Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Adolf Hitler  (Okunma sayısı 10355 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 29, 2009, 12:09:28 öö
 • Seyirci
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 386

Komünizme olan düşmanlığı, farmasonları ve Yahudilere olan düşmanca tavırları, global bankacılık sistemine duyduğu öfke...?? Peki kimdir bu insan, hangi aileye mensup ve kökleri nedir.

Hitler, başlangıçta sözel saldırıları için hedefini uluslararası bankacılarla ve özelliklede Rothschild ailesiyle sınırlar, 1920 tarihli konuşmalarında Alfred Krupp gibi Alman sanayicilerini överken, kar sağlamak amacıyla savaşlar ve devrimler yaratan, insanları kredileri sayesinde faiz kölesine çeviren aç gözlü Rothschild ailesini yerden yere vurur ve onları lanetler....??

Kökleri anlayabilmemiz için göz atmamız gereken diğer bir bağlantı dönemin önemli bankacısı olan Max Warburg , (Birleşik Devletlerde Merkez Bankasının kurulmasında öncülük eden Paul Warburg un abisi) Alman I.G Farben firmasının yöneticisidir ve bu firma Nazi kamplarında Yahudileri öldürmek için kullanılan Zyklon B gazını üretmektedir. Rockafellerin standart oil firması ile kartel ortaklığı bulunur. Farben firmasının ana yöneticisi aynı zamanda Warburg'un new york şehir bankasınında yöneticisidir.

Bu bankanın daha sonra ismi Citibank olarak değiştirilmiştir. Rothschild - Rockafeller - Hitler arasındaki ilişkiler yumağı Hitler'in aslında kim olduğunu anlamamıza yardımcı olacak en önemli anahtardır. Büyük Rothschild imparatorluğu ve finans bağlantıları içinde bulunan güçlü iş adamlarının yahudi karşıtı olduğunu açıklayan Hitlere, neden destek verir......??

Rothschild ailesi ingiliz ve yahudidir.Adolf Hitler'i anlamamız için Psikolog Dr.Walter C.Langer in savaş la ilgili hazırladığı rapora göz atmamız yeterli olacaktır. Hitlerin babası, Maria Anna Schicklgruber adında aşcılık yapan bir kadının gayri meşru oğludur. İşin ilginç yanı Maria Anna Baron Rothschild in yanında hizmetkar olarak çalışırken 1837 yılında Hitlerin babasına hamile kalmıştır. Hamileyken viyanadan ayrılmış hitlerin *** babası Alonis'i başka bir yerde doğurmuştur. Maria Anna 5 yıl sonra gezici bir değirmenci olan Heidler ile evlenmiştir. Hitlerin babası Alonis annesinin soyadı olan Schicklgruber soyadını taşımak ta iken, kırk yaşına yaklaştığında Heidlerin kardeşi onu soyadına geçirmeyi önerir. Nüfus bürosundaki memurun hatası yüzünden soyadı HİTLER olarak kayıtlara alınır. Alonis HİTLER, devlet bürokratıdır ve kuzeniyle evlenir. 1889 yılında oğlu ADOLF doğar. Bu konu 1930 larda Hitler'in İngiliz yeğeni William Patrick Hitler, bir gazete muhabirine Alman liderin Yahudi geçmişini açıkladığı zaman ortaya çıkmıştır. Hitlerin özel avukatı Hans Frank bunu onaylamıştır, kamuoyu bunu unutsa bile Hitler hayatı boyunca bu konuyu unutmamıştır. 1.Dünya savaşından önce Viyana'da yoksul bir ressam olan Hitler kafasını ezoerik ilimler ve yahudi karşıtı propagandalarla dolduran bir sürü kitap okumuştur. Hegel'in ve felsefenin bir hayranı olarak antik tarih, doğu dinleri, yoga. okültizm, hipnotizma, teozofi ve astroloji alanlarında araştırmalar yapmıştır. Kendisi hallüsinasyon görmeyi sağlayacak ilaçlar kullanarak aydınlanmayı bile denemiştir. Hitler, Viyana'da geçirdiği süreler içerisinde Loginus'un isanın acısını dindirmek için yan tarafına sapladığı mızrağın peşine düşer. Efsanaeye göre mızrak kimdeyse dünyanın kaderini kontrol edebilme yetene ğine sahip olacaktır. İddialara göre mızrak Viyana'daki Hofburg müzesinde sergilenmektedir. Mızragın sırrını anlatan ve daha sonraları İngiltereye kaçmış olan Dr.Stein bir defasında Hitler'in mızrağın yanındayken nasıl transa geçtiğini anlatır. Hitler'in konuşmaları izlenilirse bu hal ordada görülür. Viyana'da öğrendikleri onu oldukça değiştirmiştir. Daha önceleri katolik kilisesinde şarkı söyleyen rahip olmayı hayal ederken şimdi satanist olmakla suçlanır.

Bir tarafta ideolojisini; şiddet karşıtlığı, sivil itatatsizlik, pasifizm, uzlaşmacılık, çilecilik, dinlere saygı ve teknoloji karşıtlığı üzerine oturtan Gandhi var. Diğer tarafta; binlerce, milyonlarca insanın ölümüne neden olan, tüm Avrupa’yı bir harabeye çeviren II. Dünya Savaşı’na neden olan Adolf Hitler var. Bu durum günümüz için kabul edilemez bir durum olabilir; fakat o zamanlar Amerikalı yazar Gertrude Stein, Mayıs 1934’te New York Times‘ta Hitler’le ilgili şunları yazıyor:

“Bence barış ödülünü Hitler almalı, çünkü muhalefet ve mücadele unsurlarının tümünü Almanya’dan çıkarıp atıyor. Yahudileri çıkarıp atarak, demokratik ve solcu unsurları eleyerek, herhangi bir faaliyete vesile olabilecek her şeyi yok ediyor. Bu barış demek...” (6)

1938’de, Time Dergisi Hitler’i “Yılın Adamı” ilan etmiş ve takdir dolu bir biyografisini yayımlamış. (6) Aynı “Yılın Adamı” birkaç yıl sonra milyonlarca insanı öldürmüş.
Savaş ve barış, farklı çevrelerden ve bakış açılarından bakıldığında, insanları yanlış veya doğru yollara sevk edebilecek kavramlardır. Bir tarafta tüm hayatını barışa adamış olan bir insan, diğer tarafta bütün benliğini soykırıma adamış bir “Yılın İnsanı”...

Alfred Nobel gerçekten bir dahiymiş. Dinamitin mucidi olmasına rağmen barışı isteyen bir insanmış. Umarım bıraktığı bu miras gerçekten barış için uğraşan insanlar için kullanılır. Eğer o komite kararsız kalmasaydı ve 1938 yılında Nobel Barış Ödülü’nü Hitler’e verseydi; sanıyorum ki Nobel Barış Ödülü’nün bugün hiçbir geçerliliği ya da saygınlığı kalmayacaktı.


Ocak 29, 2009, 07:20:11 ös
Yanıtla #1

Yaptıklarına ve düşüncelerine hiç saygım olmasa da incelenmesi ve politika gibi bazı konularda ders olarak anlatılması gereken bir kişilik...
Bilgi , en kutsal güçtür !


Ocak 29, 2009, 07:47:18 ös
Yanıtla #2
 • Ziyaretçi

Yaptıklarına ve düşüncelerine hiç saygım olmasa da incelenmesi ve politika gibi bazı konularda ders olarak anlatılması gereken bir kişilik...

Size katılıyorum. Göktaşıda dünyaya düştüğünde çok büyük zarar verebilir, milyonları hatta bir ülkeyi yokedebilir fakat düştükten sonra sağ kalan herkes onu incelemek isteyecektir. Hitlerde öyledir. Bir göktaşı kadar zararlı olmuş olsada, incelenmesi gelişmek için faydalı olacaktır diye düşünüyorum.


Şubat 24, 2009, 12:25:47 ös
Yanıtla #3
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1665
 • Cinsiyet: Bay

Hitler, bir şehri itinayla korudu
Hitler İngiltere'de bütün kentlere bomba yağdırılması emrini verirken bir şehri itinayla korudu.
Adolf Hitler'in İkinci Dünya Savaşı yıllarında İngiltere'nin Blackpool adlı sahil kentini çok beğendiği ve savaştan sonra burada “hoş vakit geçirme” planları yaptığı için, bu kenti hava saldırılarında hedeflerin dışında tuttuğu öne sürüldü.
Ortaya çıkarılan bir arşiv belgesine göre Hitler, askerlerinin kente girerek Golden Mile adlı bölgesinden merkeze yürümelerini ve Nazi bayrağını Blackpool Kulesi'nin tepesine diktiklerini hayal etti.Belgeye göre, Führer'in işgal planları Lancashire bölgesinde yer alan bu kenti kendisi için karargah ve bir “huzur adası” haline getirmeyi içeriyordu.
York merkezli bir yayınevinin sahibi olan Michael Cole tarafından Almanya'daki bir askeri üste ortaya çıkarılan belgelerin Kraliyet Hava kuvvetlerine ait bir fabrikanın da bulunduğu bölgenin, Hitler'in hangi düşüncesi sebebiyle hava saldırılarından zarar görmeden kurtulduğunu açıkça ortaya koyduğu belirtiliyor.
Kaynak: http://www.haberaktuel.com/news_detail.php?id=180525&uniq_id=1235650822

Adam bak, huzurlu yer bile ayarlamış, sanki Blackpool'un sahibi, İngiltere'nin ortağı, bu adamı iyi ki durdurmuşlar, dünyanın başına büyük bela olurdu.


Şubat 24, 2009, 12:47:07 ös
Yanıtla #4
 • Seyirci
 • Yeni Katilimci
 • *
 • İleti: 20

Hitler hakkında satanist denir büyücü denir herşey denir halbuki hiçbirisi degildir Hitler Alman çöküşünü yahudi varlıgına baglayan antisemitist biraz vahşi bir devlet adamıdır o kadar.


Şubat 24, 2009, 12:50:57 ös
Yanıtla #5
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1665
 • Cinsiyet: Bay

Bay Amon size katılmıyorum, insanları katletmenin yani vahşiliğin, caniliğin birazı olmaz. Ama sizin düşüncenizide anlamaya çalışacağım.
Ayrıca devlet adamı olmak için, ülkende yaşayan bütün insanların hakkını koruman gerekir, vahşice öldürmen değil.

Hitler biraz vahşi bir devlet adamıdır o kadar.
« Son Düzenleme: Şubat 24, 2009, 12:57:34 ös Gönderen: M.Akyol »


Nisan 25, 2009, 01:57:28 ös
Yanıtla #6
 • Seyirci
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 4170
 • Cinsiyet: Bay

hitlerin ne olduğu malum arkadaş yazısında aslında ip uçlarını açık ve net vermiş.burda bence şuna dikkat edin bu 2 aile ve sonra bunlara katılan jp.morgan gibi aileler,hitlere savaşta açık destek veren silah ve mühimmat sağlayanların yahudi oldukları kabul gören bir gerçektir.şu andada bu ailelerin hala dünya üzerindeki etkilerinede bakarak savaş sonuna gidin ve çıkarttığınız neticeden en fazla kim kazançlı çıkmış ve ortamda neler olmuş sadece bakınız.teoder heltzin en fazla 50 yılda bu devlet kurulacak derkenki dayanağı filistine yaptırılan göçler bir devlet kurmaya yetmeyecek sayı ve 2.dünya savaşında sadece yahudilerin filistine göç ettirilmeye çalışılması üzerine oynana oyunlar ve çağrılar savaş bitiminde kurulan israil devleti.sanki bu savaş israil devletinin kurulmasına aracılık yapmış gibi gelmiyormu size.önyargılı bakmadan bazı tarihi olayları izleyerek ve değerlendirerek inanıyorumki sizde aynı yola çıkabilirsiniz
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo


Kasım 19, 2010, 06:30:17 ös
Yanıtla #7
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1665
 • Cinsiyet: Bay

1942-1943 yılları arasında Prag kentindeki bir üste yürütülen çalışmalara ve protoiplerre ne oldu?

Almanya'da yayınlanan bilim dergisi PM'nin son sayısında yer alan bir makalede, Nazi bilim adamlarının uçan dairelere benzer hava araçları geliştirmeyi başardığı öne sürüldü. Adolf Hitler'in emriyle İkinci Dünya Savaşı döneminde geliştirilen araçların, İngiltere semalarında görüldüğüne ilişkin raporlar bulunduğu belirtilen makalede, görgü tanıklarının ünlü Thames Nehri üzerinde uçan diskler gördüklerine dair ifadeler verdiği kaydedildi.

Rudolf Schriever ve Otto Habermohl adlı Alman mühendislerin geliştirdiği uçan daire projesinin 1942-1943 yılları arasında Prag kentindeki bir üste yürütüldüğü ve Alman uzmanların burada en az 15 prototip geliştirdiği belirtiliyor.
Makalede, Nazilerin uçan daire projesinin ABD'li yetkililerce endişeyle karşılandığı da vurgulandı. New York Times gazetesinde, o dönemde 'esrarengiz uçan cisim' başlığıyla konuyla ilişkin bir haber de yayınlandığı hatırlatıldı

Kaynak: http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/572956-hitlerin-ucan-daire-ordusu


Kasım 24, 2010, 10:17:16 ös
Yanıtla #8
 • Ziyaretçi

 Karl Marx'ın görüşlerini yanlış yorumladığıda söylenir. ( Rivayetlere Göre )


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
Küçük Adolf!

Başlatan Supeluta « 1 2 » Mizah

18 Yanıt
9112 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 16, 2007, 10:57:16 ös
Gönderen: LuckyEye
1 Yanıt
2885 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 18, 2007, 05:33:05 ös
Gönderen: Isis
12 Yanıt
6012 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 07, 2008, 01:56:46 öö
Gönderen: arteizm
43 Yanıt
30464 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 11, 2016, 05:04:47 öö
Gönderen: ruzber
2 Yanıt
2876 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 05, 2010, 07:31:13 ös
Gönderen: Texan
3 Yanıt
7732 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 12, 2011, 09:07:00 ös
Gönderen: AQUA
1 Yanıt
5587 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 04, 2010, 11:50:53 ös
Gönderen: ZAKABUNYA
4 Yanıt
9162 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 02, 2013, 02:25:48 ös
Gönderen: Spock
7 Yanıt
3194 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 27, 2020, 11:27:37 ös
Gönderen: ANARCHOSA
5 Yanıt
2176 Gösterim
Son Gönderilen: Haziran 30, 2013, 11:40:29 öö
Gönderen: asimov