Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: -AHİRZAMAN-  (Okunma sayısı 18605 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 28, 2008, 01:48:24 öö
Yanıtla #40
  • Ziyaretçi

Bu konuda çok farklı düşünüyoruz sevgili blossom :) Hz.Muhammedin de mucizeleri elbette vardır bunlardan birisi İnşikaku'l-Kamer yani ayı ikiye ayırmasıdır.

Ocak 28, 2008, 01:53:27 öö
Yanıtla #41
  • Ziyaretçi

Bu konuda çok farklı düşünüyoruz sevgili blossom :) Hz.Muhammedin de mucizeleri elbette vardır bunlardan birisi İnşikaku'l-Kamer yani ayı ikiye ayırmasıdır.
Ben hiç duymadım ama bu mucizesini?
Farklı düşündüğümüz kesin, en iyi bir ilahiyatçı bilir bunu...

Ocak 28, 2008, 01:59:15 öö
Yanıtla #42
  • Ziyaretçi

Evet peygamber efendimizin mucizelerinden birisidir.
"Ay, Hz. Peygamber'in zamanında iki parçaya ayrıldı. Bir parçası dağın bir tarafında, diğer parçası dağın diğer tarafında idi. Hz. Peygamber bize şahit olunuz." dedi. (Buhârî, Tefsir, Sûretu'l-Kamer, 1; Müslim, Kıyame, 44)
Kıyamet saat(i) yaklaştı, ay yarıldı. Bir mucize görseler hemen yüz çevirirler ve "süregelen bir büyüdür" derler. " (el-Kamer, 54/12)
"Biz bir kere Resulullah ile Mina'da idik. Ay iki parçaya bölündü. Bir bölüğü dağın arkasında, öbür bölüğü de berisinde idi. Bunun üzerine Resulullah: Şahit olunuz! Kıyamet yaklaştı, yarıldı kamer, buyurdu. Bir başka rivayette, Hıra Dağı'nı ayın iki bölüğün arasında gördükleri ziyadesi vardır. (Tirmizî, Tefsir Sureti'l-Kamer, 1, 3, 5; İbn Hanbel, I, 456-465)
Bu mucize aynı zamanda kıyamet alametlerindendir.
örneğin ilk alamet yaklaşık olarak 1400 sene önce görülmüştür.

Ocak 28, 2008, 02:09:44 öö
Yanıtla #43
  • Ziyaretçi

Ozaman kıyamet Hz. Muhammed zamanındada mı kopmuş? Kafam karıştı şimdi. Acaba başka bir şey mi anlatılıyor burada? Allah' ın kelamını anlamak kolay değildir çünkü...

Ocak 28, 2008, 02:11:12 öö
Yanıtla #44
  • Ziyaretçi

Kıyamet saati yaklaştı diyor, bence kıyamet zamanı olacak birşey bu ve bu durumda Hz. Muhammed' ni mucizesi değildir bu. Hz. İsa dokunarak cüzzamlıları iyileştiriyordu, benim bahsettiğim mucize bu türdü...

Ocak 28, 2008, 02:22:47 öö
Yanıtla #45
  • Ziyaretçi

Sevgili blossom kıyamet saati yaklaştı cümlesinin kullanılması bu mucizenin bir kıyamet alameti olduğunu gösterir veya bu mücizenin yanı sıra Hz.Muhammed'in gözlerini kapattığı zaman gözlerinin önüne kudüsün geldiğidir aynı şekilde Büyük bir mucizesi de, miraca götürülmesidir. Burak denilen cennet hayvanı ile Mekke’den Kudüs’e götürüldü. Oradan göklere ve arşa götürüldü. Kendisine cennet, cehennem gösterildi. Allahü Teala’yı baş gözüyle gördü. Bir anda tekrar evine getirildi. Mirac mucizesi, başka hiç bir peygambere verilmedi.Hz.Muhammed'e diğer peygamberlerin sahip olduklarından öte mucizeler verilmiştir

Ocak 28, 2008, 02:31:46 öö
Yanıtla #46
  • Ziyaretçi

Ama benim bahsettiğim bu tarz mucuziler değil. Hastaları iyileştirmesi, vb. gibi mucizeler. Sizin dedikleriniz bambaşka ve de çok daha kuvvetli şeyler...
İşte o yüzden "en çok sevilen ve övülen" Hz. Muhammed' dir...

Ocak 28, 2008, 02:37:42 öö
Yanıtla #47
  • Ziyaretçi

Elbet öyledir fakat hala kuran da ahmed kullanılan ayetin hz.Mehdiyi müjdelediğini düşünüyorum.Bu konuda daha ayrıntılı araştırma yaparak bilgilenmeyi ve bilgilendirmeyi istiyorum.
sizede iyigeceler sevgili blossom :)

Ocak 28, 2008, 02:39:09 öö
Yanıtla #48
  • Ziyaretçi

Araştırmanızın sonucunu beklediğime emin olabilirsiniz sevgili galilei :)
Tekrardan iyi geceler...

Ocak 28, 2008, 12:03:29 ös
Yanıtla #49
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

O'na kıyamet saatini sorduklarında, soranlara verdiği cevap ne güzeldir;

"Siz kendi kıyametinize hazırlanınız!"

kopacak olan kıyameti yüzlerce sene sonrasında veya alametlerle anlamaya araştırmaya ne gerek!

eni topu kaç yıldır uykumuz bizim? Kıyametimiz ne kadar yakındadır? Kıyam etmek malum ayağa kalkmak demektir. Yine O'nun bir başka sözünde ki ifade ile birleştirip düşünelim

"Nas uykudadır öldüklerinde uyanırlar"

uykunun bitişi bizim kıyametimizdir. iş ise şurada düğümlenir Yine O'ndan

"ölmeden önce ölünüz!"
« Son Düzenleme: Ocak 28, 2008, 12:05:59 ös Gönderen: skullG »