Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Ben Dedimcilik  (Okunma sayısı 1566 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 26, 2015, 07:52:02 ÖS
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 277
 • Cinsiyet: Bay

Bu konuda Sayın Metatron konuyu kişiselleştirerek ve bana karşı aşağılayıcı sözler ederek yanıtladı.

O yanıta yanıt vererek o düzeye düşmek gerekmiyor.

Ancak birisi bir konuyu bilmiyorsa, bilenin onun bilmediğini söylemesi hakaret değildir. Bunu da bilelim.

Dedikleri, burada kirlilik oluşturmaması için silindi.

Bu konu başlığı burada bitti ve KAPATILDI.

Bundan sonra bu  konu başlığına katkı alınmayacaktır.

Bu konuda bilgisi olan, bildiklerini bir başka benzer başlık altında (zaten bir tane var) aktarabilir.   


Bu mesajı yazmış olan şahsın karşı düşünceye ki bu düşünce beyfendinin konuyla alakalı bilgisizliğini ortaya çıkardığı için yine forumda kendisine bahşedilmiş özel bir yetki ile, mesajları silme ve konuyu kapatma  yetkisini kullanarak konu beyfendi tarafından kapatılmıştır.

Yine beyfendi kendine tanınmış hakkı kötüye kullanarak kendi yazdığı beni ve kaynağımı hor gören iletisini silmiş ve kendi iletilerini de değiştirmiştir.Neyse ki düzenleme tarihi saati ve kimin tarafından yapıldığı çok net belli olmaktadır.

Sayın Metatron'un mektup yazar gibi olduğu için kaldırılmış başlangıç ve bitiş hitapları dışında, aslında bu konuda hiçbir şey bilmediği, sadece birilerinden duymuş olduğunu belirttiği dayanaksız varsayımlara değindiği ortaya çıkmış olmakla, eskilerin deyişiyle kıymeti harbiyesinin olmadığı anlaşılmıştır.

Bir kişinin dediğine, doğruluğunu sorgulamadan kesinlikle inanmak, ona biat etmek demektir.

Ulusça ne çekiyorsak çoğunluğun tutumunun böyle oluşundan çekiyoruz.

Bildiği bir şey olan kişi bunu ortaya koyarak bildiğini gösterir. Bilmeyen kişi de bilmediğini bilmelidir.

Daha önce de belirtmiş olduğum üzere; doğru dürüst bir şey blmeden, bilirmiş gibi konunun içine girmek, boşuna yer kaplamak ve zamanımızı harcatmaktan başka bir işe yaramıyor.
« Son Düzenleme: Bugün, 06:05:39 ÖS Gönderen: ADAM »Bu saatten sonra ilgili kişi ile tartışmaya girenler, beyfendinin sonradan kendi yazdıklarını değiştirme ve silme, karşı tarafın yazdıklarını değiştirme ve silme ihtimaline karşı sayfanın ekran çıktılarını alması tarafımdan şiddetle tavsiye edilir!

Daha önceki bir başlık altında yazmış olduğu yorum ve seçmiş olduğu kelimeler, bu kişinin niyetini, seçimlerini, tarafını ve bilgisinin kaynağını çok net gösteriyor.


Bilmiyorsanız belirteyim. Yazdıklarınızı istediğiniz kadar silin, değiştirin server log kayıtlarını değiştirme şansınız yok. Sadece kendinizi kandırırsınız.

Dert etmeyin, Türkiye'de özgürlüğü, toleransı ve insanlığı öncelikli tutan mason kuruluşu da vardır. Onun türündeki bir mason kuruluşu Almanya'da da var: adı Grossorient von Deutshland; Nazi yıkımının ardından Almanya'ya egemen olmuş o Amerikan emperyalizminin peşinden gitmeyen Almanya Birleşik Büyük Locası topluluğu dışında özgür bir mason kuruluşu.


Yukarıda ki metni yazmış olan ADAM nickli üyenin geçmişte yazdıkları ve gelecekte yazacakları benim açından değersizdir. Saygı duyan duyar ve bu duyulan saygı sadece o kişiyi bağlar.

Kendi kafasına göre ve istediği şekilde mesajları manipüle eden bu şahsı kınıyorum.

Forum yönetiminden de kişinin iznini almadan, bilgi vermeden mesajları silen ve değiştiren kişilere karşı önlem almasını rica ediyorum.


Saygılarımla


« Son Düzenleme: Şubat 26, 2015, 07:54:54 ÖS Gönderen: Metatron »
''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -


Şubat 26, 2015, 08:38:03 ÖS
Yanıtla #1
 • Seçkin Üye
 • Uzman Uye
 • *****
 • İleti: 7281
 • Cinsiyet: Bay

Karşı düşünceye toleransımız vardır.

Açtığımız başlığın düzenini koruma hakkımız da vardır.

Biz, buradaki tutumumuzu, buradaki yazıları her gün yüzlerce kişinin doğru bilgileri edinmek için okuduğunu gözeterek yürütmekteyiz. Şu anda yazdıklarımızı da okuduklarını biliyoruz. O nedenle de kişilere özel mektup yazar gibi hitapları uygun bulmuyoruz.

Tekrarlayalım: Kimse bizim başlıklarımıza katılmak zorunda değildir. Katılanlar, önce Forum kurallarına, sonra bizim yöntemimize uymak zrundadır.

Masonluğu dilediğimizce, gerçekleri ortaya koyarak yüceltiriz de,  istersek objektif bir tutumla eleştiririz de... Ancak tek yönlü ve başkalarını küçümseyen İngilizvari masonik yaklaşımlara açıkça karşı çıkar evrenselliği savunuruz. Emperyalizme ve sömürgenlere karşıyız.

Bizi çok ve iyi çalıştığımız için kıskananları dert etmeyiz. Bu, onların sorunudur.

Falancaya (kimliği belli değil) güvenerek edindiğmz bilgilerin kesinlikle doğru olduğunu söylemek bağnazlıktır.
« Son Düzenleme: Şubat 26, 2015, 08:55:31 ÖS Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.


Şubat 26, 2015, 09:01:54 ÖS
Yanıtla #2
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 277
 • Cinsiyet: Bay

Ben okuduklarımı biliyorum. Toleranslı olup olmadığınız çok net belli oldu.

Daha önce de belirttim, tekrarlıyorum. "Siz" dediğiniz kişiler kimlersiniz. Forum üye ve/veya yöneticileri mi ? "Siz" dediğiniz insanlar kimlersiniz ? Önce bunu söyleyin ki bende karşımda ki kişi"ler"in kim olduklarını öğrenmiş olurum!

Katılanlar, önce Forum kurallarına, sonra bizim yöntemimize uymak zrundadır.

Bu yazdığınız yazı benim açımdan bir itiraf niteliğindedir. Demek ki siz Türkiye`de HKEMBL`na bağlı, diğer ülkelerde ise tanınmış Muntazam Büyük Localara bağlı Masonlar tarafından kurulmuş ve yönetilmekte olan sanal platformdur. Haricilere açık forumu bulunmakla birlikte site tarafından tanınmış Kardeşlerimize Özel bölümlerde bulunmaktadır www.masonlar.org giriş sayfasında, site kurucusu ve/veya kurucuları tarafından site yapısı açık ve net beyan edilmiş bu forumda, kural koyan bir merciisiniz!

Site yönetiminin de bu itirafa ya itiraz ya da onay vermesini ivedilkle talep ediyorum!

Masonluğu dilediğince ve kendi anlayışları doğrultusunda algılayan ve bu doğrultuda mesajlar gönderen bir kişiden -ki bu kişi eğer Mason ise neden forum da beyan edilmemiş ya da Düzensiz bir Mason mu ?- de sizin yorumunuzdan başka bir yorum beklemek hata olurdu.

Masonluğu dilediğimizce, gerçekleri ortaya koyarak yüceltiriz de,  istersek objektif bir tutumla eleştiririz de

Attan büyük Deve vardır!!!! Düşünceleriniz sadece düşünce boyutunda kalır. Referans değeri bile yoktur!!!!

Masonluğu dilediğimizce, gerçekleri ortaya koyarak yüceltiriz de,  istersek objektif bir tutumla eleştiririz de... Ancak tek yönlü ve başkalarını küçüseyen İngilizvari masonik yaklaşımlara açıkça karşı çıkar evrenselliği savunuruz. Emperyalizme ve sömürenlere karşıyız.

Bizi çok ve iyi çalıştığımız için kıskananları dert etmeyiz. Bu, onların sorunudur.

Falancaya (kimliği belli değil) güvenerek edindiğmz bilgilerin kesinlikle doğru olduğunu söylemek bağnazlıktır.


Siz bu yazdıklarınızla başta Türkiye olmak üzere Dünyanın pek yerinde yürekten çalışan insanlarıi- site kurucularının Beyanı dır ve kendilei de Düzenli Masonlardır- Sizi kıskanmakla itham etmişsinizdir.

Ben anlayacağımı anladım. Dilerim bu yazdıklarınız ya sizin ve forum harici dostlarınızın görüşleri olarak "siz" şeklinde yazılmış mesajlardır. Ya da korkarım site yönetimi de sizinle aynı fikirdedir.En kısa zamanda cevaplayacaklarından şüphem yok.

Belirli bir amaç doğrultusunda, şahsi çıkar ve menfaat gözetmeden çalışan herkes saygıyı hakeder. Farklı düşünceye saygı duymayan, ben dedimci yapı ve kişiler in, sevgi barış kardeşlik, dayanışma, disiplin i anlaması mümkün değildir.Saygılarımla
''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -


Şubat 27, 2015, 01:09:44 ÖÖ
Yanıtla #3
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 2145
 • Cinsiyet: Bay
  • Masonluk ve Masonlar

Ben kimsenin avukatı değilim ancak söylemeden edemeyeceğim. Sayın ADAM'ın yazdıkları yalan, uydurma olsaydı ve kesinlik iddia etseydi, bu forumun saygıdeğer masonları onu, 'Seçkin Üye' yapmazdı. Ona mesaj düzenleme ve silme yetkisi vermezdi. Benim, sizin yazdıklarınızdan daha yanlış düşüncelerim oldu. Peki sayın ADAM neden hiç birisini silmedi? Çünkü diretmedim. Hatamı fark ettim ve düzelttim. Ancak sizin tutumunuzu bir diğer konudan biliyorum. Son yorumunuzda sayın ADAM hakkında, forum yönetiminin O'nu kıskandığını iddia ettiğini söyleyerek hem nifak sokmaya çalışmış hem de forum yönetiminin düzenini bozmaya yeltenmişsiniz. Bu bile sizi forumdan uzaklaştırmaları için yeterlidir. 'FORUM' mecrası, kimsenin at koşturacağı mecra değildir. Burası bir 'MÜLK'tür. Forum sahibi, kime hangi yetkiyi veriyorsa, hangi kuralı koyuyorsa uyulmak zorundadır ki zaten forum yönetimi bu kuralları, demokratik olarak hazırlamıştır. Bunun dışında eğer ki bu kuralları beğenmiyor, forumun görevlendirdiği kişileri kabul etmiyorsanız, 'ziyaretçi' olarak da giriş yapabilir, konuları okuyabilirsiniz. Ha yine beğenmiyorsanız, daha güzel forumlar var, oralarda da takılabilirsiniz. Ancak düzeni ve nizamı bozup, nifak sokmak isteyen kişiyi de biz, bu forumda istemeyiz.


Saygılar...
« Son Düzenleme: Şubat 27, 2015, 01:23:21 ÖÖ Gönderen: Risus »
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe


Şubat 27, 2015, 02:25:54 ÖS
Yanıtla #4
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 277
 • Cinsiyet: Bay

Yorum yapmadan önce okuyun lütfen

forum yönetiminin O'nu kıskandığını iddia ettiğini söyleyerek hem nifak sokmaya çalışmış hem de forum yönetiminin düzenini bozmaya yeltenmişsiniz.

Masonluğu dilediğimizce, gerçekleri ortaya koyarak yüceltiriz de,  istersek objektif bir tutumla eleştiririz de... Ancak tek yönlü ve başkalarını küçümseyen İngilizvari masonik yaklaşımlara açıkça karşı çıkar evrenselliği savunuruz. Emperyalizme ve sömürgenlere karşıyız.
Bizi çok ve iyi çalıştığımız için kıskananları dert etmeyiz. Bu, onların sorunudur.


Mevzu farklı bir boyuttatır. Site yönetimi açıklama yapabilirse :) Öğrenirsiniz
''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -


Şubat 27, 2015, 02:42:48 ÖS
Yanıtla #5
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 641
 • Cinsiyet: Bay

Sayın Metatron, insanların zihnini bulandırma ve buradaki forum üyelerini itibarsızlaştırma çabası içindeyseniz eğer, boşuna uğraşıyorsunuz demektir.
Yok eğer, ''bildiğim bir şey var'' diyorsanız da çıkıp söyleyiniz. Onun dışında da söylemiş olduklarınız, forum direncini düşürmekten başka bir işlev taşımayacaktır.

Eminim bu saldırıya son vermek, sizin adınıza ve forum adına daha sevimli olur.


Şubat 27, 2015, 02:51:44 ÖS
Yanıtla #6
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 277
 • Cinsiyet: Bay

Önce bir cevap gelsin sonra yorum yapın!

Konunun itibarla itibarsızlaştırmayla alakası yoktur.

Sorduğum sorular çok nettir. Cevapları da çok net olacaktır.

Önce sabırla bekleyelim cevapların gelmesini.

Saygılarımla
''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -


Mart 06, 2015, 05:24:27 ÖS
Yanıtla #7
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 641
 • Cinsiyet: Bay

Sayın metatron bir şeyler söyledi ve kafalar bir hayli karıştı.. Sonra da öylece yok olup gitti ama izi kaldı.
Kendisi yok lakin,konusu daha burada. Belki buradan bir çağrı yapabiliriz.

Sonuçta suçlamayı yapan, öncelikle onu ispatlamakla mükellef olduğu için,ben konusunun altına sorumu tekrardan yazmak istiyorum.
Umarım kendisi çıkar ve söylediklerini bir şekilde ispatlar.
Aksi takdirde forum hafızasında bu konu bir saldırı olarak kalacaktır.

''Sayın Metatron, insanların zihnini bulandırma ve buradaki forum üyelerini itibarsızlaştırma çabası içindeyseniz eğer, boşuna uğraşıyorsunuz demektir.
Yok eğer, ''bildiğim bir şey var'' diyorsanız da çıkıp söyleyiniz. Onun dışında da söylemiş olduklarınız, forum direncini düşürmekten başka bir işlev taşımayacaktır.''
« Son Düzenleme: Mart 06, 2015, 05:30:24 ÖS Gönderen: İNSAN »


Mart 06, 2015, 07:49:58 ÖS
Yanıtla #8
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 277
 • Cinsiyet: Bay

Sayın metatron bir şeyler söyledi ve kafalar bir hayli karıştı.. Sonra da öylece yok olup gitti ama izi kaldı.

Gitmedim!

Kendisi yok lakin,konusu daha burada. Belki buradan bir çağrı yapabiliriz.

Yapabilirsiniz! Yaptınız!

Sonuçta suçlamayı yapan, öncelikle onu ispatlamakla mükellef olduğu için,ben konusunun altına sorumu tekrardan yazmak istiyorum.


Öncelikle ortada; BENİM TARAFIMDAN YAPILMIŞ 1 SUÇLAMA YOK!

Umarım kendisi çıkar ve söylediklerini bir şekilde ispatlar.

Açıkçası bence yazılar çok net ve Türkçe dilinde yazılmış.

Aksi takdirde forum hafızasında bu konu bir saldırı olarak kalacaktır.

1:) Yazdıklarımın altına her daim imza atarım. "Söz uçar yazı kalır" hatta saklı kalması bence daha güzel olur!

2:) Saldırı mı ? Eğer böyle düşünüyorsanız Sayın Arais aracılığı ile şikayetinizi bildirirsiniz ve incelenir. Eğer gerekli görülürse de tarafıma ceza verilir.

''Sayın Metatron, insanların zihnini bulandırma ve buradaki forum üyelerini itibarsızlaştırma çabası içindeyseniz eğer, boşuna uğraşıyorsunuz demektir.
Yok eğer, ''bildiğim bir şey var'' diyorsanız da çıkıp söyleyiniz. Onun dışında da söylemiş olduklarınız, forum direncini düşürmekten başka bir işlev taşımayacaktır.''


Öncelikle görüşlerinize katılmasam dahi saygı duyarım!

Tekrar ediyorum ortada İtibar ile veya İtibarsızlaştırma ile ilgili tarafımdan yapılmış bir durum söz konusu değildir!

Bildiğim bir şey var ise söylemişimdir ! Ya kabul görmüş ya da görmemiştir.

Konu benim açımdan kapandı. Lakin tarafınızı veya 1 başka üyeyi bu başlık altında rahatsız eden 1 husus var ise, yukarıda belirttiğim gibi forum için kuralları takip ederek, hakkımda ki rahatsızlığınızı iletirsiniz.


Saygılarımla
''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -


Mart 06, 2015, 10:53:17 ÖS
Yanıtla #9
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 641
 • Cinsiyet: Bay

Objektiflik namusuzluktur ; ben tarafım,hakikatin tarafı.(Cemil Meriç)


Kendi kafasına göre ve istediği şekilde mesajları manipüle eden bu şahsı kınıyorum. (Metatron)
Açıklama : Sayın ADAM bu forumda mesajları istediği yönde şekillendiren ve istediğini öne çıkaran istediğini de örtbas eden biridir.
Not : Bu bir saldırıdır. Bunu birçok örnekle ispatlamak gerek.

Daha önceki bir başlık altında yazmış olduğu yorum ve seçmiş olduğu kelimeler, bu kişinin niyetini, seçimlerini, tarafını ve bilgisinin kaynağını çok net gösteriyor. (Metatron)
Açıklama : Sayın ADAM birlerine çalışıyor. Veya birilerinin tarafına geçerek,onlara hizmet ediyor.
Not : Bu bir suçlamadır..Bu imayı en az bir örnekle ispatlayıp, üyeleri aydınlatmak gerek.  Veya seçimi, niyet okumayı iyice bir tefsir etmek gerek.

Yine beyfendi kendine tanınmış hakkı kötüye kullanarak... (Metatron)
Açılama : Sayın ADAM statüsünü kötüye kullanıyor.
Not : Bu bir saldırıdır. Bunu sağlamca ispat etmek gerek.

Masonluğu dilediğince ve kendi anlayışları doğrultusunda algılayan ve bu doğrultuda mesajlar gönderen bir kişiden -ki bu kişi eğer Mason ise neden forum da beyan edilmemiş ya da Düzensiz bir Mason mu ?- de sizin yorumunuzdan başka bir yorum beklemek hata olurdu.
(Metatron)
Açıklama : Sayın ADAM Masonluğu kendi zihin dünyasına oturtuyor. Oysa onun anlattığı Masonluk ile gerçek Masonluk farklıdır.
Not : Bu bir itibarsızlaştırma çabasıdır. Bunu da ispat etmek gerek. Veya daha iyisini, tepsiye koyup getirmek gerek.

"Siz" dediğiniz kişiler kimlersiniz. Forum üye ve/veya yöneticileri mi ? "Siz" dediğiniz insanlar kimlersiniz ? Önce bunu söyleyin ki bende karşımda ki kişi"ler"in kim olduklarını öğrenmiş olurum!(Metatron)
Açıklama : Sayın ADAM bir işler çeviriyor. Forumda bir cunta oluşturuyor.
Not : Bu algıyı bırakmak bir suçtur. Hepsinde önce bu zehiri de temizlemek gerek.

Düşünceleriniz sadece düşünce boyutunda kalır. Referans değeri bile yoktur!!!!(Metatron)
Açıklama : Sayın ADAM kaynaksız konuşuyor,hiçbir kıymeti yok.
Not : Bu bir itibarsızlaştırma çabasıdır. Bunu delillendirmek gerek. Veya gelip onun yerine,yapıyor olduklarını yapmak gerek.

Belirli bir amaç doğrultusunda, şahsi çıkar ve menfaat gözetmeden çalışan herkes saygıyı hakeder. Farklı düşünceye saygı duymayan, ben dedimci yapı ve kişiler in, sevgi barış kardeşlik, dayanışma, disiplin i anlaması mümkün değildir. (Metatron)
Açıklama : Sayın ADAM, menfaat peşindedir.'Ben ne dersem o doğrudur' diyor.
Not : Bu bir suçlamadır. Buna etmezsek olur mu ; buna da güçlü bir ispat gerek. Veya asıl doğruyu foruma getirip sunmak gerek.

Mevzu farklı bir boyuttatır. Site yönetimi açıklama yapabilirse Öğrenirsiniz(Metatron)
Açıklama : Benim bildiğim,sizin bilmediğiniz farklı boyutlar var. Siz karışmayın.
Not : Biz de diyoruz ki, o bildiğiniz farklı boyutlar nedir ? Çıkıp o boyutları forumun göbeğine sermek gerek.

Saygılar.
« Son Düzenleme: Mart 06, 2015, 11:27:06 ÖS Gönderen: İNSAN »