Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: İleri Demokrasi.......  (Okunma sayısı 1974 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 04, 2011, 11:06:38 ÖÖ
  • Orta Dereceli Uye
  • **
  • İleti: 304
  • Cinsiyet: Bay

Ülkemize ileri demokrasi geldi diye nara atan insanların sayısı gittikçe çoğalıyor. Hangisinin yüzüne baksam ağızı kulaklarında, demek ki bu 'ileri demokrasi' sanıldığı gibi 'öcü' değilmiş herhalde(!)

Son 6 ay’da 'ileri demokrasi' adı altında yaşananlar insanları tatmin etmiş olmalı ki, mutluluk ifadeleri her birinin yüzünde hiç eksik olmuyor!

Demek ki bu insanlar, güneydoğuda taş atıp askeri araç yakan, kaldırım taşlarını söküp dükkanları ve Devlet dairelerini harabeye çevirenlere ileri demokrasinin hoşgörüsünü gösterilmesiyle tatmin oluyorlar.

Üstelik batıda ki yumurtalı protestocu gençlere gösterilmeyen bu hoşgörünün yanı sıra, bu gençlerere vurulan Terörist damgasıyla mutluluktan dokuz bucuk atıyorlarsa, sözün bittiği noktadayız!

Hele bu protestocu gençlerin arasında bayan arkadaşlarımızın da olduğunu düşünürsek, durum daha da değişiyor. Çünkü onlar sadece sınırsız şiddete maruz kalmıyor, bir de ileri demokrasinin ahlaki şiddetine maruz kalıyorlar!
(Bunun örneğini 19 yaşında genç kızın bir protesto esnasında, polisin sınırsız şiddetinden dolayı karnında ki bebeğini kaybettiğinde gördük!)


Hiç bir zaman gençlerin düşüncelerine önem verilmedi! Özellikle üniversite gençliğinin. Herşey gençlerin elinde ama gençlerin söz hakkı bile yok. Bunu kazanmak istediklerinde de susturulma yöntemi ortada. İleri demokrasi'nin kılıçı sağ olsun!

İleri Demokrasi denildiğinde insanların dokuz bucuk atması gayet normal, çünkü ülkesine, bayrağına, toprağına, dinine sahip çıkan gençleri anarşist, geriçi, faşist gibi görüp Emniyet Teşkilatının bir yargı-infaz kurumu gibi calışmasını ister!

Benzin fiyatlarının 4 TL olmasının sorumluluğunu ileri demokrasiye değil, batının özgürlük ve demokrasi getirmeye calıştığı ülkelerde direnen insanlara yüklerler!

Mutluluktan yüzü gülen insanların Devlet Borcunun 306 Milyar Dolar, Dış Ticaret Açığının % 84.5 artığını, son 8 yılda vatandaşın bankalara olan borcunun % 1280, Kredi Kartı borçlarının 10 kat arttığını bilmez!

Hatta genç nüfusta ki işsizlik oranının % 24 olduğunu ve her dört gençimizden birinin işsiz olduğunu bile bilmez!

Ne zaman biri çıkıpta ‘ileri demokrasi’ dese, ya olmadık bir yasa değişikliğine gidilip birden gündem değişiyor, ya da sabaha karşı operasyonlar yapılıyor. Gözaltılar, tutuklamalar başlıyor. Ateş olmayan yerden duman çıkmayacağı için, insanlar bununla mutlu oluyor. Çünkü suçların sabit olmadan suçlu ilan edilmesi, ileri demokrasinin 'ileri adaletinin' işlediğinin bir kanıtıymış!

Ve sadece ileri demokrasilerde, seçim zamanı, herkesin gözünün içine baka baka, kömür, makarna, beyaz eşya dağıtılıyor. Üstelik Dini Bayramlar’da para bile dağıtılıyor! Böyle bir demokraside yaşayan ve bu nimetlerden yararlanan kimin yüzü gülmez ki?

Böyle bir demokrasi anlayışına, yani ileri demokrasi’ye karşı olmak, suçlu olmakla eş anlamını taşıyor artık. Çünkü bu şekilde siyasal iktidara muhalif oluyoruz ve siyasal iktidara muhalif olmak en büyük suçmuş! Sokakta yüzü gülen insan öyle diyor! Ve böylelikle ileri demokrasi‘de suç kavramı da değişmis oluyor!

İleri demokrasinin insanların yüzünün neden gülümsettiğini bir kenara bırakıp, Banu hanımın bir söyleyişinede ifade ettiği şu cümlelere kulak verelim:

"Ekonominin olmadığı bir ülkede demokrasiden söz edemeyiz. Atatürk, fabrikalar açarak, onların işlemesini sağlayarak, her konuda bağımsız bir ülke olabilmemiz için mücadele etti. Bu fabrikaların geliştiğini gören Amerika ve Avrupa, müdahale etti. Fabrikalar, sanayi tesisleri kapandı ya da birer birer özelleştirilmeye başlandı. Önce insanın karnını doyuracaksın. Cebinde parası olacak, geçim derdi olmayacak. Ondan sonra demokrasiden söz edebiliriz!" (Banu AVAR, 20 Şubat 2011 ADD Bodrum)

Aydınların, yazarların, gazetecilerin ve halkımızın üzerinde estirilen ileri demokrasi zulümüne artık son verilmesi gerekiyor!

Çünkü ileri demokrasi, ileri adalet, ileri anayasa, ileri özgürlükten sonra, sıra da ileri din ve ileri yerel yönetimler var! (Ümit DOĞANCI )
IŞIK ve SEVGİ ile KALIN.......
Işık, sadece ışık ama daha fazla ışık.......


Kasım 07, 2015, 11:26:49 ÖS
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **
  • İleti: 426
  • Cinsiyet: Bay

  Parlemantonun ortasına tek bir birey yerleştirin,sonra bir duvar gibi Demokrasiyi bireyin hak ve özgürlükleri doğrultusunda örerek yapıyı oluşturun. Buna ileri demokrasi denir.
     
   Birde bunun yerine bir grubu,ümmeti veya ülküyü baz alarak bu duvarı örün,Atatürkçülük,islam ırkcılık gibi ,bakalım kaç on yılda çatırdı duyulmaya başlıcak.

Sonra Atatürk bunu  dedi,islam bunu gerektirir,Türkler böyle yapardı vs vs vs
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
15 Yanıt
5094 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 05, 2008, 12:49:44 ÖS
Gönderen: Isis
11 Yanıt
3774 Gösterim
Son Gönderilen: Haziran 27, 2008, 06:31:37 ÖS
Gönderen: Isis
DEMOKRASi

Başlatan karahan Insan

7 Yanıt
4694 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 24, 2010, 01:12:51 ÖÖ
Gönderen: Ozan Erturk
4 Yanıt
3277 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 01, 2011, 12:21:57 ÖS
Gönderen: baron
6 Yanıt
4352 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 28, 2011, 04:50:08 ÖS
Gönderen: WaleC
10 Yanıt
4323 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 23, 2012, 03:03:40 ÖS
Gönderen: karahan
0 Yanıt
1796 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 04, 2014, 11:59:07 ÖS
Gönderen: Enkidu