Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Evrimin Ne Önemi Var ? Gerçekten Önemli Mi ?  (Okunma sayısı 826 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 08, 2017, 04:24:06 ÖS
  • Aktif Uye

www.youtube.com/watch?v=OybhAridSnI
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...

Mart 08, 2017, 09:40:28 ÖS
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Aydınlandık , Teşekkürler Fay Frin ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mart 08, 2017, 10:00:44 ÖS
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Ne demek efendim. Bir faydam olduysa ne mutlu bana  :)
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...

Mart 09, 2017, 01:53:16 ÖS
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Hurafe
Bir sekilde yanlış olan bilgilere inandırılmalısın.
Bu din olur inanmazsan da evrim olur. Farketmez
Sen bir şekilde yanlış eğitilmelisinki kolay lokma
Olasın. Din yanlış o vakit evrim doğru.
İkiside saçmalık.
Saygılarımla

Mart 09, 2017, 11:07:21 ÖS
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

"Gercekten Önemli Mi?".
 Evet önemli, hemde cok önemli.

Evrimin ögrenilmedigi yerde veya evrimin olmadigi yerde ISID olur.

Ki evrimin olmadigi yer yoktur zaten ama bu ISID ve benzerlerini insanligin evriminin neresine koyacagiz onu bilemiyorum.

Asil sorulmasi veya cevaplanmasi gereken soru budur bence.

Mart 10, 2017, 12:04:15 ÖÖ
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

"Gercekten Önemli Mi?".
 Evet önemli, hemde cok önemli.

Evrimin ögrenilmedigi yerde veya evrimin olmadigi yerde ISID olur.

Ki evrimin olmadigi yer yoktur zaten ama bu ISID ve benzerlerini insanligin evriminin neresine koyacagiz onu bilemiyorum.

Asil sorulmasi veya cevaplanmasi gereken soru budur bence.
?
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mart 10, 2017, 01:49:46 ÖS
Yanıtla #6
  • ÖMBL/KMBL Üyesi
  • Uzman Uye
  • *

Sn Fay frin e bu paylaşımı için teşekkür ederim. Sadece başlığa yorum yapmamak için ilk önce açıp izledim.Herkese de tavsiye ederim.

Bizde ki hastalıklardan biri de desteklediğimiz görüşleri başka alanlardaki diğer görüşlerimizle geçişken halde tutmamız. Örneğin Evrim teorisi her şeyin teorisi değildir. Yani din veya din karşıtlığı gibi bir derdi yoktur. Dolayısıyla inançsız isek inanları Tanrının olmadığına ikna için kullanamayız. Hiçbir bilim insanı tanımadım biyolojik varyasyon yada kalıtım bilim çalışırken 'dur Tanrının varlığını ya da yokluğunu ispatlayayım' diye uğraşsın. Çünkü bu sürekli zeytin yiyerek hurmanın vücuda ne kadar faydalı olduğunu ispatlamaya çalışmaktan farksızdır. Buna karşın evrim teorisini 'insanız, benim dedem maymun değildi kardeşim'e indirgeyen yobazların da bizim anlatacaklarımızla fikrini değiştireceği yok gibi görünüyor.

Eğer bu ince farkı sezemezsek Evrim Teorisi olmazsa IŞİD olur noktasına geliriz ki, gülünç olur. O zaman evrim teorisi okutulduğu için mi (ki çoğu katolik okul buna karşı çıktığından orada da okullar kendileri seçebiliyor öğretmeyi ya da öğretmemeyi) 'ABD tüm Dünya da katliamlar yaparak kendi nüfuslarını arttırıp Irak,Afgan,Suriyeli,Libyalı vs. halkları ortadan kaldırıyor. Güçlü olanın seçilmesi bu olmasa gerek' diye sorarlar.

Benim nacizane düşüncem bir bilimsel teori ve olmuş olanı açıklamaya çalışan bilimsel bir yol olan Evrim Teorisi ni bir Din ispatı yada Dinin yalan olduğunun ispatı olarak kullanmaya çalışmamalıyız. Çünkü o şekilde sunarsak neye karşı sunuyorsak o kendini savunmaya alır ve çocuklarını bu eğitimden mahrum bırakır.(Ha evrim devam eder kuşkusuz ama bazıları bunu fark etmemek için gözlerini kapatır). Bu toplumlara bir bilimsel teori olarak sunulmalı. Koskoca türlerin kökeni kitabı tek bir cümle 'İnsanla tüm primatlar ortak ataya dayanır' cümlesine indirgenmemeli. Gerekirse, toplum bu cümleye alerjik ise hiç bahsedilmemeli.Ancak şu video da anlatılan ve benzeri örneklerle bu bilgiler her çocuğun zihnine aktarılmalı, ancak şu ön kabulle : 'Evrim Teorisi' bir TEORİ dir. ve bilimde tüm teori kanıtlarla desteklenince kural yada kuram a dönüşür. O zamana kadar kanıtları aramalı ve araştırmaya devam etmeliyiz.
Alterius non sit qui suus esse potest

Mart 10, 2017, 03:03:59 ÖS
Yanıtla #7
  • ÖMBL/KMBL Üyesi
  • Uzman Uye
  • *

Bu arada bahsi geçen konuları birlikte ele alan değişik bir film önermek isterim.

http://www.imdb.com/title/tt2884206/   I origins isminde. İlgisi olanların izlemesini şiddetle öneririm. İlgilenenler için çokta güzel bir soundtrack i vardır.  https://www.youtube.com/watch?v=j6iQTyGtZXc   
Alterius non sit qui suus esse potest

Mart 10, 2017, 08:09:33 ÖS
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Burda sorun veya soru Evrim Teorisi´nin dogrulugu veya yanlisligi degil.

Soru bunun ögrenilmesinin veya arastirilmasinin bir öneminin olup olmadigi.

Yoksa benmi yanlis anliyorum?

Mart 10, 2017, 11:15:04 ÖS
Yanıtla #9
  • Aktif Uye

Meselenin özü tam olarak şu.
Insanların bilinçli yanlış bilgilendirilmesi.
Neden
Tıpkı dünya para  ekonomisi gibi düşünün meseleyi.
Çok para hep bir gücün kontrolünde olmalı ki
İnsanların Yönetmesi kolay olsun.
Peki doğru bilgi. Doğru bilgi de aynı gücün
Kontrolünde olması gerekiyor.
Sana ciltler dolusu yanlış bilgi yazarlar sözde
Bilimsel bilimsel. İçeriğine baksan boştur.
Yeterki gerçeklikten uzaklaş. Doğru bilgi hazinesi
Aynı gücün kontrolünde olup seni yönetebilsin.
 Yani sorunun cevabı evet evrim teorisi bunlar için önemli.
Aslında herşey gibi zırıltı.

Saygılarımla