Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Uyanın  (Okunma sayısı 2633 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 27, 2008, 10:51:23 ös
  • Ziyaretçi

Ne deniyor?

"Bir ben vardır benden içeru..."

Yahve ismini açıklayan Musa ne diyor?

Beni "Ben, ben olanım" diyen gönderdi! Musa Sion Dağına çıktı tek başına ve "farkındalık" yaşadı, gerçeği işitti; bugün robotlaşmış insanların duyamayacağı bir şey işitti! O da "farkındalıktır"!
"Ben, ben olanım" diyen sesi işitti Musa! Sizde işitin... Gerçeği bulmak için bir adım bile atmanıza gerek yok.. bu lafı OSHO diyor! Bir siz vardır sizden içeru!!!

İsa ne diyor? Uyanın!!!!

"Baba ve ben biriz! Bizim bir olduğumuz gibi sizlerde bir olun!" diyor! Dikkat kimseyi bir dine davet etmiyorum! Bunu anlamış olan tamamdır zaten... Bu verdiğim bilgiler çok önemlidir! İnsanlar gerçekten boşa zaman harcıyor... İslamiyetti, Hıristiyanlıktı, Yahudilikti, Ateizmdi diye...
Okuyun!!
Musayı
İsayı
Oshoyu
Yunusları
Mevlanaları dinleyin...

Nedir bu içimdeki olan?

Ben diyorumki, kendi içini en iyi tanıyan, kendini en iyi tanıyan Tanrı denilen şeyi en iyi tanıyandır!
Ben, ben olayım..
Siz, siz olun...

Esenlikler olsun...

Saygılarımla.

Ekim 27, 2008, 10:51:52 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Dinliyorsunuz ama duymuyorsunuz...

Musa diyorki, en büyük buyruk şudur:

"DİNLE!
"Ben, ben olanım" diyen O TEKDİR!
O'nu
tüm kalbin ile
tüm ruhun ile
tüm varlığın ile
SEV
Bunlar kalbinin (kas kalp değil, enerji merkezimiz olan ruhsal kalp) üzerinde olsun,.....(ayetin sonlarına doğru)... Bunlar ellerinde olsun ve iki gözünün arasında alın bağı olarak bir işaret olsunlar (işte burada üçüncü gözden bahsediyor)"

Gidin bakın bu ayetler Yaratılış-Tekvin-Bereşit kitabında yazıyor... On emirden sonraki ayetlerde...

Denizin içinde yüzen balıklarız ama nerede yaşadığımızın farkında değiliz... Kilise, cami, havra, arama! Musa'nın sözlerine bak.... Bir sürü din yaratmış cahil millet, ama o dinde baz alınan muallimlerin sözlerine derinlemesine girin hepsi aynı şeyi söylüyor!

Atın çöpe dinleri... Farkında olun herşeyin, Musa'nın dediği gibi hayatı "DİNLE"yin yürekten! Bir çiçeğe bakıp, mavi gökyüzüne bakıp boşluğa doğru teşekkür etmek en büyük ibadettir! Maşallah her dindar Tanrı'Yı çok iyi tanıyor, arkadaşları mübarek..

Esenlikler...

Ekim 27, 2008, 10:53:47 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

İsâ diyor ki:

"Gerçek dünyaya çıplak değil, şekillerde ve görüntülerde geldi.
Dünya gerçeği başka türlü kabul etmez.
Tekrar doğumun ve bunun bir şekli vardır.
Bu şekilde tekrar doğmak mutlaka gereklidir.
Hangisi?
Tekrar diriliş.
Bu imaj aynı şekilde tekrar yükselmelidir.
Zifaf odası ve imaj bu şekilde gerçekleşmelidir: bu yenilenmedir.
Sadece Baba'nın ve Oğlu'nun ve Kutsal Ruh'un adını ortaya koyanlar değil, onları sizin için ortaya çıkaranlar da böyle yapmalıdır. Eğer biri bunları elde edemezse (Hristiyan) ismi ondan geri alınacaktır.
Fakat birisi çarmıhın gücünü (...) kutsal yağını alacaktır.
Bu güç havarilerin "sağ ve sol" dedikleri güçtür.
Çünkü bu kişi artık Hristiyan değil bir Mesih 'tir." Filipus İncili 72

Ekim 28, 2008, 06:13:19 ös
Yanıtla #3

Amen :) 
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 28, 2008, 06:45:10 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Doğruları bulmak zordur yanlışı seçmek kolay maalesef ve yukarıdaki hakim güç ahh bir anlasa bizleri o yüzden Masum olan Tanrının peşindeyim İyilerin yücesi olanın böyle tanımlarsam kendimi hür hissediyorum.Bu dünyada değişir elbet ve o zaman sorarız Tanrıya neydi bize neden bize çektirtikleri...

Saygılarımla...

Temmuz 01, 2009, 10:34:10 öö
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Ne deniyor?

"Bir ben vardır benden içeru..."

Yahve ismini açıklayan Musa ne diyor?

Beni "Ben, ben olanım" diyen gönderdi! Musa Sion Dağına çıktı tek başına ve "farkındalık" yaşadı, gerçeği işitti; bugün robotlaşmış insanların duyamayacağı bir şey işitti! O da "farkındalıktır"!
"Ben, ben olanım" diyen sesi işitti Musa! Sizde işitin... Gerçeği bulmak için bir adım bile atmanıza gerek yok.. bu lafı OSHO diyor! Bir siz vardır sizden içeru!!!

İsa ne diyor? Uyanın!!!!

"Baba ve ben biriz! Bizim bir olduğumuz gibi sizlerde bir olun!" diyor! Dikkat kimseyi bir dine davet etmiyorum! Bunu anlamış olan tamamdır zaten... Bu verdiğim bilgiler çok önemlidir! İnsanlar gerçekten boşa zaman harcıyor... İslamiyetti, Hıristiyanlıktı, Yahudilikti, Ateizmdi diye...
Okuyun!!
Musayı
İsayı
Oshoyu
Yunusları
Mevlanaları dinleyin...

Nedir bu içimdeki olan?

Ben diyorumki, kendi içini en iyi tanıyan, kendini en iyi tanıyan Tanrı denilen şeyi en iyi tanıyandır!
Ben, ben olayım..
Siz, siz olun...

Esenlikler olsun...

Saygılarımla.

LA mevcud-e İlla HU....
Ben"O"yum,"O"ben değil...