Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Tuncay Guney'in Yahudiligi ve Hahamligi Sahte Cikti  (Okunma sayısı 4842 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 26, 2008, 12:57:46 ÖÖ
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1668

Ergenekon Soruşturması’nın kilit ismi Tuncay Güney’in bir sinagogda haham olarak görev yaptığı sanılıyordu ancak Güney’in görev yaptığı sinagog sanal, hahamlığı da yalan çıktı!

2001 yılında gözaltına alındıktan sonra evinde ele geçirilen belgelerden ve polisteki ifadesinden yola çıkarak başlatılan Ergenekon Operasyonunun kilit ismi Tuncay Güney’in hahamlık yaptığını iddia ettiği sinagog sanal çıktı. Güney’in, haham yardımcılığı yaptığını iddia ettiği “ Jacop House Sinagogu” sadece internet ortamında var olan bir web adresi. Sanal sinagogda haham yardımcısı olarak görev yapan Tuncay Güney’in ise tek bir amacı var. O da  kendisini Musevi olarak gösterip, Musevi organizasyonlardan faydalanmak. Söz konusu sanal sinagog Jacop House’un internetteki adresi ise bir postahanenin içerisinde bulunan posta kutusu. Sayfada verilen telefonu aradığınızda ise karşınıza çıkan ses, bir telesekreterden ibaret. Sitede varolduğu söylenen diğer görevliler de tıpkı Tuncay Güney gibi Musevi kökenli olmayan ancak bu kimliği kullanarak musevi dünyasının nimetlerinden faydalanmak isteyen kişiler. Örneğin sitede, “Chairman” yani “Başkan” sıfatını kullanan Weston Joslin, İrlanda kökenli bir hıristiyan. Joslin, tıpkı Tuncay Güney gibi herhangi bir sinagogda fiilen çalışmıyor.. President Timothy M. Stevens ise İngiliz kökenli bir hıristiyan. O da diğerleri gibi herhangi dini bir misyona sahip değil. Rabbi yani yine Tuncay Güney gibi haham yardımcısı olarak geçen isim Mevaser Yochanan’ın ise kim olduğu bilinmiyor.

SANAL SITENIN ADRESI: http://jacobhouse.ca/SAHTE HAHAMLAR BAĞIŞ PEŞİNDE

Sanal Jacop House sinagogun ekibi Kanada’daki günlerinin çoğunu evangelistlerle birlikte geçiriyor. İddialara göre ekibin buradaki asıl amacı evangelistliği yaymak değil, bu kanalı kullanarak sanal sinagoglarına bağış toplamak. Ancak resmi kayıtları bulunmadığı için bağış toplamakta zorluk çeken sanal hahamlar, Bed Haderech adlı sinagogun statüsünü kullanarak kendilerine fayda sağlamaya çalışıyorlar.

PARAVAN DİL OKULUYLA GÖÇMEN TİCARETİ

Türkiye’nin gündemini aylardır meşgul eden ve emekli iki generalle birlikte 56 kişinin tutuklu bulunduğu Ergenekon soruşturmasının kilit ismi Tuncay Güney’in Kanada’daki marifetleri bununla bitmiyor. Yine internette, “746 Pape Ave.” adresinde faaliyet gösterdiği iddia edilen  “Life İnstitute For English” adlı uluslararası İngilizce okulu aslında bir binanın bodrum katında bulunan paravan bir okul. Okulun web sitesindeki bina fotoğrafına da aldanmamak lazım. Çünkü bu fotoğrafta photoshop kullanılarak elde edilmiş bir görüntüden ibaret.     
Sitedeki, “Teachers” bölümüne girdiğinizde ise tanıdık iki isimle karşılaşıyorsunuz.
Weston Joslin ve Timothy M.Stevens!
Yani sanal sinagog Jacop House’un iki önemli adamı. Aslında kısa bir süre öncesine kadar Çorumlu sanal haham Tuncay Güney’in adı da bu öğretmenler arasında geçiyordu ancak “Ergenekon Soruşturması” gündeme geldikten kısa bir süre sonra Güney’in ismi bu sayfadan kaldırıldı.
Ekibin tek amacı var o da, bir binanın küçük bodrum katında faaliyet gösteren bu dil okulu ile Kanada’ya gelmek isteyen yabancılara öğrenci vizesi alınmasını sağlamak. Yani göçmen ticareti ile gayri meşru para kazanmak.


Life Institute adlı okulun Tuncay Güney ve ekibine faydası sadece öğrenci vizesi almakla kalmıyor. Tim ve Tuncay, okul adına Kanada’da yaşayan mültecilerden para karşılığı  Business English/TOEFL diplomaları satarak büyük gelir elde etmeyi başarıyorlar. Ayrıca  İngilizcesi yeterli olmayan mültecilerin kurslardan faydalanmasını sağlamak amacıyla Kanada Hükümeti’nin kanuni yardımlarının da bir bölümünü yine gayri meşru yollarla ceplerine indiriyorlar. Sözde okula giden ve devletten yardım alan mültecilerle anlaşma yoluyla yapılan bu işlem için vergisiz kazanç elde etmeyi başaran sanal hahamlar ekonomik gelirlerin büyük bölümünü bu yolla elde ediyorlar.

SIĞINMA TALEBİNDE YAHUDİ LOBİSİNİN GÜCÜ

Dünyanın birçok ülkesinden olduğu gibi Türkiye’den de yoğun talep alan Kanada’da çalışma ve yaşama hakkının şartlarının son yıllarda çok sıkı kurallara bağlanmasını fırsat bilen Tuncay Güney ve ekip arkadaşlarının aslında sahte musevi kimliği kullanmasında temel sebep burada yatıyor. Kanada’da önemli derecede söz hakkına sahip olan Yahudi Lobisinin avantajlarını değerlendirmek isteyen sanal hamamlar, Kanada’ya sığınma başvurusunda bulanan ancak red yanıtı alan birçok Türk’e bu kimliklerinin gücünü anlatıyorlar. Anlaşmalı avukatlar aracılığı ve Yahudi Lobisi’nin gücünü kullanarak sığınma taleplerinin yerine getirileceklerine inanan mülteciler Tuncay Güney ve ekibine 10 bin dolara kadar komisyon veriyor. Çoğu mültecinin talebini yerine getiremeyen sahte Jacop House Sinagogu’nun yönetici kadrosunun kısa bir süre öncesine kadar işlerinin kötüye gittiği bilgisini veren haber kaynakları, gündeme gelen Ergenekon ile birlikte Tuncay Güney’in hakkında yapılan haberlerle sahte kimliğinin güçlendiğini ileri sürüyorlar.

OTURUM TALEBİNDE ELİ GÜÇLENDİ


Halen Kanada’da oturum hakkını alamayan Tuncay Güney’in soruşturmanın gündeme gelmesi ile birlikte basına kendini açmasındaki amaç ise oldukça açık.
Bugüne kadar kendisinin bu talebini yerine getirmeyen Kanada İmmigration’unu yani göçmen bürosunu, kendisinin Türkiye’de önemli bir adam olduğunu ve ülkesine dönmesi durumunda da can güvenliğinin tehlike altına gireceğine ikna etmeye çalışan Güney, hakkında yayımlanan tüm haberlerden hükümeti haberdar ediyor. Güney’i yakından tanıyan haber kaynaklarına göre Tuncay Güney Savcı Zekeriya Öz’ün hakkında İnterpol kararıyla arama emrinin çıkartılmasını dört gözle bekliyor. Kaynaklar, Ergenekon Savcısı’nın talimatı vermesi durumunda otomatik olarak Kanada vatandaşlığına geçecek olan Tuncay Güney’in bu kararla da Kanada’da iltica talebine olumlu sonuç alarak çok rahatlayacağı iddia ediliyor.


HABERTURK


Temmuz 26, 2008, 01:08:01 ÖÖ
Yanıtla #1
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 579
 • Cinsiyet: Bay

Ben demistim bu adamin isi sadece sov yapmak diye :D Adamin kendisi de sahte bence boyle bir kisilik olamaz. Artistlikten baska bir is yaptigi yok. Bagira bagira konusmalar, ses yukseltmeler birden indirmeler, havali havali konusmalar, Yahudilik ruhumda hissettigim birsey yok soyle birsey yok boyle birsey demeler falan. Boyle adamin foyasini ortaya cikaririlar. Iyi olmus, bakalim artik havali havali konusabilecekmi hatta ve hatta sesi cikacakmi. Televizyonlar kendisini getirmek icin birbir turlu caba sarfediyormus, bence bu sefer kendisi televizyonlara cikmak icin ve Turkiye'ye gelmek icin binbir caba harcayacak :D
« Son Düzenleme: Temmuz 26, 2008, 01:16:47 ÖÖ Gönderen: poyraz06 »


Temmuz 26, 2008, 01:09:40 ÖÖ
Yanıtla #2
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1668

 


Ergenekon hengamesinin sozde kilit adami, son olarak da Vatan gazetesinde bazi itiraflar yapiyor:

http://www9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?Newsid=168991

Guney aslinda Kanada'da Musevi degil Hristiyan olmus, ama bunu TR basini vermiyor. Aylar sonra Haber Turk'te rastladim ancak. Bundan TR basininin ya haberi yok, ya da Kanada'da Yahudi oldu demek daha islerine geliyor.

Guney, Kanada'da Yahudi'leri Hristiyan yapmaya calisan, "Jews for Jesus" veya "Messianic Jews" adini kullanan Hrist-Yahudi'ler (veya yari Yahudi yari Hristiyan )misyoner bir tarikata girmis.

ABD/Kanada'daki bu tarikatin cogu aslinda Yahudi degil; Yahudi'leri Hristiyan yapmak icin Yahudi'lik kisvesine giren gayri-Yahudi misyonerler, karma evlilik sonucu dogan Yahudiler ve Hristiyan baglantili bazi Rus-Yahudi'lerinden olusuyor. Arkasinda misyon faaliyetleri ve paralari var.

Tuncay Guney'in bu baglamda web sitesi:
http://www.instituteus.com/news/turkish/about_us_tr.php

Yukardaki web sitesinde, anasayfanin sag tarafindaki bir kutuyu tiklayinca ortaya Mesih Yeshua (Isa) ya inanan bu Hristiyan-Yahudi'ler tarikati cikiyor:  http://www.cmy.on.ca/Who_We_Are/whoweare.


Temmuz 26, 2008, 01:34:23 ÖÖ
Yanıtla #3
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1668

STV aylar once Altayli' ile roportaj yapan Tuncay Guney'in sozum ona kendilerinde sadece kisa bir sure calistigina ve daha sonra ilisiginin kesildigine  dair basina savunma vermis. Bunlarin istihbarati cok iyiydi degil mi? O halde nasil oldu da istihbaratci gozlerinden kaciverdi bu? Eeeee ne de olsa Sn F. Gulen'in Green Card basvurusunda referans olanlar arasinda yabanci istihbaratcilardan yok yok. Cancagizlariniz cennetin oteki dusmanina diyorum sadece :)

http://www.iyibilgi.com/haber.php?haber_id=59222
« Son Düzenleme: Temmuz 26, 2008, 01:40:22 ÖÖ Gönderen: Kirlangic »


Temmuz 27, 2008, 01:30:28 ÖS
Yanıtla #4
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 3123
 • Cinsiyet: Bay

Ergenekonu çözülmedimi  :D
Televizyonlarda her söylenene inanmayın   ;)
yurt severler yeri geldiğinde  vatan hainleri tarafından ihanetle  ve çetecilikle suçlanabilir


Temmuz 27, 2008, 06:07:35 ÖS
Yanıtla #5
 • Ziyaretçi

bu fetullaha yakın kimselerde kendini sebataycı gösterme eğilimi var nedenini bilmiyorum,cemaatin berlin sorumlusuda bildiğim kadrıyla kendinin sebataycı olduğunu söylüyor ama o da değil..

Tuncay Güney’in ise tek bir amacı var. O da kendisini Musevi olarak gösterip, Musevi organizasyonlardan faydalanmak. Söz konusu sanal sinagog Jacop House’un internetteki adresi ise bir postahanenin içerisinde bulunan posta kutusu. Sayfada verilen telefonu aradığınızda ise karşınıza çıkan ses, bir telesekreterden ibaret. Sitede varolduğu söylenen diğer görevliler de tıpkı Tuncay Güney gibi Musevi kökenli olmayan ancak bu kimliği kullanarak musevi dünyasının nimetlerinden faydalanmak isteyen kişiler. Örneğin sitede, “Chairman” yani “Başkan” sıfatını kullanan Weston Joslin, İrlanda kökenli bir hıristiyan. Joslin, tıpkı Tuncay Güney gibi herhangi bir sinagogda fiilen çalışmıyor.. President Timothy M. Stevens ise İngiliz kökenli bir hıristiyan. O da diğerleri gibi herhangi dini bir misyona sahip değil. Rabbi yani yine Tuncay Güney gibi haham yardımcısı olarak geçen isim Mevaser Yochanan’ın ise kim olduğu bilinmiyor.

http://jacobhouse.ca/
« Son Düzenleme: Temmuz 27, 2008, 06:09:40 ÖS Gönderen: piri reis »


Temmuz 27, 2008, 10:46:58 ÖS
Yanıtla #6
 • Ziyaretçi

siz ergenegonduramadıklarımızdan mısınız.. ::)


Temmuz 28, 2008, 01:30:47 ÖÖ
Yanıtla #7
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1668


Tuncay Güney’in ise tek bir amacý var. O da kendisini Musevi olarak gösterip, Musevi organizasyonlardan faydalanmak. Söz konusu sanal sinagog Jacop House’un internetteki adresi ise bir postahanenin içerisinde bulunan posta kutusu. Sayfada verilen telefonu aradýðýnýzda ise karþýnýza çýkan ses, bir telesekreterden ibaret. Sitede varolduðu söylenen diðer görevliler de týpký Tuncay Güney gibi Musevi kökenli olmayan ancak bu kimliði kullanarak musevi dünyasýnýn nimetlerinden faydalanmak isteyen kiþiler. Örneðin sitede, “Chairman” yani “Baþkan” sýfatýný kullanan Weston Joslin, Ýrlanda kökenli bir hýristiyan. Joslin, týpký Tuncay Güney gibi herhangi bir sinagogda fiilen çalýþmýyor.. President Timothy M. Stevens ise Ýngiliz kökenli bir hýristiyan. O da diðerleri gibi herhangi dini bir misyona sahip deðil. Rabbi yani yine Tuncay Güney gibi haham yardýmcýsý olarak geçen isim Mevaser Yochanan’ýn ise kim olduðu bilinmiyor.

http://jacobhouse.ca/Sn Piri Reis,

Yukaridaki haberi okumadiginiz belli olmus ne yazikki :) Cunku ben de aynisini aktarmistim... ilk mesaja bakarsaniz :)

isikli geceler


Temmuz 28, 2008, 10:33:57 ÖÖ
Yanıtla #8
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1091
 • Cinsiyet: Bay

Benim anlamadığım bu sahte haham haberini bir habertürk bir de vatan yayınlamış. Vatanın geçmişte ne kadar sahte haberler yaptığını gördük. Habertürke de pek güvenebileceğimi sanmıyorum.

Aradan biraz zaman geçsin haber yalan mı gerçek mi açıklığa kavuşur.
''Kızıl elmada buluşalım''


Temmuz 28, 2008, 11:21:42 ÖÖ
Yanıtla #9
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1668

Benim anlamadığım bu sahte haham haberini bir habertürk bir de vatan yayınlamış. Vatanın geçmişte ne kadar sahte haberler yaptığını gördük. Habertürke de pek güvenebileceğimi sanmıyorum.

Aradan biraz zaman geçsin haber yalan mı gerçek mi açıklığa kavuşur.

Amerika'da ve Kanada'da Messianic Jews adindaki tarikati bilmeyen yoktur ve bu tarikatin sozde hahamlari kendileri aslen Evangelic olup insanlari Yahudi kilifi altinda Hristiyanlastirmaya calisan sapik bir tarikattir. Vatan veya Haberturk'un haberine gore  degil, Tuncay Guney'in iki sitesinde de bu bahsini ettigim tarikatin referans isimleri gectigi ve kendisinin bu tarikatta sahte haham olan diger iki kisiyle ortak calistigi goz onunde bulundurularak bu tarikattan oldugu saptanmistir. Ayrica bu bilgiyi Colombia Universitesinden tanidigim degerli bir (Yahudi) Sosyoloji Profosoru de onayliyor. 


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
5 Yanıt
3704 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 13, 2009, 03:51:48 ÖÖ
Gönderen: mosilats
2 Yanıt
3778 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 03, 2007, 06:04:58 ÖS
Gönderen: Sebnem
1 Yanıt
1573 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 13, 2010, 09:30:59 ÖS
Gönderen: ozak1977
0 Yanıt
991 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 16, 2015, 10:53:59 ÖS
Gönderen: ragnarr