Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Müslüman terörist olamaz  (Okunma sayısı 8580 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 02, 2007, 09:11:18 ÖS
 • Ziyaretçi

Cami imamları: Müslüman terörist olamaz     

Müslüman'ın terörist olamayacağını defaatle dile getiren New York ve New Jersey'deki cami görevlileri ve Türkiye New York Başkonsolosluğu Din Ataşesi Dr. Gazi Erdem, İslam dünyasının terörü kesin bir dille reddetmesi gerektiğini söyledi. Dr. Gazi Erdem, İslam dininin öldürme gibi bir emri bulunmadığına işaret ederek, "Kalp kazanmaya, insan kazanmaya yönelik bir tavrı vardır." dedi. Müslümanların terör faaliyetlerini kesin bir dille reddetmesini isteyen Dr. Erdem, bunun için ortak bir ses oluşturulmasına ihtiyaç duyulduğunu vurguladı. "Terör faaliyetlerinin İslam'ın imajıymış gibi sunulması ise ciddi bir yanlış." diyen Erdem, bazı Müslümanların bu tür eylemlere katılarak gösterilmeye çalışılan olumsuz imgeye katkıda bulunduğunu söyledi. Dr. Erdem, İslam dinini samimi olarak yaşayan bir Müslüman'ın terörist faaliyetin içinde olmayacağını vurguladı.Türkiye New York Başkonsolosluğu Din Ataşesi Dr. Gazi Erdem sözlerini şöyle sürdürdü: "Hiçbir yerde duydunuz mu, Peygamberimiz birine suikast düzenlemiştir? Bir yere bomba koymuştur? Kendisine eziyet edenlere dahi sevgi göstermiş bir dinin peygamberini takip eden insanlar bu tarz organizasyonların içinde olmamalı. Bizim dinimiz bir insanı öldürmekle tüm insanlığı öldürmeyi bir birine eşit sayan bir dindir. Terörist faaliyetlerin içinde yer alan ve Müslüman denilen insanların nasıl yaşadıklarını sonradan öğreniyoruz." Terör olaylarına karıştığı iddia edilen kimselerin geçmişlerinin iyi araştırılmasını isteyen Dr. Erdem, sarhoş, uyuşturucu kullanan ve çevresinde sevilmeyen kimselerin bu tür eylemlere karıştıklarını iddia etti. Erdem, "Soruyorum sizlere, böyle kimselerin Müslümanlıkla nasıl bir alakası olabilir?" diye konuştu. Erdem sözlerini şöyle tamamladı: "Biz camilerimizde verdiğimiz hutbelerde 'Müslüman terörist olamaz' mesajını anlatıyoruz. Dinimizin gülen çehresi ile insanlığı kucaklamamız gerektiğini belirtiyoruz. Terör gibi asla tasvip edilmeyecek cahiliye dönemi bir anlayışın ancak önüne eğitim ile geçilebilir. Bu nedenledir ki, dinimizi en iyi şekilde öğrenmek ve öğretmek zorundayız. Tek çaremiz budur."

Bronx Islam Culture Center'ın Ganalı İmamı Abdullah

Pew şirketinin yaptığı kamuoyu yoklamasında ortaya çıkardığı sonuçlar ve terörizm üzerine konuşmayacağını belirten İmam Abdullah, kendisinin görevi olarak yalnızca camide Allah'ın ismini zikredip, O'nun dinini anlatmak olarak tanımladı. Cami içinde sağlanabilecek barış ve huzurun sokaklara da yansıyacağını kaydeden Abdullah, gençlere özellikle Hak dininin iyi anlatılması gerektiğine vurgu yaptı. Kur'an-ı Kerim'in birçok suresinde insan hayatına verilen değere dair ifadelerin olduğuna değinen Abdullah, "Hz. Adem'den Peygamber Efendimize kadar Allah'ın kullarına her seslenişinde, insan canına verdiği değeri vurgulanmıştır." dedi. Allah'ın yarattığı kullarına değer vermesinde herhangi bir millet ya da din ayrımı yapmadığını ifade eden Abdullah, bu nedenle özellikle Müslümanların hem farklı mezheplere hem de gayri Müslimlere karşı hoşgörü içinde olmaları gerektiğini söyledi. "Allah'ın yarattığı kullara saygı göstermelidir ki bir mümin, kulluk görevini yapabilsin" diyen Abdullah, kalbinde insan sevgisi olmayanın dinen bütün olduğunu söylemenin zor olduğunu savundu. Her gün beş vakit camiye gelen Müslümanların yaptığı ibadete Allah'ın kendisinin ihtiyaç duymadığını belirten Abdullah şöyle devam etti: "Bu namazlara bizlerin ihtiyacı var. Allah bizlere her gün beş vakit camiye, mescide gelin diyerek aslında toplumsal bir barışın olmasına zemin sağlıyor. Camiye gelenler zamanla birbirlerini tanıyıp aralarında yakınlık kurulacaktır. Bu yakınlık ferdi çıkışların önüne geçip toplumsal dayanışmayı artıracaktır. İşte insanların kalplerine, vicdanlarına polis dikme budur."

İslam'ın kelime olarak da barışı ifade ettiğinin altını çizen Abdullah, bunun da öncelikle camilerde sağlanabileceğine inandığını söyledi. Cami içindeki cemaat arasında barış ortamının sağlanamaması durumunda dışarıda bunun asla mümkün olmadığı fikrinde olan Abdullah, "Allah'ın evini her türlü dünyevi çıkar ve ihtiraslardan uzak tutmalıyız. Camiler insanların huzur bulacağı, sığınacağı yerler olmalıdır. Yalnızca Müslüman'ın değil gayri Müslimlerin de sığınacağı kutsal mekanlardır camiler." Şeklinde konuştu.

Ulu Cami İmamı Aydın Yığman

Sözlerine, Mevlana Celaleddin Rumi'nin, ‘Alemin özü insandır' tanımlamasıyla başlayan İmam Yığman, Kuran'da insana verilen değerin Mevlana tarafından ifade edildiğini dile getirdi. Ulu Cami İmamı Yığman, sevgi dininin terörle, canlı bombayla birlikte anılmasını ise korkunç bir cehalet örneği olarak yorumladı. Yığman şöyle devam etti: "Bizim dinimiz insan hayatına öyle ehemmiyet veriyor ki bakın bunu hem Efendimizin hayatında hem de Kur'an'da görüyoruz. Efendimiz, düşmanına karşı bile nezaketi elden asla bırakmamıştır. İki Cihan Güneşi'nin insanlara karşı bu kadar nezaket sahibi olması şüphesiz ki Allah'ın arzu ettiğidir." İslam dininin sevgi ve merhamet dolu olduğuna işaret eden Yığman, yolda bulunan bir taşı kenar a itmenin dahi büyük sevap oluşuyla İslam'da nezaketin, inceliğin ne boyutta olduğunun altını çizdi. "Hayvanlara dahi kötü davranmayı men eden yüce dinimizdir." diyen Yığman, insanın birbirine ve diğer canlılara gösterdiği merhametin İslam'a göre sadaka yerine geçtiğini dile getirdi. Her Müslüman'ın Hz. Muhammed'in (sav) hayatını iyi anlaması gerektiğini belirten Yığman, yaratılmışların en şereflisi olan Efendimizin dahi ferdi karar yerine istişareye büyük önem verdiğini söyledi. Cihat diyerek canlı bomba olup kadın-çocuk demeden cana kıyanları İslam ile bağdaştırmanın mümkün olamayacağını aktaran Yığman, karınca hayatına değer veren sevgi dininin bazı art niyetli kimseler tarafından farklı gösterilmeye çalışıldığını savundu. Yığman sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Allah için katliam olabilir mi? Böyle bir şeye insan Allah dini için göz yumabilir mi? Peygamber Efendimiz münafığa bile münafık olduğunu söylememiştir bildiği halde ve cenaze namazının kılınmasına izin vermiştir. Görüldüğü gibi bırakın katliamı, münafığa bile yaklaşımda bir büyüklük, bir edep var. Efendimizin hayatını bilen bir kimse Müslüman'ın da terörist olmayacağını ve olamayacağını da bilir."

Ortadoğu'da canlı bomba olaylarını İslam dinine bağlamanın yanlış olduğuna dikkat çeken Yığman, Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde görev yaptığını ve orada yaşadıklarını dile getirdi. Yığman, "Kundaktaki çocuğun katledildiğini biliyorum. Bunu insan olan kimse yapamaz ama radikal ideolojilere saplanmış kimseleri bir inançla, bir milletle bağdaştırmak doğru olmaz." derken radikallik ve aşırılığın cehaletin birer meyvesi olduğunu söyledi. İmam Yığman, Amerika'da yaşayan Müslümanların bu topluma adapte olmasının önemine değinerek, "Müslüman'ın hakkı ne ise gayri Müslimin de hakkı aynıdır." şeklinde konuştu.

Amerikalı Darry (Davud) Burtan (41)

10 yıl önce İslam dinine geçtiğini belirten Burtan, terör ve canlı intihar bombalarının hak arayışında asla doğru bir yöntem olmadığı fikrinde. İslam'ın kelime anlamı olarak barışı, huzuru ifade ettiğine vurgu yapan Burtan, "Bu din benim için tek hak dinidir. Teröre bulaşmış kimselerin dini kullanması bunların iyi niyetli olmadıklarını ifade ediyor. Zira İslam dinini kurtarmak böyle insanlara mı kalmış?" dedi. Terörü destekleyen ve içerisinde bulunan kimseleri "kandırılmış Müslümanlar" diye tarif eden Burtan, El-Kaide gibi örgütlerin kimi güç odakları tarafından kullanıldığını ileri sürdü. Terör olayından güç ve para elde edenlerin dışında herkese zarar verdiği görüşünü savunan Burkan, Amerika'nın Ortadoğu'da savaşmasını da eleştiriyor. Özgürlükleri savunan bir ülkenin terörü körükleyecek eylemlerden uzak durması gerektiğini aktaran Burtan, "Terör ile savaşta eğer samimi ise dünya liderleri ve ABD Başkanı ayrım yapmadan fakir insanlara yiyecek ve eğitim yardımında bulunsun. Silaha ayırdıkları paranın üçte birini yardıma ayırmış olsalardı bugün dünyada hem açlık sorunu olmaz hem de terör diye bir şey kalmazdı." diyor.

Gineli Mamadou Jellou Diallo (37)

Fotoğrafının çekilmesine müsaade etmeyen Gineli Mamadou, İslam dünyasına karşı yapılan haksızlığı kabullenemediğini dile getiriyor. Allah'ın kendisi dışında hiçbir kuluna başka insanın canını alma yetkisi vermediğini belirten Mamadou, Filistin'de yaşananlara duyarsız kalan dünyanın terörizmi körüklediği düşüncesinde. Batı'nın İsrail tarafında yer almasının Filistin'de yaşanan sorunun çözümüne engel olduğunu savunan Mamadou, Filistinli canlı intihar bombası olan kimselere başka seçenek tanınmadığı düşüncesinde. Filistinlilere bugün İsrail'in tankla, topla saldırdığını dile getiren Mamadou, "Bu Müslüman insanlar yıllardır bunlara taş ile sapan ile karşı koymaya çalıştı. Her gün İsrail askerlerinin silahından çıkan kurşunlarla Filistinliler ölüyor. Bu kadar haksızlığa nasıl göz yumulur?" dedi. Yahudilerin II Dünya Savaşı'nda soykırıma uğradıklarını hatırlatan Mamadou, "Bugün bu insanlar aynısını Filistinli masumlara yapıyor. Soykırıma uğramış Yahudilere bütün dünya kucak açtı o dönem ama bugün katledilen Filistinlilere herkes yalnızca seyirci." dedi.

Sezai Kalacı - Zaman


Temmuz 02, 2007, 09:40:37 ÖS
Yanıtla #1
 • Ziyaretçi

Sevgili Sublime..

Cami imamlarının vaazlarının ciddiye alınmaması gerektiğini tüm dünya müslümanları çoktan anladı :) Ki bunların çoğu satın alınmış işbirlikcilerdir!

Burda asıl soru "Terörist" tanımında elbette ki..Bir hiç uğruna istediği ülkeyi işgal edip 3 yılda 1 milyon üstü insanın ölümüne sebep olan modern batı ahlakı'nın mı bize terörist diye işaret ettiği insanları damgalayacağız?Milyon üstü milyonları katledip bebekleri kundakta füzelerken,bütün dünyayı kendi metrosunda patlayan bomba sonucu ölen 5-10 vatandaşının yasını tutmaya davet eden,akıllara ziyan batı mantığının mı bize nasıl yaşamamızı öğretmesini isteyeceğiz!Neye inanacağımıza bile karar verebilecek kadar küstahlaşan bu mantık milyarlarca insan tarafından lanetlenmektedir!Haberin kaynağı bile olayı açıklar nitelikte : Zaman Gazetesi :)

Senin teröristin benim şehidim'dir..Açık ve net..Boşa kürek sallamayalım..Saf değiliz
« Son Düzenleme: Temmuz 02, 2007, 09:45:55 ÖS Gönderen: Einsof »


Temmuz 02, 2007, 09:59:38 ÖS
Yanıtla #2
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1091
 • Cinsiyet: Bay

Müslüman terörist değildir demeye bile gerek yok. Kuran ı bir kere ellerine aldıklarında görürler. Ortadoğudaki teröristler ise müslüman olduklarını sanan aciz ve cahil insanlar şeytan onları öyle kandırıyor. Şeytan artık dini yok etmeye çalışmıyor dini değiştirmeye çalışıyor ve başardı.
''Kızıl elmada buluşalım''


Temmuz 02, 2007, 11:02:44 ÖS
Yanıtla #3
 • Ziyaretçi

Sevgili Sublime..

Cami imamlarının vaazlarının ciddiye alınmaması gerektiğini tüm dünya müslümanları çoktan anladı :) Ki bunların çoğu satın alınmış işbirlikcilerdir!

Burda asıl soru "Terörist" tanımında elbette ki..Bir hiç uğruna istediği ülkeyi işgal edip 3 yılda 1 milyon üstü insanın ölümüne sebep olan modern batı ahlakı'nın mı bize terörist diye işaret ettiği insanları damgalayacağız?Milyon üstü milyonları katledip bebekleri kundakta füzelerken,bütün dünyayı kendi metrosunda patlayan bomba sonucu ölen 5-10 vatandaşının yasını tutmaya davet eden,akıllara ziyan batı mantığının mı bize nasıl yaşamamızı öğretmesini isteyeceğiz!Neye inanacağımıza bile karar verebilecek kadar küstahlaşan bu mantık milyarlarca insan tarafından lanetlenmektedir!Haberin kaynağı bile olayı açıklar nitelikte : Zaman Gazetesi :)

Senin teröristin benim şehidim'dir..Açık ve net..Boşa kürek sallamayalım..Saf değiliz
Senin teroristin derken?
En ufak ornek:
Bana gore alisveris merkezinde alisveris eden masum insanlari bir ideoloji/amac ugruna katleden herkes teroristtir. Daha fazla aciklamama gerek yok herhalde.


Temmuz 03, 2007, 12:23:29 ÖÖ
Yanıtla #4
 • Ziyaretçi

burada aslında çok fazla ayrıntıya girmeye gerek yok.nasıl ki bir şehirden birisi bir kanunsuzluk yapınca bütün şehire eşkiya demiyorsak,nasıl ki bir kurum görevlisinin yaptığı hukuksuzluğu bütün kamuya mal edipte bütün kamu çalışanları şöyledir böyledir demiyorsak bir kaç teröristin yaptığı eylemleride bütün müslümanlara mal edemeyiz.
özelliklede islamiyete bunu yıkmak çok saçma olur.islamiyette en büyük örnek olan peygambver efendimiz defalarca anlatılan hayat hikayesinde savaş yılları sırasında bile hukuktan lanuntan vicdandan örnekler verir.
savaş sırasında yeşilliklere dokunmayın kadına çoçuğa el kaldırmayın evleri yağmalamayın diyen bir peygamberin ümmetine birkaç insandışı varlığın yapmış olduğu eşkiyalıkları kimse yıkamaz.
ırakta amerikan askerlerinin yapmış olduğu rezillikleri nasıl bütün hristiyanlara mal etmiyorsak aynı şekilde müslüman dinii seçmiş olupda asıl yolundan saparak önemli DİNİ kuralları (savaş sırasında zulümü ve savaşı karıştırmamak lendini savunamayana vurmamak gibi...)hiçe sayan bazı teröristleride bütün bir ümmete yığmak yanlıştır.bölmeyi tetiklemekten başka hiçbir işe yaramaz.
nasıl ki sn eınsofun terörist dediği batı zihniyeti bir tehlikeyse bazı dini duyguları sömürerek insanlara cennet vaad ederek yaptırılan eylemlerde aynı şekilde terörizmdir.
buradaki tek çözüm yapılan eylemleri bütün bir etnik gruba/ümmete yıkmamak ve her ne şekilde olura olsun gerek aynı dinden gerek başka dinden terörist olanı kabul etmektir.
mesela bu piyasada çoçuklarımızın bile eline düşen kafa kesme videoları???
HZ.ali kendisini öldürmek üzere yaralayan esiriyle şunu yaşıyor:
HZ.ali ağır yaralanıyor vbe sadece bir kere kendisine geliyor.kendisine gelir gelmez diyor ki bana kim vurdu bu yarayı.
hemen getiriyorlar adamı hz.alinin önüne hz ali şahsı görünce ağırına gidiyor diyor ki oysa ne çok yardım etmiştim sana ne çok yanında olmuştu.....o anda bile kızamıyor sadece içindeki acıyı anlatıyor...ve birden gözleri ellerine gidiyor.
suçlunun ellerini sıkıca bağlamışlar.hemen dyor ki hz.ali kim bağladı ellerini neden bağladı
diyorlarki ya ali kaçmasın diye bağladık
olmaz diyor çözün ellerini gevşetin ipleri yazıktır günahtır elleri kan toplamış..esire zulüm etmeyin demedimi allahın resulu.....
ve ölürken şahadetinden önce adama bakıp allah seni affetsin diyor..
y7ani böyle büyükleri olan bir ümmetin terörizme girmesi ne kadar yanlış ne kadar acı ama içimzideki bu terörizmi eritmenin tek yolu kayıtsız şarıtsız her dinden her ırktan ne olursa olsun terörizmi kabul etmek ve üstüne gitmek


Temmuz 03, 2007, 03:22:54 ÖÖ
Yanıtla #5

günümüzde belli sapkınların yaptıklarını onların inandığını sandıkları dine bağlamak hata olur.islami terör diye saçma ötesi bir kavram yaratıldı. müslüman dünyasının her şeye rağmen kendisi de sorumluluk almalı. buna arap tekelinden kurtulunarak başlanabilir çünkü çoğu müslüman dinini öğrenmekten aciz Kuran arapça olduğu için içinde yazanlardan dolayı kutsaldır bunun farkında olmayan cahil kitleler var. islam iyi öğrenilirse (öğretilirse değil öğrenilirse!) bu tarz olaylar yok denecek kadar azalır.
ars longa, vita brevis...


Temmuz 03, 2007, 08:52:20 ÖS
Yanıtla #6
 • Ziyaretçi

Sevgili Sublime..

Alışveriş merkezini bombalayan adamlar canları sıkıldığı için o bombaları atıyor değil mi?Siz hangi dünya'da yaşıyorsunuz?Bugün "Irak'ta Filistin'de Çeçenistan'da Afganistan'da" çarşıda, pazarda, camide , okulda,sokakta yürürken,top oynarken,çocuğunu okula götürürken,ekmek alırken,hastaneye giderken,düğün yaparken füzelenen insanların sayısı milyonu geçti..Ne suçu vardı o zavallıların?Siz bir kerecik olsun minnacık eli kalem bile tutamadan parçalara ayrılan bebekler için,pazarda alışveriş yapıp domates biber alırken bombalanan kadınlar için,düğününde az önce tüm ömrünü birlikte geçirmeye yemin ettiği karısıyla dans ederken füzelerle havaya uçurulan insanlar için..Masum olmaktan yada sokakta yürümekten başka bir suçu olmayan insanlar için tek damla gözyaşı dökdünüz mü?Bir kerecik olsun bu zavallı kanları akıtan canileri terörist ilan ettiniz mi?Siz hiç evinize gittiğinizde sekiz tane amerikan askerinin tecavüzüne uğramış karınızı yerde baygın ve kanlar içinde yatarken buldunuz mu?Siz hiç öpüp koklayıp okula gönderdiğiniz kızınızın,ertesi gün 24 parça haline getirilmiş bedeninin yerleştirildiği tabutun arkasında cenaze namazı kıldınız mı?Siz hiç sırf müslüman olup,onurlu bir yaşam istediğiniz için kanalizasyona atılıp üstünüze idrar bırakan askerlerle muhatap oldunuz mu?Siz neyi hissediyosunuz arkadaşlar?Durun aynanın karşısında bir bakın bakalım şu halinize,şu kafanıza..

Öyle ya ,10 batılı 1 milyon müslümana bedeldir değil mi?Bu mantığı Allah'a havale etmekten başka bir seçenek gelmiyor aklıma..Gerçi Allah'ında bi hayrını görmedik bu zamana kadar ama umarım marifetlerini sergileyeceği günler gelecektir..

Ne diyim size..
« Son Düzenleme: Temmuz 03, 2007, 08:53:55 ÖS Gönderen: Einsof »


Temmuz 03, 2007, 10:39:06 ÖS
Yanıtla #7
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 3123
 • Cinsiyet: Bay

En güzeli Allaha havale etmen...
Allah biliyor kimin ne olduğunu Emmperyalizmin işgallerini batı,doğu yada hristiyan,islam çatışması gibi göstermeyin.
Daha dün saddam hüseyin namazdan sonra halepçeye kimyasal bomba atma emrini verdi.
Halepçedekiler çocuk değilmiydi?
Herkesin kendine göre şehidi vardır.beni ise ilgilendiren kalan sağlardır.


Temmuz 03, 2007, 10:47:33 ÖS
Yanıtla #8
 • Ziyaretçi

Sevgili Sublime..

Alışveriş merkezini bombalayan adamlar canları sıkıldığı için o bombaları atıyor değil mi?Siz hangi dünya'da yaşıyorsunuz?Bugün "Irak'ta Filistin'de Çeçenistan'da Afganistan'da" çarşıda, pazarda, camide , okulda,sokakta yürürken,top oynarken,çocuğunu okula götürürken,ekmek alırken,hastaneye giderken,düğün yaparken füzelenen insanların sayısı milyonu geçti..Ne suçu vardı o zavallıların?Siz bir kerecik olsun minnacık eli kalem bile tutamadan parçalara ayrılan bebekler için,pazarda alışveriş yapıp domates biber alırken bombalanan kadınlar için,düğününde az önce tüm ömrünü birlikte geçirmeye yemin ettiği karısıyla dans ederken füzelerle havaya uçurulan insanlar için..Masum olmaktan yada sokakta yürümekten başka bir suçu olmayan insanlar için tek damla gözyaşı dökdünüz mü?Bir kerecik olsun bu zavallı kanları akıtan canileri terörist ilan ettiniz mi?Siz hiç evinize gittiğinizde sekiz tane amerikan askerinin tecavüzüne uğramış karınızı yerde baygın ve kanlar içinde yatarken buldunuz mu?Siz hiç öpüp koklayıp okula gönderdiğiniz kızınızın,ertesi gün 24 parça haline getirilmiş bedeninin yerleştirildiği tabutun arkasında cenaze namazı kıldınız mı?Siz hiç sırf müslüman olup,onurlu bir yaşam istediğiniz için kanalizasyona atılıp üstünüze idrar bırakan askerlerle muhatap oldunuz mu?Siz neyi hissediyosunuz arkadaşlar?Durun aynanın karşısında bir bakın bakalım şu halinize,şu kafanıza..

Öyle ya ,10 batılı 1 milyon müslümana bedeldir değil mi?Bu mantığı Allah'a havale etmekten başka bir seçenek gelmiyor aklıma..Gerçi Allah'ında bi hayrını görmedik bu zamana kadar ama umarım marifetlerini sergileyeceği günler gelecektir..

Ne diyim size..
Onceki yazilarimi okursaniz kimleri terorist ilan edip kimleri etmedigimi gorursunuz ;) Kafanizdan benim hakkimda yorum yapmayiniz. Neye goz yasi dokup dokmedigimi siz bilemezsiniz.
Tabiki onlara karsi yapilanlar da ayni sekilde TEROR. Fakat yapilanlari kinayip aynilarini yaparak onlarla ayni seviyeye (ve hatta daha altina) dustugunuzu farkettiginiz gun zaten bu traz seyler azalacak. Onlar bizim masumumuzu oldurdu, biz de onlarin oldurelim... Nolacak, onlar gelecek yarin bir msumunu daha oldurecek.

Ayrica yaptiginiz Batili ve Musluman analizi cok SACMA. Batili ve Musluman karsilastirmasini yapanlar yuzunden bu gunleri yasiyoruz zaten.  Biri bir din digeri cografi yon ;) Illa her batili Musluman karsitidir mantigiyla gidildigi icin zaten bu olaylar yasaniyor. Iste Amerikali! Iste Gavur mantigindan ;)

Ayrica bu kadar masum insan hakki korumaya calisirken hala diger masum insanlari oldurenleri savunmanizi ve hatta Hitler'i savunmanizi da anlayamiyorum. Hitler'in zekasina ve dehasina hayran olabilirsiniz ama olume gonderdigi tonlarca masum insan? Buyuk ihtimalle sirf yahudileri oldurdu diye birine hayranlik duyarken, hala nasil masumiyetten bahsediyorsunuz anlayamiyorum.  Hitler ayni seyi Muslumanlara yapmis olsa bu kadar hayranlik duyacakmiydiniz? Cevap evet ise o zaman Israil'den neden hosnut degilsiniz? Yoksa bana bulasmayan bin yil yasasin, veya dusmanimin dusmani benim dostumdur mantigi mi? Sizin mantiginiza bakarsak PKK'yi da hakli buluyorsunuzdur siz ::)

Neyse, nasilsa anlamayacaksiniz (yada anlamak istemeyeceksiniz), ben cok uzatmayayim.  Keske dusuncelerinizi, beyin gucunuzu hayirli islere kullanabilseniz, ve teroru desteklemek yerine durdurmanin yollarini arayabilseniz ::)Temmuz 03, 2007, 10:55:57 ÖS
Yanıtla #9

Einsof isimli üye neyin ne olduğunu çok iyi biliyor ancak amacı farklı.  ;) Bundan sonra açacacağı topikleride merakla bekliyorum  :)
Omnia mors aequat


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
10 Yanıt
7754 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 14, 2013, 06:57:46 ÖÖ
Gönderen: Etimolog
0 Yanıt
3329 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 30, 2011, 07:11:28 ÖS
Gönderen: oasis
12 Yanıt
7507 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 30, 2011, 12:32:57 ÖS
Gönderen: hypatia
1 Yanıt
2861 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 20, 2012, 12:34:09 ÖS
Gönderen: ruzber
11 Yanıt
4967 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 09, 2015, 01:12:24 ÖS
Gönderen: ömer
6 Yanıt
4153 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 13, 2013, 06:55:13 ÖÖ
Gönderen: ceycet
10 Yanıt
4830 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 17, 2013, 09:17:32 ÖÖ
Gönderen: 418
2 Yanıt
2437 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 17, 2014, 01:01:59 ÖS
Gönderen: ABCDEF
15 Yanıt
6393 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 01, 2016, 06:59:20 ÖS
Gönderen: lmia
Müslüman Olmayanlar

Başlatan mbulut « 1 2 3 4 » Islam

38 Yanıt
6896 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 22, 2016, 10:59:14 ÖS
Gönderen: kurt