Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: MALEZYA OLMAKLA KORKUTULANLAR..!  (Okunma sayısı 19380 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 29, 2007, 02:23:54 ös
Yanıtla #30
  • Aktif Uye

Sn.SkullG ve sn.Mystic e,verdiği bilgiler için teşekkür ederim.

Sn.Sevil sizi de anladım,teşekkür ederim.
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Eylül 29, 2007, 02:31:12 ös
Yanıtla #31

bu haberler bir kenara Gazi Üniversitesinden çıkarak ellerinde satırlarla sopalarla Ankara Üniversitesi kampusunü basan oruç tutmuyor diyerek önüne geleni dövenleri kantinin camlarını yere indirenleri de gördü bu gözler.

Sn Skullg,

Vermiş olduğunuz detaylı örneklendirme için teşekkür ederim.Ayrıca Gazi Üniversitesi konusunda da yeri gelmişken bir kaç şey söylemek isterim.Bu Üniversite ne yazıktır ki verdiği eğitimden çok militan öğrencileri ile tanınmakta.Bu üniversitede dinci veya aşırı milliyetçi görüşte olmayan insanların barınması mümkün değil.Öz kardeşim bu üniversitede 1 sene dayanabildi ve tekrar sınava girip başka bir üniversiteye geçerek 1 yılını yaktı.Arkadaşı kafa tokuşturarak selam vermiyor gerekçesi ile hastenelik olana kadar üniversite içerisinde dövülmüştü.
Omnia mors aequat

Eylül 29, 2007, 02:36:42 ös
Yanıtla #32

Bu hayat yolunda erkeğe bayana bakmıcaksın İnsan olarak değerlendireceksin bir ekek nasıl ki ekmeğini taştan çıkartıyorsa bir bayan da çıkartacaktır, zorlanacaktır, ezilecektir, hırpalanacaktır, yorulacaktır kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmek için, hayatın kolaylığına kaçan bayanlar naumusundan şerefinden ödün vererek erkeğin üzerinden geçimini sağlıyorsa bu durum Tanrı için yaşamak adına ters düşecektir.
Evli olan ev hanımlarımız için değil bu sözüm ama onlar da eşlerine sadık birer hanım çocuklarına iyi bir anne olarak görevlerini yapabilirler.
Bayan özgür bir iradeye sahip olmalıdır ancak bunu serbestiyet açısınan söylemek gerekirse düzenli ahlaklı erdemli ve ağırlığını taşıyan haddini bilen ve kendisini olumsuz durumlara malzeme veren bir yapıya asla sahip olmamalıdır.  
Ortama göre hareket etmelidir Bayan; örneğin gecenin bir vaktinde dışarı çıkarsam bir bayan olduğum için illaki olumsuz bir durumla karşılaşırım bu ve benzeri durumların bilinciyle hareket ederek kendimi asla o pozisyonlara düşürmemeye çalışırım.
Bir Bayan hiçbir biçimde kendisini erkeklere karşı hiçbir davranışıyla, sözüyle giyim tarzıyla makyajıyla hiçbir şekilde tahrik oluşturmayacaktır.
O zaman sana karşı herkes dürüst olacaktır ve sana bir ''Bacı, Kızkardeş'' gözüyle bakılacaktır. Aksi durumda erkeklerin şehvetine malzeme olmaktan kurtulamazsın ve bir bayan olarak da çok üzülerek söylüyorum sana verilen hayatındaki en değerli hediyeyi kaybedersin.
Ezil, aşağılan, hırpalan, dövül, sövül ama bir bayan olarak asla kendinden ödün verme kuralıyla heraket eder Tanrı'ya layık olan bir Bayan!  
El üstünde tutularak yaşamın rahat ve lüks yolunu haksız kazançla elde etmek yerine hayatın bütün zorluklarını yalnız başına yaşandır Tanrı'ya layık olan bir Bayan!
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 29, 2007, 02:41:23 ös
Yanıtla #33

Asıl ben teşekkür ederim Sayın Hiario; anlaşıldığıma gerçekten çok sevindim. Önemli olan bayan ya da erkek değil İnsan olmaktır.
Bu arada Sayın Mystic; ben aslında bu konuya da değinecektim ancak yazacaklarım yüzünden bu durumu belirtemedim, çok tuhaf bir rastlantıdır ki benim de birkaç arkadaşım, aynı Üniversitede şiddetli baskılara maruz kalmış, hatta sözüm ona ismini lanse etmek istemediğim bazı kesimler tarafından ayakkabılarını yalatma derecesine gelince çocukların geleceklerini mahvetmelerine yol açtıkları için ki öğrenimlerini yarıda bırakıp tamamlayamamalarına vesile olmuşlardır.

Eylül 29, 2007, 02:46:26 ös
Yanıtla #34
  • Ziyaretçi

Yobazın biri namaz kılacam diye seferdeki otobüsü durdurmak için ortalığı ayağa kaldırıyor. Konuda haliyle büyüyor ve Abdurrahman Dilipak asimli malum yobaz şöyle konuşuyor:

Alıntı
"Bir otobüste namaz fırsatı varilmiyorsa, ben o otobüse binmem zaten (buradaki tehdidi görebiliyormusunuz gizlice taraftara sinyal otobüs şirketlerine ise namaz molası için baskı var) Yemek ve tuvalet molası veriliyorsa, niye namaz molası verilmesin? Ne var bu örnekte gayet normal bir şey. Ateist şöför bile olsa durur. Şimdi iktidar oldular diye müslümanları iktidardan uzak için böyle örnek veriyorlar. Dinini ciddiye alanlar için bir toplum düzenlemesi. Ben Avrupada trene bindim konduktör bana namaz yeri gösterdi İşte avrupa demokrasisi budur"

Be  adam, avrupada sen namaz kılacan diye treni, otobüsü durdururlarmı? Merak ettim bu hangi Avrupa ülkesiymiş. Gidip orada "Vay efendim ben namaz kılacağım, durdurun çabuk otobüsü! " desin bir bakalım, görsün kendisini terörist diye yaka paça tutuklamıyorlar mı! Adamlarda kural var, yasalar var.. Onun dışına çıkamazsın, hele hele keyfiyet için asla çıkamazsın.

Bunların amacı dini şovlar sergileyip akılları sıra insanları ezmek, boyunduruk altına almak, hayatın içinde cahilliklerinden kaynaklanan ezikliklerini bu gibi yöntemlerle sergilemek. Namaz kılmak isteyen birisi camiye gider zaten İslam dini seyahate çıkanlara namaz, oruç gibi zorunluluklar getirmiyor.

Türkiye'de baskıcı İslam denilen ve kendisinden başka doğru tanımayan bir bakış açısı var, Taassubun örgütlenmesi çok iltifat görüyor..İranda yaşananları herkes gördü, (geçmişte bu rejime aşık olanlar şimdi mecliste) örtünmeyen kadınlara saldırılıyor, yüzüne, bacağına kezzap atılıyor, jilet atılıyor, kadınlar kapanmak için zorlanıyordu. Ama onlar uzaydan gelmemişti, mahallenin çocuklarıydı yani yandaşları, bir iktidara sahip olmanın pervasızlığı içinde, kafalarındaki taasubu hayata geçirdiler İran'da... Doğu ve Güneydoğuda bir çok kentte lokantaların çoğu ramazanda kapanıyor. Bu genellikle devrimden sonra İran'ın uzantısı şeklinde bir yaşam tarzı egemen olmaya başladı yurdumda...

Eylül 29, 2007, 02:50:56 ös
Yanıtla #35
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

bu haberler bir kenara Gazi Üniversitesinden çıkarak ellerinde satırlarla sopalarla Ankara Üniversitesi kampusunü basan oruç tutmuyor diyerek önüne geleni dövenleri kantinin camlarını yere indirenleri de gördü bu gözler.

Sn Skullg,

Vermiş olduğunuz detaylı örneklendirme için teşekkür ederim.Ayrıca Gazi Üniversitesi konusunda da yeri gelmişken bir kaç şey söylemek isterim.Bu Üniversite ne yazıktır ki verdiği eğitimden çok militan öğrencileri ile tanınmakta.Bu üniversitede dinci veya aşırı milliyetçi görüşte olmayan insanların barınması mümkün değil.Öz kardeşim bu üniversitede 1 sene dayanabildi ve tekrar sınava girip başka bir üniversiteye geçerek 1 yılını yaktı.Arkadaşı kafa tokuşturarak selam vermiyor gerekçesi ile hastenelik olana kadar üniversite içerisinde dövülmüştü.

Sn. Mystic,

ne yazık ki bahse konu üniversitede bu tarz bir baskı durumu söz konusu. Geçen yıl bir araştırma görevlisi meslektaşımız sözünü ettiğiniz klik tarafından uzun saçlı ve küpeli olduğu için dövülmüştü. bizler bu olayı protesto etmek için gazi üniversitesi önünde bir basın açıklaması yapmak istedik. üniversitenin yöneticileri bize "burada sizin can güvenliğinizi garanti edemeyiz" dediler. daha sonra aynı üniversitede bu sefer bir prof. hocamız, meslektaşımız baskıya maruz kaldı, aracı tahrip edildi. biz yine bu oaly üzerine bir açıklama yapmak istedik ancak hocamız bazı gerekçeler ileri sürerek yapmamamızı rica etti.

garip, üzüntü verici ve ürkütücü...

Eylül 29, 2007, 02:52:16 ös
Yanıtla #36

Ya kardeşim ortamına göre hareket et diye bir kaide kural var yani git camilere istediğin kadar namaz kıl gece gündüz ama şimdi milletin ortasında kalkıp da hiç olmadık bir yerde yani bir halk otobüsünde böyle bir davranış sergileyen cehaletin en büyük göstergesini gerçekleştiren büyük yobazlık Sayın Leon'un da belirttiği gibi bu gibi hayatın içinde cahilliklerinden kaynaklanan ezikliklerini bu yöntemlerle gösteriyorlar yani bunun başka bir açıklaması olamaz. Pes doğrusu yani bu kadar da olmaz. Cehalatin ve Yobazlığın İğrenç Yüzü_

Eylül 29, 2007, 03:00:54 ös
Yanıtla #37

Hedefimiz çağdaşlaşmaktı avrupanın ilim seviyesine ulaşmaktı... Artık yok şu muyuz bu muyuz ne oluyoruz diye sora sora paranoyalar içinde yaşıyoruz.

Müslümanlık mı? Kim müslümanlığı düzgün yaşıyor! Ramazanda tutulan 2 3 günlük oruç kılınan 5 10 rekatlık namazın değerlendirmesini elbette Allah yapacaktır ama senin ne haddine mahalle baskısı yapmak? Yapmayana yap demek! Dinde zorlama yoktur ve eğer o bir günaha giriyorsa dışlayan baskı yapan 2 günaha girer.

Hz. Muhammed peygamberimiz ki kızı odaya girdiği zaman ayağa kalkan ona son derecede saygı duyan bir peygamberdi. Cahiliye dönemi kalıntıları hala kadınları hor görmekte 2. sınıf muamelesi yapmakta bunun müslümanlıkla bağdaşmasını kimse beklemesin. Kadını aşağılayan bir müslüman görünce de başkaları hemen işte müslümanlık bu demesin o kadar basit olunabilir mi maalesef olunuyormuş!

Sen başını kapatıyorsan bunun bir nedeni vardır yani baban abin kapan dedi kapandın belli oluyor zaten. Başını kapayıp makyaj yapmalar, ya da normal bir kıyafetten daha çok göze batan çok açık renkli türbanlar ya hani sen bunları kendini erkeklerden tahrik unsuru olmaktan korumak için yapıyodun. Ya da diyorlar ya hani Kuran'da yazıyor türban diye eee o zaman niye ikiyüzlü davranıyosun kimi kandırıyosun? Hem karısına kızına kapan diyen adam ne kadar namuslu? Kahvelerde boş boş oturan parasızlıktan kırıldığını söyleyip 5 liralık sigara içen çok baba tanıyorum sözde namus düşgünü olup karısını kızını kapayan!

Malezya'dan bana ne? Ben neydim ne oldum kendi içimde neye dönüştüm onu göremiyorum. Her yerde bir tezatlık. Ulan magazinciler bile türban takıp reklam yapıyolar şov programlarında oruç açmalar bilmem ne...Yarın birgün Malezya olmadık çok şükür desek ertesi gün neresi olcaz kimbilir?

Eğer bir değişim yaşıyorsak bunun sebebi halkdır. Ama halkın adeti değişmedi aynıydı sadece arada yalakalar çoğaldı gibi bir şey. Bütün bunlar dine tepki doğurabilir çünkü herşeyin ters teptiği bir dönemde yaşıyoruz. Bugün huzur islamda islam heryerde olsun diyenlere karşı huzur ateizmde diye çıkanlar elbet olacaktır çünkü bütün bu olanlar ister istemez karşıt tepkiler yaratıyor.

Eğer bir gün Türkiye Cumhuriyetinden başka bir şey olmaya çalışırsak ki az çok deneniyor sanki bunun asla olamaycağına inanıyorum bu ülkenin dinamikleri ister %46lık ister %146lık bir çoğunluğa sahip olan bir kuruma(evet biraz abarttım) dahi boyun eğmeyecek kadar  sağlamdır.
ars longa, vita brevis...

Eylül 29, 2007, 03:06:46 ös
Yanıtla #38

Bir de şunları da eklemek istiyorum; bu tipler kendilerinde aşırı bir aşağılık duygusu hisseden tiplerdir ve bu aşağılık duygularını sözüm ona İnanç dedikleri bir kılıfla örtmeye çalışmaktadırlar. Örneğim çevremde yaşantımda bunlara çok fazla şahit oldum. Bu tipler aşağılık duygularından kurtulmak için çevresindeki insanlara kendilerini sözüm ona dinci olarak gösteriyor ve saygı bekliyorlar.
Ben bir İnsanım ve bana sahip olduğum niteliklerimden dolayı ( makam, şöhret gibi ) saygı gösteriliyorsa o zaman ben çoktan bitmişim demektir.
Gönül isterki her insana gösterilen saygı samimi ve içten olmalı ve sadece İnsan olduğu için gösterilsin.
Yine bu tipler ağızlarından Allah'ı düşürmeyip kendini O'na yaslamış gibi gözüken çok güçsüz ve zavallı cahil yobaz tiprlerdir. Aynı zamanda korkaktırlar ki ben gerçek bir İmanlıysam bunu hiçbir biçimde dışarı göstermem asla içimde Gerçek Tanrı İnancı taşıyorsam bu benim ve Tanrı'm arasında olan bir durumdur.
Orta yerde namaz kılarak değil, yine ben oruç tutuyorum bir başkasına zulmetmekle de değil, eğer elinden geliyorsa dışarı herkese karşı dürüst ol samimi ol ve onlar bile senin Tanrı İnancını taşıdığını bilmesinler....
SAYGILAR_  

Eylül 29, 2007, 04:02:44 ös
Yanıtla #39
  • Uzman Uye

Sevil Hanım kusura bakmayın ama iyice saçmalamışsınız.Dediklerimden neler çıkardınız! Neler söylüyorsunuz mantığım almıyor. Heralde çok çektinizi birilerinden burda içinizi döküyorsunuz. Kendinizce dine kurallar koymuşsunuz, iki kişiyi din hakkında örnek alıp, tüm inançlarımızı lekeliyorsunuz.
Bizim dinimizde ne kızı kırbaçlamak var nede kezzaplamak. Zaten en başta diyoruz dinde zorlama yok... Kimse de yolda 5 tane hanımlada gezmiyor. Biraz araştırın yada çevrenize iyi bakın.

Ben sizi akıllı birisi sanmıştım.  Benim bi tane yazımı okumamışsınız bile. Size cevap yazmam benim aptallığım kusura bakmayın.
''Kızıl elmada buluşalım''