Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Sözde Fikir Özgürlüğü  (Okunma sayısı 631 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 13, 2016, 07:45:37 ÖS
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 277
 • Cinsiyet: Bay

Konuşursam sert olur, çekinmem beni bilen çok iyi bilir. O yüzden @drewsmemed15 ile ilgili birşey yazmayacağım.

Ben Fransa Başkonsolosuna bir soru sormak istiyorum.

Şimdi Sayın Muriel Domenach (@MurielDomenach ), @drewsmemed15 isimli şahsın attığı tweetler ortada; Sayın @MurielDomenach birkaç gün önce Daesh saldırısında eşini kaybetmiş bir Fransız Vatandaşının yazısını paylaşmıştı = https://twitter.com/MurielDomenach/status/741213916848623616, yani hanımefendi terör konusunda hassas!, @drewsmemed15 hakkında fransız emniyeti ne yaptı? veya bu şahıs ve attığı tweetler ile ilgili ne düşünüyor?

Cevap alabilir miyiz? Bence hayır.... Cevap vermemesini de aslında tercih ederim. Çünkü ya bana "Türkiye de bu tarz propagandacılara siz ne yapıyorsunuz da bize hesap soruyorsunuz" derse, ben cevap verebilir miyim?! Elbette HAYIR!!!

Saygılarımla

''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -


Haziran 13, 2016, 08:02:01 ÖS
Yanıtla #1
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 202
 • Cinsiyet: Bay

Merhabalar sayın Metatron,

Bir Türkiye vatandaşı olarak bunları düşünüyoruz ya; bir polis çocuğu olarak babamızı/annemizi her sabah son kez görüyormuş gibi göreve yollasaydık acaba daha neler düşünürdük? Yüreğimizin en derin yerinden onunla gurur duyduğunu haykırmak, babamızı/annemizi kaybetme korkusuyla onunla gurur duymak... "Onlara" doğru dönüp "Benim babam/annem, koca yürekli bir kahraman! Sizin korumanız değil!" diye haykırmak istemek ama haykıramamak... Bu ve bunun gibiler konuşsa ne yazar, konuşmasa?!

Empati...
Serius est quam cogitas.


Haziran 14, 2016, 12:59:52 ÖÖ
Yanıtla #2
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 277
 • Cinsiyet: Bay

Merhaba Sayın Nicolus,

Günlerce Kilis'e Daesh roketlerle saldırdı! Türkiye bir NATO üyesi değil mi? Avrupa ne yaptı? NATO müttefiklerimiz ne yaptı?

Saldırıya uğrayan şehir Kilis değil de şayet Berlin,Londra,Paris veya bir başka AB ülkesi olsaydı ne olurdu?

Sadece Fransa veya Almanya özelinde değil. Mesela İngiltere. Son haftalarda sürekli Türkiye'yi eleştiren bir tutum içindeler. Haklar ve özgürlüklerden bahsediyorlar. 2000 tarihli terörle mücadele yasalarının 7. bölümü zaten ne kadar demokrat ve özgürlükçü olduklarını gösteriyor.

ABD de çok vahim bir saldırı oldu. 49 vatandaş katliama kurban gitti. Peki bu saldırı ABD de ki ilk silahlı katliam mı? Hayır..Peki Trump neden bu saldırı sonrası Müslümanları suçladı?!

Orta doğu da Daesh veya YPG terör örgütleri tarafından katledilenler için ne zaman AB üyesi ülke liderlerinin kol kol yürüdüğünü gördünüz?

Batılılardan empati beklemiyorum. İki yüzlü olmasınlar yeter.

Saygılarımla

''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -