Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: JAPONYA UFO'ları KABUL ETTİ  (Okunma sayısı 5283 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 03, 2008, 09:53:55 ös
  • Ziyaretçi

JAPONYA UFO'ları KABUL ETTİ

MARS'da BÜYÜK KEŞİF
"Kızıl Gezegen'de yaşanabilir mi?" sorusunun yanıtları aranıyor. İşte müthiş keşif...

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Mars'taki robotlarından Spirit'in, Kızıl Gezegen'deki en önemli keşiflerinden birisini yaptığını bildirdi.

NASA'da görevli bilim adamları Amerikan Jeofizik Birliği'nin bir toplantısında yaptıkları açıklamada, Spirit'in inceleme yaptığı bir toprak parçasında, mikrobik yaşam için geçmişte mükemmel bir çevrenin varolduğunun kanıtlarının bulunduğunu düşündüklerini belirttiler.

Mars robotunun bulduğu tortuların büyük olasılıkla, sıcak kaynak suyu veya buhar volkanik kaya ile temasa geçince oluştuğunu söyleyen Mars robot programında görevli bilim adamlarından Steve Squyres, Dünya'da bu tip yerlerin bakteriyle dolu olduğunu anımsatarak, "Bu bizi çok heyecanlandırıyor" diye konuştu.

NASA'nın robot programında görevli araştırmacılar, mayıs ayında, Mars toprağında normalden daha parlak görünen bir toprak parçası üzerinde
çalıştıklarını açıklamışlardı.İncelemeleri sonunda buranın, camın ana maddesi olan silisyum açısından zengin bir toprak olduğunu belirten araştırmacılar, Spirit ile bu toprak parçası üzerinde ve yakındaki kayalarda, fazladan kanıt için incelemelerini sürdüreceklerini bildirmişlerdi.

"NE OLURSA OLSUN, YAŞAM ÇEVRESİ AYNI"

Şimdi bu parlak maddenin, sıcak yeraltı tortularının, suyun silisyumu çözelti haline getirmesi veya asitli buharın kaya çatlaklarından gayzer gibi yükselmesi ve silisyumu ayrıştırarak, mineral bileşenlerini ortaya çıkarmasıyla oluşmuş olabileceğini düşünen bilim adamları, hangi tez doğru olursa olsun, Mars'ın eski yaşanabilirlik durumunun çoğunlukla aynı olduğunu belirtiyorlar.

"Sıcak yeraltı kaynaklarına veya volkanik buhar püskürten fümerollara gidebilir ve Dünya'da bunların mikrobik yaşama ev sahipliği yaptığını görebilirsiniz. Yani bu Kızıl Gezegen'in yerel yaşam çevresinin geçmişte nasıl olduğunun bir sunumu olarak kabul edilebilir" diyen Squyres, görev süreleri 2009'a kadar uzatılan Mars robotlarının ne yazık ki, sadece önlerindeki jeolojik durumu okuyacak ve bilim adamlarına çevre koşullarının nasıl olabileceğini anlatacak şekilde tasarlandıklarından, yaşamın bizzat kendisinin kanıtlarını bulacak teçhizata sahip olmadığını belirtti.

SONRAKİ MARS ARAŞTIRMALARINDA, YAŞAM İZİNİN BİZZAT KENDİSİ ARANACAK

Gelecekteki Mars araştırmalarında, böylesi bir yaşamdan geriye kalan kimyasal izlerin işaretlerinin aranacağını kaydeden Amerikalı raştırmacılar, 2009'da uzaya gönderilecek Mars Bilim Laboratuvarı'nın ve 2010'dan sonra fırlatılacak Avrupa robotu ExoMars'ın bunu yapabilecek donanıma sahip olacağını söylediler.Mars'a sadece 90 günlüğüne gönderilen ikiz robotlardan Spirit 1400, Kızıl Gezegen'in öbür tarafındaki Opportunity de 1379 gündür görev başında bulunuyor.

Güneş ışınlarının iyice azaldığı Mars kışını sağ salim geçirecek enerjiyi muhafaza etmek için yakında faaliyetlerini asgariye indirecek robotlardan Spirit için özellikle gelecek aylar son derece kritik görülüyor.Yazın toz fırtınalarından güneş panellerinin tozla kaplı olmasından ötürü elektrik üretme kapasitesi iyice azalan Spirit için kışı sağ salim geçirebilmek "riskli" görülüyor.

Kışı geçirmek için kuzeye doğru yönelerek bir tepeye tırmanmakta olan Spirit'in elektrik üreten güneş panellerinin burada, azami güneş ışığı alacağı var sayılıyor.Volkanik püskürme sonucu oluştuğu sanılan 90 metre genişliğindeki Home Plate'de (Yurt Düzlüğü) aylardır araştırmalar yapan Spirit'in kışı sağ salim atlatması için 60 metre ötedeki 25 derece eğimli tepeye çıkması önemli görülüyor.

Mars robot projesi müdürü John Callas, aracın, şimdiye dek tırmandığı en fazla 20 derece eğimli tepelerden sonra, kışı geçireceği bu 5 derece daha eğimli tepede, bir Mars gününde 10 vat fazladan elektrik üretme şansına sahip olacağını, bunun da soğuk ve karanlık kışta yaşam ile ölüm arasındaki farkı belirleyeceğini belirtmişti.

NASA mühendisleri, robotun tırmanacağı tepede rüzgarların güneş paneli üzerindeki tozları temizleyip temizleyemeyeceğini de hesaplayamıyorlar, zira, Mars'ın diğer tarafındaki Opportunity'nin tersine, Spirit genellikle rüzgarsız bir bölgede bulunuyor ve çok seyrek olarak rüzgar çıkıyor.

Diğer Mars robotu Opportunity ise 800 metre çapındaki Victoria Krateri'nde, 30 metre aşağıda kaya katmanlarını bir süredir incelemeye devam ediyordu.NASA, Spirit ve Opportunity'nin görev süresini önceki ay 5. kez uzatmıştı.Kızıl Gezegen'in zorlu koşullarında küresel kum fırtınalarını atlatan ve bataryaları tamamen boşalmadan hayatta kalmayı başaran robot kaşifler böylece, 2009 yılı boyunca da görevlerini sürdürecekler. Şimdiye dek Opportunity, 12 kilometreden fazla yol katetti, 94 binden fazla görüntüyü Dünya'ya geçti, Spirit de 7 kilometreden fazla yol katetti ve 102 binden fazla görüntü geçti.


Mart 03, 2008, 09:57:22 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Arthur C. Clark: Uzaylılar artık gelsin
Bilimkurgu edebiyatının kült ismi Arthur C. Clarke, 90. yaş günü vesilesiyle Youtube’a gönderdiği videoda üç dileğinin olduğunu söyledi.

İnsan yapımı uyduların fikir babası olan İngiliz yazar Clarke, "Güneşin çevresinde şahsen 90’ıncı turumu attım. Şimdi eğer hakkım varsa, üç dilekte bulunacağım. İlk dileğim dünya dışı bir yaşamın varlığına dair bir kanıt görmek. Evrende yalnız olmadığımıza hep inandım. Ama hala E.T’nin bizi aramasını veya bir işaret vermesini bekliyoruz" dedi.

"2001: Bir Uzay Macerası" gibi kült eserler yazan Clarke, "İkinci dileğim, insanlığın petrole olan bağımlılığından kurtulduğunu ve daha temiz enerji kaynakları kullandığını görmek. Kömür ve petrolün gezegenimizi ağır ağır pişirmesine daha fazla izin veremeyiz" diye konuştu.

Clarke’ın son dileği de hayatının elli yılını geçirdiği, topraklarında 80 kitap kaleme aldığı Sri Lanka için barış oldu. İnsanın 2000 yılına kadar Ay’a çıkacağını 1940’larda öngören Clarke, Tamil Gerillaları’nın yıllardır kan döktüğü Sri Lanka’ya 1950’lerde dalgıçlık yapmak için gelmiş ve ülkeye aşık olunca buradan ayrılamamıştı


Mart 03, 2008, 10:04:25 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Uzaylılar düşman çıkabilir diye istifa ettiler

Uzay araştırmaları yapan en seçkin kurumlardan Uluslararası Astronotik Akademisi’nin (IAA) iki üst düzey üyesi, "Dünya dışı yaşam bulmak üzere uzaya bilinçsizce sinyal gönderiyoruz. Peki ya uzaylılar düşmansa" diyerek istifalarını sundular.

Daha önce NASA’da da çalışan John Billingham, "Diğer uygarlıklarla iletişim kurmaktan bahsediyoruz, ama onların amaçları, kapasiteleri ve niyetleri hakkında hiçbir şey bilmiyoruz" dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı eski çalışanı Michael Michaud da, istifa dilekçesinde, "Sinyal alıcı istasyonlar kurulabilir, ama sinyal göndererek dünya dışı varlık aramamız gerekip gerekmediği tartışmalı. Bunun olası sonuçları iyi değerlendirilene kadar aktif aramayı durdurmalıyız" diye yazdı.


Mart 03, 2008, 10:07:37 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

JAPONYA UFOLARIN VARLIĞINI KABUL ETTİ

Hükümet sözcüsü: "Evet, Ufo'lar var. Ama bu konuda daha fazla konuşamam"

Teknoloji devi Japonya en yetkili ağızdan UFO'ların varlığını doğruladı!

Bilimsel olarak varlığı resmiyet kazanmamış tanımlanamayan uçan nesneler (UFO) hakkında açıklama yapan Japonya hükümet sözcüsü "Evet, Ufo'lar var, Ama bu konuda daha fazla konuşamam" dedi.

Ülkede son aylarda artan Ufo haberleri üzerine Devlet Bakanı ve hükümet sözcüsü Nobutaka Machimura, rutin olarak düzenlediği basın toplantısında konuyla ilgili kısa bir değerlendirmede bulundu.

Bakan Machimura, Ufo'larla alakalı sorularla hergün karşılaştığını belirterek, "Kişisel olarak, bu nesnelerin varlığına kesin olarak inanıyorum. Ancak daha fazla konuşamam" dedi.

Tokyo hükümeti, daha önce daha önce yayımladığı bir bildiride Ufo'ların keşfedildiğiyle ilgili olaylara karşı 'ilgisiz' olduklarını kaydetmişti. Açıklama, bir muhalefet partisi milletvekilinin sürekli gündemi meşgul eden Ufo vakalarıyla alakalı araştırma yapılması talebi üzerine yapılmıştı.

Machibura, hükümetin daha önceki 'kalıplaşmış ve yüzeysel' açıklamalar'dan başka daha fazla bilgi veremeyeceğini de sözlerine ekledi.


Mart 04, 2008, 06:44:04 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Tamam ufolar var peki şimdi ne olacak?


Mart 04, 2008, 07:43:47 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Demek ki, ya kismet diycez elmin inkişafına. Nedenide elmin dünyanın sonunu hazırladığı için


Mart 04, 2008, 07:46:58 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Benim ufo hastası çok arkadaşım var adamlar ufoyla yatıp ufoyla kalkıyor.Tamam hadi diyelim ufolar ispat edildi bunun kime faydası olacak?Bu kadar çaba niye yani :) İngilizcesi olanlar ufolarla ilgili çok ilginç videolar bulabirler bu adreste

http://video.google.com/videosearch?q=ufo&num=10&so=0&start=0


Mart 04, 2008, 07:50:45 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Bu kadarını söyleyim ki artık gelecek 10 yıllarda biz ehli insanlara gecmiş olsun derdim bu güzel elmin inkişafına


Ocak 07, 2009, 09:22:03 ös
Yanıtla #8

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
12 Yanıt
10769 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 19, 2011, 11:50:11 öö
Gönderen: shakespeare
CIA kabul şartları

Başlatan Santander Diger Konular

5 Yanıt
5991 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 23, 2008, 04:17:05 ös
Gönderen: Lux_e_Tenebris
6 Yanıt
3840 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 29, 2009, 02:52:02 ös
Gönderen: amurdad
3 Yanıt
4324 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 23, 2009, 11:48:47 öö
Gönderen: lucifer
1 Yanıt
2442 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 13, 2010, 04:31:31 ös
Gönderen: Supeluta
9 Yanıt
8080 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 30, 2013, 10:57:05 öö
Gönderen: Waldow
2 Yanıt
3809 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 20, 2011, 02:57:45 öö
Gönderen: moonlight
8 Yanıt
4861 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 01, 2014, 08:50:13 öö
Gönderen: ADAM
0 Yanıt
977 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 17, 2015, 02:50:52 öö
Gönderen: Risus
1 Yanıt
1190 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 02, 2015, 01:15:45 öö
Gönderen: ruzber