Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bir Locaya Konuk Kabul Edilmesi - 1  (Okunma sayısı 11615 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 21, 2018, 11:17:30 ÖS
Yanıtla #40
  • Uzman Uye

Sayın Caliper'e saygı duyuyorum. Yalnız takıldığım ve şayet kaçırmış isem çok üzüleceğim bir ifadesini okuyunca hayret etmedim diyemem. Sayın Caliper şöyle diyor bu ifadesinde;
        "Üyesi olduğu HKEMBL.son bir yıl içinde sadece İstanbul vadisinde haricilere açık 10'a yakın etkinlik yapıldığını, hatta ailesi ve harici  arkadaşları ile katılma fırsatı bulduğunu, hatta 10 Kasım Atatürk'ü anma etkinliğinde salonun dolup ayakta izleyici kitlesi bile dolduğu için kendisinin ve ailesinin salona giremediğini " bildiriyor.
        Sayın Caliper'in bu ifadesi karşısında ne diyeceğimi bilemiyorum!. Böyle bir etkinlik yani haricilerin de katılmalarına olanak sağlayan bir etkinlik olur da bir harici olarak nasıl haberim olmaz !. kendime kızıyorum. >:( Şayet , bu veya böyle etkinliklerden herhangi bir şekilde haberim olsa idi, ne yapar eder o etkinliğe katılırdım. Hele hele Ulu önderimiz Atatürk'ü anma gibi bir etkinliğe katılmak için bir gün önceden oraya gider bir şekilde o anma törenine katılırdım.
       Şimdi, şayet mümkün ise; şu hususların açıklanmasını istiyorum.
       -Formumuz üyelerinden böyle toplantılardan haberleri olanlar var mı?.
       -Gerek HKEMBL. gerekse ÖMBL/KMBL. tarafından düzenlenen ve hariciler açık etkinlikler hangi yayın organları tarafından duyurulmaktadır. Yani biz  hariciler bu toplantılardan nasıl haberdar olabileceklerdir?.
        -Yoksa, sadece Localara kayıtlı olanlar harici arkadaşlarını mı böyle toplantılara götürebiliyorlar?
        Şahsen ; şayet bu ve benzeri toplantılardan haberdar olunmuş olsa, Formumuzdaki bir çok harici arkadaşın büyük fedakarlıklar gerektirse de bu toplantılara katılacağına inanıyorum.
        Bu münasebetle de, (Şayet bir mahzuru yok ise) Formumuzdaki Mason üyelerimizin zaman zaman yapıldığı bildirilen toplantılardan sitemizdeki haricilerin de haberdar edilmesini istirham ediyorum.
        Saygılar-sevgiler.     
"Vur ama dinle beni"

Kasım 22, 2018, 11:15:38 ÖÖ
Yanıtla #41
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın Alşah;

Bu tür faaliyetlerin genelinde bir Mason refakatinde hariciler katılabilirler, bunun en büyük nedeni takdir edersiniz ki güvenliktir.

Geçtiğimiz Nisan veya Mayıs ayında (hafızamı mazur görün lütfen) İstanbul'da bir otelde, haricilere açık, uluslararası Masonluk ile ilgili bir sempozyum oldu. Bu toplantı pek tabii basında yer almadı.

Saygılarımla ve sevgilerimle
The Brotherhood of Man begins with the Manhood of the Brother.

Kasım 22, 2018, 07:49:14 ÖS
Yanıtla #42
  • Uzman Uye

Sn.Alsah haklı aslında anlatmak istediği de açık,yıllardır bu forumdayız böyle bir etkinlik olduğunda forumda açıklama yapılsa ve biz haricilerin katılımına sunulsa ve o havayı görsek hoş olurdu.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Kasım 22, 2018, 09:18:18 ÖS
Yanıtla #43
  • Uzman Uye

Evet sayın Caliper, sayın karahan dostumun dediği gibi bu tür etkinliklerden bizlerin de haberi olsa fena mı olur?.
       Hazır konu bu mecraya çekilmişken, sayın Caliper formumuzda bu işi başlatma lütfunda  siz bulunur musunuz! (Harika olur).
       Saygılar-sevgiler.

"Vur ama dinle beni"

Kasım 22, 2018, 09:35:32 ÖS
Yanıtla #44
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Hangi organizyona kimin katılabileceği ve bu organizasyonların nerede ilan edileceği sadece Büyük Loca yetkisindedir. Ne şahsım ne de bu forumda bulunan Kardeşlerim bu yetkiye sahip değildir.

Bu forumda bizler her ne kadar kendi Büyük Locamızı temsil ediyor gibi görünsek de sadece kendi bilgi ve düşüncelerimizi paylaşıyoruz.

Saygılarımla ve Sevgilerimle
The Brotherhood of Man begins with the Manhood of the Brother.