Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: & K U R T U L U Ş &  (Okunma sayısı 1021 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 10, 2007, 06:20:26 ÖS

Yaşanılan Hayatların bireysel anlamda başlayıp sona erdiği ana dek belirli bir periyot dahilinde devam eden ve başlanılan Hayat Mücadelemizde hepimize düşen belirli düzeyde görev ve sorumluluklarımız bulunmaktadır. Bunun içindir ki Tanrı için yaşamak ya da kendin için yaşamak denilen yaşam savaşları bir yerde ya yenilgiyle sonuçlanmakta ya da tam tersi zaferle sonuçlandırılmaktadır. Bugün hiçbirimiz ne için yaşamsal mücadele verdiğimizin farkında değilizdir ya da bir çoğunluğumuz!

Sanırız ki birtakım şeyleri yaparak kendimizden vazgeçtiğimiz sürece Tanrı bizleri hoşgörecek ya da ödüllendirecek, oysaki O'nun için yaptığımız hiçbirşey yoktur. Çünkü kendi bireysel Kurtuluşumuz için bize mücadele etme fırsatını zaten O, tanımıştır.

Sonuç olarak bir tek noktaya değinerek bu tarz konuşmalarıma tamamiyle son veriyorum; hiçbirşey, hiç kimse Yüce İsa Mesih'e İman etmeden asla bu dünyadan hiçbir biçimde ve hiçbirşekilde kurtulamayacaktır.

Bu, ister kabul edilsin ister edilemesin Gerçek budur; çünkü Tanrı; Herşeyi O'nun Egemenliği altına bıraktı.
Kendini canını kurtaran asla kurtulamayacaktır, ancak canını hiç çekinmeden feda eden ise Kurtulacaktır, işte bu sözün yeri anlam kazansın diye burada belirtme gereksinimini hissettiğim için bunu belirttim.

Bir diğer Gerçek ise; Yeryüzündeki bütün Kötülükleri Rab İsa'nın Adı'yla Reddeden herkesin Yaşamı Garantiye alınacaktır.   
                                                                                 
                                                                                                 
                                                                                         A  L F A  &  O M E G A
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.