Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Diğer Konular  (Okunma sayısı 387 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 02, 2020, 03:57:55 ös
  • Yeni Katilimci
  • *

Merhaba Saygıdeğer Üyeler,
Bir konuyu iyi öğrenmek ve akıl da kalmasını sağlamak için sadece okumak yeterli olmuyor.
Bunun için ben forumdan kendime bir konu seçip kendim araştırma yapabilir miyim diye düşündüm ancak içinden çıkamayacağım bir konu olmasını da istemiyorum. Bu sebepten dolayı başlangıç için önerebileceğiniz bir ya da birkaç araştırma konusu olabilir mi?
Sevgilerimle ve Saygılarımla

Nisan 02, 2020, 07:39:03 ös
Yanıtla #1
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Merhaba Sayın NEV.AY,

Aslında sorduğunuz sorunun cevabı kanımca sizdedir. İnsan, kendini tanımalıdır önce. Çünkü bir insan kendini ne kadar biliyorsa, o kadar şey bilmediğini anlayabilir.
Zannediyorum ki, aklınızda belli başlı soru işaretleriyle buraya üye oldunuz. Önce kendinize sorduğunuz soruları araştırmaya başlayabilirsiniz.
Genellikle bir çok kişi ilk olarak, "Masonluk nedir?" sorusunu sorar. Basit gibi görünse de, cevabı bir o kadar zor olan bir sorudur.

Yukarıda da yazdığım gibi, burası masonik anlamda bilgi deryasıdır. Bu deryaya nereden dalacağınız size kalmış. Nereden dalarsanız dalın, elbet devamı kendiliğinden gelecektir.
Siz yeter ki sorgulayın. Sorguladıkça yeni sorulara kavuşacaksınız. 

Nisan 02, 2020, 08:22:56 ös
Yanıtla #2
  • Yeni Katilimci
  • *

Merhaba Sayın Mars,
İlginiz için çok teşekkür ederim.
Sevgilerimle ve Saygılarımla

Nisan 03, 2020, 10:11:58 öö
Yanıtla #3
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın NEV.AY

Hoşgeldiniz keyifli forumlar dilerim.

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.