Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Gerçek Vampirler Hikaye Değil  (Okunma sayısı 12801 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 06, 2013, 01:39:15 öö
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 864
 • Cinsiyet: Bayan

Bu sıralar Vampirler ile bozmuş durumdayım.. Ortaokuldayken Vampir hikayeleri okumuştum; Haç, İncil ve Gün Işığı'ndan korktuklarını, kendilerini konu alan çizgifilmlerden, filmlerden ve kitaplardan öğrenmiştim.. Lise yıllarımda tam bir Gotizm fanıydım. Her ne kadar şuanda Gotizm ile ilgim kalmamış olsa da, Vampir merakımın, Gotizm'e duymuş olduğum sempatiden ileri geldiğini düşünüyorum.

Vampirler hakkında bir web sitesinden okumuş olduklarımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Dracula başlığı altındaki tavsiye kaynakların da, bu merakıma ışık olacaklarını düşünüyorum. En kısa zamanda edineceğim.

Başlarken Vampirizm haakkında yazılanlar şu şekilde:

Milattan önce binli yıllara dayanan vampirizm efsanesi, günümüzün popüler kültürü ile yeniden hayatımızda önemli bir yer tutmaya başladı. Lakin vampirizm gün geçtikçe ve popüler kültürün etkisinde kaldıkça bozulmaya ve mutasyon geçirmeye başladı. CERN yardımları ve BSHG' nin araştırmaları ile gerçek vampirizm, dört yıl süren uzun ve bilimsel araştırmalar sonucunda bazı tanımlar kazandı. İşte bu araştırmalar ve sonuçları:
 

Öncelikle vampirler ölü değildir. VC17 virüsünün vücuttaki sindirim, sinir ve kas hücreleri üzerinde gerçekleştirdiği mutasyondan ortaya çıkmış bir hastalıktır vampirlik.
 
VC17 virüsünün oluşum zamanı milattan önceki yıllara dayanıyor, özellikle ortaçağ da Avrupa'da yaygınlaşan bu virüs, halk tarafından hastalıklı kişinin şeytan ele geçirmiş gibi görülmesine sebep olmuş ve abartılı vampir efsaneleri ortaya çıkmıştır. Toplumda yanlış bilinen vampir özelliklerinden bazıları ve doğruları şunlardır: 
- Vampirler güneş ışığına çıkabilir, güneş ışığına sadece alerjik boyutta duyarlılıkları vardır. Güneş ışığının vampir genli birine yapabileceği en büyük zarar deride dökülme veya kızarmalar ile nefes darlığı olacaktır.
- Sarımsak veya gümüşün vampirler üzerine herhangi bir etkisi yoktur.
- Pentagram ve diğer pagan işaretlerinden hoşlanmazlar. Pentagram bilindiği gibi bir pagan işaretidir ve kilise tarafından pagan dinine saldırı amacı ile pagan sembollerine şeytanı anlamlar yüklenmiştir. Vampirizm doğaya karşıt bir durum olduğundan, vampirler pentagramı asla kullanmazlar.
- Köpek dişleri dikkat çekici uzunlukta değildir.
- Tenleri soluk değildir. Her ırktan vampir olabilir ( siyahî ve Asyalı dâhil ).
- Ölümsüz değildirler, maksimum ömürleri 600 yıl, ortalama ise 120 yıldır.
- Temel besin kaynakları kandır ama yemekte yiyebilirler. Kan ihtiyaçlarını genellikle hayvanlardan temin ederler ayrıca hayvansal kanda yeterince şeker bulunmadığı için gerekli şeker miktarı için bolca tatlı içerikli besin tüketirler.
 

Vampirler hakkında doğru bilinen vampir özelliklerine bakalım:
 
- Karanlıkta görme yetileri insanlara oranla çok daha fazladır.
- 5 duyu organları oldukça hassastır. Çok iyi koku alabilir, çok kısık sesleri bile duyabilir ve çok uzakları görebilirler.
- Saf kan olanları altıncı hisse sahiptir. Buradaki altıncı his, karşısında bulunan insanın düşüncelerini ve duygularını hissetmektir.
- Fiziksel güçleri insanlara göre daha fazladır.
- Yaraları hızla iyileşebilir, yüksek rejenerasyona sahiptirler.
 

Vampirler kan ile nasıl beslenir ve nasıl daha güçlüdürler ?
 
VC17 vücuda girdiği anda ilk olarak mide genlerinde değişime yol açar. Kısa bir süre içinde mide kan ile diğer maddeleri kolayca ayırt etmeye ve kanı direk olarak sindirmeden bağırsaklara göndermeye başlar. Mutasyona uğramış bağırsaklar ise gelen kanı hiç bir oynama yapmadan direk olarak vücuda verir. Yüzde yüz alınan kanın vücuda katkısı ile kişi yüksek miktarda enerjiye sahip olur. İnsanlarda alınan besinin çok çok küçük bir kısmı ancak kana dönüştürülebilir.
 Vampir vücudunda serbestçe gezen iyonik kan sayesinde, kişi yüksek miktarda rejenerasyon yeteneğine sahip olur. Normal bir insanda 3 günde iyileşecek bir yara vampirde 5-6 saat sürer.
 Kaslarda meydana gelen değişimle, laktik asit sentezi çok büyük oranda durur ve kişinin yorulma isteği azalır, kaslardaki sınır varyansının da kalkması ile kişi ortalama bir insandan dört ila 7 katlık bir güç fazlalığına sahip olur.


 
Vampirleri nasıl ayırt edebiliriz ?
 
- Güneş ışığını sevmezler, zorunlu olmadıkça gün içerisinde dışarıda dolaşmazlar ya da gölge alanları tercih ederler.
 
- Karanlıktan hoşlanırlar, özellikle florasan ışıktan nefret ederler.
 
- Gündüz uyumayı, gece yaşamayı tercih ederler.
 
- Gündelik işlere ve yaşam tarzına ilgili değildirler.
 
- Bol miktarda tatlı besin tüketirler.
 
- Akan kan gördüklerinde tepkileri farklılaşır.
 
- Kana olan tutkuları nedeniyle sıklıkla dillerini ve dudaklarını dişleri ile kanatırlar, dudaklarında soyulmalar görülebilir.
 
- Kendilerinin bir yeri kanadığında mutlaka kanı az miktarda da olsa emerler.
 
- Gündüz ile gece arasında büyük karakter farklılığına sahiptirler. Gündüzleri oldukça sessiz, sakin ve asosyal görünen vampir, geceleri tam tersi özellikler kazanır.
 
- Yaşam tarzları oldukça farklıdır bu yüzden onların hakkında özel bir soru sorduğunuzda bu sorulardan kaçış eğilimi gösterebilirler.

- Birçoğu geleneksel toplantılara uyum sağlamak amacıyla az miktarda Latince bilmektedir.
 
- Herhangi bir politik görüşün veya dinin aşırı fanatiği değillerdir.
 
- Cinsel istekleri fazladır. Cinsel ilişkileri kan beslenmesi ve geleneksel olarak iki şekilde olur. İlişki sırasında, doğal tepki nedeni ile ısırma, kanatma veya emme, ve bunun gibi alışılmadık davranışlar sergileyebilirler.
 
- Hayvanlar ile araları çok kötüdür, hemen hemen bütün hayvanlardan nefret ederler. Özellikle kedi, köpek, fare, kuş ve böceklerden hoşlanmazlar.
 
- Vücutlarında güneş etkisiyle oluşan kızarmalar veya dökülmeler görülebilir. Bu genelde güneşe maruz kalan yüz bölgesinde, yanaklarda, alında ve ağız çevresinde olmaktadır.

- Göz bebekleri genellikle koyu tonlara sahiptir (koyu mavi, kahverengi, siyahımsı ve yeşil ). Ayrıca melez vampirlerin göz çevrelerinde sarılıklar görülebilir.
 
- Safkan vampirlerin saçları gençken beyazlamış olabilir.
 
- İnsanların gözlerine direk bakmaktan hoşlanmazlar, gözlerini sık sık kaçırabilirler, bunun nedeni ise gözlerin vampiri kan için teşvik etmesidir. Ayrıca bu nedenle aynaya bakmaktan da hoşlanmazlar.
 
- Çoğu vampir şiddet dolu yapısını bastırmak için klasik veya yavaş senfonik müzik dinlemektedir. Sanılanın aksine vampirler siyah giyinerek, death metal dinleyen ve kendinden geçen tipler değillerdir.
 
- Sudan hoşlanmazlar.
 
- Kesinlikle kol saati veya künye takmazlar. Metalik yapi, VC17 etkisindeki deriye zarar vermektedir. Deri bileklikler ise sorun teşkil etmemektedir.
 
- Loş ışık hariç her türlü ışıktan nefret ederler, özellikle tam üstlerinde duran ışık oldukça rahatsız edicidir.
 
- Altıncı hisleri gelişmiş olduğundan çevreleriyle ilgilidirler, bir vampiri bir çok kez size bakarken yakalayabilirsiniz.
 
- Hız ve güç olarak insandan üstündürler.
 
- Zeka ve bilgi düzeyleri ise yaşları ile orantılıdır.
 
- Bir vampir asla vampir olduğunu söylemez, bu konu katı kurallarla yasaklanmıştır.
 
- Hastalıkları çok kısa sürer, yaraları çabuk iyileşir.
 
- Soğuğa dayanıklı fakat sıcağa oldukça hassastırlar.
 
- Sanılanın aksine sürekli koyu tonlarını tercih eden, sert imajlı ve sessiz değildirler. Her davranışa sahip vampir olabilir. Unutulmaması gereken vampirizm bir yaşam biçimi değil, bir hastalıktır.
 
- Hayal güçleri aşırı biçimde geniştir.
 
- En açık üç vampir hareketini sık sık yaparlar. Birincisi iki elin başparmaklarının eller bitişikken aynı anda burna yaklaştırılması. Bu davranış kana olan isteği azaltmaktadır. İkinci davranış ise, kulakların oynatılmasıdır. Bu davranış istemsizdir, amacı yoktur. Üçüncü davranış, dilin dişlere sürtülmesidir. Bir vampirin dişleri genetik yapısından dolayı kanla maruz kalmadığı sürece acımaktadır.

- Perdeleme sistemine sahiptir. Bir vampir perdeleme yaptığında ( genellikle güneşli havalarda gözlerini korumak için yapar ) etrafında sadece gideceği yer kadarki bir kısma odaklanır. Bu da tanıdığı biri yanından geçse bile farketmemesine neden olur. Ancak perdeleme yokken vampirlerin göz bebekleri sürekli hareket eder ve bütün çevreye göz gezdirir ve onların hislerini algılar.
 
- Vampirlerin yürüyüşleri insanlardan biraz farklıdır. Bacak kaslarının yapısındaki farklılık nedeni ile biraz daha uzun ve eğik adamlar atarlar.
 

Günümüzde Durumlar
 
Vampirler varlıklarını ortaya çıkarmamak gayretindirler, tahmin edilebileceği gibi bu durum büyük bir kargaşa ve kaosa neden olabilecektir. Genellikle zengin veya orta halli olarak yaşayan vampirler kan ihtiyaçlarını özel olarak kurulan şirketler tarafından hayvanlardan elde etmektedir. Ancak insan kanıyla beslenen vampirler de vardır. Bu tür vampirler, vampir konseyi tarafından aranır ve gerekli görüldüğünde öldürülür. İnsan kanıyla beslenen vampirlerin fark edilmesi çok daha kolaydır çünkü gözlerinde kırmızı bölgeler oluşmuştur ve tırnak etleri kıpkırmızıdır.
 

Yönetenler Biliyor


Bir çok ünlü üniversitenin araştırmasına ve kanıtlar sunmasına rağmen, vampirizm olayı saklı tutulmaktadır. Amerikan hükümetinin sadece 2009'da Amerikan hastanelerinde kaybolan tonlarca serumun soruşturmasını nedensiz olarak durdurması, hükümetlerin vampirizm virüsü ile panik olmaması için, özel olarak ilgilendiğini göstermektedir. Hayvansal kan ile beslenen vampirler sorun teşkil etmemekte ancak hala kan ile beslenen vahşi vampirler, vampirizmin öğrenilmesi halinde büyük bir kargaşaya neden olabilecektir. Yale University'e göre dünyadaki toplam vampir sayısı hayvansal olanlar 12000, vahşi olanlar ise tam sayısı bilinmemekle birlikte 700 olmak üzere, yaklaşık 13000 civarındadır.
 

Sahtekârlık
 
Gençler arasında yaygınlaşan sahte vampirim akımının ise özentilik ve psikolojik hastalık olduğu belirtilmiştir. Öncelikle VC17 taşımayan biri vampir olamaz, ikinci olarak da bu gençlerin eylemleri sırasında yere çizdikleri pentagram ve tapınma şekilleri gerçek vampirizme terstir. Ayrıca belirilmesi gereken son nokta şudur ki; sık olmasa da her milletten ve dinden vampir olabilir.
 


http://www.webhatti.com/garip-olaylar/590694-gercek-vampirler-hikaye-degil.html
Adequatio intellectus et rei


Temmuz 06, 2013, 02:58:28 öö
Yanıtla #1
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 323
 • Cinsiyet: Bay

Açıkçası araştırmada sanki gerçekten bir vampir üzerinde deneyler yapılmış gibi kesin bilgiler verilmiş. Bu bile neyin ne kadar doğru olduğunun göstergesidir.

Sevgiler.
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi


Temmuz 06, 2013, 01:31:02 ös
Yanıtla #2
 • Yeni Katilimci
 • *
 • İleti: 43
 • Cinsiyet: Bayan

Kaynaktaki sitede bir ara vampirlere kafayı fena şekilde taktığımda okumuştum. Aslında yazıda tutarsızlıklar yok değil. Kesin bir bilgi olarak düşünemeyiz bence bunları. Daha çok araştırma yapmak lazım.
sol lucet omnibus.


Temmuz 06, 2013, 03:03:38 ös
Yanıtla #3
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 864
 • Cinsiyet: Bayan

Sayın addicted,

Belirttiğim gibi; Şuan'a kadar Vampirizm hakkında geniş bir sahada araştırma yapmadım. Dolayısı ile sözkonusu yazıyı analiz edebilecek birikimim yok. Rica etsem yazıda ne gibi tutarsızlıklar olduğunu belirtebilir misiniz ?
Adequatio intellectus et rei


Temmuz 06, 2013, 03:35:21 ös
Yanıtla #4
 • Ziyaretçi

Sayın Melina;
Gerçekten çok etkili bir çalışmayı paylaştığınız için teşekkürler. Hatta işin komik tarafı vampirleri nasıl ayırt edebilirsiniz başlığı altındaki bir çok özelliği taşımama rağmen vampir olmadığımdan eminim. Acaba bu virüsün VC17 belli bir dozajı vücudumuzda olabilir mi? Yada tarihte bu virüs ile nasıl başa çıkılmış herhangi bir tedavisi var mı?


Temmuz 06, 2013, 03:51:11 ös
Yanıtla #5
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 864
 • Cinsiyet: Bayan

Sayın Melina;
Gerçekten çok etkili bir çalışmayı paylaştığınız için teşekkürler. Hatta işin komik tarafı vampirleri nasıl ayırt edebilirsiniz başlığı altındaki bir çok özelliği taşımama rağmen vampir olmadığımdan eminim. Acaba bu virüsün VC17 belli bir dozajı vücudumuzda olabilir mi? Yada tarihte bu virüs ile nasıl başa çıkılmış herhangi bir tedavisi var mı?

Rica ederim Sayın Holsand, ben teşekkür ederim

Ben de sizin sorunuzun cevabını merak ediyorum aslına bakarsanız.. Şöyle izah edeyim: Bu virüsü vücudumuzda barındırdığımız nasıl belli olur ? VC17 baktırılırsa anlaşılabilir mi ? Bir sürü cevapsız soru var kafamda.. Kan tahlili yaptırmayı düşündüm sırf bu yüzden..
Adequatio intellectus et rei


Temmuz 06, 2013, 04:45:55 ös
Yanıtla #6
 • Yeni Katilimci
 • *
 • İleti: 43
 • Cinsiyet: Bayan

Kaynaktaki sitede bir ara vampirlere kafayı fena şekilde taktığımda okumuştum. Aslında yazıda tutarsızlıklar yok değil. Kesin bir bilgi olarak düşünemeyiz bence bunları. Daha çok araştırma yapmak lazım.

Yanlış anlaşıldım, özür dilerim. Araştırma yapması gereken benim, siz değilsiniz. Bu yazı da dahil olmak üzere bunları yazanların kim olduğunu bilmediğimiz için düzgün bir yorum yapamıyoruz. O anlamda söyledim.
« Son Düzenleme: Temmuz 06, 2013, 05:01:00 ös Gönderen: Arais »
sol lucet omnibus.


Temmuz 06, 2013, 05:07:40 ös
Yanıtla #7
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 864
 • Cinsiyet: Bayan

Anlıyorum Sayın addicted. E-kaynakların çoğunda bu durum mevcut ne yazık ki. Araştırmayı mümkün olduğunca somut verilere  dayandırmak gerekiyor.
 
Adequatio intellectus et rei


Temmuz 06, 2013, 05:15:49 ös
Yanıtla #8
 • Forum ve Uye Yoneticisi
 • Aktif Uye
 • *****
 • İleti: 887
 • Cinsiyet: Bay

Kız kardeşim de takmıştı bu konuya Alacakaranlık filmi serisinden sonra.Bir gece onun odasın daki yatakta yatmıştım, sabaha doğru baktım pencere açık
kızgın bir şekilde ''- Senin yüzünden gelmediler, neden burda yattın ki ? ''dedi uyku sersemi vampirlikle igili 20 kitap okumuştur o dönem de şu anda kan görünce ağzının sulandığını söylüyor. Ona sorayım bakayım bu konuda neler biliyor, İtalya'da bir Vampirler Konseyi olduğunu söyler hep.

Saygılarımla


2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.


Temmuz 06, 2013, 05:23:19 ös
Yanıtla #9
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 864
 • Cinsiyet: Bayan

Sayın Arais, acaba kız kardeşiniz Venedik Vampirlerinden mi söz ediyor ?  Sayın Arais, bu konuda somut olarak (kız kardeşiniz vasıtası ile) bizi aydınlatacağınız değerli görüşlerinizi bekliyoruz.

Saygılarımla
Adequatio intellectus et rei


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
4 Yanıt
4015 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 05, 2013, 12:17:10 öö
Gönderen: Alşah
Hikaye

Başlatan GölGe Edebiyat

5 Yanıt
3709 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 01, 2007, 05:24:41 ös
Gönderen: Prenses Isabella
4 Yanıt
3292 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 03, 2007, 10:20:39 ös
Gönderen: LuckyEye2
3 Yanıt
2621 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 12, 2007, 12:19:07 ös
Gönderen: Genius Loci
9 Yanıt
5797 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 26, 2013, 11:28:41 ös
Gönderen: Waldow
0 Yanıt
2795 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 09, 2009, 09:55:16 ös
Gönderen: Mozart
0 Yanıt
2544 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 15, 2009, 10:57:59 öö
Gönderen: karahan
4 Yanıt
3112 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 04, 2013, 11:36:45 ös
Gönderen: Melina
Bir kücük hikaye

Başlatan fajir Edebiyat

1 Yanıt
1878 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 20, 2013, 11:10:55 ös
Gönderen: GOASISG
10 Yanıt
4635 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 29, 2014, 04:41:10 ös
Gönderen: Selim