Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Atatürk Evrim konusunda ne düşünüyordu ...  (Okunma sayısı 1717 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 03, 2020, 10:08:30 ös
  • Uzman Uye

Atatürk Evrim konusunda ne düşünüyordu
Mert Taşçılar’ın, “Dindar ve Kindar Milli Eğitimin İflası” adlı kitabı Galeati Yayıncılık’tan çıktı.

https://odatv.com/images/2020_01/2020_01_03/ataturk-evrim-konusunda-ne-dusunuyordu-03012013_m2.jpg?v=1578057170

03.01.2020
Odatv Editörü Mert Taşçılar’ın, “Dindar ve Kindar Milli Eğitimin İflası” adlı kitabı Galeati Yayıncılık’tan çıktı.

Gazeteci Mert Taşçılar, ilk kitabında, AKP’nin 18 yıllık iktidarı sürecinde 5 kez değişen eğitim sisteminde yaşanan tahribatı ele aldı. Taşçılar, Milli Eğitimi’nin iflasının kökünde neler yattığını, tarih tarih, isim isim, olay olay kaleme aldı.

Kitapta, “MEB’e atanan Sivaslılar kim, “Milyarlarca liranın yok olduğu projeler”, “Hiç duymadığınız yerlerde ele geçirilen çocuklar” gibi dikkat çeken başlıklar yer aldı. Öte yandan kitapta, AKP iktidarı döneminde, eğitim sisteminin başta FETÖ olmak üzere tarikatlara nasıl teslim edildiği çarpıcı örneklerle ortaya kondu. Anadolu’nun ücra köşelerinde din eğitim adına cinsel istismara uğrayan çocukların hikâyelerine yer verilen kitapta, bilimsel raporlardan çıkan dikkat çekici sonuçları okumak mümkün.

ATATÜRK EVRİM KONUSUNDA NE DÜŞÜNÜYORDU

Kitapta, Atatürk’ün evrim hakkında tuttuğu notlara da yer verildi. Milli Eğitimde evrim konusunun daraltılması, içeriğinin değiştirilmesi ve kaldırılma noktasına getirilmesi çok tartışılmıştı. “Dindar ve Kindar Milli Eğitimin İflası” kitabında da Atatürk’ün evrim konusunda tuttuğu notlar dikkat çekti.

Atatürk’ün evrim adına not aldığı satırlar şöyle:

“Hayat herhangi bir doğa dışı etkenin müdahalesi olmaksızın dünya üzerinde doğal ve zorunlu bir kimyasal ve fiziksel olaylar dizisi sonucudur. Hayat sıcak, güneşli ve sığ bir bataklıkta başladı. Oradan sahillere ve denizlere yayıldı. Denizlerden tekrar karalara geçti. İlk hayvan denizlerde balık ve karalarda muhtelif kemikli yaratıklar oldu. Bunlar devirlerde şekilden şekle tekamül ettiler. İnsanlar sularda kaynaşıp çırpınan bir varlıktan bu günkü şekline geldi...”

oda tv
Alıntı

Acaba dünya nasıl oluştu ?
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ocak 03, 2020, 11:05:40 ös
Yanıtla #1

Sayın Nosam33
Eğitim sistemi hep değişiyor bunun sebebine bakacak olursak,milli eğitim bakanları kendileri eğitimi bilmedikleri için daha doğrusu okulları çocukları tanımadıkları için sistem değişikliğine gitmek zorunda kalıyorlar. Örneğin bir doktora gittiğimizde önce  tetkikleri yapar sonra bize uygun bir çözüm sunar ama nedense biz eğitimde kişiye göre elbise dikmek yerine elbiseye uygun vücut bulmaya çalışan bir milletiz. Kendi çocuklarımızı incelemeden,eğitimden ne bekledigimizi bilmeden herhangi bir analiz yapmadan diğer ülkelerin eğitim sistemini alıp geliyoruz bize uymayinca gidipdigerini alıyoruz maalesef

Ocak 04, 2020, 12:19:04 öö
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Bizim eğitimimiz Sormayan ve sorgulamayan ezbere dayalı sistem yürütüyoruz . Evrime gelene kadar önce çarpım tablosunu öğretsin ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ocak 04, 2020, 01:21:44 öö
Yanıtla #3

Sayın Nosam33
Çok doğru bir şey soylemisiniz. Bizde maalesef öğretim yok en azından kendi ilk okul yillarimda yoktu. Okur ezberler sınava girerdik üniversiteye gittik orada da sayılı hocalar işin mantığını kavramak için uğraşıyor maalesef