Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Türkiye'nin yanı başında savaş hazırlığı ...  (Okunma sayısı 255 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 16, 2019, 07:49:24 ös
  • Uzman Uye
  • ****
  • İleti: 3082
  • Cinsiyet: Bay

https://odatv.com/images2/2019_05/2019_05_16/880x495_cmsv2_4f2eb9e9-bb4b-5d1b-a891-601fe8aa50b8-3892974.jpg

https://odatv.com/images/2019_05/2019_05_16/turkiyenin-yani-basinda-savas-hazirligi-16051914_m2.jpg?v=1557980066
Siyasi gerilimin tırmandığı ve suların ısındığı ABD - İran hattında karşılıklı tehditler savrulmaya devam ediyor.   

16.05.2019 07:14
Siyasi gerilimin tırmandığı ve suların ısındığı ABD - İran hattında karşılıklı tehditler savrulmaya devam ediyor.

Gittikçe sertleşen söz düellosuna son olarak İran Savunma Bakanı Emir Hatemi ve Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı General Hüseyin Selami de katıldı.

"YENİLGİNİN ACISINI TADACAK"

Askeri hazırlıklarının en üst düzeyde olduğunu belirten İran Savunma Bakanı, "ABD ve siyonist cephe, bu kez yenilginin acısını tadacak" ifadelerini kullandı.

Tahran'da düzenlenen bir etkinlikte konuşan Hatemi, Tahran ile Washington arasında yükselen tansiyona değindi.

ABD'nin İran'a yönelik askeri saldırı tehditlerine işaret eden Hatemi, "İran'ın savunma ve askeri hazırlıkları her türlü tehdide karşı en üst düzeydedir" dedi.


Bölgedeki aşırılık yanlısı grupların Irak ve Suriye gibi ülkelerde yenilmesiyle Washington'un bölgedeki planlarının yenilgiye uğradığını savunan Hatemi, "Amerikalılar, bölgedeki kötü planlarının başarısız olmasından sonra halkımıza karşı ekonomik araçlarla şiddetli ve çok yönlü saldırılara yöneldi" diye konuştu.

İran'ın ABD'nin komplolarını her zaman boşa çıkardığını söyleyen Hatemi, "ABD ve siyonist cephe, bu kez de yenilginin acısını tadacak" ifadesini kullandı.

"HAZIRLIKLARIMIZ TAMAM"

Euronews'ten Mustafa Bağ'ın aktardığına göre, öte yandan aynı etkinlikte konuşan İran Devrim Muhafızları Ordusu (DMO) komutanı da "Düşmanla geniş kapsamlı bir çatışma için hazırlıklarımız tam" dedi.

Geçen ay DMO komutanlığına getirilen General Hüseyin Salami, "Tarihin bu anında düşman elindeki tüm imkanlarını kullanarak, bizimle mücadele etmek için tam kapasite sahaya inmiş durumda. Bu an, İslam Devrimi adına da en belirleyici zaman dilimi olacaktır" sözleriyle ülkesinin olası bir savaş hazır olduğunu aktardı.SÜKUNET ÇAĞRISI

Suudi Arabistan, geçen hafta sonu Birleşik Arap Emirlikleri'nin kara suları yakınlarında iki petrol tankerine sabotaj düzenlendiğini duyurmuştu. Birleşik Arap Emirlikleri de aynı bölgede farklı ülkelerden 4 sivil ticari kargo gemisinin sabotaja uğradığını bildirmişti.

Çarşamba günü bir basın toplantısı düzenleyen Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Enver Gargaş, bölgesel barış ve istikrar konusundaki kararlı olduklarını dile getirdi.

BAE'li bakan, "Önceliğimiz tansiyonun düşürülmesi, tedbir ve iyi muhakeme" dedi.

Ayrıca Gargaş, "Suçlama yapmak çok kolay ancak zor olan ciddi sorunların varlığı ve bunlardan biri de İran'ın tutumu. Müttefiklerimizle cevabımızı, bu konuda ne yapacağımızı ve nasıl başa çıkacağımızı istişare ediyoruz. ABD ve Fransa da sabotaj soruşturmasında bize yardımcı oluyor" diye konuştu.

ABD, geçen hafta İran'dan gelebilecek tehditlere karşı tedbir amacıyla USS Abraham Lincoln Uçak Gemisi Taarruz Grubu ile 4 nükleer kapasiteli B-52 bombardıman uçaklarından oluşan Bombardıman Görev Gücü'nü körfeze sevk etmişti. ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan'in Trump'ın üst düzey güvenlik danışmanlarına, "İran tehdidine karşı bölgeye 120 bin asker gönderme planını da içeren bir sunum yaptığı" iddia edilmişti. İddia, Trump tarafından yalanlanmış ancak Pentagon'dan konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

Odatv.com
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus