Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Kurtlar Vadisi Filistin!!!  (Okunma sayısı 7507 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 01, 2010, 05:40:33 ÖS
 • Ziyaretçi

Kurtlar Vadisi Filistin İsrail ile Türkiye arasında yaşanan diplomatik kriz sona erdi ancak tartışmalar sürüyor.Kurtlar Vadisi dizisinin yapımcısı Kurtlar Vadisi Filistin ile Gazze trajedisini perdeye taşıyacak.


www.kvfilistin.org
« Son Düzenleme: Ocak 28, 2011, 02:09:03 ÖS Gönderen: dogudan »


Şubat 04, 2010, 02:33:59 ÖS
Yanıtla #1
 • Ziyaretçi

Filmin çekimleri için güney doğu suriye bölgeleri düşünlüyor. Film için seçilen mekanlarda filistin atmosferi oluşturulacak. Filmin baş rollerinde Necati Şaşmaz ve Gürkan uygun yer alacak.

Pana Film, Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde İsrail’in savaş suçu işlediği ifadesine yer verilmesinin ardından, İsrail Dışişleri Bakanlığı’nın, Tel Aviv Büyükelçisi’ni çağırarak, ülkesi adına duyduğu üzüntü ve rahatsızlığı dile getirmesi üzerine bir basın açıklaması yapmıştı. Dizinin senaristlerinden Bahadır Özdener, bu konuyla ilgili haber bültenlerine verdiği röportajlarda Kurtlar Vadisi hayranlarına bir de büyük müjde verdi. “Kurtlar Vadisi Filistin” filminin hazırlıklarını yaptıklarını anlatan Özdener, söyleyecekleri daha çok sözlerinin olduğunu belirtti.


Ocak 02, 2011, 01:53:48 ÖÖ
Yanıtla #2
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 223
 • Cinsiyet: Bay

Film izlenecek ve çok yorum alacak..
« Son Düzenleme: Ocak 28, 2011, 11:22:26 ÖS Gönderen: dogudan »
MAY THE FATHER OF UNDERSTANDING GUIDE US...


Ocak 02, 2011, 02:35:18 ÖS
Yanıtla #3
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 56
 • Cinsiyet: Bay

Olumlu olumsuz yorumlar elbette gelir film ile alakalı fakat anlam veremediğim bir kaç nokta var. Polat alemdar karakteri ölümsüz bir kahramanmı, hatırlarsanız bir dönem battal gazi(cüneyt arkın) vardı ondan farklı gelmiyor bana.
« Son Düzenleme: Ocak 28, 2011, 11:23:00 ÖS Gönderen: dogudan »


Ocak 28, 2011, 04:52:10 ÖÖ
Yanıtla #4
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 223
 • Cinsiyet: Bay

Bu hafta sonu aksilik çıkmazsa izlemeyi düşünüyorum ;filmi izleyip gördükten sonra daha detaylı bir yorumda bulunabilirim :))
saygılar sevgiler
« Son Düzenleme: Ocak 28, 2011, 11:21:37 ÖS Gönderen: dogudan »
MAY THE FATHER OF UNDERSTANDING GUIDE US...


Ocak 28, 2011, 02:05:11 ÖS
Yanıtla #5
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1741
 • Cinsiyet: Bay

Allah seyredenlere akıl,seyretmek zorunda kalan akıllılara sabır,seyretmeyenlere oyalanacak birşeyler versin.
« Son Düzenleme: Ocak 28, 2011, 11:15:04 ÖS Gönderen: dogudan »
Ben"O"yum,"O"ben değil...


Ocak 29, 2011, 01:24:17 ÖÖ
Yanıtla #6
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 320

Vandalizmin dik alası bir sey olmus, film diyemiyorum, onu patlat bunu uçur. Sanki bakkaldan çekirdek alır gibi karakol bas silahları kaçır. Fakat filmde dikkatimi çeken bir yer var bunun İrak versiyonunda da aynı tipler vardı. Böyle beyaz yakarız gömlekli kahverengi yelekli ve takkeli adamlar ortalarında bir Şeyh hhhllahhh hhhhlllaaahhh deyudururlar. Ve bu dakikalarca sürüyor, konuyla da alakası yok. Başlangıçta gazi marmara ( bu islamcılar öyle diyor gazi, geminin gazisini de biz yaparız zaten) baskınının gösteriyorlar ama konuyla İlgisi yok sonra filmin hiçbir yerinde esamesi bile okunmuyor.

İzlemeye değmez. Vakit geçirmek icin bile kötü.müzikler güzel sadece kalan müzik yaptıgı icin herhalde.

Elestirmenliklerimle
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.


Şubat 03, 2011, 04:11:30 ÖS
Yanıtla #7
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1668


Asagidaki yazi hasturktv.'den alintidir. Az cok ben de yazarla ayni fikirdeyim. Maalesef Turkiye devlet politikalari son yillarda Filistin konusunda objektifligini yitirmistir.Doğrucu Davut

 

"Kurtlar Vadisi Filistin" filminde "Ümmetçi Rambo" Polat Alemdar rolünü oynayan aktör Necati şaşmaz'in AKP organı Yeni Şafak’la yaptığı söyleşiden neler öğreniyoruz (yorumlarımla birlikte):

 

(1) Filmin amacı, İsrailin 'in efsaneleşmiş askeri teknolojisinden olan "korku"yu gidermekMİŞ...

 

- Sana kim kork dedi? İsrail senin düşmanın değildi ki, üstelik dost ve müttefikindi... Ülkede sırf Laik/Ulusal bilinci yıkmak ve yerine Ümmetçi/Cihatçı duyguları yerleştirmek üzere, hiç yoktan onu bir düşman diye yarattın, hem de tümüyle kendi hayalinde!

- Böyle saçma sapan Rambo hülyalarıyla bu korkuyu gidereceğini ve kendini avutacağını zannediyorsan vay haline! Sıkıysa hodri meydan, gerçek dünyada bir komando birliğiyle dalaşmaya kalk ta görelim!

 

(2) Polat Alemdar karakterinin amacı, dünyada nerede zulüm varsa orada mazlumu korumak ve zalime karşı savaşmakMIŞ...

 

- Burada bir ufak sorun var: "Mazlum" olarak saydığın hep soykırımcı teröristler, "Zalim" saydığın ise hep bu soykırımcı teröristlere karşı kendini korumak isteyenler oluyor... Yani zulüm bağlamında her şeyi tersine ve tek taraflı olarak Cihad ve Ümmet/Kafir merceğinden görüyorsun!

 

- Hani nerede Israil tarafı? Onlar bütün bu güvenlik önlemlerini "sadistlik" yüzünden mi alıyor?

 

 Hamas ve Fatah gibi Filistin-Arap örgütleri İsrail'e neden saldırıyor, amaçları nedir? Biraz bilgilenmek istersen, Filistin-Arap örgütlerinin tüm Yahudi'leri denize dökmek ve Yahudi ulus-devletinin kökünü kazımak üzerine kurulu soykırımcı amaçlarını kendi tüzüklerinden okuyabilirsin, o zaman belki kimin zalim, kimin mazlum olduğunu anlarsın !

 

Gazze'yi yöneten Filistin partisi HAMAS tüzüğünden:


"İsrail, İslam tarafından İMHA edilene kadar var olacaktır, ondan önceki tüm (Kafir) devletlerin imha edildiği gibi."


"Israel will exist and will continue to exist until Islam will OBLITERATE it, just as it obliterated others before it."


Kaynak: Mıdeast web -


Batı-Şeria'yi yöneten Filistin partisi El-Fetih tüzüğünden:


Amaçlar: Madde (12): Filistin'in TÜMÜYLE KURTULUŞU, ve Siyonist VARLIĞIN
ekonomik, siyasi, askeri ve kültürel olarak, KÖKÜNDEN YOK EDİLMESİ.


The Goals: Article (12): COMPLETE LIBERATION of Palestine, and ERADICATION of Zionist economic, political, military and cultural EXISTENCE.

Kaynaklar:
http://www.israelnationalnews.com/Blogs/Message.aspx/2051
http://www.discoverthenetworks.org/groupProfile.asp?grpid=6259

 

 

(3) Film Yahudi'lere karşı değil, sadece İsrail’e karşıyMIŞ...

- Buna kim inanır? Yani bir millete karşı değilsin, ama o milletin egemen devlet kurmak ve bu devlette yaşamak hakkına sonuna kadar karşısın (!). Bir milletin düşmanı degilsin, ama o milletin devletinin can düşmanısın (!).

 

- Simdi sana biri gelse ve dese ki: "Ben Türkleri çok severim, sadece onların egemen devlet olarak yaşamalarına karşıyım", veya "Türklerin değil, Türkiye’nin düşmanıyım"... Bu senin için ne ifade eder???

 

(4) İsrail dışında veya içinde Polat Alemdar türünden İsrail'i eleştiren görüşler ifade eden birçok Yahudi varMIŞ...

 

- Senin yasadığın ortamın aksine, İsrail tam bir demokrasidir ve herkes her telden çalabilir. Birileri Türkiye'de, İsrail'deki bazı Arap veya Yahudi vatandaşların söylediğinin %10'unu söyleseydi, ya içeri tıkılır, ya da çoktan linç edilirdi (Hrant Dink gibi!)... Ama bir Ümmetçi kafasıyla sen bu özgürlükleri tabii ki anlayacak değilsin...

 

- Senin gibi dünyayı "Ümmet = Haklı" veya "Kafir = Haksız" olarak ikiye bölenlerin aksine, bir çağdaş Batı uygarlığı mensubu olarak Yahudi'ler, çeşitli ihtilaflarda iki tarafın da haklı veya haksız yönlerini objektif olarak görmek yeteneğine sahiptir, İsrail-Arap ihtilafı bağlamında da bu böyledir...

 

- Ama görüldüğü kadarı ile senden bu kadar dürüstlük ve objektiflik beklemek fazla oluyor... Çünkü senin Cihadi kafa yapında, tum Kafirler zalim ve saldırgan, tüm Ümmet mensupları ise mazlum ve saldırı kurbanı oluyor! Bu türden önyargıların adı çağdaş dünyada "Irkçılık"tan başka bir şey değildir...

 

- O halde oynadığın role en yakışacak bir isim secelim: "Ümmetçi Rambo"!

http://www.hasturktv.com/anti_semitizm/1619.htm


Şubat 03, 2011, 04:17:35 ÖS
Yanıtla #8
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 886
 • Cinsiyet: BayŞubat 03, 2011, 04:44:35 ÖS
Yanıtla #9
 • Ziyaretçi

Açıkcası;

Habersitesi ismine yakışır bir yorum yapmış ve *kendi perspektiflerinden* haklı bir tepki göstermişler.

Ben biraz işin gerisini hatırlatmak istiyorum; dizideki bir kaç sahneden ötürü dışişlerine uyarı ve nota gönderen İsrail resmi olarak bu dizi ile ilgili birçok akıllara zarar şey istemişti. O zaman da dizinin yapımcıları *inat* olarak hemenKurtlar Vadisi Filistin filmini hazırlıklara başladığını ilan etmişti. Mavi Marmara olayı/faciası da yapımcıların eline senaryo açısındanbir hayli malzemeyi hazır etti.

Başka başlıkta ki Muhteşemyüzyıl dizisine yorum yazacakken vazgeçmiştim; zira yakın zmaan da bir inceleme haberinde geçen dizi yapımcılarının kendi siyasi görüşlerini çektikleri dizilere yansıttığına dair çok hoş bir tespit yapılmıştı. Zannederim çoğunuz okumuştur. Sonuçta bu *yapımcının perspektifi*; artı; evet Filistin Araplarının bir çok suçu var; peki İsrail masum mu? İsrail devletinin meşruiyeti var mı? Filistinli grupların İsrailce nasıl manipule edildiğini bilenler bilir. -komplo teorisi- boyutunda olsa bile İsrail'in evrensel/uluslararası hukuk dışı ; insanlık dışı hareketlerinin izahı mümkün değil...

Ben kimsenin hele ki henüz izlemediğim bir filmin avukatlığını yapmam. Herkesin farklı bir düşüncesi vardır, saygı duyarım. Lakin, yorumcu ne güzel söylemiş; bu da yerli malı *RAMBO*! Adı üzerinde...

saygılar
« Son Düzenleme: Şubat 03, 2011, 04:47:43 ÖS Gönderen: cardiffmonster »


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
Kurtlar Vadisi

Başlatan sun « 1 2 ... 18 19 » Diger Konular

182 Yanıt
63703 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 25, 2012, 08:40:18 ÖS
Gönderen: NOSAM33
0 Yanıt
1663 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 11, 2007, 12:47:03 ÖÖ
Gönderen: shemuel
4 Yanıt
2921 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 24, 2007, 12:31:39 ÖÖ
Gönderen: zarathustra
7 Yanıt
4286 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 27, 2010, 01:39:38 ÖÖ
Gönderen: moonlight
0 Yanıt
1844 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 14, 2011, 01:55:56 ÖÖ
Gönderen: Leo - Franz
15 Yanıt
16660 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 30, 2011, 05:48:55 ÖS
Gönderen: bilGe
6 Yanıt
1987 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 31, 2014, 08:59:10 ÖÖ
Gönderen: mbulut
6 Yanıt
2236 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 31, 2014, 07:14:55 ÖS
Gönderen: Nicolus
5 Yanıt
3566 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 02, 2015, 11:56:10 ÖÖ
Gönderen: chimera
9 Yanıt
2218 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 07, 2015, 11:57:30 ÖÖ
Gönderen: burakc