Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Abdestli Kapitalizm  (Okunma sayısı 1890 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 24, 2013, 05:47:15 ÖS
  • Aktif Uye
  • ***
  • İleti: 864
  • Cinsiyet: Bayan


Yazar: Eren Erdem

Abdestli Kapitalizm bir şirk dinidir. Çünkü şirk, kelime anlamı itibari ile bir mala iki kişinin sahip olması demektir. Dolayısı ile Allahın, yani halkın malını gasp edenler, Kuranın diline göre şirk ehlidir.

Abdestli Kapitalizm, Allah ve Peygambere yalan isnad etmek sureti ile oluşturulan emperyalist bir ideolojidir. Bağlı olduğu odakların genel çıkarlarını koruma adına, dinin içeriğini tersyüz etme mücadelesi veren, sosyo-ekonomik bir hegemonyadır.

Abdestli Kapitalistler, mutlak dindarlık iddiası ile faaliyet yürütürler. Ancak bilinmelidir ki, Abdestli Kapitalizmin mimarı bizzat Haçlı Emperyalizmidir.

Kuran verilerine bakıldığında, içerik ve pratiği açısından Şirk dini saflarında yer alan Abdestli Kapitalizm, dinin toplumcu yüzünü katlederek, dini bir pusu kurma aracı haline getirenlerin ortak mesleğidir...

Bugün, Emperyalizm ile çelişmeyen bir İslam algısı egemen ise, bu tamamen Abdestli Kapitalizmin eseridir. Çünkü, pratik düzlemde yaşama dikte ettiği din algısı, okumanın, sorgulamanın ve düşünmenin yasak olarak kabul edildiği bağnaz bir putperestlikten ibarettir.

Dinin gerçeklerinin üzerini örtmek sureti ile oluşturulan bu bağnaz tahakküm, yine Hazreti Resul tarafından yıkılmış, ancak Kerbela harbi ve sonrasında Abdestli Kapitalistler eliyle tekrar hegemonya haline dönüşmüştür...

Kuranın öncelikli bir emri olan infak/mal paylaşımı emrinin üzerini örtmek sureti ile oluşturulan bu tahakkümle bina edilen din, nüsukların, şekillerin ve ataperest ezberlerin dinidir.

Bu dinin mensupları şu ayetten bihaberdirler;

...Sana neyi infak edeceklerini/dağıtacaklarını sorarlar; de ki, kazandıklarınızın ihtiyaçtan artanının tamamını...


http://www.dr.com.tr/Kitap/Abdestli-Kapitalizm/Eren-Erdem/Arastirma-Tarih/Politika-Arastirma/Turkiye-Politika-/urunno=0000000399605
Adequatio intellectus et rei


Haziran 24, 2013, 09:20:10 ÖS
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Kitabı okumuştum , tavsiye etmediğim bir kitap

En beğendiğim  nokta  ise yazarın  islam sosyalizmi diye bir şeyin olmadığını tek cümleyle iyi açıklamasıdır.


Haziran 24, 2013, 11:49:35 ÖS
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **
  • İleti: 403
  • Cinsiyet: Bay

Eren erdem internet arkadaşımdı iyi kalpli bir çocuktur yanlız arapça bilmez (bende bilmem) onun kitapları yerine Y. Nuri Öztürk'ün kitaplarını okumanızı öneririm. İkisinin görüşleri aynı paraleldedir.


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
0 Yanıt
1345 Gösterim
Son Gönderilen: Haziran 28, 2007, 09:44:18 ÖS
Gönderen: shemuel
4 Yanıt
4184 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 04, 2007, 01:18:26 ÖÖ
Gönderen: shemuel
2 Yanıt
1789 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 08, 2013, 08:32:33 ÖÖ
Gönderen: Melina