Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Civi  (Okunma sayısı 1466 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 02, 2008, 01:02:36 ÖÖ
  • Aktif Uye
  • ***
  • İleti: 579
  • Cinsiyet: Bay

Bilmeyen yoktur ama belki vardir diye yazim :) Nereye acicagimi bilemedim ondan buraya actim


Babası oğluna bir torba çivi verir ve ona kontrolünü, sabrını her kaybettiğinde ceviz sandığının üzerine bir çivi çakmasını söyler. Birinci gün çocuk tam 37 çivi çakar.
Haftalar ilerledikçe çocuk kendini kontrol etmeyi öğrenir ve daha az çivi çakmaya başlar. Nitekim haftalar ilerledikçe, kendini kontrol etmesinin sandığa çivi çakmasından daha kolay olduğunun farkına varır. Her çivi çakılmadığı günün sonunda durumu babasına bildirir.Bu defa baba oğluna, kendini kontrol ettiği her günün sonunda sandıktan bir çivi sökmesini ister.Haftalar geçer, çocuk, hem sabır hem de kendini kontrol etmenin idrakiyle, tüm çivileri sökmüş olur ve babasını çağırır.Babası çocuğun elinden tutar ve sandığın yanına götürüp ona şöyle der:-Bak oğlum, çok çalıştın ve artık kendini kontrol ederek sandığın üzerinde delik açmamayı öğrendin!…Ancak, sandığın üzerindeki deliklere bir bak!. Hiç bir zaman o delikler kapanmayacak ve eskisi gibi olmayacaklar.Her sabırsızlığın, duygusal tepkimen karşındaki kişinin yufka yüreğinde böyle onulmaz yaralar oluşturur. Ne kadar özür dilersen dile, o yara daima orada duracaktır. Sözlü bir saldırı da en az fiziksel bir saldırı kadar yara verir!.


Şubat 02, 2008, 02:10:44 ÖÖ
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Çok güzel Sn.poyraz06


Aralık 10, 2008, 04:11:07 ÖS
Yanıtla #2


Her sabırsızlığın, duygusal tepkimen karşındaki kişinin yufka yüreğinde böyle onulmaz yaralar oluşturur. Ne kadar özür dilersen dile, o yara daima orada duracaktır. Sözlü bir saldırı da en az fiziksel bir saldırı kadar yara verir!.

Katılıyorum. Bazan dayak/şiddet unsuru teşkil edecek şeyler maneviyatta büyük yaralar açacak şeylerden belki daha yumuşaktır. Maalesef. Hayatta bazan öyle yaralar alıyoruz ki, farkında olsak da olmasak da bazı yaralar çabuk geçerken, bazıları da bir ömür boyu seninle olmaya mahkumdur.

Değerli bir Paylaşım :)
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.