Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Gazze'de insan kanı sudan ucuz mu?  (Okunma sayısı 11598 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 18, 2008, 01:39:56 öö
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 788
 • Cinsiyet: Bay

Bunu söyleyen Gazzeli bir anne. Sorusunu dünyaya soruyor ve cevabını veriyor: Bir Filistinlinin kanı sudan ucuzdur.

Bir başka anneyi konuşturuyorlar. İsrail'in soykırımına eşini, babasını, biri kundakta iki çocuğunu vermiş. Son sözü "Burada biz ölmüyoruz, burada insanlık ölüyor" diyor.

İsrail bombardımanıyla evi içindeki her şeyle birlikte harap edilmiş bir kadın konuşuyor: "Önce geldiler hepimizi dipçikle bir odaya doldurdular. Sonra evin her tarafını aradılar. Başta takılarımız olmak üzere yükte hafif pahada ağır neyimiz varsa aldılar. Sonra evimizi yerle bir ettiler."

İsrailli askerler hırsızlık da yapıyor, cinayet de işliyor, çocuk da öldürüyor. Ve İsrail tüm dünyanın gözleri önünde soykırım yapıyor.

Tevrat "Öldürmeyeceksin!" diyor. Onlar bunu "Bebeğine varana dek öldüreceksin!" anlıyorlar.

Tevrat "Çalmayacaksın!" diyor. Onlar Gazzelileri öldürmekle yetinmeyip bir de gasp yapıyorlar.

Tevrat "Karşımda başka ilahların olmayacak!" diyor. Onlar "Yahve" yerine "Siyonizmi" geçiriyorlar.

Tevrat "Şabat gününü takdis etmek için onu hatırında tut!" diyor. Onlar Şabat gününde Gazeli çocukların üzerine ölüm yağdırıp soykırım gerçekleştiriyorlar.

Tevrat "Komşuna karşı yalan şehadet etmeyeceksin!" diyor. Onlar komşularını yeryüzünün en büyük ve en korkunç hapishanesinde açlığa, hastalığa ve soykırıma terk ediyorlar.

Tevrat "Komşunun evine tamah etmeyeceksin, komşunun karısına, yahut kölesine, yahut cariyesine, yahut öküzüne, yahut eşeğine, yahut komşunun hiçbir şeyine göz koymayacaksın!" diyor. Onlar komşularının topraklarını gasbediyor, ağaçlarını kesiyor, altyapılarını mahvediyor, kedilerine varana dek canlı her hedefi vahşice ölüm kusan silahlarıyla yok ediyorlar.

Gazze Yahudi ilahiyatına göre lanetli görüldüğü için Filistinlilere bırakılmıştı. Orada bir milyon beş yüz bin insan yaşıyor.

Dünyanın kilometrekare başına en yoğun insan nüfusunu barındıran yeri neresidir, biliyor musunuz?

Evet, bildiniz: Gazze. Kilometrekare başına tam 4100 kişi. Dünyada böylesine yoğun bir nüfusu barındıran bir başka memleket yok.

Geçen yıl ambargonun başlamasından bu yana zaten Gazze'de bir insanlık dramı yaşanıyordu. Ülkenin dünya ile bağlantısı kesilmişti. Su, elektrik, akaryakıt şöyle dursun, gıda ve ilaç gibi en temel insani ihtiyaçlar bile ambargo kapsamındaydı. İsrail uyguladığı ambargoyla açlığa, susuzluğa, hastalıktan kırılmaya mahkum etmişti Gazze'yi. Fakat bu da kesmemiş anlaşılan. Öldürmeden, kanını dökmeden, kan görmeden duramaz olmuş İsrail. "Alışkanlık kudurganlıktan beter" derler. Demek ki doğruymuş.

İsrailliler Gazze'ye dünyanın gözleri önünde soykırım uyguluyor. Tıpkı kendilerine M.Ö. 7. yüzyılda Asurluların, ondan yüz yıl sonra Babillilerin, M.S. 70'te Romalıların ve geçtiğimiz yüzyılda Hitler'in uyguladığı gibi.

İsrailli bakan yardımcısı geçtiğimiz hafta ayan açık Gazzelileri "Soykırım" ile tehdit etti. Tehdidin ardından İsrail ordusu sistematik bir soykırıma girişti. Bütün bunlar niye? Gazze gücümüze boyun eğmedi diye. Gazze Abbas gibi postalımızı yalamadı diye. Gazze başı dik duruyor diye. Ve yeryüzünde güce karşı boyun eğilmeyen nere var, orada İslam'ın olduğu bilindiği için.

Dünyanın jandarması ABD İsrail'i durdurmuyor. Bunu düşünmüyor bile. Hatta "dikkatli olmayı" telkin ediyor. Dünya kamuoyu bunu "dikkatli öldür" şeklinde, "soykırım yap, fakat soykırım deme" şeklinde, "öldür fakat eldiven kullan" şeklinde anlıyor.

İsrail'in katliamını dünya izlemekle yetiniyor. Tam bu sırada Başbakan Erdoğan'dan İsrail'in katliamını kınayan sözler yüreğimize su serpiyor. Bunun arkası gelir diye bekliyoruz. Gelmiyor.

İsrail ile 28 Şubat karanlığında yapılan anlaşmalar gözden geçirilmiyor. 28 Şubat'ın her alandaki tortularına bir biçimde el atılıyor. İş İsrail ile olan karanlık anlaşmalara gelince değişiyor. O alan tabu mu? Neden bu alana dokunulamıyor?

İsrail'in Türkiye ile girdiği ilişkilerin hiçbirinden Türkiye kârlı çıkmamıştır. Kârlı çıkan hep İsrail olmuştur. En kötüsü de İsrail'in cinayetlerine ortak olmaktır.

İsrail dünyaya üç şeyi bilmem kaçıncı kez öğretiyor:

1. Eşkıya dünyaya hükümdar olursa böyle olurmuş.

2. Güce tapanları güçten başka bir şey durdurmazmış.

3. Güç var ama güç ahlakı yoksa, orada insanlığın cenaze namazını kılmak lazımmış. Ve iş insanlığın cenaze namazını kılmaya gelmişse onun abdesti insan kanıyla alınırmış. Ey kayıp vicdan, hâlâ hayattaysan duy: Gazze ölmüyor, içimizdeki insan ölüyor!
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .


Nisan 18, 2008, 02:35:37 öö
Yanıtla #1
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1665
 • Cinsiyet: Bay

siz hiç filistin halkının ya da filistin devletinin pkk ile ilgili birşey söylediğini duydunuzmu?
yabancı ülkelerde pkk'yı savunduklarında kızıyoruz ama bizim insanımız da başka ülkerin töroristlerini sahipleniyor.bazıları filistinlileri bazıları çeçenleri savunuy.Ama bu insanlar afrikada yaşayan insanları düşünmezler.

size bir örnek buyrun
http://www.haberturk.com/haber.asp?id=59742&cat=180&dt=2008/03/07


Nisan 18, 2008, 03:03:18 öö
Yanıtla #2
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1665
 • Cinsiyet: Bay

2. abdülhamid'e satması için teklif gelmiştir ama o satmamıştır aynı toprakları.Filistinde satmasaydı


Nisan 18, 2008, 02:17:10 ös
Yanıtla #3
 • Ziyaretçi

Arkadaşlar bu milletin pkk konusundaki yoğun hassasiyetini kullanarak filistin mücadelesinin üstüne de bu aşşağlık örgütün vasıflarını yıkmak insanlığa karşı suç işlemek demektir..Pkk'nın adi terör politikasıyla Filistinin zulme karşı direnişini aynı kefeye koyup israile yandaş toplamaya çalışanlara karşı saygımı yitiriyorum!
Filistinliler toprakları işgal edilmiş özyurtlarından kovulmaya çalışılan çoluk çocuk dinlemeden öldürülen vatanını korumak için çabalayan insanlardır.
Pkk ise Türkiye Cumhuriyeti topraklarının bir bölümünü sahiplenip bu yolda terör çıkartan toplumu birbirine katan kin nefret düşmanlık duygularını besleyen tamamiyle şeytani bir örgüttür..
Türk milletinin terör ve pkk konusundaki hassasiyetini kullanarak "Efendim pkk'da terörist onları neden savunmuyorsunuz" demek tek kelimeyle insanlık ayıbıdır!


Nisan 18, 2008, 02:52:46 ös
Yanıtla #4
 • Seyirci
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 209

siz hiç filistin halkının ya da filistin devletinin pkk ile ilgili birşey söylediğini duydunuzmu?
yabancı ülkelerde pkk'yı savunduklarında kızıyoruz ama bizim insanımız da başka ülkerin töroristlerini sahipleniyor.bazıları filistinlileri bazıları çeçenleri savunuy.Ama bu insanlar afrikada yaşayan insanları düşünmezler.

size bir örnek buyrun
http://www.haberturk.com/haber.asp?id=59742&cat=180&dt=2008/03/07


bu nasil bir mantik...

1- PKK nin finansal kaynagi neresi ?
Gerçeğin çölü


Nisan 18, 2008, 03:05:58 ös
Yanıtla #5
 • Seyirci
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 209

biz Afrikadaki insanlari da dusunuyoruz M.Akyol

www.ihh.org.tr
www.afrikagorecek.com

ayrica İsrail bir ülkenin terörist devleti degil... "Dunyanin Teroristi"
Gerçeğin çölü


Nisan 18, 2008, 09:19:28 ös
Yanıtla #6
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1668

Filistinlilerin, daha dogrusu Gazze'de coreklenmis Hamas'in yapilan yardimlari her sekilde sabote etmek ve Israili suclu durumunda birakmak icin yaptiklari gayreti alkislamak lazim.:)

Nitekim Sn ONE'nin de sozunu ettigi dernekler olmak uzere bir cok Turkiye'de ki yardim kurulusu Filistin'e yardim gonderiyor, hic bunlardan bahsedip sukran duygularini iletmek yok. Yine de Turkiye suclu, TR elinden geleni yapmiyor.

Gazze'nin bu hale gelmesinin bas sorumlusu sozum ona kanli Israil , Israil Gazze'den cikali neredeyse 5 yila yaklasiyor. Yonetim artik Hamas'ta. Kabul edin ki, sizin desteklediginiz kanli Teror orgutu Hamas, bu yonetimi beceremiyor. Aclik, saglik sorunlari, issizlik, su sikintisi, elektrik sikintisi diz boyu geziyor haliyle. Ama Israil size bakmakla yukumlu degilken (ki siz IL, Gazze'den cekildigi gun bayram ediyordunuz) size neden elektrik, su vermekle yukumlu olup, vermeyince ambargo olsun? Misir' sizi iltica olarak bile kabul etmiyor ama umrunuzda degil. Ne de olsa Arap degiller mi iste, komsularinizin vefasizligini (sizin dokusal bir ozelliginiz cunku) yadirgamiyorsunuz.

Hamas' in derdi  IL'e kafa tutmak. Hamas, Gazze halkina sehitlik masallari anlatmaktan vazgecip, Gazzeyi Kassam fuzeleri icin siper etmekten ve Fetih askerlerine ve Filistin halkina mezar yapmaktan vazgecip, butun himmetini Israil'e ateskes ilan edip, Filistin halkina is sahalari acmaya, okullar, eigtim kurumlari yapmaya baslasa, daha guzel olmaz mi? Tek suclu Israil ve Turkiye zaten. Bre hatun, Hamas sizin hayatlariniz uzerinden sizle pazarlik ediyor, "OLECEKSINIZ...!" diyor ve Israil oldurunce suclu ISRAIL oluyor. Felaket tellalcisi mi Hamas yoksa Fetih degil de , asil onlar mi ISRAIL isbirlikcisi acaba?


Filistinli anne (sayet fabrikasyon degilse?) TC. Devletinin 28 Subat'da sonra yuvalanmis olan cetelerle ugrastigi kai ddar Filistinlilerin mucadelelerine destek vermediginden yakinmis. A budala kadin, acini paylasiyorum ama da,  Filistin, Turkiye topragi mi? Filistin-Israil sorununda alabulucu olmak disinda ne gibi bir katkisi olabilir? Oturmus oradan ahkam kesiyor. Isimiz gucumuz yok, kendi cetelerimizi temizlemeyi, butun ic sorunlarimizi birakalim size odaklanalim iyi mi? Sizin Terorist Hamas , Fetih'in askerlerini patir patir cig taneleri gibi kursuna dizerken gikiniz cikmiyor ( bu nasil muslumanliksa??) ama is Turkiye'nin desteksizligine gelince kalbiniz kiriliyor. Siz Hallac gibi zalim bir ceteyi desteklemekten vazgecin, Fetih hukumetine Israil isbirlikcisi gibi dusunmekten vazgcerek sahip cikin, bakin bu sorunlar nasil kendiliginden hallolacak. Kendi caniniz, kardesiniz, dininiz, diliniz bir olan Fetih Hukumeti ISRAIL'i resmen taniyor, onlarla el sikisiyor diye hain ilan ediyorsunuz. Ne diyim ki size?
 
Hakikaten Bati Seria'daki bir yokluktan ve insani yardimdan NEDEN bahsedilmiyor?

......... .........

Susacaktim ama yazayim. Cunku Bati Seria' nin yonetimi EL FETIH'de. Onlar da sozum ona munafik olduklarina gore, oranin halki herseye mustehak degil mi?

Simdi istediginiz kadar IL'e dunya teroristi deyin, nasil ki Amerika 200 sene once Kizilderelilerden aldigi topraklar uzerine bir devlet kurdu ve simdi kimse Amerika'nin topraklarina gayr-i mesru gozuyle bakmiyorsa, 100 sene sonra IL'e terorist diyemeyeceksiniz. Sizin dogmamis cocuklariniz sizden daha akilci bir nesil olup, sizin gibi kandan, savastan bikip, Yahudiler ile Araplarin kardesce yasadigi bir bolge yaratacaklar.. Goreceksiniz...Tarih de buna sahitlik edecek.!

Bu vesileyle atalarinin Misir'dan cikip, Firavunun esaretinden ozgurluge kavustuklari Pesah ya da Ingilizce Passover dedigimiz Yahudilerin Hamursuz Bayramini kutluyorum...


Muhabbetle
 
« Son Düzenleme: Nisan 18, 2008, 09:24:05 ös Gönderen: Kirlangic »


Nisan 18, 2008, 11:19:51 ös
Yanıtla #7
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1665
 • Cinsiyet: Bay

ben herhangi bir ülkeyi tutmuyorum ben terorü kınıyorum.mesela size bir örnek vereyim abdullah öcalan pkkyı kurarken ilk gerilla eğitimlerini bekaa vadisinde filistinli teroristler tarafından almışlardır.aynı şekilde deniz gezmiş gezmemişde ilk gerilla eğitimini filistinde almıştır ve sonra gelip Türkiyeyi karıştırmıştır.ayrıca araplar bizi arkadan vurmuşlardır kurtuluş savaşında.

yani önemli olan ülkeler değil önemli olan terörü yok etmek.yani mesela belçika pkk ya destek veriyor diye biz belçikadaki terörü desteklememeliyiz.
ayrıca benim inandığım dini çarpıtmalarıda hoş değil çünkü onlar
gidiyor kendilerini patlatıyorlar sonrada şehit olduk diyorlar.bizim dinimizde böyle bir şehitlik kavramı yok.siz hiç filistin halkının ya da filistin devletinin pkk ile ilgili birşey söylediğini duydunuzmu?
yabancı ülkelerde pkk'yı savunduklarında kızıyoruz ama bizim insanımız da başka ülkerin töroristlerini sahipleniyor.bazıları filistinlileri bazıları çeçenleri savunuy.Ama bu insanlar afrikada yaşayan insanları düşünmezler.

size bir örnek buyrun
http://www.haberturk.com/haber.asp?id=59742&cat=180&dt=2008/03/07


bu nasil bir mantik...

1- PKK nin finansal kaynagi neresi ?

siz hiç filistin halkının ya da filistin devletinin pkk ile ilgili birşey söylediğini duydunuzmu?
yabancı ülkelerde pkk'yı savunduklarında kızıyoruz ama bizim insanımız da başka ülkerin töroristlerini sahipleniyor.bazıları filistinlileri bazıları çeçenleri savunuy.Ama bu insanlar afrikada yaşayan insanları düşünmezler.

size bir örnek buyrun
http://www.haberturk.com/haber.asp?id=59742&cat=180&dt=2008/03/07


bu nasil bir mantik...

1- PKK nin finansal kaynagi neresi ?Nisan 18, 2008, 11:34:10 ös
Yanıtla #8
 • Ziyaretçi

bizim derdimiz çocukların ölmesidir ,ölen çocuklar şii mi mi sünni mi bunun çeteresini tutan zihniyettir.filistin işgal altındadır ve çocuklar ölmektedir ne olursa olsun.bu birinci nokta
ikinci nokta deniz gezmişin adıyla dalga geçmek değil senin kimsenin haddi değildir bir şahsın ismiyle dalga geçilmesine bu sitede izin var mıdır? denizin kardeşlik türküsü ülkeyi karıştırmak mıdır?
 ayrıca araplarla olan kardeşliğimizi bozmak için yaılan şu araplar bizi arkadan vurdu edebiyatını da bırakalım.karşımızda tek devletten oluşmayan koca bir arap dünyası var ve kurtuluş savaşında anadoludaki bir çok arap bu vataniçin savaştı.ne yapalım şimdi hataydaki bütün nusayrilere yan gözle mi bakalım arap diye
« Son Düzenleme: Nisan 18, 2008, 11:39:40 ös Gönderen: piri reis »


Nisan 18, 2008, 11:35:24 ös
Yanıtla #9
 • Seyirci
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 209

dikkat ettiyseniz yazilarnizdaki hatalari (kendimce) elestirdim ki sizin ustteki yaziniz suallerimin cevabi olamaz...sozlerimi manupule etmissiniz..
Gerçeğin çölü


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
Normal Insan Nedir?

Başlatan Hamlet « 1 2 » Insan

18 Yanıt
10866 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 23, 2014, 02:06:07 öö
Gönderen: Sade
37 Yanıt
16432 Gösterim
Son Gönderilen: Haziran 26, 2009, 01:38:00 ös
Gönderen: ceycet
2 Yanıt
3661 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 26, 2008, 07:33:24 ös
Gönderen: Santander
3 Yanıt
10017 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 09, 2011, 03:53:13 öö
Gönderen: MASON
34 Yanıt
18116 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 27, 2015, 10:47:10 ös
Gönderen: mbulut
0 Yanıt
2166 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 27, 2011, 02:17:18 ös
Gönderen: karahan
0 Yanıt
2545 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 17, 2012, 10:06:48 ös
Gönderen: Tij
11 Yanıt
5525 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 18, 2012, 01:28:17 ös
Gönderen: NOSAM33
2 Yanıt
2449 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 17, 2014, 01:01:59 ös
Gönderen: ABCDEF
2 Yanıt
1476 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 09, 2014, 05:47:36 ös
Gönderen: MysticMind