Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Amerikan Universitelerindeki Gizli Orgutler Mason Mu?  (Okunma sayısı 12729 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 11, 2014, 01:21:34 öö
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu söylenenlerin hepsi değil ama, büyük çoğunluğunun Türkiye de gerçekleşmesi mümkün değil.

Saygılar.
"Bir tapınaktır dünya, direklerinden akan

Anlaşılması güç, karışık sesler duyulur..."

Şubat 07, 2017, 11:36:30 öö
Yanıtla #11

Sayın ADAM'ın dediği gibi eğer o örgüt gizli bir örgütse bilinmemeli,bilinmezde fakat şunu belirtmek gerek ki burada bahsedilen Sorority veya Fraternity değil.Bunlarda kardeşlik clubleri olup benim kendi bildiğim ve gördüğüm herhangi bir masonik eğilimleri olmadığı yönünde..Fakat Amerikanın sayılı üniversitelerinde ne gibi club'ler olduğunu bilemiyorum var mıdır? İllaki vardır..Örneğin Yale ve Georgetown gibi bir üniversitede gizli örgütlerin olmadığını söylemek abes olur sanırım.
Peki Türkiyede var mıdır? TR'de gizli bir örgüt olmasına gerek yok zaten liberal öğretiler öğrencilere ne yapması gerektiğini kime hizmet etmesi gerektiğini gayet iyi öğretiyor.

Sevgiler

Şubat 07, 2017, 09:27:44 ös
Yanıtla #12
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Şubat 08, 2017, 02:33:54 öö
Yanıtla #13

Sayın ADAM,liberal öğretiler derken şunu söylemek istiyorum..TR!deki öğrencilere liberalizm'den baska yol sunulmuyor.Biliyorsunuz 1980'den sonra dunyadaki tüm paradigmalar fesada ugradı ve liberalizm ve kapitalizm galip çıktı.Neden Liberalizm üzerinde bu kadar durdum? İlk bakışta liberalizm siyasi ekonomik bir sistem gibi dursada arka planda başlı başına bir din olduğuna kanaat getirdim.Saçma gelebilir ama birileri liberalizm dinini tüm dunyaya dayatıyor.Açıkcası birilerinin üniversitelerde özel gündemlere,gizli yapılanmalara ihtiyacı yok..İnsanlar kime neye hizmet etmesi gerektiğini gayet iyi biliyor.Herşey gözümüzün önünde.Allah aşkına TR'deki düşünce kuruluşlarına,sivil toplum kuruluşlarına bakın ne dediğimi anlıyacağınızı umuyorum.Gizli yapılanmalar var mı? Dunyada oyle yapılanmalar var ki ADAM hocam  bunlar fraternity veya amerikalı şeker kızların olduğunu sorority gibi değil..Komple teoriyle karıştırmazsak bunlar Bilim ve teknoloji-askeri kompleksininin tam içinde yatıyor..Konu konuyu açıyor ama ADAM hocama tek bir soru sormak istiyorum.Çünkü aklımı kurcalıyor benimde.Bugune kadar dunyanın teknoloji devlerinin sahiplerinin neredeyse tamamının bilim kurgu kitaplarının aşinası olduğu biliniyor..Elon Musk gibi..
Butun BT liderleri tek birşey söylüyor.Biz vizyonumuzu bilim kurgu kitaplarına borçluyuz..Peki bu bilim kurgu kitaplarını kim yazdı? Trilyonlarca dolarlık vizyonlara yön verenler kim?
Sevgilerim ve Saygılarımla..

Şubat 09, 2017, 08:12:59 ös
Yanıtla #14
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

ABD''nde liberal,  komünist ile özdeştir. Avrupa'da ise özgür demektir. Nitekim Liberal Masonluk kavramı bu olguyu  yansıtır.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Şubat 20, 2017, 01:39:29 öö
Yanıtla #15
  • Yeni Katilimci
  • *

Masonluk bir izm değildir, yani Masonizm diye birşey yok. Sevgiler

Ben senelerdir Amerika'da yasamaktayim.Bilgim dahilinde bu yaziniza cevap vermek istedim.Oncelikle Turkiye'de masonizmin cok yanlis tanitildigini dusunuyorum.Sizin de yazdiklariniz biraz bu yonde olmus.Masonizm ozunde isigi arar.Isik butun iyiliklerin ve temizligin anasidir.Bunlar benim fikirlerim oldugundan cumlenin basina " bence " sozcugunu eklemem gerek.Bence ozunde Masonizm isiga gitmeyen bir yolun cikarlari yonunde hizmet vermez.Evet Amerikan baskani Incile el basarak yemin eder ama Amerika ozunde Mason bir ulkedir.Her ne kadar Amerika Mason bir ulke olsada ben burada ki mason dostlarimin hicbirinde su ana kadar bir ulusalcilik hissetmedim...

Guzel gunler dilerim...
[/quote]