Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kadın olmak  (Okunma sayısı 1217 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 03, 2017, 07:27:48 ös

Kadın olmak zordur.Ayakta durabilmek ,nefes almak ,yaşamak,paylaşmak ,hayatin döngüsünde yaşamini idame etmektir.Kadin olmak zira zordur.ic güdüsel olarak cinsiyet ayrımından dolayı ayakta kadın olarak durabilmek tır.Sevgiyi aski tamamlayabilmektir.Kadin olmak doğurmak üremek cinsiyet değildir.Kadin sanattır,şiirdir.Kadin olmak yeryüzünün en güzel varlığı olmaya hak kazanmaktır 😄
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 03, 2017, 09:58:18 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

:Kadin olmak doğurmak üremek cinsiyet değildir.Kadin sanattır,şiirdir.Kadin olmak yeryüzünün en güzel varlığı olmaya hak kazanmaktır" harika bir açıklama olmuş sayın Fatma hanım elinize saglik
Ad majorem Dei gloriam
Ab uno disce omnes

Mart 04, 2017, 05:38:41 öö
Yanıtla #2

Teşekkür ederim Rana hanım.Sizin güzelliginiz.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 04, 2017, 03:47:25 ös
Yanıtla #3

Cinsiyet ayrımı erkeğe de kadına da yapılır ; ben de buna dayanarak erkekleri yeryüzünün en güzel varlıkları ilan edebilir miyim?Düşüncelerimi erken yazmak istemiyorum ; siz yazacağınızı yazın ; ben de topluca yazarım.

Mart 04, 2017, 04:38:06 ös
Yanıtla #4

Türkiye diyelim konuyu izah edeyim.Erkekten cok kadınlarımıza yapılan bir soykırım bağnazlik var. Sebeplerinden birinci Ortadoğu'ya yakın olmamız  ve örnek aldığımız ilkel kabile yaşayışı bir Arap kültürü hakimiyetine hızlıca toplumu kitleler halinde  siyasilerin itiklemek istemesi.Binlerce örnekler mevcut ama ben üç örnek verecem.Otobuslerde hakarete uğrayan ve uçan tekme yiyen hemşire örneği,Manisa'da yürüyüş yaparken darp edilen hamile bir bayan,ve hergun tecavüz edilen kadınlarımız ve eşleri tarafından öldürulen bayanlarımız.Naçizane fikirlerimde siz erkekleri kırmak yermek istemem.Tabiki erkeklerde olağanüstü varlıklar. Erkeksiz bir dünya olmadığı gibi kadınsız bir dünyada olmaz.Hz Adem as ve Hz Havvanın yaratılışındaki eşitlik gibi.

Mart 04, 2017, 05:01:19 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Kadin deyince aklima gelen güzel fotograflardan birisi.