Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Elimizde Rantın Belgeleri Var  (Okunma sayısı 2066 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 30, 2013, 04:34:05 ös
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 864
 • Cinsiyet: Bayan

Antikapitalist Müslümanlar'ın lideri İhsan Eliaçık Cumhuriyet'ten Meltem Yılmaz ve Sinan Tartanoğlu'na konuştu.
 
Gezi direnişiyle ilgili olarak "Toplumun diğer kesimleriyle bu kadar yakın olduğumuzu Gezi’de fark ettik. Çok iyi anlaştık çünkü kafa yapımız ve yaklaşımlarımız, bireyi ve toplumu algılayışlarımız, inançlarımız farklı olsa dahi gayet iyi uyuşuyordu. Örneğin LGBT’den gençler mescit yapımına katkı sağlayıp namaz kıldılar, kütüphaneye gönderdiğim kitaplar anında tükendi. Gezi bize özgürlük, saygı, ortaklık ve dayanışma kavramlarını çok iyi öğretti. Dolayısıyla ütopik 19 gündü, geleceğin Türkiye projesi çizildi orada. Gezi’de birileri bir rüya gördü, şimdi başka birilerinin o rüyayı gerçekleştirmesi gerekiyor. Türkiye toplumunda olup da Gezi’de olmayan hiçbir şey yoktu çünkü. Ama Başbakan Erdoğan camide içki içildiği ya da başörtülü bir kadına saldırıldığı iddialarıyla Gezi’dekileri bir araya getirenin İslam karşıtlığı olduğu algısı yaratarak eylemcileri Türkiye toplumuna ait olmayan bireyler gibi gösterme çabasında." ifadelerini kullanan Eliaçık, Gezi direnişinde Erdoğan'ın açıklamalarını şöyle yorumladı:

ERDOĞAN GİDİCİ

"99’daki gibi bir ekonomik kriz geliyor. Birileri gelip Başbakan’ın önüne kasayı fırlatabilir, bu sefer teğet geçmeyebilir. Çünkü Amerika’da Yahudi ailelerin elinde olan Merkez Bankası, dış dünyadaki paralarını Amerika’ya çekme kararı aldı. Dünyanın her yerinde borsalardan paralar çekiliyor.
 
Dolayısıyla borsası zayıf olan ülkeler bundan çok sert etkilenecek ki bu ülkelerden biri de Türkiye. Ve bu kriz en çok yoksulu vuracak, varoşlardan ayaklanma olabilir. Bunu Başbakan’ın önüne koydular, o da bunu halka izah etmek için din düşmanları, faiz lobisi, dış mihraklar söylemlerini yürütüyor. İktisadi neden bu.
 
İkinci ve siyasi olan bir neden de, Suriye meselesi. Amerika’nın amacı Ortadoğu’ya ayak basamadan Esad’ı Türkiye üzerinden hallettirmek üzerine kuruluydu ama olmadı. Cenevre Konferansı’na çağrılan Esad, “Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu gelirse ben gelmem” diyerek onların kellesini istedi. ABD de buna fazla ses etmedi. Bu gösteriyor ki, Amerikalılar savaşsız ve kansız bir Ortadoğu politikasına dönüyor ve bu durumda Erdoğan sıcak savaş döneminin öfkeli lideri pozisyonuna düştü. Ve eskidi, gitmesi gerekiyor. İşte Erdoğan etrafındaki kitleyi toplamak için, Gezi’yi bu amaçla kullanıyor."

ERDOĞAN DİKTATÖR

Eliaçık Erdoğan'ın politikalarını "Biz diyoruz ki, Anadolu insanının duygularını sömürerek kamu imtiyazı kullanıp kendinizi zengin ettiniz. Kavmin zenginlikten şımarmış ileri gelenleri haline geldiniz. Muhafazakâr harami bir sınıf oluştu, bunun için mi size oy verildi, bunların hesabını verin! Bunun belgeleri de var bizde ama o belgeleri ortaya çıkaracak zaman da gelmiyor ki, hâlâ din düşmanı mıyız değil miyiz bu iftiralarla uğraşıyoruz. Bizi din düşmanlarının yanında olmakla suçluyor AKP’liler, biz de diyoruz ki, bırak din düşmanlığını falan, bu iktidarın rant kokusu olmadan, vatan millet aşkına yaptığı hiçbir şey yok, bunu konuşalım diyorum. Kent dönüşümünden kanal projesine kadar, her yerde arsalar çevriliyor, özelleştirmelerle kamu malları yağmalanıyor." sözleriyle eleştirirken Erdoğan'ın diktatör olmakla suçladı: "Bizim kıblemiz Erdoğan değil ki, biz namazı ona yönelik kılmadık ki, onun onayına ihtiyaç duyalım. Sözde mi özde mi, buna Allah karar verir. Bu nasıl bir ruh hali? Ama diktatörlük tam da böyle bir şey zaten. Bir kimsenin diktatör olması için iki şey olması gerekiyor: Otoriter ve totaliter. Yani dediğim dedikçi ve her şeye karışıcı. En ince ayrıntı diktatörün onayından geçmeli."

Odatv.com


http://www.odatv.com/n.php?n=elimizde-rantin-belgeleri-var-3006131200
Adequatio intellectus et rei


Haziran 30, 2013, 05:53:03 ös
Yanıtla #1
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 223
 • Cinsiyet: Bay

mutlak surette o belgeler halk ile paylaşılmalı...paylaşımdan dolayı teşekkürler,saygılar sevgiler
MAY THE FATHER OF UNDERSTANDING GUIDE US...


Haziran 30, 2013, 06:02:32 ös
Yanıtla #2
 • Ziyaretçi

Ekonomiyi çok iyi analiz yapıp yorumlarda bulunulması gerektiğini düşünüyorum. Merkez Bankası yahudiler onlar parayı çekecek gibi açıklamalar çok havada kalıyor. ABD'de faiz oranları yükseldiği için ve genel anlamda Avrupa'da da ekonomik veriler olumlu olmadığından dolayı gelişmekte olan ülkelerden çıkan para en az riskli hatta risksiz Amerikan tahvillerine gidiyor.

Not: Foruma ilk mesajımı dikkatimi çeken bu konuda da atmış bulunmaktayım. Umarım devamı gelir. :)
« Son Düzenleme: Haziran 30, 2013, 06:23:05 ös Gönderen: Arais »


Haziran 30, 2013, 06:07:52 ös
Yanıtla #3
 • Forum ve Uye Yoneticisi
 • Aktif Uye
 • *****
 • İleti: 889
 • Cinsiyet: Bay

Sayın Gauss

Masonların parayı çekeçek olduğunua dair bir beyanatları olduğunu nerden çıkardınız ?


Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.


Haziran 30, 2013, 06:10:29 ös
Yanıtla #4
 • Ziyaretçi

Sayın Gauss

Masonların parayı çekeçek olduğunua dair bir beyanatları olduğunu nerden çıkardınız ?


Saygılarımla

Çok pardon açıklamalarda yahudiler parayı çekecek yazıyor. Oraya mason değilde yahudi yazacaktım. Bende forumda ilk kez mesaj attığımdan dolayı yanlışlıkla masonlar yazmışım. Çok saçma olmuş. Uyardığınız için teşekkürler.

Moderasyon:Sayın Gauss'un bellirttiği yanlış söylem tarafımdan düzeltilmiştir.Speküle edici söylemlerden kaçınmanızı rica ederiz.
Arais
« Son Düzenleme: Haziran 30, 2013, 06:22:14 ös Gönderen: Arais »


Haziran 30, 2013, 08:43:37 ös
Yanıtla #5
 • Ziyaretçi

Aslında speküle edici bi şey yazmadım. Sözlerim yanlış anlaşıldı. Anlatmak istediğim İhsan Eliaçık'ın beyanatının düşmanca olduğunu anlatmak. Yahudileri katıp işin içine bi takım çıkarımlar yapmış. Bu çıkarımların bence dürüst olmadığı ve gelişmekte olan piyasalardan paranın çekilmesinin bir teknik açıklaması olduğunu anlatmaktı. 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
2 Yanıt
4041 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 01, 2008, 12:25:21 öö
Gönderen: tcorbaci