Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Fatma Betül Sayan Kimdir? ''Yeni Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı''  (Okunma sayısı 1424 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 25, 2016, 07:43:21 ÖÖ
 • Forum ve Uye Yoneticisi
 • Uzman Uye
 • *****
 • İleti: 2147
 • Cinsiyet: Bay
  • Masonluk ve Masonlar

FATMA BETÜL SAYAN KAYA KİMDİR?Fatma Betül Sayan Kaya Elektrik-Elektronik Mühendisi. İstanbul, Fatih'te hukukçu bir ailenin 3. çocuğu olarak dünyaya geldi. İlkokulu Fatih İlkokulu'nda okuduktan sonra Beyoğlu Anadolu Lisesi'ni (English High School) birincilikle bitirdi. Üniversite sınavlarında derece yaparak Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği'nde burslu olarak okudu, şeref derecesiyle mezun oldu.İş hayatına Satürn Mühendislik'te proje uzmanı olarak başladı. Amerika'nın en iyi üniversitelerinden biri olan New York Üniversitesi'nde Biyomedikal Mühendisliği Fakültesi'nden doktora bursu kazandı, meme kanserinin termal görüntülenmesi üzerine çalışmalar yaptı. 2009 yılında Türkiye'ye döndü ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni kazanarak burdan mezun oldu

AlıntıPeki şimdi soru bölümüne geçelim.

Teknik alanda bu kadar uzmanlaşmış bir kişinin aile bakanlığında ne işi var? Sizce de Tubitak'ın başına getirilse veyahut sağlık ve teknolojiyle alakalı kurumda bakanlık yapsa daha sağlıklı olmaz mıydı? Belki de başbakan olmalıydı? Siz ne dersiniz?
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe


Mayıs 25, 2016, 12:41:53 ÖS
Yanıtla #1

Sayın Risus;
Bilimsel ve teknolojik bazlı çalışan kurumların başına, o konular da ehil birinin başa getirilmesi sonucu, mekanizmanın kitlendiğine cok kez şahit oldum.Saat dişlileri gibi çalışan bu kurumlar, takım ruhu gerektiriyor.
Tam manası ile acıklaya bilmem mümkün olmasa da, Rusya'nın Uzay çalışmalarının incelenmesini ve doğan sonuçların gözden geçirilmesini tavsiye edebilirim.

Tabiki bu; "ar-ge" gerektiren kurumlar için gecerli bir görüş.

Not: Cok yönlü bakış acısı ile karışık, sahada deneysellik gerektiren, ve kısa vade de ekonomik cazibesi olmayan işler yapan, bu kurumlar; özgür bir yönetime ihtiyaç duyar.

En önemlisi de; bu kurumlar ekonomik ve toplumsal ilgi için "Halka acık hale getirilmelidir"
« Son Düzenleme: Mayıs 25, 2016, 12:56:53 ÖS Gönderen: Zig-Zag »
Sen Özelsin


Haziran 01, 2016, 02:09:54 ÖÖ
Yanıtla #2
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 237
 • Cinsiyet: Bay

Sayın Zig-Zag size tamamen katılıyorum ancak çok konsantre bilgiler içeriyor bu konu hakkında daha ayrıntılı bilgiler verip bizi aydınlatırsanız çok müteşekkir olurum özelllikle Rusyanın uzay çalışmaları hakkında...
Güneş ışınları neyse kara toprak için gerçek aydınlanmada odur bu dünyada Doğanlara...