Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Herşeyin teorisi ve bir primat türünün kısa hikayesi. 1  (Okunma sayısı 2165 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 22, 2015, 11:55:28 ÖÖ
 • Seyirci
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 426
 • Cinsiyet: Bay EVRİM...bir primat türünün yolculuğu..
------------------------------------------------------------------------------------
Aslında Bu Hikaye bir primat türünün,Dünyanın Manyetik 2 kutubunun etkileriyle var olan Eko sistemin, kısaca canlılığın içinden, sadece bir tür olarak, bu 2 kutubun etkilerini(SAĞ lob, SOL lob) Beyinlerinde de, % 2 (Ön Lob) olarak, birleştire bildikleri için ...düşünen canlıya dönüşmesi...yani, bir primat türünden, homo sapiens olmaya, ve ordanda ileriye doğru devam eden evrimleşmelerinin yolculuğudur.
(Resmi Dikkatle incelemenizde fayda var)
2 kutuplu düşünceden ibaret olan homo sapiensler, sadece 1 kutupta odaklı kalabilirler.Her biri 1 kutupta taraf oluşturabilir durumda dır, bu 2 Ayrı kutuptan oluşan gruplar tarihin her anında çarpışarak evrimleşirler.savaşlar bu olaylara basit bir örnektir.Bu doğal secilimin sonsuza kadar devam etmesini beklemek aptallıktır.
                                                                         Evrim ..Dünya ve Evren
--------------------------------------------------------------------------------------
Bir başka açıdan bakarsak,bu muazzam büyüklükteki EVREN inin canlılığı ve yaradılışındaki, İki zıtlık (Madde, anti Madde)SARMAL bir hareketle tamamlanarak var olurken.Bu yaradılışın ufacık bir Tohumu olan DÜNYADA, bu süreçin cok az bir parçasını,insanın zihninde var edebilmiştir.(Manyetik iki kutup ve gece gündüz değişimleri) bu sarmal hareketi sabit bir DÜZ çizgiyle destekleyerek, Bu süreci azda olsa anlaya bilmesini sağlamıştır.
                                                                 Evrim..DENGENİN MİMARLARI
 -------------------------------------------------------------------------------------------
Bu var oluş denklemleri, soy ağacımızla nesilden nesile aktarılırken, Gen esnekliğinde bu süreci anlaya bilmiş  kişi olmak, gerekli bir itici güc olmadığı için, bu iki kutubun taraflarının güc mücadelesine yönelik evrim tetiklenmektedir.Bir Benzetme yaparsak
(Parasal cekiciliği bulunmayan, Hiç bir sektör tam manasıyla gelişemez)
Sonradan istemli veya istemsiz,beyninin bu iki tarafını çalıştırmaya zorlayanlar (Solak iken Sağlak olmaya zorlanan veya iki kolla çalınan müzik aleti kullanmaya çalışanlar vb.vb örnekler verile bilir )
Şu anki pirimat türünün oluşturduğu kültürleri dizayn etmiştir.
(Bu dengeye hakimiyeti azda olsa anlayabilmişselerde,hükmetmeyi çözememişlerdir)

(Bazı Ezoterik gurupların cok üst kademeleri.Doğuştan bu iki güce hakim nesiller yaratmaya yönelik girişimleri var olabilir.)
---------------------------------------------------------------------------------------
                                                      EVRİM .. Gıda depolama
-----------------------------------------------------------------------------------------
 Kolonileşmek,  bir türün Gıdayı depolaya bilmesiyle ayni cizgide hareket eder.Örnek verilmesi gerekirse, ARI ve  KARINCA acıklayıcı olur.İnsan türleri ilk olarak gıdayı depolaya bildiklerinde kolonileşmişledir.İlk kültür tohumlarını atmışlardır. (MISIR, Kültüründe buğday tahılı, MAYA kültüründe Mısır tahılına hakimiyet göze çarpar).
Arı bakımıyla uğraşmış biri olarak, arı hiyararşisinde şimdiki Cumhuriyet anlayışına yakın bir sistem olduğunu söyleye bilirim, (Bakınız..  Kraliçe arının işci arılar tarafından belirlenmesi)

Arıların,Altıgen betek yapısını dünyanın her yerinde, birbirinden habersiz aynı şekilde yapmaları, İnsan türünün onlar gibi ilk gıda depolaya bildikten sonra piramit yapma arzusuyla benzerlik taşır.
Her Canlı türü gıda depolaya bildikleri esnadan sonra, birbirinden bağımsız aynı gelişimi göstermeye başlarlar.
İyi bir araştırmacı, belirleyici faktörün  kültürler arası benzerlikler değil,benzemeyenlerle çözüle bileceğini bilmelidir.(Bu konunun kilit noktası Gıda depolanmasıdır,Araştırmalardaki kilit noktaları iyi belirlenmelidir.)
                                                                 EVRİM......SANAT
---------------------------------------------------------------------------------------------
Bu 2 kutup ta bölünüp,sonra çarpışarak doğruya yaklaşma yolculuğumuz,bir anlatımla(Kaostan düzen)Sanatcılara sacma gelir.(Savaş karşıtı olmaları örnektir.)sacma gelmesinin sebebine ufak bir örnek verirsek, müzik aletlerinin kullanım şekli uygun olur.müzik aletlerinin hemen hemen hepsinde kullanım iki kolada hakim olmalarını gerektirir.Bu süreçte beyinlerinin iki tarafını kullanmaya doğru giden, yapay  bir zorlamanın yan etkisidir.Sanatcıların hemen hemen hepsi, bu süreçten habersizdir.Coğu zaman sakinleştirici maddelerin bağımlılığına kapılırlar.
                                                  POLİTİKA   SAĞ ve SOL  görüşler
-----------------------------------------------------------------------------------------
Bu çağın  homo sapiensleri şimdiki dengelerini aşagıdaki anlattığım şekilde edinmişlerdir.
Günümüz eğitimi sadece SOL beyni geliştirdiği için, yüksek EĞİTİM  almış kişiler SOL görüşe meyillidir.(MANTIK)
EĞİTİM düzeyi düşük bireyler,SOL beyinlerini yeterince geliştiremediği için,SAĞ beyinlerine yönelirler(SEZGİ)...(Tarihte bu iki gurup carpışarak,şimdiki ilkel sistemleri icat etmişlerdir)
----------------------------------------------------------------------------------------------
                                      EVRİM......DÜZ yontulma...DAİRESEL yontulma
--------------------------------------------------------------------------------------------
Evrim yaşamı basit bir benzetmeyle, ham taş olarak alır. Spiral taş olarak uzun zamanlara yayarak işler.En doğru secilim oluşunca, kendini diğer bir nesile aktarır.Bu doğal secilim sürecinde, Dünyanın iki kutuplu manyatik etkiside devreye girince, bu yaradılışın bir kopyasının cok azını, zihninde birleştire bilen pirimat türü olan insan, bu süreçte var ola bilmiştir. (Evrim Düz cizgi çizmez.)
(Eğitim)Bu çağın homo sapiensleri , yaradılışın cok azını anlaya bildiği beyin yapısıyla, diğer pirimat ların  düşünce yapısını yontup işlemeye çalışarak birbirlerini eğitirler.
Primat diğer primatı Ham taş olarak alır, küp taş olarak cıkarmaya uğraşır.
 (Kısaca Evrim Spiral hareket ile canlıyı yontar, pirimat primatıda Düz cizgilerle yontar.)
Yukarki anlatıma göre İnsanı bir köprü olarak düşünelim.Bu köprünün Kemer taşlarını yaradılış yontarken, düz taşlarınıda bu yaradılışı cok az anlayabilmiş olan, o insanın bir alt türü yontar, bu alt türün şimdiki ismi Homo sapienstir.Bu yontma işleminde üst türlere evrildikçe köprünün tamamını kendi yonta bilecek hale gelecekir.(YARATICI)
Başka bir benzetme ile anlatırsam.Düz cizgiler cizen.. GÖNYE.. ozamanki primat türünün diğer pirimatlara öğrettiği bilgiyi temsil eder.(Düz cizgileri öğrettiği için)
PERGEL ise Yuvarlak cizgiler çizen  yaradılışı temsil eder (Evrim Düz çizgi çizmez)
GÖNYE VE PERGELİN birleşmesinin ortasında Yaradılışın Sabitlenmiş Spirali  var olur. Kısaca İnsanın yeni evrim türü  olan HOMO X simgeleşir.
--------------------------------------------------------------------------------------------
                                                    EVRİM...........HOMO X
---------------------------------------------------------------------------------------------
Sonraki aşamayı görebilmek için homo sapienslerin bir sonraki evrimine, kısaca Homo X lerede göz atmak gerekli.Tabi bu kişisel görüşüm.
Homo x lerin düşünce tarzlarını ilk olarak anlamaya çalışmalıyız.Bu düşünce mantığına bir kaç örnek vermek ile başlıyalım.
 İlk olarak DİKKAT edilmesi gereken X ler cevrelerindeki hayatla etkileşim halinde yaşarlar, bu etkileşimlerindeki cok önemli bir mevzuda, karşımızdaki kişiyle konuşma tarzlarıdır.
Karşımızdaki kişi MANTIKSAL konuşuyorsa, X SEZGİSEL konuşur.O kişi SEZGİSEL konuşuyorsa, bu sefer X MANTIKSAL konuşur,konuştukları mevzu belli bir Spiral hal aldığında, ortak konuşmadan cıkan sonuc verimli hale gelmiş demektir.
Bu yöntem ile her konudan muazzam şekilde fayda sağlarlar, sadece dinlemeyi bilmek gerekir.
Bireysel yaşamlarında da  bu denklem aynıdır.BEDEN sel İhtiyaçlarını NİZAM  ve DÜZEN içinde tutarak RUH sal sezgilerini mükemmelleştirirler
---------------------------------------------------------------------------------------------
                                            EVRİM.....Tarihte ve günümüzden örnekler.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
 Tarihte bu 2 kutubun, binlerce yıldır çarpışarak ancak biraz doğruya yaklaştığı  basit olaylardan bir  kaç örnek.
Bu iki DENGE,var oluşun her durumun da aynıdır.TÜRKİYE siyasetini örnek alırsak SEZGİSEL sağ parti yönetimiyle, MANTIKSAL sol muhalefet dengesinin mükemmele yakın olduğunu, sadece SOL muhalefetin biraz güc kazanması gerektiği görüle bilir.
Ne yazıkkı Tarihte homo sapienslerin  bu SEZGİ ile MANTIK savaşı hiç bitmemiştir.Hitlerin Sezgisel rejimi mantık eksikliğinden faşizime dönüşmesi gibi sayısız örnekler verile bilir
homo sapiensler toplandıklarında  herkez MANTIKSAL konuşuyorsa,yada herkez SEZGİSEL konuşuyorsa  buna AHENK derler.
(SEZGİ)TANRI ise mevzu, MANTIK saldırıya uğrar.
MANTIK ise mevzu, SEZGİ itibar görmez.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Ayrıca Bireysel Düşük profil sergilenmesi, düşüncelerin yaratıcılığında cok önemli bir etkidir, X ler homo sapienslerin Besin zinciri piramitlerindeki, güç mücadelesinde yer bulamaya bilir.hiyarerşi yaratıcılığı sıfırlamaya meyillidir.EGO besin zinciri piramid İle simgeleşirken, EKO sistem ise, Dairesel  hareket ile simgeleşir.
Bir PRİMAT türü olarak,Dünyadaki yaşam, PİRAMİT inin tepesine cıkmış olsakta İNSAN olabildikmi ? hala muammadır.
homo sapiensler iki Guruba bölünmeyi severler,çarpışa çarpışa sonsuza kadar evrim gecire bileceklerine inanırlar.
Zaten bu basit iki kutup larına farklı farklı milyonlarca isim bulmuşlardır..(Aslında bu isimler sadece 2 kutuplarının  ismen dallanmasıdır.% 2 de ortak dallanan isimler vardır) Aşağıda sadece bir kaçını sıraladım
Bu iki kutuplarına taktıkları isimleri,resim ile de anlatma gereği duydum.Hepsinin sığması mümkün değil.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
EGO sistemi, besin zinciri,(piramit)= mantık= ŞEYTAN=SOL=Düz cizgiler=Gönye
EKO sistemi, (Spiral) = Sezgi=TANRI=SAĞ=Faşizim=Pergel=Dairesel cizgiler
----------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                  Son söz  b1
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bu yazım çoğu kişiye pek anlamlı gelmiye bilir.Anlamlı gelen kişilerdeki ortak özellikte, bu anlattığım iki unsurun arasında kalan kahramanların maceralarını cok izleyip dinleyen ve onlarla kendini özdeşleştiren hayelperestlerdir.
Bu iki güce dengeyi getire bilenlerin hikayeleri bilinç altına işlenen cok etkili bir ego pompasıdır.(secilmiş kişi)
(Bilginin, bu harman olduğu çağda,bilgi artık güç sayılmaz,Artık Analitik algı güçtür.)


Bu İKİ denklemin birleşmesi yeni X İNSAN larını 3  Boyuta hazırlıycak yola bir bakıştır
Bütün bu Anlatımımdan yola cıkarak, yazıyı okuyanlara bir tavsiyem var, günde en az 4 saat bildiğiniz diğer bir dille konuşulan, ama alt yazısı ana diliniz olan siyah, beyaz yapımlar izleyin,ve alt yazıyı aynı anda okuyup, izleyip, dinlemenin faydalarını göreceksiniz.
(Sadece Kitap ve yazıları okumayı bırakın)
Sigara içiyorsanız, kesinlikle bırakmalısınız. Bütün zararları bir yana, 2 duyunuzu köreltir (Koku, tat alma) Beden ihtiyaçlarınızdaki eylemleride MUNTAZAM hale getirin.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
(Alıntı yoktur...Yazılar ve Resim montajı bana aittir....Yazılanların hepsi var sayımdır.... bir grup veya zümreyi bağlamaz...sadece kişisel düşüncelerimdir)
(Yazım ve imla hataları için özür dilerim,gün gectikçe düzeltmeye cabalıyorum)

GG
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ


Aralık 22, 2015, 01:02:41 ÖS
Yanıtla #1
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 2145
 • Cinsiyet: Bay
  • Masonluk ve Masonlar

işte nicedir beklediğim konu :) Teşekkürler
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe


Aralık 22, 2015, 05:06:04 ÖS
Yanıtla #2
 • Seyirci
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 426
 • Cinsiyet: Bay

işte nicedir beklediğim konu :) Teşekkürler

Sayın Risus herşey en temelden başlar.
bu yazdıklarım sadece breysel cıkarımlarımdır.(Hiç biri doğru olmaya bilir)
 Her düşüncede,Adım adım yükselmek gerekir.
Masonluk masonlardan öğrenilmelidir.Benim masonlukla veya benzer bir kurumla alakam  olmadığı için
Yazdıklarımında bağlayıcılığı olamaz.

ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ


Aralık 25, 2015, 01:40:57 ÖS
Yanıtla #3
 • Seyirci
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 426
 • Cinsiyet: Bay

                   EVRİM..Teknoloji....0 ve 1
-----------------------------------------------------------------------
 1 inci bölüme bunuda ekleme gereği duydum.Bu 0 ve 1 in hikayesini baştan anlatılması gerekiyor.İlk uzaktan haberleşmek için IŞIK kullanılıyordu.Örneğin uzaktan bir IŞIK yakılıyordu, bu ışık belli sırayla(Bir KARANLIK(0 ) bir IŞIK(1) şeklinde) yakılıp söndürülünce bir anlam ifade ediyordu.Sonraları bu telgiraf a dönüştü.Elektirik bayt olarak bir boş bir dolu şekilde belli bir sıra olarak karşıya gönderilince aynı işlemi tekrarlıyordu.şimdi ise yine ayni prensiple, pcler veriyi işliyorlar.Bütün 0 ve 1 in günümüze kadar uzanan teknoloji farkı sadece hızdır.(işlemciler 0  ve 1 den oluşan verileri, ışık hızına yakın bir hızda işliyor)

Bu 0 ve 1 in teknolojik gelişimini, yukarki iki kutup dansına uyarlarsak.


Şeytan=Işık=1

Tanrı=Karanlık=O

ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ


Aralık 25, 2015, 03:32:21 ÖS
Yanıtla #4
 • Seyirci
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 426
 • Cinsiyet: Bay

 EVRİM.....kuantum
-----------------------------------------
Bu iki kutubun çarpışarak cıkardığı sonucu, kuantum dünyasına uyarlamaya çalışalım.

İki kutuba birer değer verelim (+)(-) sonra,bu iki oranın aynı anda tek  bir kübitte işlendiğini var sayalım.ikisi arasındaki (kuantum çakışması) bir değeri alabilir. Bir kübit  çifti 4 kuantum çakışması durumunun herhangi birinde, üç kübit  ise 8 kuantum çakışması durumunun herhangi birinde olabilir. Kısaca n kübit sahibi, aynı anda 2^n çakışmanın herhangi birinde olabilir.Sonuçta bu durumların hepsinde ya da bir kısmında bulunabilir.Cıkan sonuçlar mantık kapılarıyla düzenlene bilir.
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ


Aralık 26, 2015, 10:12:50 ÖÖ
Yanıtla #5
 • Seyirci
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 426
 • Cinsiyet: Bay

EVRİM...Pozitif (+)..Negatif (-)

----------------------------------------------------------
Bu başlık Zıtlıkların, kendi içinde de zıtlık yaratması üzerinedir.

BİLİM
--------------
Her zıtlık kendi içinde de ufak bir oranda zıtlık yaratır.Bunu yukarki oranlara (+)(-) uyarlayarak bir örnek verirsek.
Pozitif bilim, kendi içinde teorik bilim yaratması söylene bilir.Bu oran Ana yük olan Pozitif e göre cok ufak olur.

Bilim (+)

Kuram (-)

Pozitif düşüncede kendi içinde ufak oranda Negatif yük oluşturur.Örnek verirsek, pisişik gücler,5 boyut, Duru görü, Agarta gibi efsaneler yaratılması.
Zaman içinde bu efsaneler, Pozitif bilim e dönüşe bilir.

DİN
----------------
Gelelim Negatif düşünceye, Aslında sadece kaygının, Teslimiyetin ve zayıflığın durumudur.Veya Mantıksız SEZGİ de dene bilir. Parola olarak (Kontrolün sende olmadığını bilmek mutluluktur) denebilir..Tanrı.. (-) Yükle tanımlanır, kendi içinde ise ufak oranda ..Şeytan..Pozitif(+) yük oluşturur.

Tanrı (-)

Şeytan (+)

Kilit Nokta bu iki yükün Hangi durumda baskın olduğudur.
Yazıyı okudukdan sonra biraz daha geri cekilip yeniden bakın.

GG
« Son Düzenleme: Aralık 26, 2015, 10:37:01 ÖÖ Gönderen: GOASISG »
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ


Ocak 23, 2016, 08:10:47 ÖS
Yanıtla #6

bu evreni tanımlayan, zamanının sonsuz çemberinde var olan kutsal üçlemenin sürekli yer değiştirerek oluşturduğu ,nesilden nesile geçen biyolojik yaşam aktarımının 3 boyutlu dünyamızdaki tanımı basittir.asıl olan 2 boyutlu kuantum dünyasıyla,3 boyutlu görelilik kanunlarını , sadece
11 boyutta birleştirebildiğimiz gizemi anlatabilseydiniz.
kalite çöplükte aranmaz.


Nisan 20, 2016, 05:11:48 ÖS
Yanıtla #7

Sayın @GOASISG;

Yazınızı, dikkat ile ve bir kaç sefer okuyarak anlaya bildim.
Kendi cıkarımlarım:
Tek hücreli yaşam bicimlerin de, bölünerek üremek, komplex yaşam bicimleri için uygun değildi.Gen esnekliği sorunlarını doğurdu.Eşeyli üreme, evrimsel olarak kaçınılmazdı.İki canlı organizma arasındaki genetik malzeme birleştirilerek yeni bir canlı yaratma şekli daha etkiliydi.Bu evrimsel durum, yaratılan her canlının iki eşit parçadan var olmasını sağladı.Burda sizin yazınız devreye giriyor.Bir beden de, hem "Eril"hem de "Dişil" iki eşit parça dan oluşuruz.Bu şekilde üremek için, iç güdüsel olarak diğer yarımıza cekiliriz"Aşk".

Sürüngenler çağın da bu eşeyli üreme şekli, yumurta ile olduğun dan; cenin,biz insanlar kadar evrimleşe bilme şansı yakalayamadı..

Bahsettiniz, iki eşit parcamızın başlangıç hikayesi de bu anlattıklarım sanırım.
Sen Özelsin


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
7 Yanıt
5158 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 04, 2012, 10:24:23 ÖÖ
Gönderen: java
Evrim Teorisi

Başlatan LuckyEye « 1 2 3 4 » Biyoloji - Canlı bilimi

36 Yanıt
15910 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 20, 2015, 12:42:22 ÖÖ
Gönderen: student
Herşeyin içindeki??

Başlatan bilmeliyimgalilei Matematik - Riyaziye

7 Yanıt
2834 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 23, 2008, 01:14:14 ÖÖ
Gönderen: blossom
0 Yanıt
2112 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 24, 2011, 02:07:13 ÖÖ
Gönderen: Cornelius
0 Yanıt
2432 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 24, 2011, 02:17:39 ÖÖ
Gönderen: Cornelius
4 Yanıt
2946 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 04, 2013, 11:36:45 ÖS
Gönderen: Melina
0 Yanıt
1194 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 08, 2012, 03:05:43 ÖS
Gönderen: yazbenide
0 Yanıt
1374 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 16, 2013, 01:46:21 ÖÖ
Gönderen: Etimolog
4 Yanıt
1866 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 31, 2013, 09:56:58 ÖÖ
Gönderen: Samuray
0 Yanıt
1131 Gösterim
Son Gönderilen: Haziran 20, 2015, 05:07:29 ÖS
Gönderen: Risus