Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Her şeye(yere) yetmek(yetememek)  (Okunma sayısı 1836 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 13, 2014, 11:46:40 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bazen 24 saat yetmiyor. Ev, iş, kulüp arasında sıkışıp kaldım. Sosyal hayatım yok denecek kadar az. İş arkadaşları dışında pek bir arkadaş çevrem dahi yok. Muhakkak bunlardan bir ya da birkaçı le ilgilenemiyorum. Bu konu ile ilgili daha önceden eğitimlere de katılmama rağmen bir türlü istenilen düzeye gelemedim. Bu benim zayıf yönüm ve gelecek için ise bir tehdit. Sizlerde benim gibi bu sorundan muzdarip misinizdir? Yoksa ben onu çoktan aştım mı diyorsunuz?

Saygılar

Mayıs 13, 2014, 01:38:22 ös
Yanıtla #1
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Sırf bu nedenle bana daha yüksek maaş verecek ama boş zamanımdan çalarak çok daha fazla saatler boyunca çalıştıracak bir iş imkanı için gittiğim görüşmede gönülsüz davrandım. Ben gelirim desem olacaktı... Gelmem de demedim ama nötr durdum ve sosyal hayatımdan bahsederek ne tip bir profile sahip olduğumu hissettirdim. Sonuçta o iş olmadı tabi... Boş zaman ve istediklerini yapabilme imkanı maalesef ülkemizde ancak bir fedakarlık ile olabiliyor. Kişi hayattan beklentilerini bir öncelik sırasına sokmalı ve gerekiyorsa listedeki bazı şeyleri elemeli, bazı isteklerinden vazgeçmeli. Başka türlü olamıyor. Kulüpten arkadaş ve sosyal faaliyet imkanı bulma durumunuz yok mu acaba?
Live long and prosper.

Mayıs 13, 2014, 04:39:32 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Spock cevabınız için teşekkür ederim. Aslında çok arkadaş edinme niyetimde yok. Arkadaş çok ama dertleşebileceğim insan çok yok. Eksikliği de yok açıkçası. Genelde aileme çok vakit ayıramıyorum. İşim gereği sürekli yurt dışındayım. Türkiye de olduğum zamanlarda ise eve geç gitmek zorunda kalıyorum. Bizim 30 lu yaşlarda böyle mi oluyor acaba artık eve vakit ayıramamak çağın ortak sorunu mu?

Saygılar