Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Transhümanizm  (Okunma sayısı 575 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 02, 2020, 12:25:41 öö

Esenlikler efendim, bugün araştırmakta olduğum bir konu üzerinde yazı yazıp, bunu sizlerle paylaşmak istedim. İyi okumalar.

TRANSHÜMANİZM

"Captain America" filmini siz saygıdeğer okuyucularım bilirsiniz. Bu bir transhuman yaratma deneyini konu alan bir filmdir aslında. Teknoloji ile geliştirilmiş parçaların veyahut serumların sonucunda transhuman yarattılar. Transhümanizm'in tanımı "Üst insan, insan dışı"dır. Doktor Frankenstein bu felsefenin ilk ustalarındandı. Mekanik parçaları insanlara takarak savaşı Almanya'ya kazandırmaya çalışmıştır. Yaptığı deneyler sonucu insanların beynini açıp beyinlerinin yarısını alıp mekanik parçalar eklemeye çalışmış, beyin nakli yapmaya çalışmıştır. Elbette beyin konusunda pek başarılı olamamıştı lakin parçaları eklemeyi başarmıştı. Testere kollar, bıçaktan eller, delici ayaklar takmıştır deneylerine. Hatta takmakla kalmamış bunları kontrol etmeyi de başarmıştır. Birleşik Devletler ise o zaman bu konuda çok geride idi. Öznel bir yargıda bulunmak isterim. "Bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz çoğu şeyin yapımı ya planlanmıştır ya da vardır, kullanılıyordur." diye düşünüyorum. Gelelim şuan hangi ülkelerin yaptığına. Sektörün/akımın başını şu anda Birleşik Devletler çekmekte. İkinci Sırada ise Çin var. Göğe sığmayan nüfuslarının üstüne bir de klon ordusu yaratıyorlar. Yarattıkları ordunun DNA'sı normal insanlarınkinden çok daha güçlü. Üçüncü sırada ise Almanya var. Almanya şuan 2. Dünya harbindeki teknolojisini geri istiyor. Çeşitli deneyler yapıyor lakin rakiplerinden çok geri. Rusya ise mekanik insanlardan çok DNA'sı değiştirilmiş insanlar istiyor. (Bkz: 2045 Initiative Project) İzlediğimiz bazı süper kahraman filmlerinin çoğu gelecekte gerçekleşebilir. Birleşik Devletler Mechahuman yaratmaya çok yakın. Naçizane düşüncem; on sene sonra saha savaşlarında bu arkadaşlar fırtına estirecek.
WAHRHEIT


Eylül 02, 2020, 10:41:00 öö
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **
  • İleti: 124
  • Cinsiyet: Bay

Oncelikle foruma hosgeldiniz.
Arastirmanizda transhumanizm ile masonlugun ideallerinin kesistigi ve/ veya ayristigi alanlara rastladiniz mi ...
Acaba, varsa, bu alanlardan bahsedebilirmiyiz...


Eylül 02, 2020, 11:24:22 öö
Yanıtla #2

Oncelikle foruma hosgeldiniz.
Arastirmanizda transhumanizm ile masonlugun ideallerinin kesistigi ve/ veya ayristigi alanlara rastladiniz mi ...
Acaba, varsa, bu alanlardan bahsedebilirmiyiz...

Hoş buldum efendim. Araştırmalarım Transhümanizm üzerinde genellikle biyoteknoloji, geleceğin savaşları ve teknoloji sıçrama üzerine oldu. Masonluk ile ideallerinin kesiştiği bir nokta var mıdır emin değilim. Henüz o kadar derinleşmeye vaktim olmadı. Bu nedenden ötürü bilgim olmadığı için yorum yapmayı da pek istemiyorum. Lakin bazı komplo teorisyenleri her zaman ki gibi yine belli başlı iddialarda bulunmuştur diye tahmin ediyorum. :) Saygılar.
WAHRHEIT