Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Bilgi Kitabi  (Okunma sayısı 85576 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 01, 2008, 08:17:31 öö
Yanıtla #100

Tam istedigim aciklama buydu Sn.Sevil :) Tesekkur ederim.

Rica ederim de,

Sayfalarca tartismanin en kisa ozeti :D

Gerekirse sayfalarca da tartisilir benim icin hic sorun degil de,

 
Ogretim kurumu derken okullari kastetmistim

Bunu hic aklim almadi dogrusu ve cok sasirdim. Bana cok garip geldi. İceriginden fazlasiyla bahsetmeme ragmen hangi dusunce size boyle bir fikre sahip olmanizi sagladi, bir turlu anlamis degilim :D
« Son Düzenleme: Eylül 01, 2008, 08:21:52 öö Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.


Eylül 01, 2008, 12:31:23 ös
Yanıtla #101
 • Ziyaretçi

bence artık bu konu cok fazla uzadı( mevlana vakıflarının konu ile hiçbir alakalarının olmadığını söylediler gidip araştırıldığında bunu görüceksiniz hiçbir vakıf bunu kabul etmediler bizzat yüzyüze de görüştüm kesinlikle yasal vakıflara gidildiğinde görülecektir. Ayrıca bir yazılı açıklama yapım gönderdiler...

Bilgi kitabı'nın Mevlana Celaleddinle hiçbir alakası yokdur.
Bunun da ötesine gidersek Müslümanların iman ettiği kitabı Kur'an-ı
Kerim'dir. Kur'an-ı Kerime iman eden ve anlayarak okuyan bir müslümanın
Bilgi Kitabı denen kitabın zırva bir kitap olduğunu çok iyi anlar. Bu
tarz sapık kitaplara ve düşüncelere prim vermediğimiz müddetçe bu tarz
kitapları yazan sapık insanlar asla taraftar bulamayacaktır.
       Şunu unutmayalım Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (a.s) vefat
ettikten sonra Sahte peygamberler türemiş ve kendilerine vahiy geldiğini
iddia etmişlerdir. Peygamberimizin bizzat elleriyle yetiştirdiği ashabı
bu sapık adamlarla mücadele etmişlerdir. Bilgi Kitabı denen zırva kitap
ve benzerlerini yazan sapıklarda o bahsettiğimiz  sahte peygamberlerin
türevidir.
       Son Peygamber Hz.Muhammed.
       Son Kitap Kur'an-ı Kerim'dir.
       İtikad budur, bunun ötesi İslam dışıdır.

       Allah'ım
       Bana Hz.Muhammed'in anladığı ve anlattığı dini anlamamı nasip
et.
                       (Ehl-i Sünnet İmamlarından İmam Şafii'nin Duası)

       Sağlıklı sıhhatli ve huzur dolu günler dileriz.

                                               Mevlana Çelebi ilim ve
Hizmet Vakfı

Hiçbir düzeltme yapmadan copy yapım gönderiyorum...Eylül 01, 2008, 01:31:03 ös
Yanıtla #102
 • Ziyaretçi

Sn Bugfree sizin bahsettiğiniz vakıf yani gerçek vakıf olan "Mevlana Vakfı"dır.Bilgi kitabını ortaya çıkaran vakıfın ismi ise "DÜNYA KARDEŞLİK BİRLİĞİ MEVLANA YÜCE VAKFI" adlı bir vakıf.Yani zaten Mevlana Vakfı'nın bunla alakası yok ki zaten Mevlana Celaleddin Rumi ile de hiç bir alakasının olmadığı konusunda sanırım hepimiz hemfikiriz...


Eylül 01, 2008, 01:51:23 ös
Yanıtla #103
 • Ziyaretçi

mevlana vakfı denilce gercek olana başvurmustum nyse sonuc olaraK MEVLANIN ismini bile kullanıldığın rahatsızlar bence bu konu hakkında herkez yeteri kadar birşeyler söylemiş oldupuna inanıyorum.Kim neye inanıyor isen yada inanmak istiyor ise inansın ama aklı ve mantığını kullanabilen bir kişi gerçekleri araştırıp görebilir.


Eylül 01, 2008, 02:24:15 ös
Yanıtla #104

Sn Bugfree sizin bahsettiğiniz vakıf yani gerçek vakıf olan "Mevlana Vakfı"dır.Bilgi kitabını ortaya çıkaran vakıfın ismi ise "DÜNYA KARDEŞLİK BİRLİĞİ MEVLANA YÜCE VAKFI" adlı bir vakıf.Yani zaten Mevlana Vakfı'nın bunla alakası yok ki zaten Mevlana Celaleddin Rumi ile de hiç bir alakasının olmadığı konusunda sanırım hepimiz hemfikiriz...

Aynen :) Ancak kucuk bir ayrinti; Mevlananin Enkarnesi oldugu bilinmektedir. Umarim Sayin Aramis'in belirttigi sekilde ifade edebildim.
« Son Düzenleme: Eylül 01, 2008, 02:26:33 ös Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.


Mayıs 09, 2009, 02:19:08 ös
Yanıtla #105
 • Seyirci
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 4170
 • Cinsiyet: Bay

* Bilgi Kitabı' nın Tek Hedefi "Bütün İnsanların aynı Bilinç etrafında Birleşmesidir."

* Bu Birleşme ; Bütün İnsanların, Bütün Mevcudatın aynı ALLAH' ın Enerjisinden yaratıldığını İdrak ederek, İnsanların Dinleri, Dilleri, Renkleri, Düşünceleri, Cinsleri, Milliyetleri, Kültürleri, Zenginlikleri ne olursa olsun KARDEŞ olduklarını, Birbirlerinden hiçbir üstünlüklerinin ve eksikliklerinin olmadığını bilerek, Tüm İnsanların birbirlerine gösterecekleri SEVGİ, SAYGI, SABIR, HOŞGÖRÜ ve TEVAZU tahtında, AKIL ve VİCDAN sesine uyarak ulaşacakları BİLİNÇ' le meydana getirilecektir.

* Mevlana, H.Bektaş Veli, Yunus Emre ve Atatürk gibi Bilinçlerin, Bilincine eşdeğer olan Bu Bilince "HAKİKİ İNSANLIK BİLİNCİ" denmektedir. "Severiz yaradılmışı - Yaradan'dan ötürü" cümlesi Hakiki İnsanlık Bilincinin ve Bilgi Kitabı muhteviyatının özeti durumundadır.

* Bu Bilinçte Birleşebilen Dünya İnsanları, daha sonra Kozmos'la Birleşecektir. Zira Tüm Kozmos Bütünsel bir Mozaiktir. Bu Mozaikte Her Renkten-Her Cinsten-Her Boydan-Her Bilinçten Varlıklar bulunmaktadır. Değişik ancak Eşit durumdaki bu Varlıkları Sevgi-Bilgi-Bilinç birbirine yapıştırmakta EVRENSEL BÜTÜNLÜK meydana gelmektedir.

* Bilgi Kitabı BİRLİK Bilincini İdrak eden Herkesin, kendi gücü çerçevesinde ; İnsanlığın Birleşimi yolunda fikren ve fiilen çalışmasını istemektedir. Bunun için İnsanın önce Kendisiyle Bütünlenmesi yani Kendisiyle Barış olması, Ailesiyle Bütünlenmesi, İçinde Bulunduğu Cemiyet ile Bütünlenmesi, Milletiyle Bütünlenmesi, Tüm İnsanlık ve Tüm Doğa ile Bütünlenmesi gerekmektedir. Bunun içinde Sonsuz Sevgi, Sonsuz Hoşgörü ve Sorumluluk kavramlarının Bilinçli olarak İdraki lazımdır.

* Fert olarak-Toplum olarak ve Tüm İnsanlığın, Geleceği-Mutluluğu-Huzuru-Refahı, İnsanlığın BİRLEŞİMİ yolunda yapılacak fikri ve fiili çalışmaların, Yoğunluğuna-Gücüne-Genişliğine ve Çabukluğuna bağlı bulunmaktadır. İnsanlığın BİRLEŞİMİ yolunda yapılacak Bilinçli çalışmaları, Bilgi Kitabı, ALLAH'a, İnsanlığa ve Evrenlere HİZMET ve İBADET olarak kabul etmektedir.

* Bilgi Kitabı, Gördüğümüz ve göremediğimiz tüm Kozmos'da Hiçbir şeyin başı boş ve tesadüfi olmadığını, HER ŞEYİN bir Sisteme, bir Nizama ve bir Düzene tabi olarak, Sessiz ve Derinden, Şaşmaz ve Değişmez Yasalar çerçevesinde yürütüldüğünü açıklamaktadır.   

* Bilgi Kitabı Kozmos'ta hiçbir şeyin Tek olmadığını, Bizlere bugüne kadar Tek olarak yansıtılan kavramların dahi (Yaradan, Allah, Tanrı gibi) aynı Bilinçteki Varlıkların Hiyerarşik Düzenleri olduğunu açıklamaktadır.

* Bilgi Kitabı, Gördüğümüz ve göremediğimiz tüm Kozmos'un "Gürz" denilen kapalı bir Sistem içersinde bulunduğunu, Gürz'lerin Rab-Rahman-Rahim Bütünlüğüyle yönetildiğini, milyonlarca Gürz'ün de "Kürz" denilen başka bir Sistemin içinde olduğunu açıklamaktadır. Sayılamayacak kadar çok olan Kürz'lerinde "Bilinç Bütünlüğü" denilen başka bir Sistemle sarılı olduğunu bildirmektedir.

* Bilgi Kitabı Kosmos'un her yerinde bildiğimiz veya bilmediğimiz biçimde çok değişik Yaşamların ve Medeniyetlerin mevcut olduğunu bidirmektedir.

* Bilgi Kitabı Kosmos'ta mevcut bütün Varlıkların çeşitli Evrime ve Tekamüle tabi olduğunu bildirmektedir.

* Bilgi Kitabı Kosmos'taki diğer Boyutların Frekans (Titreşim) farklılıklarından dolayı birbirinden gizlendiğini açıklamaktadır.

* Bilgi Kitabı, İnsanın, Kainatların ve Doğa'nın Çalışma Nizamı ile Atomun çalışma Nizamının Eşdeğer olduğunu, Yani Mikro Kosmos'un Makro Kozmos'un benzeri olduğunu, Mikro Kosmos'un kendini çözmesinin Makro Kozmos'u idraki ve ulaşması olduğunu açıklamaktadır.

* Bilgi Kitabi, zaman süreçlerinde Bütün Gürz'lerin içinde Evrimini sürdürmekte olan tüm Varlıklardan Hakiki İnsanlık Bilincine ulaşanların, "Süper İnsanlık Realitesi" olarak, Halen oluşum aşamasında olan "Beta Gürz"lerinde bir araya gelerek toplanacaklarını, yepyeni Düzenler ve Sistemler kuracaklarını, Eski Gürz'lerin ve Düzenlerin ise tamamen Enerjiye dönüştürüleceğini açıklamaktadır.

* Bilgi Kitabı, Kozmos'ta çok çeşitli Evrim düzeyleri ve çok çeşitli yetiştirme metotları olduğunu açıklamakta, Dünya'ya mikro enerji olarak giren varlığın Güneş Sistemimiz içindeki 9 Gezegende 7 Evreli ve 7 Boyutlu Evrime tabi tutularak "Hakiki İnsanlık Bilincine" ulaştırıldığını belirtmektedir.

* Bilgi Kitabı, Dünya'ya mikro enerji olarak giren ve çeşitli aşamalardan sonra İnsan Bedeni kazanarak Bilinç Evrimine alınan İnsanların Dini öğretilerle yetiştirildiğini açıklamaktadır.

* Sirius Metodu denilen Dini öğretilerle yetiştirme metodunda İnsanlara önce Ahlaki kaideler, Sevgi, Saygı, Hoşgörü, Tevazu benimsetilmekte sonra İlim, Akıl ve Vicdan yoluyla İnsanın kendini tanıması-kendine hakim olması sağlanmaktadır.

* Bilgi Kitabı, İnsanların bu Tekamüle Dünya'ya muhtelif geliş ve gidişlerle ulaşabildiğini açıklamakta yani, Bilgi Kitabı Reenkarnasyonun (Yeniden Doğuş'ların) gerçek olduğunu bildirmektedir.

* Bilgi Kitabı, Dünyadaki bütün Dinlerin, Tek ve aynı kaynaktan (Allah'ın Birliğinden) indirilen yetiştirici Öğretiler olduğunu, İnsanların Bilinç düzeylerine ve ihtiyaçlarına göre indirilen Bütün Dinlerin-Bütün Öğretilerin ve Bunları tebliğ eden Bütün Peygamberlerin eşit olduğunu, Hiçbirinin birbirinden üstün olmadığını, Şu an Dini öğretilere doyarak Bilinçlenmiş İnsanların artık Dini Doktrinlere ihtiyaçlarının kalmadığını, Bundan sonra İnsanlığın İLİM ve BİLİM'le aydınlatılacağını açıklamaktadır.

* Bilgi Kitabı, Cennet, Cehennem, Şeytan gibi mekan ve kavramların gerçekte mevcut olmadığını, Dini öğretilerin gereği olarak Bilinçlerin bu gibi mekan ve kavramlarla şartlandırıldığını açıklamaktadır.

* Bilgi Kitabı da, Dini Bilince Doymuş Bilinçlerin, mevcut şartlandırılmaları kırarak Evrensel Bilince geçebilmeleri için Allah'ın Birliğinden indirilmiştir. Bilgi Kitabının, Bugünkü İnsanlık için bir Rehber ve İrşat Kitabı olduğu, aynı zamanda Kotlayıcı-Hazırlayıcı-Açıcı-Uyandırıcı bir fonksiyon taşıdığı bildirilmektedir.

* Bilgi Kitabı, Meleklerin Diyarı denilen Ruhsal Kesimden, direkt Bilgiler içeren 600 Kozmik Kitabın daha Dünya’ya yazdırılmakta olduğunu, Bu Kitaplarda yer alan Bilgilerin, hem açık hemde şifreli olarak Bilgi Kitabını teyit edeceğini bildirmektedir. Bilgi Kitabı ayrıca her yüzyılda bir İnsanlığa Bilimsel bir Kitap hediye edileceğini de açıklamakta ve Bilgi Kitabının 28.ci Yüzyılın sonuna kadar Hükmünün olduğunu, 3000 yılında ise yine Allah'ın Birliğinden çok değişik bir Düzenin Kitabının indirileceğini ve 30.cu yüzyılın İnsanlık için çok güzel bir Çağın (Işık Çağı’nın) başlangıcı olacağını şimdiden açıklamaktadır.

* Bilgi Kitabı'da, Bütün Din Kitabları gibi Allah'ın Birliğinden indirilmiş olmasına rağmen bir Din Kitabı değildir. Hiçbir şekilde Yeni bir Din getirmemektedir. Bilgi Kitabı, Dinler döneminin kapandığını, Dünya İnsanlarının "Hakiki İnsanlık Bilincine" ulaşarak Evrensel Bütüne katılma zamanının geldiğini açıklamaktadır.

* Bilgi Kitabını Düşünce yoluyla Allah'ın Birliğinden alarak yazan, Bilgi Kitabında "Altın Çağın Kalemi" olarak adı geçen ve geçmiş yaşamlarının birinde Mevlana olarak Dünyada yaşadığı bildirilen Bülent Çorak Hanımın, Peygamber olmadığını açıklamaktadır.

* Bilgi Kitabı, Siklus tabir edilen 26.000 yıllık dönemlerde Dünya Okulunun açılıp kapandığını, Devre sonlarında olmuşların hasadının yapıldığını yani belli tekamül seviyelerine ulaşanların üst boyutlara alındığını bildirmektedir. Ancak geçtiğimiz 2000 yılında biten, son 26.0000 yıllık dönemin, Son Siklus olduğunu ve bir daha Dünya Okulunun açılmayacağını belirtmektedir. Zira Dünyamız Evrensel yörüngesi gereği daha üst boyut Enerjilerinin bulunduğu sahalara geçmiş olup belli bir süre sonunda Dünyamız 3. Boyut varlıklarının bedenlenmesine uygun titreşimde olmayacaktır.

* Bilgi Kitabı, Dünyanın Doğal yörüngesi icabı girilen ve gittikçe titreşimi yani Enerjisi artan sahalardan , Dünya üzerinde bulunan tüm mevcudatı firesiz geçirebilmek için Sistem'in (Kozmos'u yöneten Mekanizma'nın) Tüm Dünyayı ve Bütün Mevcudatı 3 Asırlık "Hızlı Evrim" Programına aldığını açıklamaktadır.

* Bu Programa göre 1900 yılından itibaren gittikçe arttırılan Kozmik Enerjilerle, Bütün İnsanlığın, Bilgi ve Bilinçleri yükseltilmeye çalışılmaktadır. Bu devrede Arttırılan Kozmik Enerjiler, Dünya üzerindeki Doğal ve Sosyal hareketleri hızlandırdığı gibi, İnsanların da frekanslarını yükseltmekte, Herkes ulaşabildiği Boyut bilgilerini ve fiillerini ortaya dökmekte, Egolar açığa çıkmakta, İnsanlık adeta Bilgi ve Bilinç Kaosu yaşamaktadır. Bilgi Kitabı, yaşanan Bilinç Kaosuna , Bilinçlerin kıyamı yani Bilinçlerin ayağa kalkması demektedir. Dinsel Kitaplarda bahsedilen Kıyamet'inde Fizik Kıyamet degil, Bilinçlerin Kıyamı olduğu açıklanmaktadır.

* Bilgi Kitabı, Hızlı Evrim Programının tatbik edileceği 3 asırdan sonra Dünyamızda "Altın Çağ" denilen ve 7 asırlık bir dönemi kapsayacak, yepyeni bir Düzenin kurulacağını, Allah'ın 4.cü Düzeni de denilen bu Düzeni, kimsenin görmediğini, kimsenin bilmediğini, ancak bu Düzenin Tüm İnsanlara Huzur, Mutluluk ve çok büyük değişiklikler getireceğini bildirmektedir.

* Bilgi Kitabında hiç bir yanlış Bilginin bulunmadığı, ancak Bilgi Kitabının, okuyanların Bilinç düzeylerini tartabilmek için "Cross Sistemi" ile yazdırıldığı açıklanmaktadır. Yani bazı bilgiler - bazı bilgilerle karışık olarak verilmekte, okuyan Bilincin bunları fark etmesi ve yerine oturtması beklenmektedir.

* Bu oturtmayı, her Bilinç kendi idrak seviyesine göre yapabilmektedir. Dolayısıyla Bilgi Kitabı bilgileri, kitap okundukça, giderek netleşmektedir. Bilgi Kitabı, okundukça açılmakta, Aklınıza gelen bütün sorulara cevap verilmektedir. Bilgi Kitabı adeta "Sorun - Söyliyelim" Kitabı'dır.

* Bilgi Kitabı kendini şöyle tarif etmektedir. "Bilgi Kitabına bininiz - Sıratı geçiniz."

* Bilgi Kitabı, Enerji taşıyan bir kitap'dır. Şu anda mahiyetini kavrayamadığımız ancak ileride ispatlanacağı bildirilen "Işık-Foton- Siklon" tekniğiyle yazdırıldığı açıklanmaktadır. Bu teknikle, Rabsal Boyut Enerjileri , Bilgi Kitabının harflerine ve rakkamlarına yüklenmiştir. Bilgi Kitabını okuyan kişi, bu teknikle kotlanmakta, Arşivleri (Akaşik kayıtları) açılmakta, Evrim seviyesi tespit edilerek Sistem kendisine yardımcı olmaktadır. Bilgi Kitabı okundukça, kişi daha fazla enerji çekerek, frekansını yükseltmekte, üst boyutların bilgisine ulaşarak, Evrimini hızlandırmakta, Bilincini yükseltmekte, Zihinsel ve fiziksel kapasitesini arttırmaktadır.

* Ancak Bilgi Kitabı bir Bütündür. Bir parçası alınarak genelleme yapılacak bir kitap değildir. Bir kerede okunarak idrak edilebilecek bir kitap hiç değildir. Bilgi Kitabı tüm Frekansı ile Bütünün Bütünüdür. Okundukça açılan, Okundukça Bilgi ve Bilinçleri yükselten bir Kitapdır. Bu sebeble her vesileyle okunması, analiz ve sentezler yaparak Düşünülmesi tavsiye edilmektedir.

* Bütünün Sırrını çözmek - Bütünü idrak etmek istiyorsanız Bilgi Kitabı'nı dikatle okuyun ve Düşünün. Zira Bilgi Kitabı, BÜTÜNÜN SIRRI - BÜTÜNÜN GİZLİ ANAHTARIDIR.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo


Mayıs 09, 2009, 07:26:21 ös
Yanıtla #106

Çok güzel ve bir o kadar da Değerli Bilgileri ihtiva eden bir paylaşım sergilediğiniz için kendi adıma bundan da faydalanmamı sağladığınızdan çok teşekkür ediyorum Sevgili Karahan; müsaade edersen, bu hususta kişisel görüşlerimi de belirtmek istiyorum. Yalnız ondan önce özellikle bazı hususlarda fikir belirtmem karşılığında hep bir zorlukla karşılaşmam beni her ne kadar çok büyük oranda tedirgin etse de gene de kendimce doğru bulduğumu sandığım düşüncelerimi de ortaya koymak isterim. Sonuçta paylaşımın ne kadar çok mühimmiyat taşıdığına bizzat kendim tanık olduğum için.

Bilgi Kitabı hususunda ben yaşadıklarımdan yola çıkarak önemli bir durumu da arzetmek isterim. Belki yazılarımın bir kısmında çoğunlukla vurguladığım bir durumu farketmişsinizdir ( okumamış olmanızı da hesaba katıyorum ) Kutsal Kitaplar üzerinde yoğun bir çalışma yaptıktan sonra hiç kimsenin telkini olmadan özellikle bu Değerli Sitede Değerli bir Arkadaşın yayınlaması üzerine ( İsmini vermek belki saygısızlık olabilir düşüncesiyle ) Bilgi Kitabına yöneldim ve inan bana okudukça buna ben de büyük bir şaşkınlıkla hayretler içersinde kalmama rağmen kendiliğinden benim birçok olumsuz özelliklerimin zamanaşımına paralel olarak kendiliğinden ama birçok aşamadan geçerek birçok zorluklarla karşılaşarak kaybolup gittiğine bizzat kendim gördüm ve buna inanamasam da sonuçta böyle Değerli Bilgileri ihtiva eden bir Kitap'la karşılaşmam aynı zamanda bir arayışımı da sonlandırdı. Ben, kendi yaşantımda gördüklerimi burada yazıyorum ve kimseyle özellikle bu hususta tartışmak istemem.

Sonuç itibariyle önemli derecede bir panzehiri içeren bu Kitapla tanışmam ve hala üzerinde çalışma yapmam yanlış anlaşılmasın- biat bilinciyle okuduğum- ancak şartlarını yerine getirip, gönül rahatlığıyla aradığım şeyi bulduğum kanısına vardığımı anladım.

Teşekkürler.
« Son Düzenleme: Mayıs 09, 2009, 07:33:54 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.


Mayıs 09, 2009, 08:01:55 ös
Yanıtla #107
 • Seyirci
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 4170
 • Cinsiyet: Bay

UYARI: Lütfen "Bilgi Kitabı" bölümünü okurken Gizli İlimler Uyarısı'nı okuyun. Bu kitap, İslam'ı sapkın fikir ve öğretilerine uyarlamaya çalışan günümüzün SAPKIN tarikatlarından birine aittir.


bu uyarı kitabın başında vardı sanırım yazmam gerekli idi affola.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo


Mayıs 09, 2009, 08:10:57 ös
Yanıtla #108
 • Mason
 • Orta Dereceli Uye
 • *
 • İleti: 353
 • Cinsiyet: Bay

UYARI: Lütfen "Bilgi Kitabı" bölümünü okurken Gizli İlimler Uyarısı'nı okuyun. Bu kitap, İslam'ı sapkın fikir ve öğretilerine uyarlamaya çalışan günümüzün SAPKIN tarikatlarından birine aittir.


bu uyarı kitabın başında vardı sanırım yazmam gerekli idi affola.

Sayin Karahan,

Paylasim ve uyari mesaji icin cok tesekkur. Belirttiginiz gibi bu kitap bir tarikata aittir ve insalari tek tip yapmak uzerine yazilmistir. Insanlarin tektip olmalarinin robotlasma ve kosulsuz itaat anlamina gelecegini, gordugum kadari ile hepimiz olmasa bile cogumuz biliyoruz.

Saygilarimla,   
Bakmak yetmez, gormek gerek...


Mayıs 09, 2009, 08:32:53 ös
Yanıtla #109

Sayın Karahan; görüşlerinize saygı duyuyorum ancak böyle bir oluşumu farklı analiz etmeniz sizin için sorun teşkil eder. Kendi adıma söyliyeyim ki, her şey göründüğü gibi olmayıp farklı açılardan bakılması daha sağlıklıdır dedikten sonra Sayın Dino; açıkçası bir Mason olarak hem de Masonları temsil eden bir Sitede bulunarak böyle bir uyarıyı tasvip etmeniz beni bir hayli şaşıtmış bulunmaktadır ( Hoşgörü açısından ) aynı zamanda bir yanlışı da düzeltmek isterim ki, Site hakkında Değerli sıfatını kullanmam görüşlerimin bu Site ve içersinde bulunanlar da dahil olmak üzere Masonlar tarafından tasdik edildiği yanılgısına asla kapılamayacağının ki böyle bir yargının da kabullenilmesinin imkansız hatta aptalca bir görüş olarak nitelendiriyorum. Eğer ki sözlerimden yola çıkarak görüşlerimin bir şekilde tasviplendiği yanılgısına kapılarak bu uyarıyı tasdikliyorsanız kusura bakılmasın ama aklıma ilk gelen düşünce bu oldu ve Sizin gibi Masonların Dünya yüzeyinde yer alan birtakım oluşumlara karşı hoşgörülü olduğu fikrine sahip olmam gerekiyor düşüncesiyle hareket ettiğim için fikirlerimi rahatlıkla bu Sitede de paylaşabileceğimi ki şimdiye kadar bu düşünceyle hareket ettiğimi belirttikten sonra her halukarda yineliyorum Değer verdiğim bir Sİtedir. Bunun yanısıra Değerli bir Arkadaşın Bilgi Kitabını yayınlaması da Onun bir şekilde bu durumu kabullendiğini ya da görüşlerini paylaştığı olayını göstermediği gibi sadece bir anımsatma olarak bahsetmemin nedeni kendi yaşantımda bir şekilde karşılaştığım ve hep bir vesileyle söz konusu olduğunu anlatmak içindi. Açıkçası bu duruma gerçekten çok üzüldüğümü belirtmek istiyorum.

Yineliyorum, bu Sitede bütün yazdıklarım sadece bana aittir ve hiçbir kimseyi ya da kurumu, grubu temsil etmiyor. Bunu kendim için yazıyorum.

Saygılar,
   
« Son Düzenleme: Mayıs 09, 2009, 08:41:35 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
2 Yanıt
3456 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 09, 2007, 12:04:58 öö
Gönderen: MASON
10 Yanıt
5468 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 17, 2014, 02:26:30 ös
Gönderen: Alşah
94 Yanıt
52345 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 10, 2013, 09:44:59 ös
Gönderen: Melina
0 Yanıt
5562 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 16, 2009, 01:24:22 ös
Gönderen: zarathustra
0 Yanıt
3730 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 04, 2009, 05:09:56 ös
Gönderen: Mozart
2 Yanıt
3986 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 04, 2011, 05:35:22 ös
Gönderen: ADAM
6 Yanıt
10946 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 23, 2010, 10:46:15 ös
Gönderen: Thoth
27 Yanıt
13088 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 25, 2011, 09:25:41 öö
Gönderen: papoose
Facebook Sayfanızda Verilen Bilgi?

Başlatan Cin Ruhi « 1 2 » Sorunlar

12 Yanıt
8302 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 23, 2011, 11:01:05 ös
Gönderen: Maledictum
0 Yanıt
4680 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 03, 2011, 02:33:02 öö
Gönderen: MASON