Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Astral Seyahat Serisi Bölüm 4  (Okunma sayısı 1567 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 20, 2015, 09:09:15 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **
  • İleti: 254
  • Cinsiyet: Bay

Merhaba arkadaşlar. Giriş ve ilk 3 yazımdan sonra 4.ve son yazımı paylaşıyorum. Bu yazıda bilinçli çıkışın yanısıra lusid rüya ve lusid rüyadan astral projeksiyona geçiş evresini anlatacağım. Hepinizin bildiği gibi lusid rüya, rüyaları kontrol etmeye verilen isimdir.
Rüyaları kontrol etmenin mantığı nedir?Rüyalar, bilinçaltınız tarafından hazırlanır ve sizlere huzurlu bir uyku uyumanız adına gönderilir. Huzurludan kasıt elbette bölünme,uyanma olmadan uyku ihtiyacınızı karşılamanızdır. Rüyaları kontrol etmenin oldukça basit bir mantığı vardır o da bilinçaltına olan biteni çaktırmamaktır. Bilinçaltı tıpkı bir robot gibidir. Siz ona hangi komutları yüklerseniz öyle çalışır. Hatta uyarı programları da mevcuttur. Sizin için hata teşkil eden durumlarda devreye girer ve duruma müdahale edebilir. Rüyalar içinde bu durum geçerlidir. Rüyanızdayken, rüyanızda olduğunuzu farkettiğiniz an bilinçaltı uyanmamanız,uykunuzun bölünmemesi için size yeni bir rüya gönderir ve yine farkındalığınızı kaybedersiniz. Eminim bunu bir çoğunuz yaşamışsınızdır. Hani tam 'Ben rüyadayım' dersiniz ve saniyeler sonra rüyanız biter ya, o durumdan söz ediyorum.

Bu durumu uzatmanın bir yolu yok mu?Elbette var. Rüyada olduğunuzu farkettiğiniz eğer ki rüyada değil de gerçek hayatta gibi davranmaya devam ederseniz bu farkındalıktan çıkmazsınız. Uçmak istediğiniz zaman sanki gerçek hayatta da uçabiliyormuş hissiyle uçmaya çalışırsanız uçarsınız ve rüyanız bitmez. Önemli olan bilinçaltına çaktırmamaktır durumu.
Rüyada olduğumu farketmem için teknikler yok mu?Rüyada olduğunuzu farketmeniz için oldukça etkili ve basit bir teknikle geçeceğim. Rüyada olduğunuzu farketmenizin püf noktası etrafınızda oynana tiyatro için bir farkındalık yaratmanız,uyarılmanızdır. Yani bilinçaltı sizin için bir tiyatro hazırlamıştır ve sizin de bunu farkedip 'bilinçli' hale geçmeniz gerekmektedir. Elbette bunun içinde ya kendiliğinden olmasını bekleyecek ya da yine aynı bilinçaltını sizi tiyatroda olduğunuza uyarması konusunda şartlandıracaksınız.
Renk ve telkin tekniği


Benim en çok kullandığım ve kullanan hemen herkeste faydasını gördüğüm tekniktir. Aklınızdan bir renk tutun. Örneğin 'sarı'. Ve her sarı renkte bir obje gördüğünüz zaman olduğunuz yerde durun ve kendinize 'Ben şuan rüyada mıyım?' diye sorun. Ancak bunu sorarken oraya nasıl geldiğinizi,nerde olduğunuzu,kim olduğunuzu sorgulayın. Adeta kendinize bir tokat atar gibi sarsın ve çevrenizi inceleyin. Bunun yanı sıra her gece yatmadan önce 'Bu gece rüyalarımın farkında olacağım!' şeklinde kendinize telkinler vererek uykuya dalın. Bir kaç gün içinde rüyadayken sarı bir obje görecek ve bir anda daha sorgulamadan rüyada olduğunuzu farkedeceksiniz. O an yukarıda bahsettiğim gerçeklik çalışmasını uygulayacak ve rüyadan kopmayacaksınız. Her ne kadar rüyada kalmaya çalışsanızda bunlar sizin ilk tecrübeleriniz ve rüyalarınız yıkılacaktır. Yani en fazla bir kaç saniye daha dayanacak sonra yine rüyadan çıkacaksınızdır ancak zamanla pratik yaptıkça bu süre uzayacaktır.
Rüyadan Astrale GeçişLusid rüyadayken yani bilincinizin farkındayken astrale geçmenin en kolay yolu uçma hissidir. Rüyada hissettiğiniz uçma hissi adeta gerçeğiyle birebir sayılabilir. Bu yüzden rüyadayken gökyüzüne doğru uçmaya başlar,gözlerinizi kapatıp 'fiziki beden'inizi hissetmeye çalışırsanız önce teta seviyesine ardından uçma hissiyle astrale geçiş yaptığınızı ve yükseldiğinizi hissedersiniz. Fiziki bedeni sonuna kadar hissetmeye çalışmayın çünkü uyanırsınız. Önemli olan rüyadan çıkmak ancak uyku ile uyanıklık arasında uçma hissini sürdürmektir. Bu sizi saniyeler içerisinde astral projeksiyona çıkartacaktır.


Makale serisine burada son verirken aşağıda ki konuları daha detaylı şekilde araştırıp, denemelerinize öyle devam etmenizi istiyorum.


Farkındalık

İmajinasyon

Meditasyon

Lusid Rüya

Uyku ve Rem UykusuTeşekkür ederim.

MysticMind


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
13 Yanıt
8340 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 06, 2010, 08:22:41 ös
Gönderen: rvoncu
3 Yanıt
3271 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 05, 2012, 04:15:44 ös
Gönderen: mavisezer
0 Yanıt
2138 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 17, 2011, 10:23:09 ös
Gönderen: AQUA
5 Yanıt
4487 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 23, 2018, 12:43:17 ös
Gönderen: Farmakoloji
1 Yanıt
4172 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 12, 2011, 07:51:34 ös
Gönderen: Waldow
2 Yanıt
1961 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 31, 2012, 04:40:48 ös
Gönderen: symbol
0 Yanıt
2657 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 26, 2014, 04:43:59 öö
Gönderen: MysticMind
0 Yanıt
2042 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 26, 2014, 04:45:37 öö
Gönderen: MysticMind
0 Yanıt
1435 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 26, 2014, 04:48:52 öö
Gönderen: MysticMind
0 Yanıt
1538 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 15, 2014, 11:08:52 ös
Gönderen: MysticMind