Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Aklımı kurcaladım,konuyu sorguladım sonuçlandıramadım  (Okunma sayısı 6149 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 25, 2009, 09:57:38 ÖS
Yanıtla #10
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1665
 • Cinsiyet: Bay

Bayan ozak1977 Tıp mezunumusunuz bilemiyorum ancak,ben bilime sonsuz inanmama rağmen,son 3 yıldır tıpta oluşan tezatlıklardan ben de bunaldım.Hergün bol meyve yiyen ve her gün 1.5 saat yürüyen bir adamım.Sağlıma dikkat etmeye çalışıyorum.Ancak tıp okadar tezat ki insanları alt yapısı olmayan alternatif tıpa yönlendiriyor.Bundan dolayı ben de hergün bir bardak yeşil çay içmeye başladım.Biliyorsunuz ki kolesterole bile iyi birşey demeye başladılar.HDL(iyi),LDL(kötü) diyerek ilaç firmalarının insanlara pazarlama taktiği olarak söylenmeye başladı,bununla ilgili kitaplar yazılmaya başlandı.Ayrıca özel hastanelerde çalışan doktorların belki de çoğunun hastane para kazansın mantığı ile hareket etmeleri beni tıptan uzaklaştırmaya başladı.Bundan dolayı da ÇAPA'dan vazgeçmem,hatta tek geçerim.
Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde bir doktor tanıdığımız var,diyor ki bana birşey olursa sakın Cerrahpaşa Tıp fakültesine yatırmayın.Düşünebiliyormusunuz doktorlar kendi hastanelerinden korkuyorlar.
Bundan 4-5 sene evvel dizimde bir sorun çıktı menüsküs gibi birşey,Alman Hastanesine gittik,rotgen çektirdik,doktor hemen dedi ki ameliyat, yok dedik hayır.Çapaya gittik ,orada ki doktor ne gerek var ameliyata dedi ve dizlik kullandım belirli bir süre düzeldi.
Çok yakın bir tanıdığım bir rahatsızlığından dolayı Kadıköy Şifa hastanesine gitti ve doktorlar pankreas kanseri teşhisi koydular,Cerrahpaşaya gitti daha sonra hiç öyle birşey olmadığı ortaya çıktı.
Sadece bu olaylar devlet hastanesi ve özel hastaneler arasında yaşanmıyor.Doktorlarda aralarında farklılıklar yaşıyor.Senelerce ıspanak yedirdiler,sonra fos çıktı,yumurta yeni aklandı.Hele hele ilaç firmalarının pazarlama için  dünya üzerinde sağlıkla ilgili oynadığı oyunlar.Bunlar çok acı şeyler.Cahil insanımızda sağlık bakanlığı uyuduğu için TVlerde gösterilen sözde şifa veren alternatif tıppa körü körüne inanıp,yanlış yollara sapıyorlar.Devlet hastanesine gidiyorsunuz,orada da doktorlar kendi kartını verip özel muaynasesine çağırıyor.
Türkiye'de bütün sektörler gibi tıpıda kirletiyorlar.Çok üzücü gerçekten.Sağlıklı girip hasta,hatta ölü çıkıyorsunuz.


Sayın M.Akyol,
Öncelikle geçmiş olsun.HPV denen 100 civarında tipi ve bir yığın alttipi olan bir virüsün cildimize yaptığıdır siğil...Toplumda neredeyse %100 insan bu bela ile enfektedir ancak ;bağışıklık sisteminin gücüne göre hastalık ya olur ,ya olmaz. Ve bu virüsle bir kez enfekte olundu mu kurtuluş yoktur. Görünüşte siğil geçmiş olabilir ama, herhangibir vücut zaafiyetinde tekrardan palazlanacaktır. Göründüğü kadar masum değildir yaptıkları ,prekanseröz lezyonlardır bunlar. Şimdi ev hanımlarının dahi bildiği siğilden kanser olduğu lafı doğrudur ancak endişe etmeyiniz el ve ayakta çıkan tiplerinden ziyade genital bölgede konuşlanan tipler daha çok kanserle bağlantılıdır. Siz yine medikal yoldan ayrılmayın bence ,tabi ki moral de önemlidir Arapça okuyup üflemek, Türkçe okuyup üflemek hangisi sizi rahatlatıyorsa onu yapabilirsiniz ama sizden ricam bilimden uzaklaşmayınız.
Saygılarımla...Ocak 25, 2009, 10:37:59 ÖS
Yanıtla #11
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 877
 • Cinsiyet: Bay

Doktorlardaki uyusmazlık acaba para hırsındanmı yoksa kendilerini gelistirmemeleri yani bilgi ekdikligindenmi sizce??


Ocak 25, 2009, 11:15:06 ÖS
Yanıtla #12
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1665
 • Cinsiyet: Bay

Pazarlama olduğunu düşünmekteyim,yoksa bu kadar birbirinden farklı düşünceler ortaya çıkmaz.Düşünsenize beni ameliyat etmeye kalkan bir doktor çıktı,tanıdığımıza pankreas kanseri teşhisi konuldu.Yani bu teşhislerin çok acımasız olduğunu düşünmekteyim.Doktara gidiyorsunuz hangi ilaç firmasıyla anlaşmalıysa onun ilaçlarını veriyor,düşünebiliyormusunuz.Bu tarz olaylar çok fazla duyuyorum.

Elbetteki düzgün doktorlar var,ancak İstanbul'da oturanlara tavsiyem ÇAPA'dan vazgeçmesinler ve özel muaynaneye gideceklerse de Çapa'nın doktorlarını tercih etsinler.Bu arada ben Çapa doğdum belki ondan Çapacı oldu :)
Rahat diye özel hasteneleri tercih ediyoruz ancak Alman Hastanesi olayından sonra özel hastane olayını kapattım hayatımda.


Ocak 26, 2009, 10:37:00 ÖS
Yanıtla #13
 • Ziyaretçi

Sayın M.Akyol,
Ben  Cerrahpaşa mezunu  Genel Cerrahi uzmanıyım. Ülkemizin kanayan yarasıdır eğitim ve sağlık sorunu...Türkiye gelişmekte olan bir ülkedir; dolayısıyla herşeyin  Amerikan filmlerindeki  gibi olmasını bekleyemezsiniz. Tıp eğitimi üniversite yıllarında başlar ve ömür boyu sürer.Devamlı okumayan araştırmayan,kongre ve yenilikleri takip etmeyen geri kalır. Polisleri de toplumda kimse sevmez ,ancak başımız derde girince hemen polise koşarız.Hekimlik de öyledir.Kimse hekimleri sevmez,ama hastalıkta gidilicek adres bellidir.İyi polis ,kötü polis olduğu gibi;iyi hemşire kötü hemşire olduğu gibi;iyi doktor kötü doktor da vardır.Yalnız bizim toplumumuzda hekimleri karalama kampanyası mevcuttur. Ticaretle uğraşan birinin 1 liraya aldığı malı 50 liraya satması normal karşılanır; ancak pankreas kanseri  nedeniyle yapılan (ki, Cerrahinin en baba amaliyatlarındandır ) Whipple ameliyatında profesöre verilen katkı payı 400TL dir.Böyle olunca da hocanın çalışma şevki kırılır,kartını uzatmak zorunda kalır...Çünkü hocaların da bakmak zorunda oldukları aileleri ,üniversitede okuyan çocukları vardır.Beni sorarsanız ; benim kartım yok,hiçkimseden bıçak parası istemedim,nasıl istenir onu da bilmem tek bildiğim bunu talep edenleri kınamıyorum.Toplumda şarlatan hekim dediklerimizin artmasıyla ve medyanın abartılarıyla hekim düşmanlığı da tırmanmıştır. Sağlıklı günler dilerim.
Saygılarımla


Şubat 02, 2009, 02:32:30 ÖÖ
Yanıtla #14
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1665
 • Cinsiyet: Bay

Bayan ve Bay üyeler Prof. Dr. Kerem Doksat ile Özer Uçuran Çiller birlikte katıldığı programda; Prof. Dr. Kerem Doksat, Özer Uçuran Çiller'in tıp dışı olan uygulamalarını yanlış olduğunu ve bunların gerçek dışı olduğunu net bir şekilde ifade etmiştir.
Bu konuyla ilgili Prof. Dr. Kerem Doksat'ın yazısı;
Program ve Özer Uçuran Çiller ile ilgili düşünceleri;
http://www.keremdoksat.com/2009/01/27/dun-istirak-ettigim-%e2%80%9cokan-bayulgen%e2%80%99le-sade-vatandas%e2%80%9d-programi-hakkinda-kisa-bir-yazi/
Özer Uçuran Çiller ve uygulamalarıyla ilgili düşüncleri;
http://www.keremdoksat.com/2008/12/25/ucurmak-asmak-ve-guruluk/
İkisinin de birlikte katıldığı programı izlemek için;
http://www.ntvmsnbc.com/modules/habervideo/video.asp?CatID=0&cbVideo=10231&cbQuality=1

Not: İki Mason'un(Özer Uçuran Çiller ve Prof. Dr. Kerem Doksat) nasıl farklı düşüncelerde olduğunun da kanıtıdır.Masonluğu sadece belirli bir siyasi düşünceye ya da Masonluk dışında da her konuyu hep aynı düşünürler gibi gerçek dışı düşüncelere sahip olanlara ve Mason karşıtlarına cevaptır, ayrıca Masonluğun ve Masonların evrensel olduğu ve Masonların, Masonluğun dışında farklı düşüncelerde olabileceğine kanıttır.

saygılar


Şubat 02, 2009, 02:45:05 ÖS
Yanıtla #15
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 877
 • Cinsiyet: Bay

Örn: 2 gun önce amcam öldü sebebi bacagındaki plastik damarın yapısması doktorlar havayla acalım demisler damarı patlatmıslar kan kaybindan öldü ve bu uyusturulmadan yapılıyormus acılar icinde ölmüs simdi bu doktorun cahilliginden degilmi?


Şubat 02, 2009, 05:57:53 ÖS
Yanıtla #16
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 3123
 • Cinsiyet: Bay

İncir yaprağındaki sütü sürdüğünüzdede geçiriyor.


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
0 Yanıt
2859 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 27, 2010, 12:15:10 ÖÖ
Gönderen: MASON