30, 2012, 09:42:53 öö
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 501
 • Cinsiyet: Bay

Emparyelizme karşı bütün dünya halklarına  ilham kaynağı bir başarı olarak gördüğüm, bu yönüyle de dünyadaki bütün ezilen halkların zaferi olarak düşündüğüm, 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu ve mutlu olsun.

En içten sevgi ve saygılarımla.
enelsır


Ağustos 30, 2012, 04:03:10 ös
Yanıtla #1

"Cidden, 30 Ağustos bizim Türkler’in en büyük bayramlarından biri ve zannediyorum ki yalnız bizim değil insanlığın bayramlarından biri. Çünkü, biz 30 Ağustos’ta, ilk defa biz Türkler insanlığa sömürgeciliğe karşı ve emperyalizme karşı muzaffer olabilmenin yollarından birini gösterdik. Bu da sömürgeciliğe karşı silah elde çarpışmakla olur. Ve sömürgeciliğin her şeye rağmen yıkılmaya mahkum olduğunu gösteren milletlerden biri de benim milletimdir. Bunun için cidden bu bayram büyük bayramdır. Ve bir daha tekrar ediyorum. Yalnız Türk milletinin bayramı değil, insanlığın da bayramlarından biridir. ''

NAZIM HİKMET RAN
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus


Ağustos 30, 2012, 06:57:19 ös
Yanıtla #2
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1828

Evet Usta hakli hemde yerden göge kadar hakli, bu bayram sadece türkiye halklarinin degil, ezilen bütün halklarin bayrami olmaliydi ama biz neyaptik tutup bu halklarin bayramini sadece askerin dar kafaliligina teslim ettik ve onlarda bu bayramin icini tamamiyle bosaltip ( cünkü halkin, karsisinda savas kazandigi ama askerimizinde donunun lastik parasini veren emperyalisler böyle istiyor diye ) sadece askeri bir bayrammis gibi senelerce kendileri calip kendileri oynadilar. Türkiye halklarinin karsisinda savas kazandigi emperyalisler kendilerine bosuna " Bizim cocuklar " demediler yani.

Ama herseye karsin bizim yüregimizde 30.Agustos anti emperyelist zafer bayrami olarak kalacak.

Anti emperyalist 30. Agustos Zafer Bayraminizi yürekten kutluyorum.

Saygilar
« Son Düzenleme: Ağustos 30, 2012, 07:00:20 ös Gönderen: Tij »


Ağustos 30, 2012, 07:03:06 ös
Yanıtla #3

Değerli yorumunuz için teşekkürler Sayın Tij. Konuyla bağlantılı şu videoyu paylaşmak istedim:

NAZIM Hikmet'ten 30 Ağustos Değerlendirmesi


Saygılarımla.
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus


Ağustos 30, 2012, 09:14:21 ös
Yanıtla #4
 • Ziyaretçi

Bağımsızlık ve Cumhuriyete giden yolda nice canlar verilip ne kanlar döküldü. Gerçek şu ki! Türk Milleti 10000 yıllık geçmişi ile tarih yazmaya alışık bir ırktır. Dolayısı ile yıldönümlerini kutladığımız her zafer; gelecekteki zaferlerimizin nişanesidir. Emperyalizme karşı top yekün savaş açan Türk Milleti'nin daha nice Zafer Bayramlarını kutlamaya.. Var olma mücadelesinde emeği geçen Ulu Hakan Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile birlikte içinden nice atsız kahramanlar çıkartan aziz atalarımızın ruhları şad, mekanları uçmak olsun.. ZAFER'imiz kut'lu olsun..

Saygılarımla;
Gök


Ağustos 30, 2012, 09:48:27 ös
Yanıtla #5
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 3082
 • Cinsiyet: Bay


cünkü halkin, karsisinda savas kazandigi ama askerimizinde donunun lastik parasini veren emperyalisler böyle istiyor diye

SÖZÜN BİTTİĞİ YER anlamayanlara İTHAF olunur ...

 :-[ :-[ :-[
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus


Ağustos 31, 2012, 01:12:45 öö
Yanıtla #6
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 731
 • Cinsiyet: Bay


30 Ağustos Zafer Bayramı günü gazete manşetleri.
Hani bayram nerede?


Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti


Ağustos 31, 2012, 01:17:52 öö
Yanıtla #7
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 3082
 • Cinsiyet: Bay

Aynen doğudaki Törendeki görüntüler ve Devlet erkanının ACZİ ; inanın yüreğimi paraladı.F tipi yapılanmadaki eş dostlar nerede ; yoksa malum ZAT İZİN VERMEDİ Mİ ACABA  !


YAZIK HAKİKATEN YAZIK , bazıları ellerine KINA yaksın ,

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, kentte kaçak çay satışının yaygın olduğunu belirterek, “Nereye gitsem kaçak çay var. Böyle bir şey olamaz. Böyle bir Türk vatandaşı olur mu? 'PKK kahrolsun diyorsunuz' ama PKK'ya destek veriyorsunuz, kaçak sigara ve çay içmekle” dedi.

Hakikaten merak ediyorum , hadi soysuzların malum ZİKİR'leri; diğer SOYLU geçinenler acaba 3 Maymunu mu oynuyorlar onu merak ediyorum. Sayın Cerrahoğlu güzel söylüyor , kaçak çay hakkında benim bölgem silme bu haltı içiyor ama merk ettiğim; sigarada vatandaş ne yapsın en ucuz sigara 5 TL ama PKK denen zumrenin sattığı 2 veya 2.5 TL varın dar gelirli vatandaşın yerine kendinizi koyun ,İnanın en milliyetçi arkadaşım bile mecburen ordan alıyor . Merak ettiğim Emniyet teşkilatı bilmiyormu bu sigaraları ? İnanın adamlar aleni bir şekilde küçük masalarda bu sigaraları satılıyor  >:( >:( >:(   Hem de Ülkü Ocağının çevresinde  ??? ??? ???

Neyse Saygılar, ne kadar kaldıysa ...
« Son Düzenleme: Ağustos 31, 2012, 01:40:10 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus


Ağustos 31, 2012, 01:44:39 öö
Yanıtla #8
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 3082
 • Cinsiyet: Bay

Sayın Asimov;

30 Ağustos Zafer Bayramı günü gazete manşetleri.
Hani bayram nerede?
 >:( İLAHİ KARDEŞİM onların ZİKRİ'nin bu olduğunu yenimi  anladın . ???
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus


Ağustos 31, 2012, 09:42:33 öö
Yanıtla #9
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 731
 • Cinsiyet: Bay


Mustafa Kemal, gizlice Akşehir’e gelmiş, İsmet İnönü ve Fevzi Çakmak’la buluşup, büyük taarruz’un ayrıntılarını gözden geçirmiş, Yakup Şevki ve Nurettin paşalara harita üzerinde planını anlatmış; Şuhut yakınındaki Kocatepe’ye başkomutanlık çadırını kurdurmuştu.

*

Afyon’un güneyinden Dumlupınar yönüne baskın şeklinde başlayacak, cephe gerisini süvarilerle salam gibi dilim dilim keserek, göğüs göğüse, meydan savaşına zorlayacaktı.

*

Yunan ordusu, Afyon’u müstahkem hale getirmiş, tel örgüler, topçu mevzileri ve makineli tüfek yuvalarıyla takviye etmişti. İzmir-Eskişehir demiryolu, Mudanya iskelesi elindeydi, keşif uçaklarıyla istihbarat, 4 binden fazla kamyonla lojistik üstünlüğü vardı. Piyade sayısı katbekat fazlaydı, açık araziden gelecek taarruzu rahatlıkla def edebileceğini düşünüyordu.

*

Oysa… Vaziyet hesapladıkları gibi değildi. Nurettin paşa komutasındaki 1’inci Ordu, yarma harekâtı yapacaktı. İzzettin Çalışlar ve Kemalettin Sami Gökçen komutasındaki kolordular, nispeten zayıf görülen Çiğiltepe, Tınaztepe, Belentepe’ye taarruz edip, Afyon’a yüklenirken… Fahrettin Altay’ın süvari tümenleri, sarp olduğu için Yunanların savunmaya gerek görmediği Ahır Dağı üzerinden arkalarına sızıp, İzmir istikametini kesecekti.

*

Plan yürek istiyordu ama, dâhiceydi… Çünkü, yarma bölgesinde, 30 bin Yunan askerine karşılık, 100 bin Türk bulunacak, haliyle, 1’e 3, darmadağın olacaklardı. Cephe hattında bulunan 230 bin Yunan, karşıdan saldıran Yakup Şevki paşa komutasındaki 80 bin kişilik 2’nci Ordu’ya kıyasla, çok daha büyüktü ama, hem cephe gerisiyle irtibatları kesildiği için paniğe kapılacak, hem de, önden 80 bin, arkadan 100 bin’le mengeneye alınacaktı.

*

Kader ağlarını örüyor.
Türk milleti kurtuluşunu…
Topçu, ateş emrini bekliyordu.

*

Mustafa Kemal, uzuuun uzun incelediği haritadan başını kaldırdı, o keskin gözleriyle kurmaylarına bakarak… Beyler, benim kulağım ağrıyor, galiba yıkanırken su kaçtı, doktor tavsiyesiyle üç-beş gün hastanede yatayım da, memleketi sonra kurtarırız dedi!

*

Zaten kulak’tan mustarip olan İsmet İnönü, ha yaşa be paşa diyerek fırladı yerinden, üzerinize afiyet ben de biraz üşütmüşüm, kupa çektirip, iki-üç gün battaniyeye sarılarak dinleneyim bari… Fevzi Çakmak, ayıptır söylemesi, bağırsaklarını bozduğunu, Nurettin paşa, sinüzit yüzünden başının zonkladığını, Yakup Şevki paşa ise, bu mevsimde alerjisinin azdığını, hapşırmaktan dürbüne bile bakamadığını söyledi. Fahrettin Altay at’a binmekten basurlarının kanadığını, İzzettin Çalışlar bileğini burktuğunu, Sami Gökçen dizinde kıl döndüğünü anlattı. O sırada çadıra giren, 3’üncü Kafkas tümeni komutanı Kazım Orbay, fazla aspirin’i olan var mı diye sorarken… Kâğıt mendil olmadığı için mecburen haritaya hınkıran 61’nci tümen komutanı Salih Omurtak, tıkalı burnuyla genizden genizden konuşarak, benim 3’üncü taburda bi onbaşı var, şahane adaçayı kaynatıyor tavsiyesinde bulundu.

*

Neticede, son noktayı Mustafa Kemal koydu, canımızdan kıymetli mi birader, ölümlü dünya, çekin bütün mevzilere telgrafı, eylülde filan taarruz ederiz, bilemedin ekim yani… Valla öyle dedi İsmet, tutturmuşlar bi 30 Ağustos diye, Allah’ın günleri torbaya mı girdi.

YILMAZ ÖZDİL-HÜRRİYET
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
14 Yanıt
4082 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 30, 2011, 10:08:52 öö
Gönderen: 418
1 Yanıt
2052 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 29, 2007, 10:04:36 ös
Gönderen: paragon
2 Yanıt
2928 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 14, 2011, 07:27:28 ös
Gönderen: BULGARIA
3 Yanıt
1181 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 30, 2014, 11:22:55 ös
Gönderen: ozkann
3 Yanıt
1801 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 11, 2015, 08:17:28 ös
Gönderen: Kağan
3 Yanıt
1563 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 21, 2015, 12:56:15 öö
Gönderen: burakc
0 Yanıt
964 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 21, 2015, 07:43:30 ös
Gönderen: Metatron
4 Yanıt
1230 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 30, 2015, 01:59:54 ös
Gönderen: Melina