Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Mısır burcunuzu biliyor musunuz ?  (Okunma sayısı 3850 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 23, 2015, 02:19:54 ÖS
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 647
 • Cinsiyet: Bayan

Thot: 29 Ağustos - 27 Eylül

Zeka ve edebiyat tanrısı, Osiris’in danışmanı ve Horus’un koruyucusudur. Kelimelerin ve matematiğin tanrısı olarak kabul edilir, ayrıca tüm yazarları koruduğuna inanılır.

Karakter: Meraklı ve girişimci bir yapınız var; mükemmel bir organizasyon yeteneğine sahipsiniz. Esrarengiz olaylara çok ilgi duyuyorsunuz, bir savaşçı ruhuna sahipsiniz ve bu ruh sizi sınırlarınızı aşmaya itiyor. Doğal bir otoriteye sahipsiniz, parmağınızı oynatmadan insanları kolayca yanınıza çekebiliyorsunuz, sizi destekliyorlar. Sözünüze sadıksınız, benzersiz niteliklerinizi duygusal hayatınıza ve ailenize de yansıtıyorsunuz. Doğuştan bir öğretmen veya araştırmacısınız, sizinle her şey mümkündür bilinmeyen bir konuda öğretmen veya değişik bir konuda araştırmacı olabilirsiniz. Kusurunuz sabırsızlıktır. Gazeteci, aktör, öğretmen ve avukatlar bu burçtan çıkar.


Horus: 28 Eylüll- 27 Ekim


Yıldızların ve aşkın, parlayan güneşin tanrısı, firavunların koruyucusudur. En eski Mısır tanrılarından biridir; güneş tacı giyen şahin başlı bir erkek olarak resmedilir. Keskin gözlerinin karanlıkta bile görebildiği söylenir.

Karakter: Çok nazik ve cömert bir karakteriniz var ve bu yüzden çok sevilirsiniz, hayatta başarmak istediğiniz şeyler konusunda çok net görüşlere sahipsiniz. Savaşçı bir ruhunuz var; gözünüzü kırpmadan en büyük projelere atılırsınız. Risk almayı seversiniz, uzun vadeli sorumlulukları üstlenirsiniz, verdiğiniz tüm sözleri yerine getirmeye yetecek kendine güveniniz vardır. Kontrolün hep sizde olmasını istersiniz ama bazen sabrınız taşınca bu özelliğiniz yüzünden sevilmeyebilirsiniz. Adalet duygunuz gelişmiştir, öksüz birinin haklarını sonuna kadar savunursunuz.İlk görüşte aşık olabilirsiniz, yaşınız ilerledikçe olgunlaşırsınız. Cesursunuz. Politikacı ve medya mensupları bu burçtan çıkar.

Wadget: 28 Ekim – 26 Kasım

Kobra tanrısıdır ve bilgelik sembolüdür.

Karakter: Mantıklı, temkinli, hırslı, vicdanlısınız. Aile bağlarına çok önem veriyorsunuz. Kusurlarınız kötümser ve biraz kendinizi beğenmiş olmanız. Öğrenmeye çok tutkulusunuz, kitaplar sizin için en büyük hazinenizdir; evinizde en çok kütüphaneye önem verirsiniz. Kendinize güveniniz var ama bazen karamsarlığa kapıldığınız olur.

Sekhmet: 27 Kasım – 26 Aralık


Savaş tanrısıdır ve kelime anlamı ‘güç’ tür. Seller, kıtlıklar, salgın hastalıklar gibi insanların mutsuzlukları onun yüzünden olur ama aynı zamanda iyileştirici güçleri vardır: Doktorlarla, büyücülerin koruyucusudur.

Karakter: Sert, tutkulu, hırslı ve gururlu bir karakteriniz var, bu yüzden her zaman dost kazanmazsınız. Nadiren hata yaparsınız. Başkaları sizi zor bir insan olarak görür, kontrollü birisinizdir. Gururlu dış görünüşünüz altında hassas, dikkatli bir insan yatar. İhaneti asla affetmezsiniz. Gözlem yeteneğiniz kuvvetlidir. Baştan aşağı mükemmeliyetçi birisiniz, asla tatmin olmazsınız; biraz daha esnek olur, biraz daha yaratıcı olur ve kendinizi daha az eleştirirseniz, kendinizi bu kadar baskı altında hissetmekten kurtulursunuz.


Sfenks: 27 Aralık -25 Ocak


Her yaratığın şekline girebilir ve hazinelerin koruyucusudur. Aslan vücutlu olarak resmedilirler. Bu burçta doğanlar kendilerini her koşula uydurabilirler; hırçındırlar; çok disiplinlidirler ve son derece hassastırlar.

Karakter: Çok nazik, kibar birisiniz; her zaman çevrenizdeki kişileri dinliyorsunuz, karakterleri iyi tahlil ediyorsunuz. Kolay adapte oluyor ve iyi tavsiyelerde bulunuyorsunuz. Karşılık beklemeden veren bir kişiliğiniz var; çok hoşgörülüsünüz. Her zaman başkalarına yardım ediyorsunuz, bu yüzden insanlar bazen sizi suistimal ediyorlar. Duygusal olarak ailenize büyük destek oluyorsunuz, çok iyi bir baba ve eşsiniz. Meslek olarak kendi işinizde çalışmayı seviyorsunuz.

Shu: 26 Ocak - 24 Şubat

Mısır mitolojisine göre Atum'un nefesinden yaratılan Shu, çok sakin, etkileyici karakteri temsil eder. Çevresindekilere adil davranmasıyla tanınır;

Karakter: Güneş ışığı ve rüzgarın tanrısıdır. bunlar inanılmaz derece yaratıcı güce sahip insanlardır, Bu burç insanları yeteneklerini gösterebilirlerse başarıya ulaşmaları kaçınılmaz olur. Sosyal alanlarda çalışmayı severler; ayrıca ziraat, danışmanlık ve hayvanlara zulmü önlemek gibi konularda da aktif olmayı severler. Bu burçtan sanatçılar çok çıkar.

İsis: 25 Şubat – 26 Mart

Osiris’in karısı ve ana tanrıçadır; doğum yapan kadınları, yolcuları ve devleti korur. Başında iki boğa boynuzunun üzerinde duran bir güneş figürü taşıyan bir kadın olarak resmedilir.

Karakter : Kendinizi hep öne atan, daima uyanık, başkalarına açık bir kişiliğiniz var. Hayat dolu, enerjiksiniz. Önyargılarınız yok, tutkulu içgüdüleriniz sizi yepyeni ve zengin tecrübeler yaşamanız için rehberlik eder. İhanete uğrasanız bile, insanlığa sarsılmaz bir güveniniz vardır, çünkü çok olumlu düşünen ve iyimser bir insansınız. Sakin, kendine güvenli bir karaktere sahipsiniz. Çok iyi aile babası veya anne olursunuz; çocuklarınız sizin göz bebeğinizdir. İnsan kaynakları alanında çalışabilirsiniz.

Osiris: 27 Mart – 25 Nisan

Mısır ‘ın en büyük tanrılarından biridir; üretkenlik ve büyümeyi temsil eder. Aynı zamanda öbür dünyanın tanrısıdır; ölülerin tanrısıdır, sonsuz hayatın sembolüdür.

Karakter: Çok meraklı bir kişiliğiniz var. Sıradan biri değilsiniz, hayata bağlı ve öz güveniniz yüksek. Hayatın her anını yoğun yaşarsınız; başarısız olmaktan korkmazsınız. Hayatınızda hiçbir şey durağan değildir. Aile, akrabalık ilişkilerine çok önem verirsiniz, önemli günlerde mutlaka aile üyeleriyle bir araya gelmek istersiniz. Çocuklarınızı disiplinli bir şekilde büyütürsünüz.

Amun: 26 Nisan- 25 Mayıs

Mısır inanışlarına göre Amun dünyayı yaratan tanrıdır.

Karakter: Bu burçta doğanlar güçlü, zinde ve önderlik etmeyi seven kişilerdir; iradeleri de güçlüdür. Mükemmel lider olurlar ama biraz hoşgörüden yoksundurlar. Korkularınıza rağmen aşk, hayatınızın önemli bir parçasını teşkil eder ve aşkınız için dağları yerinden oynatabilirsiniz! Eşinizde ileri görüşlülük, otoriterlik ve nezaket ararsınız. Finans alanındaki mesleklerde başarılı olursunuz.

Hathur: 26 Mayıs – 24 Haziran

Dünya ve gökyüzü tanrısıdır. Duygusalsınız, aşk sizin için çok önemlidir, çekici ve romantik insanlardır.

Karakter: Aşk, hayatınızın temel yapıtaşını oluşturur. İyiliği unutmadığınız gibi, kötülüğü de unutmazsınız. Çocuklarınız için her fedakarlığı yaparsınız.


Anka: 25 Haziran – 24 Temmuz


Sihirli anka kuşuyla resmedilir. Risk almayı severler, kusurları inatçı ve hayalci olmalarıdır.

Karakter: Çok karizmatik bir insansınız; insanları çabuk ikna eder, kendinize bağlarsınız. Çok sevilirsiniz ve her zaman çevrenizde sizinle birlikte vakit geçirmekten hoşlanan dostlarınız olur. Çok uzak görüşlüsünüz, fakat ilişkilerinizde kendinizden fazla vermezsiniz. Ama bir kere eşinizi seçtikten sonra çok cömert olursunuz ve güçlü bağlar kurarsınız. Çocuklarınızın derslerine yardım eder, onları mümkün olduğunca iyi yetiştirmeye çalışırsınız. Aileye çok önem verirsiniz.

Anubis: 25 Temmuz – 28 Ağustos

Bu ölüm ve öteki dünyanın tanrısıdır, mumyalama törenlerinde rastlarız. Ölünün öbür dünyaya geçişini gözetler, ruhlarını yargılar ve onları korur. İsmi çakal anlamına gelir.

Karakter: Biraz çelişkiler içindesiniz; hem yalnızlığı seviyor, hem de başkaları olmadan yapamıyorsunuz. Gizemli ve sırlarla dolusunuz. Öğretmen, doktor, psikoloji, insan kaynakları konusuna çok yatkınsınız, çünkü bilinçaltı dünyasını derinden anlıyorsunuz; yapınız bazen duygusal anlamda kendinizi zayıf hissetmenize, karar verememenize yol açabiliyor.


Kaynak : http://www.msn.com/tr-tr/yasam/astroloji/m%C4%B1s%C4%B1r-burcunuzu-biliyor-musunuz/ss-BBanOUw?ocid=mailsignoutmd#image=42
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...


Ağustos 23, 2015, 02:25:39 ÖS
Yanıtla #1
 • Seyirci
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 4170
 • Cinsiyet: Bay

Bu Anubis bana hiç benzemiyor.

karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo


Ağustos 23, 2015, 02:33:59 ÖS
Yanıtla #2
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 647
 • Cinsiyet: Bayan

Benimki Thot. Hık demiş burnumdan düşmüş.  :)
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...


Ağustos 23, 2015, 09:47:10 ÖS
Yanıtla #3
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 237
 • Cinsiyet: Bay

Benimkide Thot hemen hemen tüm yazılanlarla uyuşuyor çok değişik...
Güneş ışınları neyse kara toprak için gerçek aydınlanmada odur bu dünyada Doğanlara...


Ağustos 23, 2015, 10:11:19 ÖS
Yanıtla #4
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 415
 • Cinsiyet: Bay

http://masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=18409.new#new

adresinde yazdığım gibi bu başlık altında yazılanların açıldığı yer olan Astronomi-Gökbilim ile en ufak bir ilgisi yoktur.
Nosce te Ipsum


Ağustos 24, 2015, 01:37:58 ÖÖ
Yanıtla #5
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 647
 • Cinsiyet: Bayan

Sayın propulsion,

Paylaştığım konunun Astroloji ile alakası var ve üstelik de bu seferki konu espri amaçlı değildi. Forumumuzda Astroloji ile alakalı tek bölüm burası.


Sevgili ARARAT'ı bir yazımın altında yorum yapıyor olarak görmek güzel. Bazen içimden geçirmiyor değilim hani, 'herkese yazıyor, bana yazmıyor' diye.  :)


Sevgiler...
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...


Ağustos 24, 2015, 02:07:54 ÖÖ
Yanıtla #6
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 415
 • Cinsiyet: Bay

Sorun şu ki Astroloji'nin Astronomi ile ilgisi yok.

Bu konuda internette kısa bir araştırma yaptığınızda çabucak görebilirsiniz.
Nosce te Ipsum


Ağustos 24, 2015, 02:23:28 ÖÖ
Yanıtla #7
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 647
 • Cinsiyet: Bayan

Astronominin ne olduğunu bilecek yaştayım, hatta ilgi alanlarımdandır.

Ben ilgisi var veya yok demedim, konuyu açabileceğim tek başlık burası dedim.
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...


Ağustos 24, 2015, 02:54:37 ÖÖ
Yanıtla #8
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 672

Doğru rehberini bulana ne mutlu...


Ağustos 25, 2015, 09:20:42 ÖÖ
Yanıtla #9
 • Yeni Katilimci
 • *
 • İleti: 45
 • Cinsiyet: Bayan

Benimki Osiris Burcu. Gerçekten uyuyor yani Yazılanla. Biraz insan psikolojisini bilme ile de alakalı olduğunu düşünüyorum.
Using Tapatalk


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
15 Yanıt
15318 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 31, 2018, 11:29:20 ÖS
Gönderen: Zennn
6 Yanıt
4016 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 26, 2014, 11:59:57 ÖS
Gönderen: hayalet
bunları biliyor muydunuz?

Başlatan Ittihatci « 1 2 » Diger Konular

10 Yanıt
4933 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 13, 2007, 02:02:06 ÖS
Gönderen: just_McCann
1 Yanıt
2893 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 07, 2008, 10:50:10 ÖS
Gönderen: Prenses Isabella
0 Yanıt
2805 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 05, 2011, 12:28:23 ÖS
Gönderen: Lethe
12 Yanıt
4760 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 28, 2013, 12:58:51 ÖÖ
Gönderen: NOSAM33
0 Yanıt
811 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 23, 2015, 06:10:11 ÖÖ
Gönderen: Risus
33 Yanıt
4482 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 21, 2018, 12:58:42 ÖS
Gönderen: Manyetizma
22 Yanıt
3730 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 29, 2018, 10:55:51 ÖÖ
Gönderen: Melchizedek
38 Yanıt
7856 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 20, 2017, 04:46:46 ÖÖ
Gönderen: night manager