Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Bophomet Şeytan Tasviri  (Okunma sayısı 888 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 22, 2018, 01:37:57 ÖS

Masonlar Organizasyon sitesinde daha önce okuduğum bir paylaşım ve resmin aynısını sosyal medyada görünce aradaki benzerlikten dolayı karşılaştırma yaptım.15 Temmuzda Boğaziçi köprüsünde yerde sağ kolu ile seytan tasviri (sembolü yapan) görüntüsü IŞİD'i andıran bir insan ilgimi çekti.Boğaziçi köprüsünde darbeden habersiz otobüsler icinde komutanlarının tatbikat,operasyon var diyip, Boğaziçi köprüsüne götürülen askerlerin boğazını kesen ve şehit eden bu zihniyetteki insanlar kesinlikle şeytanı tasvir etmiş.15 temmuz=5+1=6 şehit asker,248 toplam ölen insan.2016=2+0+1+6=9 bu sayılara dikkat edelim!.Teslim olan askerin boğazını kesen IŞİD zihniyetli barbar şeytanlar!Degdi mi?Tarih bu insanları lanetle anacak! Allah'ın gazabı üzerlerine olsun!...Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 22, 2018, 01:46:25 ÖS Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!


Mayıs 22, 2018, 05:44:13 ÖS
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **
  • İleti: 111
  • Cinsiyet: Bay

İlginç doğrusu özellikle ilk fotoğraf .:.
Whom united with virtue, death shall not seperate.


Mayıs 22, 2018, 08:12:36 ÖS
Yanıtla #2

 Baphomet sembolü aslında evrenseldir.

Sadece kimi kesimlerin kavraya bileceği anlatımlar içerir.Derin bir araştırmayı hak eder...Bu sayısız sembol içeren resmin içinden sadece şundan bahsetmek isterim:

 Baphomet sembolünün alnındaki 5 köşeli yıldız ile, keçi kafasında oluşan 5 köşeli yıldız doğru şekilde bir araya geldiğinde; "Decagram"... 10 köşeli yıldız oluşur.

Not: Son sembolün araştırılması fayda sağlıyabilir.
« Son Düzenleme: Mayıs 22, 2018, 08:26:36 ÖS Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin


Mayıs 22, 2018, 08:34:57 ÖS
Yanıtla #3

Mevlana'nın kaynaklarını okurum.Her bir sembolü Allah'ı anar ve zikreder.Seytan ve şeytana hizmet eden insanlarla arasında dağlar kadar fark vardır.Semada dönme sembolü.Kainat üç  harf uzerine kurulmuştur.Elif,Lam,Mim bu harflerle ilgili geniş bilgiler İbn-i Arabi'nin kitaplarında mevcut. İbn-i Arabi sembolleri iyi analiz edip kitap harfler ile ilgili yazmış.Okumak isteyenler icin kitabı foruma ekleyebilirim.. Verdiğim resimdeki insan IŞİD'ci.Hislerimde hiç yanılmadım..Mevlananin sembollerinden örnek bir resim ve bophoment resmi..Bophomente genelde ingilizce kaynaklarda edindiğim bilgiler neticesinde Tapınak şövalyeleri inanıp taparmış.. Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 22, 2018, 08:39:06 ÖS Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!


Mayıs 22, 2018, 08:42:43 ÖS
Yanıtla #4

Soydan ayrıcalıklı olanlar ile, seçilmiş olanlar tarih boyunca çatıştılar/çatışacaklar.Ayni bilgilerle donatılırlar ama farklıdırlar.Onların savaşlarında savaşır,onların fabrikalarında çalışırız; Onların yiyeceklerini eker,topraklarında terleriz.Olabildiğince calışır,çalışmaktan olabildiğince cahil kalırız.

Herşeyi birbirine sokan soydan ayrıcalıklı olanlardır.Belkide masonlar hurafelerin üstünde yanmaya çalışan son ışıktır.Bence bu kadar karalanmayı hak etmiyorlar.

-----------

Ellere dikkat edin ve ellerindekine... "Solum sağımda; Sağım solumda"
« Son Düzenleme: Mayıs 22, 2018, 09:07:34 ÖS Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin


Mayıs 22, 2018, 09:04:42 ÖS
Yanıtla #5

Dünyada çok garip olaylar dönüyor anlamak ve Idrakta insanlığın anlaması zor olan sembolik kavramlar.Alttaki resimlere dikat edin.Bircok dünya starı bophoment sembolü bilerek yada bilmeyerek yapıyor...Not:Neden şeytan dünyada gorevlendirildi.Dini kaynaklarda  bu sorunun cevabı mevcut.Insanlığı arkasından sürükleyip, kandırıp kendine köle edip kötü yola saptırmak.Seytanın gorevleri belli.Her kılığa her sembollerde olmasıda çok normal..Saygılarımla
« Son Düzenleme: Mayıs 22, 2018, 09:16:22 ÖS Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!


Mayıs 22, 2018, 09:14:47 ÖS
Yanıtla #6

 Hayatın acı gerçeklerinden bir an olsun kaçmaya çalıştığımız yer; aslında tüm gerçeklerin kaynağı olabilir.Peki bizler buna ne kadar hazırız veya hazırdık.

Derin sulara direk dalınmaz.

Bunlar dalmış; biz dalmıyalım.Bırakalım şeytani İnsanlar ile, şeytan uğraşsın; kuzuları ile de,koçları.Zaten; bize yol gösterebilecek birkaç hakiki insanıda bu tip gayri ciddi hurafeler ile yıldırıp sindirdik en sonunda.


İslam kelime manası olarak "boyun ey" anlamı taşır.Kutsal Varlığı ise,manevi egzersizler ile bulma va'di...Belki 73 katmanlı bir anlatımı vardır.Ve çoğumuz da manevi egzersizlerde takılıp kalmışızdır.Sanırsam bu yüzden kendi varlığımızın içinde ondan olan ebedi özü göremiyoruz.


Saygılar
« Son Düzenleme: Mayıs 22, 2018, 09:55:22 ÖS Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin