Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Kozmik Flitre ve Sefirot.  (Okunma sayısı 1606 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 01, 2014, 02:02:38 ÖS
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 341
 • Cinsiyet: Bayan

Bir Yol Seçmek !

Konuya başlarken aklıma gelen ilk satır bu oldu,nedenini bilmiyorum. Ne kadar millet ve ırk varsa o kadar Din'i inanç var.
Bunların içinden kaçı gerçeği aramıştır yada arıyordur. Kanımca fazla değil . hatta çok azı.. ve o çok azı bunu kendi içinde yaşıyordur; bu, bir kaç nedenlerden dolayı çekimser kaldıkları içindir.
Tapuları yıkmak kolay değildir, bunun için bilgi ve hayat donanımı gerektiriyor. Kısaca Evrim gerektiriyor.
Dion Fortune nin yazdığı gibi, " Burası evrim tarafından atılmış parçalanmış formlardan taşan  örgütsüz güç rezervuarıdır."Sefirot'un incelemesi yapıldığında Klifot'un gerçeğinden kaçınılamaz. Maalesef bir çok kişi Sefirot bilgisinin yanında Klifot bilgisini ayırır. Malkut'un ( dünya) sıfatlarından biri de ayırmaktır. Bunu yapmaktan vazgeçmemiz bu yüzden zordur. Adına öcü  ya da dinden çıkma denilsin adı her ne olursa bir bahaneyle bilgiyi ayrıştırmaya çalışır gerçeğe giden yola tuzaklar koyarız.
Konu başlığında bahsettiğim Kozmik Flitre ile ne alakası var diye düşünen arkadaşlar olacaktır belki. Yazımın devamında bunu elimden geldiğince anlaşılır bir biçimde yazmaya çalışacağım. Unutmamak gerekir ki değerli kadim bilgilerde bahsedilen  makrokozmos ve mikrokozmos hakkında ki uyumluluğu göz ardı edersek hiçbirşey anlamayız ve yıllarca insanlığın yaptığı masal benzetmesinin içinde kaybolmaya devam ederiz.

Sevgi ile kalın


Haziran 02, 2014, 10:25:56 ÖÖ
Yanıtla #1
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 341
 • Cinsiyet: Bayan

Hayatta  tükenmiş olan her şey dışkı olarak atılır. Makrokozmik dışkılama Malkut'un altında bulunan Klifotsal  kürelere doğrudur.  Burada kozmik dışkı, dengeye ulaşmadığı sürece örgütlü form planlarına geri dönemez.  Dolayısıyla, Klifotsal dünya cehennem değil, araftır.  Burası evrim tarafından atılmış parçalanmış formlardan taşan örgütsüz güç rezervuarıdır.  Daha aşağı bir plandaki kaostur. Kabuklar, yani kusurlu varlıklar araçlarını forma alışkın olan, dolayısıyla kolayca örgütlenebilen bu küvvet deposundan yaparlar.  Ayrıca, şer işlerle uğraşan aşağı maji türlerinin buradan faydalandığı da söylenir............................,bu formlar etkin bir biçimde şer değillerse bile, en azından sürelerini doldurmuş olduklarından, bu kaos maddesinin çalışmak  istenmeyecek  bir madde olduğu sonucuna  varabiliriz.
               Demek ki, bir tür kozmik filtre olarak iş görmek, posayı atmak ve hala faydalı olanı tutmak Malkut'a yani dünyaya özel erdemlerden biridir.  Malkut işllevinin kendine özgü kusurlarının açgözlülük ve atalet olduğu söylenir. Malkut'un istikrarında nasıl aşırıya  kaçıldığını ve tembellik ile atalete yol açtığını görmek kolaydır. Bununla birlikte Tamah kavramı ilk bakışta o kadar açık değildir. Ama biraz araştırınca hemen anlamı anlaşılır.  Çünkü sürekli Tamah bir tür ruhsal kabızlıktır.  Bu, hayatın dışkısını kozmik anüs yoluyla Klifot'un kozmik fosseptik çukuruna atarak kurtulma olan ayrımcılığın tersidir.
Freud'un cimrilerin her zaman kabız olduklarını açıklaması ve para düşlerini  dışkıyla ilişkilendirmesi dikkate değerdir.
             Malkut (dünya) hayatının sınırlamalarının ötesine yükselmeden ve daha geniş bir hayatı solumadan önce yapmamız gereken en önemli şeylerden birisi de vazgeçmesini, daha değerli olanı almak için  değeri az olanı kurban etmeyi öğrenmektir.  Daha iyi olanı almak için daha az değerli olandan vazgeçmeyi öğreten şey ayrım yapma yeteneğidir; çünkü bir şey feda edilmeden kazanç sağlanamaz. Bütün fedakarlıkların göklerde ne güvelerin, ne pasın bozabileceği hazinemize yeni değerler katması gerektiğinin genelde bilincinde değilizdir. Böyle olmadığında feda edilen şey boşa harcanmış olur.
 
alıntı.
     
Sevgi ile kalın


Haziran 02, 2014, 12:15:35 ÖS
Yanıtla #2
 • Ziyaretçi

Hakkınız var gerçeği aramak günümüzde bunun için uğraşan çok fazla insan olduğunu sanmıyorum çünkü herşey rahat ve daha biz doğduğumuzdan itibaren başka kişilerin inancını bize aşılıyorlar herşeyi rahat ve hazır bir şekilde tümü doğruymuş gibi öğretiliyor araştırmak lazım gerçeği aramayı öğretmek lazım.


Haziran 03, 2014, 11:40:53 ÖÖ
Yanıtla #3
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 341
 • Cinsiyet: Bayan

:) düşünenlerin çoğalması dileğiyle..
Sevgi ile kalın


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
0 Yanıt
1628 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 03, 2008, 05:14:05 ÖS
Gönderen: nietzsche
12 Yanıt
7552 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 15, 2010, 05:40:50 ÖÖ
Gönderen: Ayn
5 Yanıt
5956 Gösterim
Son Gönderilen: Haziran 03, 2014, 11:50:46 ÖÖ
Gönderen: hypatia
1 Yanıt
4081 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 26, 2011, 10:29:16 ÖS
Gönderen: Eagle35
0 Yanıt
1894 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 06, 2011, 02:15:52 ÖS
Gönderen: oasis
0 Yanıt
3188 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 24, 2012, 10:24:11 ÖS
Gönderen: karahan
0 Yanıt
1674 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 09, 2014, 06:30:07 ÖS
Gönderen: Metatron
0 Yanıt
986 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 20, 2015, 04:05:24 ÖÖ
Gönderen: Risus