Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Dönen Dönsün Biz  (Okunma sayısı 4737 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 17, 2016, 08:35:56 ös
  • Uzman Uye

Haziran 17, 2016, 10:57:26 ös
Yanıtla #1

Tarih boyunca bu anlayışa sahip kesimlerin sürekli "önü kesil di" belki de toplum olarak "arkadan destek olmamız lazım"
Kardeş olarak,iki ayrı devlet, pek tabiki de yaşa ya bilir.

« Son Düzenleme: Haziran 17, 2016, 11:25:51 ös Gönderen: Zig-Zag »
Sen Özelsin

Haziran 18, 2016, 01:09:12 öö
Yanıtla #2

Muntazam (!) Masonların LGBT kimliğine sahip kişileri Masonluğa kabul etmedikleri hatırlanırsa daha verilmesi gereken çok mücadele olduğu anlaşılır. Görünen o ki sadece bir Tanrıya ve ruhun ölümsüzlüğüne inanmak yetmiyor. Eh, bir zamanlar zencilere de benzer muameleler yapılmıştı. Birtakım Masonik ekollerin yaptıkları yanlıştan bir an önce dönmelerini temenni ediyorum. Kadınlar, ateistler, ruhun varlığını kabul eden ya da etmeyenler ve LGBT kimliğine sahip olanlar için eşitlik istiyoruz!
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Haziran 18, 2016, 01:53:58 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Muntazam (!) Masonların LGBT kimliğine sahip kişileri Masonluğa kabul etmedikleri hatırlanırsa daha verilmesi gereken çok mücadele olduğu anlaşılır. Görünen o ki sadece bir Tanrıya ve ruhun ölümsüzlüğüne inanmak yetmiyor. Eh, bir zamanlar zencilere de benzer muameleler yapılmıştı. Birtakım Masonik ekollerin yaptıkları yanlıştan bir an önce dönmelerini temenni ediyorum. Kadınlar, ateistler, ruhun varlığını kabul eden ya da etmeyenler ve LGBT kimliğine sahip olanlar için eşitlik istiyoruz!

Yanlış (Türkiye'yi bilmiyorum). Locayla ve Mason üyelerle alakalı bir durum.(Bir Mason üye karşıdır olumsuz yönde oy kullanır o ilgili Masonun takdiridir, özgürdür.)

Saygılarımla
''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -

Haziran 18, 2016, 03:17:36 ös
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.peacewings lgbt kimliği nedir?
Bir tanimlayabilirse sevinirim.
Bu konuda fikrim oldukça net hep ifade ettim bu insanlar in yaşam hakkı vardır ve acinasidir.

Lgbt üyelerini topluma katkıları yönünden ele alsak bir şey çıkmaz.Kendilerine saygısı ve katkısı yok.Masonluk gibi ciddi bi kurumda bir eşcinselin olduğunu düşünemiyorum bile.
Kaldıki hangi eşcinsel mason olmak ister ve düzen arzular.

Onların isteyip arzulamadigi bir şey için yazıp duruyoruz burada.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Haziran 18, 2016, 04:10:07 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın peacewings bence cinsiyet ayrımcılığı veya bir takım özel nedenler aramanın bir manası yok. Masonluğun belli bir takım kuralları var.
     Hatırlarsanız bir süre önce ünlü bir erkek oyuncunun evli bir bayanla medyada görüntüleri çıkmıştı.
   Bu oyuncu daha sonra mason olmak için başvuru yaptı ve üyeliği kabul edilmedi. Kabul edilmeme sebebi gayri ahlaki yaşam tarzının medyaya yansıması.
Yani uzun lafın kısası masonluğa kabul edilen kişinin belli bir olgunlukta olması ve ahlaki yönden çevresinde saygı görmesi gerekir.
Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender

Haziran 18, 2016, 05:13:31 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Her ne kadar bana sorulmamissa da konuyu acan olarak cevap vermek istiyorum

LBGT´in kimligi sorulmus.

Kimseyi cinsel tercihinden dolayi yakmayacak kadar INSAN.

Ya INSANLAR´i yakanlara hangi sifati uygun görecegiz?

Alinti:

Firuzağa'daki Radiohead etkinliğine gericiler 'Sizi içeride yakarız' diyerek saldırdı

Bitti.

Haziran 18, 2016, 05:24:28 ös
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Tij dostum benim Alman bakislim benim.
Cinsel tercih nedir?
Cinsellik bir tercih meselesimidir?
Cinsellik bir tercih ise bir hayvanla ilişki yaşamakta tercihtir diyebilmeliyiz o zaman.

Cinsellik bir tercih meselesi değildir , önce bunu bilelim.
Eşcinsellik gayriahlaki bir yasamdir. Siz ve dahi sizin gibi düşünenler aslında gayriahlaki yaşama özgürlük isterdinizde bunu bilmezsiniz.Tersini savunan benim gibiler ise gayri insanı donanıma sahiptir ve geridir.
Bir Ahlak ve Erdem dahi Edep yuvası olan Masonluk ve benzeri Ezoterik olusumlarda gayri ahlaksizligin birarada olup olamayacağını tartışmak abes tir.

ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Haziran 18, 2016, 06:01:52 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

;D ;D ;D ;D

Siritiyorum cünkü karahan dortumu tamda istedigim noktaya getirdim.

Tabiki escinsellik tercih meselesi degildir, yani insan sonradan bunu tercih ettigi icin öyle olmaz, insan öyle dogdugu icin öyledir.

Yani escinseller, sizin deyiminizle, Allah tarafindan böyle yaratilmislardir.

Simdi sormak lazim; Allah bu insanlari böyle " yaratmis"sa bunda onlarin sucu ne ?

Allah onlari böyle "yaratti" ise size ne oluyor?

Isin ahlak tarafina girmek istemiyorum. Öyle bir dünyada yasiyoruzki kimsenin kimseye "Ahlak" dersi verecek durumu ve hakki yok.

Sizlerden bir ricam var. Lütfen Masonluk´u bu isin disinda tutun.

Haziran 18, 2016, 06:14:26 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Saygıdeğer dostlarım ve büyüklerim şahsi görüşüm bir insan erkek olup bayanmış gibi hissedebilir, o kılığa girebilir. Ancak bu LGBT yürüyüşünde müdahale sonucu büyük ihtimalle transeksüel şahıs hayat kadınlığıyla parayı kazanıyor, orada polise karşı çeşitli küfürler etmiştir. Ayriyeten bu kadar küçük yaşta bireyin sokakta olduğu bir şehir olan İstanbul'da bu güzelim şehirde yürüyüşte argo, küfürlü, cinsel yazılar bulunan şeylerle bir yürüyüş düzenliyorsalar bu şahıslar ortadan kaldırılmalıdır. Her işin nezaket seviyesi ve kuralları vardır ki bu durumda şahıslar küçük çocukları ve insanları rahatsız edecek yazılar taşır, işler çevirirse bu durumda kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı olmadığından poliste gerekli müdahaleyi yapar. Şimdi gidip bir yere "Kürdüm, topum" gibisinden şey yazan bir şahısı ciddi ve saygılı insanların bulunduğu kuruluşa (Bir arkadaşımız masonlukta eşitlik isteriz vb. demiş) gönül rahatlığıyla almak kuruluş yönetimince mümkün sayılmaz. Çünkü bu şahısın ahlaki ve ruhani yönden rahatsız edici tavırları, sorunları vardır.

Aynı zamanda Türkiye'de ki eşcinsel insanların haklarını savunan ve bu insanları bir araya getiren kuruluş HDP gibi terör destekçisi bir parti, kuruluş tarafından destekleniyor ve bu desteklerden gayet memnun kalınıyorsa terör örgütüyle bağlantılı kuruluş, örgüt halk tarafından dışlanırsa bu normaldir.