Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: DÜŞMÜŞ MELEKLER  (Okunma sayısı 423 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 10, 2019, 06:00:04 ÖS
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu videoda , Şeytanla birlikte hareket ederek Tanrı katından kovulan Melekler'in listesi var.
Videoyu kendim hazırladım.
Umarım beğenirsiniz.
https://youtu.be/LgZraKZ9UXI
Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender

Şubat 10, 2019, 07:02:25 ÖS
Yanıtla #1
  • ÖMBL/KMBL Üyesi
  • Uzman Uye
  • *

Elinize sağlık, ancak bence daha detaylı bir araştırma yapmalısınız.

İkincisi anlam ve söylem hatalarına dikkat etmelisiniz. Mesela Şeytanla birlikte cennetten kovulan meleklerin listesi deyip Lucifer ile başlatmışsınız. ŞEYTAN kendi ile birlikte kovuldu gibi bir cümle olmuş.

Bir başkası ise Şeytan isyan etti secde etmedi deniyor, diğerleri neden kovuldu? Biraz bilgi fena olmazdı?

Son olarak bu hikayenin kaynağı İncildir. Doğru mu? Bunu belirtmezseniz tüm hikaye yanlıştır. Çünkü diğer kitaplarda durum farklı hale gelebiliyor.
Laicus Humanitas Scienti

Şubat 10, 2019, 07:03:41 ÖS
Yanıtla #2
  • ÖMBL/KMBL Üyesi
  • Uzman Uye
  • *

Elinize sağlık, ancak bence daha detaylı bir araştırma yapmalısınız.

İkincisi anlam ve söylem hatalarına dikkat etmelisiniz. Mesela Şeytanla birlikte cennetten kovulan meleklerin listesi deyip Lucifer ile başlatmışsınız. ŞEYTAN kendi ile birlikte kovuldu gibi bir cümle olmuş.

Bir başkası ise Şeytan isyan etti secde etmedi deniyor, diğerleri neden kovuldu? Biraz bilgi fena olmazdı?

Son olarak bu hikayenin kaynağı İncildir. Doğru mu? Bunu belirtmezseniz tüm hikaye yanlıştır. Çünkü diğer kitaplarda durum farklı hale gelebiliyor.

Son olarak Meleklerle ilgili çalışmalar yapacaksanız John Dee eserlerini okumanızda fayda var. Ayrıca Enochian alfabe gibi konuları incelemenizde de...
Laicus Humanitas Scienti

Şubat 10, 2019, 07:48:38 ÖS
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Anarchosa
Bu video sadece liste içeriyor.
Dediğiniz gibi hatalarım olabilir. Bu konuda daha detaylı çalışmalar yapmayı düşünüyorum.

Şubat 11, 2019, 10:42:24 ÖS
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Sayın Herakles, listenizde gözüme ilk çarpanlardan biri "İblis"  İblis esasen şeytanın diğer adlarından biridir, ayrıca "Hezekeel " olarak yazdığınız "Hezekeel" mi? Hezekiel mi?, Şayet Hezekiel ise bu isim Tevrat'ta İsrail'in peygamberi olarak gösterilmektedir.
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Şubat 12, 2019, 01:43:34 ÖS
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Alşah
 Listede Ezekeel diye geçiyor. Enoch kitabında düşen meleklerden birisi olarak geçiyor.