Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Bilgi Kitabi  (Okunma sayısı 87188 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 12, 2009, 09:13:34 öö
Yanıtla #120
 • Seyirci
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 4170
 • Cinsiyet: Bay

Forumda bu konu geçen sene sanırım açılmıştı ve ben de birkaç şey söylemiştim bu konu hakkında,bu yüzden tekrar aynı şeyleri söyleyerek Sn Isabell'le tartışmaya girmek istemiyorum ama "Bilgi Kitabı"  denen ve benim de gerçekliğine inandığım bir kitap var ancak o kitap bu kitap değildir,sadece isim aynıdır gerçek "bilgi kitabı" büyük bir sabırsızlıkla ortaya çıkmayı bekliyor umarım...Dr. Bedri Ruhselman'ın emanetine saygıyla...

Sevgili Martı cehaletimi bağışla ama nedir o kitap merak ettim.Biraz açarsan sevinirim
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo


Mayıs 12, 2009, 11:07:22 öö
Yanıtla #121
 • Mason
 • Uzman Uye
 • *
 • İleti: 1235
 • Cinsiyet: Bay

Sn. karahan daha önce bu konuda açılmış olan konu merakınızı giderecektir diye düşünüyorum.

http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=2850.0
Tempus fugit...


Mayıs 12, 2009, 11:40:49 öö
Yanıtla #122
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 886
 • Cinsiyet: Bay

Sayın Martı nın bahsettiği kitap rahmetli Dr.Bedri Ruhselman'ın medyumlar ve ruhsal celseler sonucu
cansız varlıklardan alınan bilgilerle derlediği kitap ise daha yayınlanmadı.
Noterde hazır bir şekilde yayınlanmak için ilahi uyarı bekleniyor.

Ancak mevlana yüce vakfının bilgi kitabı için ise Sayın Omnia konunun linkini vermiş.

Saygılarımla

---------------------
Alıntı
Söylendiğine göre Dr. Ruhselman yaklaşık kırkbin sayfayı bulan(!) tüm çalışmalarını ve notlarını tanıklar huzurunda yakmış ve  ‘derlediği’  “Bilgi Kitabı”nı da 1959 yılında üç nüsha halinde Beyoğlu 5. Noteri’ne teslim etmiştir. Yani ağırlıklı olarak ‘Önder’ isimli ruhsal varlıktan alındığı söylenen tebliğlerden oluşan 350 sayfalık bu kitap elli yıldır günışığına çıkarılarak yayımlanmayı beklemektedir. Artık yayımlansa bile hayli eskimiş olacağı kuşkusuzdur. """
http://www.derki.com/dergi/index.php/su-cennet-vatanin-spirituelleri/Page-4.html
------------------
Mayıs 13, 2009, 02:06:24 öö
Yanıtla #123
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1665
 • Cinsiyet: Bay

Bay ozkann ne gibi bir ilahi uyarı bekleniyor, yani notere ne şart koşulmuş açıklanması için?
Ayrıca anlamadım açıklarmısınız, 40bin sayfa çalışmalarını niye yakmış?


Mayıs 13, 2009, 12:17:07 ös
Yanıtla #124
 • Ziyaretçi

Notere koşulan şart bilinmiyor,daha doğrusu bu kitabı korumak ve ifşa etmekle görevli 3 vazifeli de kitabın neye göre açıklanacağını bilmiyor...Kendilerini hiçbirşey söylenmeden emanet edildiğini ve zamanı geldiğinde ifşa edileceğini ama zamanın ne olduğunu ya da neye göre açıklanacağını kendilerinin dahi bilmediklerini söylüyorlar.Ancak vazifelilerden medyum Atilla Güyer; bu tebliğin alındığı kaynaktan(kanaldan) ifşa edilmesinin gerektiğine dair bir tebliğ beklendiğini söylüyor.Ancak 2 vazifeli ölür tek vazifeli kalırsa bu tebliğ beklenmeden açıklanacaktır.

Sadıklar Planı celselerinin ilk partisi yakılmıştır sadece,bunun nedeni bilmiyorum.Sanırım şuur düzeyine uygun bilgiler olmayabilir ya da kötü bir temas sonucu alınan sağlıksız bilgiler olabilir ya da tehlikeli bilgiler olabilir.Büyük ihtimal bunlardan biri olmalıdır.


Mayıs 13, 2009, 06:04:56 ös
Yanıtla #125
 • Seyirci
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 4170
 • Cinsiyet: Bay

Bilgi Kitabı ve ne yazık ki aldanan insanlar...
22-Şubat-2007
Adına para bastıran ve kendisine ilahi mesajlar geldiğini iddia eden DKBMY Vakfı Başkanı Vedia Bülent Çorak,´ın ´Bilgi Kitabı´nın safsata dolu olduğu ortaya çıktı.

 

 

Adına para bastırarak kendisine bağlı üyelere satan Dünya Kardeşlik Birliği Mevlana Yüce Vakfı Başkanı Vedia Bülent Çorak'ın, Alfa Kanalı'ndan (Kutsal kitapların Alfa Kanalı aracılığıyla indirildiğine inanıyor) gelen vahiylerle yazdığını ileri sürdüğü 'Bilgi kitabı” nın safsatalarla dolu olduğu belgelendi.

ÇELİŞKİLERLE DOLU


Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde Prof. Dr. Yusuf Şevki Yavuz, Prof. Dr. Mustafa Öz ve Prof. Dr. İlyas Çelebi oluşturdukları bir komisyonla Bilgi kitabını inceleyerek bir rapor hazırladılar. "Bilgi kitabının din kitabı olmadığı bildirildiği halde, tanrısal merkezli bir kitap olarak vurgulanması büyük bir çelişki içeriyor" ifadesine yer verilen raporda, kitabı yazan kişinin de çelişkileri fark ederek, bu çelişkilere bilinçli olarak yer verdiği belirtildi.


TOPLUMSAL DÜZENİ BOZARRaporda, Bilgi Kitabı'na göre üç üyenin ortak hesap açmaları gerektiği ve bu hesabın direkt olarak başkan tarafından da kullanılabilmesine olanak sağlandığı böylece yasal olmayan yöntemlerle üyelerden para toplandığı saptandı. Raporda şunlara yer verildi: "Kitap Hinduizm, reenkarnasyon, Kabala mistisizmini, Hıristiyanlık'tan Teslis'i, Batınilik'ten Hurufiliği, Tasavvuf'tan Vahdet'i Vücud'u, milenyum akımlarından UFO'culuğu alarak birleştirmeye çalışan tutarsızlıklarla dolu bir eserdir. Bilgisiz, cahil, eleştiri kabiliyeti olmayan ve istismara müsait insanları kandırmak ve yanlış yollara sürüklemek için bir araç. Bu nedenle insanlara okutularak dikte ettirilmesi sakıncalıdır. Türk toplumunun aile yapısını darbe vurucu nitelikte toplumsal düzeni ve birliği bozacak özellikte bir kitaptır." Çorak, yazdığı Bilgi kitabının Alfa Kanalı'ndan kendisine yazdırıldığını, hatta bu kitapla diğer bütün kutsal kitapların devrinin sona erdiğini iddia ediyor.


EVRENSEL ÜYELER

Kendisini bir nevi sahte peygamber ilan eden 80 yaşındaki Çorak geçtiğimiz günlerde üyeleriyle birlikte kendilerine özgü 18 Şubat evrensel yılbaşını kutladı. Ümraniye Prenses Otel'de düzenlenen 6 ayrı ülkeden yaklaşık 996 vakıf ve dernek üyesinin katıldığı kutlama, polis tarafından adım adım izlendi. Yılbaşı kutlaması için Meksika, Şili, Almanya, İspanya ve Hollanda başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından dernek üyeleri İstanbul'a geldi.


SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Dernek hakkındaki şikayetler üzerine, Vakıflar Genel Müdürlüğü müfettişleri ve Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı, Vedia Bülent Çorak ve merkezi Kadıköy'de bulunan, Türkiye'nin 81 ilinde temsilciliği bulunan vakıf hakkında soruşturma başlattı.


Biraz da titancılık yapmışlar


Dernek ve vakfın 1995 yılında Mali Çalışma Kolu'na atanan Gülay Akdağ, dernek ve vakıf hakkında bazı suçlamalarda bulunarak istifa etti. Akdağ Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne ve Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunan Akdağ'ın iddialarına göre, vakıfta iktisadi bir teşekkül kurulması gerektiği halde Çorak ve kızı Seyün bu teşekkülü kurmak istemediler. Süreli yayınları varken soruşturma yapan müfettişlere yok dediler. Oysa 8 yıldan beri 3 ayda bir yayınlanan Altınçağ adlı dergi isteyen herkese satılıyordu.

Anahtar lık, fular, amblemli kupalar, üyelere satılırken bunların bir kısım gelirleri resmileştirilirken bir kısmı da açıktaki hesaplarda toplanıp başkana verildi. Kutsal Bilgi kitabı İbranice, Rusça, Almanca ve Türkçe olarak 75 euroya satılıyor. Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan emekli olduktan sonra derneğe üye olan emekli Kıdemli Albay Yıldırım Özalpman ve derneğin hukuk kurulunda görevli avukat eşi Yıldız Özalpman da yapılan yolsuzluklar nedeniyle dernek ve vakıftan istifa ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo


Mayıs 13, 2009, 06:06:50 ös
Yanıtla #126
 • Seyirci
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 4170
 • Cinsiyet: Bay

UYANAN BİLİNÇLERE BİLGİDİR                                 

1991                                   

Dostlarımız,     

Bilgi Kitabının yayılış fonksiyonu, bu  Kitabı  paylaşabilecek  İleri  Bilinçler  ile yapılmaktadır. Bu da şimdilik, İnsanlık bir Bütünsel Bilince ulaşıncaya kadar, Yansıma Tekniği ile oluşturulmaktadır.

Bilgi Kitabının henüz Bilinen Özelliklerinin yanında, daha Bilinmeyen birçok Özellikleri vardır. Bunları bir defa daha hatırlatmak için tekrarlayalım ve madde madde yazdıralım:

1-     Kitap bir Gizli Hazinedir ve O, ALLAH'ın Direkt Frekans Kitabıdır.

2-     Kitap 2000 Yılından sonra da 1000 Yıllık bir Frekans Bütünlüğünü kapsar.

3-     Kitap her okuyanın Bilinç Işığına göre, bulunduğu o Boyutun Frekansını açan Gizli bir Anahtardır.

4-     Kitabı okuyan her Bilinç, asla bulunduğu Bilincin dışına çıkamaz. Ancak kazandığı Bilinç nispetinde ona Bilinç Kapıları aralanır ve açılır.

5-     Yapılan çalışmalarda, şahsın kazandığı Bilinç nispetinde, Kitabın Enerji Kanalları da Otomatikman açılmaktadır.

6-      Bu Kitap Işık - Foton - Siklon Tekniğinin bir Bütünsel Zaferidir.

7-      Kitap, Zaman Bilincinin bulunduğu Son Boyut Frekansına kadar, okuyanı o Bilinç Düzeyine hazırlar.

8-     Bundan sonraki Frekans Anahtarları, okuyanların Arzuları doğrultusunda, sergiledikleri Bilinç Sinyallerine göre, onları değişik çalışma Ortamlarına yönlendirir.

9-     Kitap, Beyninizin çalışma fonksiyonunu  kamçılayan bir teknik ile yazdırılmaktadır. Bu bir Sistemdir. O Sizin Beyin Jimnastiğinizdir.

10- Düşünce ötesi Boyutlara ancak bu jimnastik sonucu yapılan çalışmalar ile açılabilirsiniz.1

11- Planetinize Bilgi Kitabının Evrensel Programı ile transferleri yapılmış Bilinçler, Kitabın direkt Yayılım Şebekesidir. Onlar İleri Evrensel Dostlardır.

12- Bu bir İleri Bilinç - İleri Evrim ve bu yolda Hizmeti HAK EDİŞ'tir.

13- Kitap dışında kalan Bilinçler, Sistemin Hazırlık Programına tâbi tutularak, Bilinç Düzeylerine göre, istifade edecekleri Odaklara yöneltilirler.

14-Bu seçimleri Kozmik Akımlar ve Kitabın Evrimsel Kotlama Frekansı yapmaktadır.

15-Görevli Kadroya Lâyık görülenler, Bilgi Kitabı Manyetik Bütünlüğünün oluşturduğu Odaklara,Öz Emirleri ile insiyaki olarak yönelirler.

16-Bu Odaklarda Bireye, Direkt Göreve atanıncaya kadar, Üç Dünya Yılı İçinde, Üç Hak tanınır.

17-Bu Üç Hakkını da kullanamayanlar, Dünya Ortamlarına terk edilerek,normal yaşamlarını yaşarlar.

18-Bu Dostlara İkinci bir Enkarne Hakkı daha tanınmaktadır.

19-Planetinizde, Bilgi Kitabı  yolunda  yapılan  çalışmalar, 2 Asırlık  bir Seçim Planına tâbidir.

20-Kitap bu yüzden direkt 23. Asrın Kitabı olarak tanıtılmaktadır.

21- Bilgi Kitabı şu an, bir Rehber Kitaptır ( 2000 Yılına kadar ).

22- Kitap Yarınların İrşat Kitabıdır ( 23. Yüzyıla kadar ).

23- Kitap ileri yılların Temel Kitabıdır (29. Yüzyıl dahil “7” Asır).

24- 30. Yüzyıla kadar olan Dönemde, yarınların Bilinçleri Bilgi Kitabından,bugün Sizlerin okuyup da göremediğiniz Mesajları, çok açık bir şekilde alacaklardır.

25- 30. Yüzyıldan sonra Rabsal Düzen Direkt devreye girecek ve bu Bilgi Kitabı TEK KiTAP olarak Tahtında yerini alacaktır.

26- 30. Yüzyıldan sonra daha ( 9 ) Asırlık hükmü olan bu Kitap, tüm Evrensel ve Evrimsel Bütünlüğün Frekansını, Zaman Enerjisi olarak Bünyesinde toplayacaktır.

27- Bundan sonra TEK KİTAP - TEK DÜZEN - TEK SİSTEM devreye girerek,Çalışma Düzenleri yeni baştan tanzim edilecektir.

28- Bu Çalışma Nizamında Toplumun Bilimsel Aşamasına yardımcı olarak,her Asır bir Bilimsel Kitap İnsanlığa hediye edilecektir.

29- Bu Kitaplar değişik Teknolojik Boyutların Yansıma Odaklarından devreye alınarak, İleri Bilimsel Aşamalar yapılacaktır.

30-  Ancak Planetiniz Sudan bir Bilye oluncaya kadar, TEK KİTAP olan Hakikat Kitabı, ALLAH'ın Tek Hüküm Kitabı olarak daima Devrede kalacaktır.

31- Kapanan bir dönemin Milyar Asırlar sonra açılışında,kurulacak yepyeni Medeniyetlerin Ana Arşivinde, artık bu Kitap Dünlerin Arşivi olarak saklanacaktır.

     Bilgilerinize sunulur.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo


Mayıs 13, 2009, 07:25:42 ös
Yanıtla #127

Sayın Karahan; özür dilerim ama siz ne yapmaya çalışıyorsunuz? Burada Bilgi Kitabı aleyhtarı propaganda yapıyorsunuz ve ben de bazı yanlışlarınıza hatta ağır ithtamlarınıza karşın kendimce doğru gördüklerimi yazmak zorunda kalmama rağmen maalesef Site bazında genel bir bakış açısıyla hoşgörülmemekteyim. Burada savunucusunu yapmam Sitede yeralanlar tarafından ısrarla eleştirilmem sözkonusuyken neden bu aleyhtarlık farkedilmiyor?

Bakınız Masonluk Sitesinde bulunduğumu biliyorum. Kimsenin bana akıl vermesine gerek yok. Çoğu zaman da paylaşım amacıyla savunduğum görüşlerimi Sitede yazarken bile büyük bir tereddüt ve endişe içersinde olmamın tek nedeni sadece Masonlara karşı herhangi bir Saygısızlıkta bulunmamak ve Sitelerini fazlasıyla meşgul etmemek içindi. Ancak böyle bir durumda kendimce sessiz kalamamam ve bildikleirimi aktaramamam benim tamamen pasifize edildiğim manası ortaya çıkmıyor mu?

Ya bu konu kapansın ya da çözülecek sorun varsa bana da konuşma ya da söz hakkı tanınsın ben de kendi bildiklerimi cesurca paylaşayım.

Eğer bir insan kendi görüşü uğrunda kendi inancı ona başka inançlar ve benzeri türleri karalamayı öğütlüyorsa ben ona inanç demem sadece ukalalık derim. Kim üzerine alınırsa alınsın benim İnancım bana İnsan başta olmak üzere Dünya yüzeyinde yeralan bütün Varlıklara Saygı göstermeyi öğütlüyorsa ben de kendi bildiğim yoldan gitmek zorundayım.

Kardeşim ortada [ Bir 'Gerçek' Bilgi Kitabı ] ve sahtesi bulunmaktadır. Hangisinin doğru olduğuna bırakalım İnsanlık karar versin.

İlahi uyarıyı mı hala bekliyormuş? Dünyanın süresi dolmak üzere ve İnsanlık çok hızlı bir şekilde uyanıyor, bilinçleniyor-bilinçlendiriliyorsa ve önümüzde fazla zaman kalmamışsa hangi zamanda ortaya çıkacak bu Bilgi Kitabı sorarım size?

Çelişkilerden de bahsediliyor? Kitapta bilhassa üzerinde durulan önemli hususlardan biri isterseniz burada severek ve isteyerek açıklayabilirim Sizlere.

Bilgi Kitabı konusunda derin bir araştırmam var ve elde ettiğim sonuçları burada paylaşmaktan geri durmamın nedeni Kitabın misyonluğunu yapıyor görünümüne sahip olmamak içindi ama gelgelelim beklediğim gibi çıkması beni bir hayli üzmüştür. Ayrıca şunu da söylemek isterim ki, bu hepimizin, bu Dünyada yaşayan herkesin ortak sorunudur ve tartışılmaya, paylaşılmaya fazlasıyla değer.       
« Son Düzenleme: Mayıs 13, 2009, 07:34:41 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.


Mayıs 13, 2009, 07:35:19 ös
Yanıtla #128
 • Seyirci
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 4170
 • Cinsiyet: Bay

Sn.İsabel
Neden tepkiselleştiniz anlayamadım.Ayrıca serzenişlerinizin mecrasını ben bilmiyorum .Bakınız bilgi kitabının ilk sayfasından alınto yazı yolladım buraya altında tek satır yorumum yok çünkü bir şey  anlamadım henüz.Anlamadığım içinde yorumda bulunmadım ha buda şu demek değil o satırlardan elbetteki bir yorumum var ama yazacak kadar değil.Başkaca bildiğim ise Allah'ın artık insanlara bu tür bilgileri yollamayacağıdır.Bu kitaba inanmak ve bağlanmak elbetteki sizin bileceğiniz bir iş işin açıkçası ben 1 haftadır böyle bir kitabın varlığından haberim var ve bir kaç sayfasına baktım sadece ve yorumsuz yazıp diğer arkadaşların yorumlarını merakla okuyorum.Ayrıca bu sitedeki insanların sizi medenice dinleyeceğinden eminim ben sanalda olsa o demokrasi havasını burdan alıyorum,ama sanırım yanlış kişiye yanlış bir yorumla çıkıştınız ben o değilim.Esenkalın
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo


Mayıs 13, 2009, 07:44:36 ös
Yanıtla #129
 • Seyirci
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 4170
 • Cinsiyet: Bay

    CİNLER, İNSANLARIN KARŞISINA

    BİTMEZ TÜKENMEZ RABLAR(!),

    TANRILAR(!) ÇIKARTIRLAR!

İster UZAYLI dostlarımız(!) kabûl edin, ister CİN olduklarını idrâk edin; velhâsılı kelâm ne derseniz deyin, hangi isimle isterseniz o isimle anın, bu varlıkların en bâriz vasıflarından biri de insanları TANRILAR ormanına salıp orada yollarını kaybettirmektir.

İnsanın karşısına, bitmez tükenmez TANRILAR, RABLAR çıkartırlar; her birini bir diğerinin üstüne oturtarak, âdeta hafakanlar bastırırlar. Verilen tebliğlerde sürekli "RABLAR"DAN, "TANRILAR"DAN, RABSAL PLANLARDAN, TANRISAL PLANLARDAN tekrar tekrar sözedip dururlar.

İşte bir örnek:


ALTIN ÇAĞ BİLGİ KİTABI

"Bilgi Kitabı bu sistemden planetinize hediye edilmektedir. Sorumlusu DÜNYA RABBİDİR.

DÜNYA RABBİ, AMON ve RA müşterek üçlü kot olarak planın direkt yansıtıcı kuşağıdır.

Buradaki RA sistemin RABBİDİR. Bu bir çalışma düzenidir."

(Fasikül: 25/Sayfa: 225)

ara.jpg (366 bytes)

Ve bu sayısız RABLAR, TANRILAR "DİŞİDİR" de!.İşte bu konudaki açıklama:ALTIN ÇAĞ BİLGİ KİTABI

(Fasikül: 34/ Sayfa: 319)

"Özde her şey DİŞİDİR. Gönde ve fiiliyatta erkektir. Bunu asla unutmayın. Bütün PEYGAMBERLER ve hattâ TANRILAR bile DİŞİDİR."

ara.jpg (366 bytes)

Dolayısıyla, bu kitabın peygamberi de elbette bir dişi olmalıdır. Nitekim bu tebliğleri medyumluk yoluyla alan 68 yaşındaki hanımefendi de bir DİŞİDİR.

Bitmez tükenmez DİŞİ yaradılışlı TANRILAR, RABLAR, hepsi bir diğerini içine alacak şekilde varlıklarını sürdürürler.

DİŞİ TANRILAR`DAN SÖZEDEN CİNLERE KARŞI KUR`ÂN 1400 YIL ÖNCEDEN BAKIN İNSANLARI NASIL UYARIYOR:

-ALLAH`I BIRAKAN ŞİRK EHLİNİN RAB KABUL ETTİKLERİ DİŞİ TANRILARDIR VE ONLAR ANCAK İNATÇI ŞEYTANA (cinlere} KULLUK ETMEKTELER!.. (4-117}

-Oysa ALLAH, ŞEYTANA(İnançsız CİNE) LÂ'NET ETMİŞTİR!. ŞEYTAN DA (buna karşılık şöyle demiştir):

KULLARINDAN BİR KISMINI KENDİ GÜRUHUM EDİNİP;

ONLARI GERÇEKTEN SAPTIRIP, OLMAYACAK HAYÂLLERE KURUNTULARA DÜŞÜRÜP ALDATACAĞIM!.

KİM ALLAH`I BIRAKIP ŞEYTANLARI(CİNLERİ) DOST HÂMİ EDİNİRSE, KESİNLİKLE ZARARA VE HÜSRANA UĞRAR!.

ŞEYTAN (CİNLER) ONLARA VAADLERDE BULUNUR, OLMAYACAK HAYÂLLERE DÜŞÜRÜP ALDATIR. ŞEYTAN`IN VAADLERİ ANCAK ALDATICI ŞEYLERDİR!. (4-118/120)


BİLGİ KİTABI fasikül: 10/Sayfa: 86

"Her galaksinin bir RAB mekanizması vardır.

Bu RAB`ler Kadiri Mutlak değildir."


Evet, Dünyanın RABBİ ayrı, diğer planetlerin RABBİ ayrı, Güneş sisteminin RABBİ ayrı, Galaksinin RABBİ ayrı, Galaksilerin RABBİ ayrı!.

Kısacası hadsiz hesapsız DİŞİ RABLER!!!.

Oysa KUR`ÂN NE DİYOR:

"EĞER GÖKLERDE VE YERDE, ALLAH DIŞINDA TANRILAR OLSAYDI, MUTLAKA GÖKLERİN VE YERİNDE DÜZENİ BOZULUR HARAB OLURDU!.. ARŞIN RABBI OLAN ALLAH, TANRILARI ŞİRK KOŞANLARIN TAVSİFLERİNDEN MÜNEZZEHTİR!.. (Enbiya / 21-22)
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
2 Yanıt
3530 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 09, 2007, 12:04:58 öö
Gönderen: MASON
10 Yanıt
5600 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 17, 2014, 02:26:30 ös
Gönderen: Alşah
94 Yanıt
53215 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 10, 2013, 09:44:59 ös
Gönderen: Melina
0 Yanıt
5629 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 16, 2009, 01:24:22 ös
Gönderen: zarathustra
0 Yanıt
3793 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 04, 2009, 05:09:56 ös
Gönderen: Mozart
2 Yanıt
4076 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 04, 2011, 05:35:22 ös
Gönderen: ADAM
6 Yanıt
11083 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 23, 2010, 10:46:15 ös
Gönderen: Thoth
27 Yanıt
13365 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 25, 2011, 09:25:41 öö
Gönderen: papoose
Facebook Sayfanızda Verilen Bilgi?

Başlatan Cin Ruhi « 1 2 » Sorunlar

12 Yanıt
8448 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 23, 2011, 11:01:05 ös
Gönderen: Maledictum
0 Yanıt
5020 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 03, 2011, 02:33:02 öö
Gönderen: MASON