Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Rothschild 'ler  (Okunma sayısı 3401 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 27, 2007, 12:34:49 ÖS

  Rothschild Ailesi

           
                  İlk Siyosnist Göçmenler :

            1870 yılında Rusya 'da ilk Siyonist örgüt olan '' Chowewe-Zion '' (Siyon 'un Dostları) örgütü kuruldu. Örgütün amacı '' vaadedilmiş ülkeye '' geri dönmekti. 1878 'de Filistin 'in Yafa kenti yakınlarında ilk Sionist koloni kuruldu.

            1880 'de St. Petersburg 'da (Rusya) '' Ort Reconstruction Fund '' adlı Siyonist bir kuruluş , '' Doğu Avrupa Yahudileri ve çeşitli ulusal hükümetlerle işbirliği '' yaparak Filistin 'deki çiftliklere göçü organize ediyordu. Bu örgütün başkanlarından biri B 'nai B 'rith üyesi Siyonist banker ailesinden gelen P. Felix Warburg idi.

             Aynı şekilde 1880 'de Paris 'li banker Baron Edmond de Rothcild , Menahem Uşişkin ile beraber , sonraki gelişmeleri adeta önceden görerek , o günlerde Türkler 'in yönetiminde bulunan Filistin 'den arazi satın almaya başladı.

              Böylece İsrail devletine giden yolda iki önemli şart yerine getirilmiş oldu : Toprak sahibi olmak ve gelecekteki göçmenler için uygun eğitim tesisleri kurmak.


                    Rothschild 'ler            

         
           Siyonizmin ilk destekçileri olan bu banker ailesinin Illuminati ve Frankistler 'le olan ilişkileri vardır.

           Rothscild 'ler emirlerindeki localar vasıtası ile hem devletlerin borçlarını hem de savaşları finanse ediyorlardı.

           Rothscild biraderlerin annelerinin dediği ;  '' Eğer oğullarım istemezse hiç savaş olmaz ! '' sözü bir yasa haline gelmişti.           

           İngiliz Rothscild bankasının şefi Baron Lionel Rothscild , başından beri '' Yahudi Özgürleşmesi '' hareketini destekleyen kişilerden biriydi. Lionel Rothscild , rakiplerini acımasızca mahveden veya boyunduruk altına almaya zorlarlayan bir kişi olarak tanınmıştı.

           Bu güçlü şahsiyet sayesinde 1858 'de İngiltere 'de Yahudilerin haklarını kısıtlayan son yasa da yürürlükten kalkmıştır.

           Londra 'daki Rothscildler 'in çok gizli bir istihbarat örgütü vardı ve gücü hemen hemen devletin istihbarat örgütü ile aynı idi.

           Disraeli '' Sidonia '' adlı romanında Baron Lionel Rothscild 'i anlatır. Multimilyoner Rothscild 'in sayısız casusu ve onun için çalışan Karbonari , Masonluk gibi gizli örgütler vardı.

           Rothscild 'ler Moses Hess 'in düşüncelerinden çok etkilenmişler ve Siyonizm kampanyasında anahtar rolü oynamaya başlamışlardı.
 Süveyş Kanalı Projesi için gerekli parayı verenler de Rothscild 'ler idi. Çünkü burası Filistin 'e açılan çok önemli bir kapı idi.
 
           1879 yılında Baron Lionel Rothscild öldü ama Siyonist miras devam ettirildi. 1880 yılında Rothscildler 'in Fransız kolu Filistin 'den toprak satın alımlarını finanse etmeye devam etti.


Kaynak :

Tugut GÜRSAN , Antik Çağlardan 20. Y.Y. Başına Kadar DÜNYA TARİHİNİN PERDE ARKASI , Bilge Karınca Yayınları , İstanbul , 2005

Saygılarımla.


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
5 Yanıt
3244 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 20, 2009, 09:29:25 ÖS
Gönderen: Lux_e_Tenebris
5 Yanıt
6901 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 03, 2011, 05:04:54 ÖS
Gönderen: hailstorm