Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: 6 Yıllık Dev Soru işareti(?) 11 Eylül  (Okunma sayısı 3794 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 11, 2007, 04:12:48 ös
 • Seyirci
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 654
 • Cinsiyet: Bay

1 : Dünyanın en gelişmiş istihbarat ağına ve teknolojik altyapısına sahip olduğu söylenen ABD, söz konusu komployu niçin önceden haber alamadı? Kendi imkanları ile haber alamadığını varsayarsak “Dost” istihbarat örgütleri tarafından da uyarılmadı mı? Elinde bütün dünyada ki haberleşme ağını izlemeye yarayan (Ki bu sistemin Adı ECHELON) dev bir dinleme ve izleme teknolojisi bulunan ABD’nin “Terörist Yuvaları“ nı izlememesi düşünülemez.

2 : Maket bıçaklı birtakım adamlar bu kadar uçağı (7 veya 9 Diye biliniyor) kaçırmak için yeterli mi? 19 kişi tarafından organize edilen eylemlerde hiç fire verilmeden, sadece maket bıçakları ile, bütün uçuşları saf dışı edilip, kokpitlere rahatça girilebilir mi? (ABD’de uçaklarda silahlı özel güvenlikte bulunmaktadır)

3 : 19-20 “Terörist” hiçbir aksilik çıkmadan bu uçakları nasıl kaçırabildiler?

4 :İlk uçağın kulelerden birine çarpmasından 15 dakika sonra ikinci kuleye diğer uçağın çarptığı biliniyor. 40 dakika sonra da Pentagon’a saldırıldı. Bu arada olaya niçin müdahale edilemedi. Bu sadece şaşkınlıkla açıklanabilir mi? (Pentagon’da güvenlik amacı ile 5 dakika içinde havalanabilen ve hazır bekleyen savaş uçaklarını da hesaba katabiliriz)

5 :Saldırıların uçakla yapıldığı anlaşıldıktan sonra, varolduğu söylenen Pentagon’un hava savunma sistemi neden çalışmadı?

6 : Söz konusu eylemlerde ilgili birimlerin de büyük hataları olduğu görülmesine rağmen niçin hiçbir birim hakkında soruşturma veya görevden alınma haberi duyulmadı? (Bush Ve o Dönem CIA Başkanı arasındaki kişisel çekişme hariç)

7 : 4 uçak da kaçırılma sinyali vermediği gibi, bu kadar çok uçağın hava radarlarına rağmen rotalarından sapması, bu halde uzun süre uçabilmesi ve irtibat kesildiği halde hiçbir olağanüstü önlemin alınmaması mümkün mü?

8 : Bazı bilinmezleri açıklaması düşünülen 4 kara kutunun da “okunamaz” olması bir tesadüf mü? (Düşen uçaklardan biri ormanlık bir alana düşmüştü)

9 : Başkan Bush, bütün eleştirilere rağmen, uzun süredir niçin Beyaz Saray’dan uzak duruyordu? Eylemlerin kaçırılan uçaklar tarafından yapıldığı açıklığa kavuştuktan sonra, Başkan Bush’un havadaki uçağını (Air Force One-Hava Kuvvetleri Bir) hedef alan diğer tehdit neydi?

10 :Olay ertesi bulunan ve kanıt sayılan pilotluk eğitim broşürleri Ve Kur’an-ı Kerim’i “teröristler” niçin ortada bıraktılar? FBI bu “kanıtlar”a nasıl bu kadar “kolay” ulaştı?

11 :Uçakların yerden kontrol edilme imkanı varmıydı? (Yerden kontrol sisteminin adı JPALS) Uçaklar yerden kontrol edilebilen bir sistemle veya başka bir ekip tarafından düşürüldü ise, zanlı 19 kişi söz konusu uçaklarda sadece birer “yolcu” muydu? Nitekim Amerikan Havayolları’nın 11 No’lu uçağındaki korsanlardan olduğu ileri sürülen Muhammet Atta’nın Kahire’deki babası, olaydan sonra oğluyla iki kez görüştüğünü iddia ediyor. Bir başka zanlı “terörist-pilot”un ise eylem sırasında Suudi Arabistan’da bulunup halen sağ olduğu belirtilmekte.

12 : FBI, Dünya Ticaret Merkezi ve Pentagon’a kamikaze dalışı yapan pilotların isim ve kimliklerini açıkladı. Açıklanan 19 kişilik listede yer alan pilotların tamamı “Arap” kökenli. Ne var ki; açıklanan isimlerden biri olan Amir Abbas Burkari’nin 1 yıl önce öldüğü ortaya çıktı. Kardeşi Adnan Burkari’nin de halen FBI bünyesinde “ajan” olarak çalıştığı anlaşıldı. Daha da önemlisi açıklanan 19 kişilik “terörist” listesindeki isimlerden hiç birinin, kaçırılan uçakların “yolcu listesi”nde olmadığıda belirtiliyor. Yine aynı listedeki isimlerden Abdülaziz el Ömer, uçaklarda değil, Suudi Arabistan’da ortaya çıktı ve ben “Riyad’dayım, yaşıyorum” mesajını verdi. Aynı şekilde FBI’ın listesindeki Suudi Pilot Said el Hamdi de, Tunus’ta ortaya çıktı. Said el Hamdi, 8 “Suud’lu pilotla birlikte 9 aydır Tunus’tayız” Dedi

13 : Bu isimlerin hepsi veya bir kısmı uçağa hiç binmemiş olabilirler mi? Kalanların kafasına biryerlerde bir kurşun mu sıkıldı?

14 : Aynı şekilde National Enquirier dergisinde ortaya atılan bir iddiada terörist olduğu ileri sürülen Muhammet Atta ve M. El Şehri’nin “eşcinsel” olduğuna dikkat çekildi. Yanı sıra Atta’nın babasının “oğlum kız gibiydi” sözlerine yer verildi. Böylesi “kız gibi” olan teröristler nasıl oldu da bu derece vahşi bir eyleme katıldılar?

15 : Ayrıca teröristlerin olaydan önceki gece bara gittikleri, eğlendikleri, porno film izledikleri söyleniyor. Dini inançları bu kadar kuvvetli bu kişiler nasıl oldu da İslam’a göre “haram” şeyler yaptılar?

16 : Medya ilk andan itibaren neden ısrarla Usame bin Laden senaryosunu topluma tek kanıtlanmış gerçek gibi empoze etti? ABD televizyonlarının, özellikle de CNN televizyonunun yayınladığı “Filistin’de sevinç gösterileri” görüntülerinin de Filistin’de değil, 10 yıl önce Kuveyt’te çekildiği iddia edildi. Bu da senaryonun bir parçası mıydı?

17 : Bugüne kadar terör eylemlerine karışmamış, birkaçı ABD’nin askeri birimlerinde uçuş eğitimleri almış, uzun süre ABD’de ikamet etmiş, bir çoğu çevresince örnek davranışlarıyla tanınan, birbirinden farklı ülkelere mensup bu kadar kişinin ortak bir organizasyonda istihbarat zaafı göstermeden buluşması mümkün mü?

18 : Olay sonrası medyaya konan “sansür” sadece bir güvenlik önlemi miydi, yoksa başka iddiaların yansımasını engellemek miydi?

19 : Olay ertesi FBI neden somut bir “suçlu”ya ulaşamadı? Gelişigüzel tutuklanan, gözaltına alınan yüzlerce kişiden neden tek bir bağlantı bulunamadı?

20 : Dünyayı sarsan bu olayı neden hiç kimse üstlenmedi? (İlk anda Japon Kızıl Ordusu üstlendi haberinin bir yanıltmaca olduğu ortaya çıktı ve bu haberin sözü bile edilmez oldu)

21 : Hangi terörist örgüt böyle bir olayı üstlenmezdi? (Çok büyük bir propaganda ve güç malzemesini hangi örgüt kaçırmak isterdi)

22 : Bin Ladin kabul etmediği halde, niçin ısrarla Bin Ladin hedef gösterildi?

23 : Niçin başka ihtimaller üzerinde bir an için bile durulmadı?

24 : Şarbon bakterisi saldırısı, kontrollü bir panik havası oluşturmak için mi yaratıldı?

25 : Olaydan çok önce Beyaz Saray’daki yetkililere niçin Şarbon’a karşı dayanıklı bir ilaç olan Cipro dağıtıldı? Bu Beyaz Saray’da birilerinin saldırıların olacağını bildikleri anlamına gelmez mi?

26 : Olay günü İkiz Kule’lerdeki Yahudi’lerin işe gelmediği iddiası doğru mu? Lübnan El-Menar televizyonunun 11 Eylül günü Yahudi’lerin işe gitmediklerini ve saldırıda hiçbir Yahudi’nin ölmediğini yayınlaması; İsrail Haaretz Gazetesi’nin FBI’ın New Jersey’de saldırıyla bağlantılı olarak 5 İsrail’liyi tutukladığını yazması, Umman’daki El-Vatan Gazetesi’nin 17 Eylül Tarih’li nüshasında İkiz Kule’lerde Hiçbir İsrail’linin bulunmadığını belirtmesi, 16 Eylül Tarih’li Sunday Telegraph’ın 16 Eylül 2001 Tarih’li nüshasında üst düzey 2 MOSSAD ajanının saldırıdan Çok önce(Ağustos ayında) Washigton’a gidip CIA’yi uyardığını ve 200 kişinin büyük bir eylem gerçekleştireceğini haber verdiğini ifade etmesi doğrumudur? Doğru ise bunlar ne anlama gelmektedir? Agence France Presse (AFP)’in son (26 Eylül) raporuna göre, DTM’de İsrail’li can kaybı sadece2 kişidir. 2 kişi de çarpan uçaklarda hayatını kaybetmiştir. Kayıp İsrailli sayısı ise 60’tır. “İki ODİGO çalışanı DTM saldırısını öngören mesaj aldılar” başlıklı Yuval Dror imzalı Haaretz haberine (26 Eylül 2001) göre, “anında mesaj servisi ODİGO, İkiz Kule’lere 11 Eylül günü yapılan saldırıyla ilgili olarak, iki çalışanının saldırıdan 2 saat önce mesaj aldıklarını söylüyor. Şirket, saldırıyı öngören mesajı çeken göndericiyi bulmak için İsrailli ve FBI dahil ABD’li güvenlik güçleriyle işbirliği halinde” denilmekte. Tüm bilgisayar ve internet kullanıcılarının bildiği ICQ adlı sistem kişilerin birbiriyle eşzamanlı olarak görüşüp haberleşmelerine yarar. ICQ da ODİGO gibi İsrailli bir şirketin ürünü. (Mirabilis ICQ) Sistemi kullanan biri, olaydan tam 2 saat önce, iki ODİGO çalışanına gönderdiği mesajlarla, “Göreceksiniz, İkiz Kule’lere saldırı olacak” demiş. Bunlar sadece bir söylenti midir? Gerçeklik payı nedir?

27 : Bütün belirsizliklere rağmen eylemden hemen bir saat sonra neden savaş durumuna geçildi?

28 : Usame Bin Ladin, Afrika ve Yemen olaylarından da sorumlu tutulurken neden bugüne kadar yakalanamadı? Pakistan ve Taliban’ın yerini bildiği Ladin’in yerini nasıl bilemiyorlardı? Yoksa böylesi bir eylemi planlayanlar için Bin Ladin’e “günah keçisi” rolü mü biçilmişti?

29 : Eğer Bin Ladin bu kadar güçlü olsaydı 11 Eylül’den beri El Kaide örgütünün yüzlerce terör eylemi düzenlemesi gerekmez miydi? (Bu çaplarda) Özellikle Afganistan saldırısına misilleme olarak bir şeyler yapmazlar mıydı?

30 : Bütün bu eylemler, sonuçta Amerikan ekonomisini durgunluktan çıkarmayı, mevcut kontrol edilemeyen bölgelerin hakimiyet altına alınmasını, yeni hakimiyet alanlarının oluşturulmasını ve ABD’nin bütün dünyayı kontrol edilmesini amaçlayan gizli bir operasyon muydu?

31 : Kanıt diye ortaya atılan kaset neden bulunuşundan 1 ay sonra ortaya çıkarılmıştır?

32 : Nasıl olmuştur da Usame Bin Ladin, baştan beri sorumluluğunu reddettiği halde birden böyle pervasız açıklamalar yapabilmiştir?

33 : Kasetin “montaj” ve “uydurma” olduğu iddiaları doğru mudur?

34 : Kaset yayınlanmadan önce Bush Beyaz Saray’da niçin Hollywood yönetmenleriyle buluşmuştur?

35 : Shangay İşbirliği Anlaşması ile birbiriyle daha sıcak ilişkiler kuran Rusya ve Çin arasında bulunan Afganistan’da mutlaka ABD bulunma gereği hissetti ve buraya yerleşmek için mutlaka bir sebep gerekliydi. Bu sebep te bu saldırılar mıydı?
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...


Eylül 11, 2007, 04:27:43 ös
Yanıtla #1
 • Seyirci
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 654
 • Cinsiyet: Bay

O gün Amerikan ordusu içinden darbeci bir grup harekete geçti. Her şey 'Küresel Muhafız' adı verilen bir simülasyon tatbikat olarak başladı, sonra dehşet senaryosuna dönüştü. Aynı günlerde ABD Hava Kuvvetleri’nin yürütmekte olduğu tatbikatlar zinciri, darbeci grubun işini kolaylaştırdı.

İkiz Kuleler’e çarpan uçaklar, uzaktan kumanda teknolojisiyle yönlendirilen özel uçaklardı. Boston’dan kalkan sivil uçaklar, yani o gün Kuleler’e çarptığı ilan edilenlerse radarlardan kayboldu. Nereye gittiler, nasıl gözden kayboldular, açıklanmadı.

Ve ilan edilen 'teröristler' uçaklarda bulunmuyordu. Onların akıbeti, CIA krematoryumunda yakılarak ölmek oldu. Uçakların yolcuları da Alaska’nın buzlu sularını boyladı.

Dahası, darbeciler, İkiz Kuleler’in yıkılışını sağlama almak için, iki gün önceden binanın iskeletine 'termobarik bombalar' yerleştirmişlerdi..

Aynı gün Pentagon’a düşense, uçak değil ordu malı bir bombaydı.

Sonunda ABD Başkanı George W. Bush, darbecilerle pazarlığa oturdu ve anlaştı. Dünyayı kaosa sürüklemek isteyen güçlerin bahaneleri hazırdı artık.

Peki ama bütün bunların,1945 yılındaki bir olayla ve Kennedy’nin uygulamayı reddettiği Genelkurmay planı Northwoods Operasyonu ile ne ilgisi vardı?

Eski bir subay olan J.E. Clayton, Pentagon yıllarında yazdığı Kamikaze Operasyonu adlı planın, Ağustos 2001’de, Hava Kuvvetleri tarafından alındığını ve uygulamaya konulacağını öğrenir. Donanma İstihbaratı ve FBI bağlantılarını harekete geçirerek darbecileri engellemek üzere nefes kesici bir mücadeleye girişir...Kesinlikle tavsiye ederim...
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...


Eylül 11, 2007, 09:06:18 ös
Yanıtla #2
 • Ziyaretçi

BU srdugunuz sorularin HEPSi ve komplo teoricilerinin sordugu sorularin HEPSi yuzlerce kez cevaplandi. Fakat bu verilen cevaplarin hic biri yeterli olmadi ve hep bir soru isareti kaldi insanlarin kafasinda.

Bu konular ile ilgili bir cok belgesel hazirlandi, kitaplar yazildi.

Fakat bu belgesel ve kitaplarin neredeyse %99 unu kendisini her konuda komplo teorisi yaratmaya adamis, ve surekli hukumet karsiti politika guden insanlar hazirladi. Bu yuzden, verilen bir cok bilgi de, "Gene ayni kisilerin komplo teorisi" olarak kabul edildi/ediliyor.


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
4 Yanıt
2772 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 10, 2012, 03:45:34 ös
Gönderen: NOSAM33
9 Yanıt
4947 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 24, 2012, 12:39:50 ös
Gönderen: hasan
1 Yanıt
7744 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 27, 2011, 01:16:53 ös
Gönderen: 418
1 Yanıt
3509 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 16, 2019, 01:39:57 öö
Gönderen: Ocean35
0 Yanıt
1639 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 08, 2012, 08:55:25 ös
Gönderen: Tij
0 Yanıt
941 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 15, 2012, 09:11:07 ös
Gönderen: scherif
5 Yanıt
2988 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 30, 2014, 02:32:41 ös
Gönderen: yazbenide
0 Yanıt
1454 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 07, 2014, 10:31:22 ös
Gönderen: ThomasReid
1 Yanıt
1878 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 08, 2014, 10:09:51 ös
Gönderen: Melina
1 Yanıt
1165 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 26, 2015, 11:22:40 öö
Gönderen: Selim