Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: -AHİRZAMAN-  (Okunma sayısı 12729 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 25, 2008, 12:25:36 öö
 • Ziyaretçi

Sayın üyeler bölüm bölüm daha net ve araştırarak paylaşmak istiyorum araştırdıkça devamı şeklinde sizlerle paylaşacağım.

IRAK SAVAŞI KIYAMETİN VE HZ.MEHDİNİN ALAMETİMİ ?

"ORDUNUN KAYBOLUŞU"

"Mehdi'nin beş alameti bulunur. Bunlar Süfyani, Yemani, samadan bir sayha, Beyda'da bir ordunun batışı ve günahsız insanların öldürülmesidir."
(Naim Bin Hammad)


"IRAKLILARIN PARASI KALMAYACAK"

"Iraklıların elinde ölçecekleri bir tartı aleti ve alış-veriş yapabilecekleri bir para hemen hemen kalmayacak."
(Kenzul Ummal, Kitab-ul kıyame, kısm-ul efal. c.5 sf. 45 El Muttaki)
"BAĞDAT ALEVLERLE YOK EDİLİR"


Ahir zamanda Bağdat alevlerle yok edilir...
(Risaletül Huruc ül Mehdi, Cilt 3, sf. 177, Kayıt 854)"BATILI GÜÇLER VE TÜRKİYE"

"Müslümanlarla Rumlar arasında sulh anlaşması olacak. Sonra onlar, Müslümanların düşmanlarıyla savaşacaklar, mağlup edip ellerinden mallarını aldıkları zaman o malları Müslümanlarla aralarında paylaşacaklar. Aradan bir müddet geçtikten sonra Müslümanlarla birlik olup Faris'i ele geçirecekler. Bir çok ganimetlerle birlikte insanlardan esirler alacaklar ve Müslümanlara:

-Biz size vediğimiz gibi, şimdi siz de bize ganimetlerden birşeyler verin! Diyecekler. Müslümanlar ellerindekini onlarla paylaşacaklar, sonra Rumlar:

-Kendi çocuklarınızdan da verin bize! Deyince müslümanlar buna razı olmayacaklar. BUNUN ÜZERİNE KOSTANTİNİYE (İSTANBUL) SAHİBİNE GELİP:

-Araplar bize ihanet ettiler, biz sayıca ve kuvvetce onlardan fazlayız, müsaade et de savaşalım diyecekler. Kralları:

-Siz ne kadar çok olursanız olun, Arapları yenemezsiniz! Diyecek. Sonra Romayı elinde tutan krala başvuracaklar. O, bunların teklifini kabul edip, seksen sancakla -her sancağın altında on iki bin kişi bulunacak- DENIZ YOLUYLA bir ordu gönderecek ve şu tenbihi yapacak:

Şam sahiline ulaştığının zaman gemilerinizi yakın, kendiniz bizzat onlarla savaşın.

Onlar tam teçhizat Şam'a gelecekler ve Şam'ı deniz ve kara olarak tam manasıyla ellerine geçirecekler. Kudüs'ü tahrip edecekler..... (Naim Bin Hammad)"ARAP VE RUM (BATI) İTTİFAKI"

Arap ve Rum kralları biraraya geldiklerinde çok
şiddetli bir savaş yaşanacaktır.
(Risaletül Huruc ül Mehdi, s. 38 )


"IRAK VE ŞAM'A AMBARGO"

Ebu Nadre (R.A.) dedi ki; Cabir (R.A.)'ın yanında idik, şöyle dedi: "Öyle bir zaman yaklaşıyor ki, Irak ahalisine bir kafiz (kile),
bir dirhem sevk olunmayacak".
Dedik ki "bu kimden dolayı olur". Dedi ki: "Acemler (Arab'ın gayrısı) bunu men' ederler." Sonra dedi: "Şam ahalisine bir dinar, bir müdy (kile) sevk olunmayacak". "Bu kimden dolayı olur" dedik.
"Rumlar'dan dolayı" dedi.
(Et-Tac, Ali Nâsıf el-Hüseyni)


"IRAK YENİDEN YAPILANIR"

"İnsanların en şerlileri Irak'a saldırmadıkça kıyamet kopmaz.Ve ıraktaki masum insanlar Şam'a doğru sığınma yerleri ararlar. Şam yeniden yapılanır, Irak da yeniden yapılanır." ."
(Kenzul Ummal, Kitab-ul kıyame, kısm-ul efal. c.5 sf. 254, El Muttaki)"IRAK HALKI ŞAM'A, KUZEY'E KAÇAR"


Şerli kişiler Irak'a saldırmadıkça kıyamet kopmaz.
(işte o zaman) Masum ve temiz Irak halkı Şam'a kaçar.
(Risaletül Huruc ül Mehdi... sf. 210)


"ŞAM'DA FİTNELER"

Şam'da fitneler bir taraftan sakinleştikçe, diğer bir taraftan alevlenir. Gökten çağırıcı bir melek "Mehdi emirinizdir. Mehdi Halifenizdir" demedikçe de fitneler bitmez.
(Risaletül Huruc ül Mehdi... s. 63)

"FIRAT İLE DİCLE ARASINDA, BÜYÜK SAVAŞ OLACAK"

"Fırat ile Dicle arasında Zevra denen bir şehir olacak. Orada büyük bir savaş olacak. Kadınlar esir edilecek, erkekler ise,
koyun kesilir gibi boğazlanacak."
(Kenzul Ummal, Kitab-ul kıyame, kısm-ul efal. c.5 sf. 38 El Muttaki)"IRAK'IN ÜÇE BÖLÜNECEĞİ! ! ! ! "

Resulullah (s.a.v.)in bildirdiğine göre, Irak halkı üç fırkaya ayrılır. Bir kısmı çapulculara katılır. Bir kısmı ailelerini geride bırakıp kaçarlar.
Bir kısmı savaşır ve öldürülürler.
Siz bunları gördüğünüz vakit kıyamete hazırlanın.
(Fera İdu Fevaidi'l Fikr Fi'l İmam El-Mehdi El-Muntazar)"

Küfe halkı üç kısma ayrılacak: Bir kısmı, Süfyani'nin ordusuna katılacak. Onlar, Cenab-ı Hakk'ın yarattığı en kötü insanlardır. Bir kısmı onlarla savaşacak onlar Cenab-ı Hakkın şerefli kullarıdır. Bir kısmı da yağmacılara katılacak, onlar günahkarlardır.
(En-Necmu's Sakıb Fi BeyanıEnne'l Mehdi Min Evladı Ali B.Ebi Talib)

"MASUM ÇOCUKLARIN ÖLDÜRÜLMESİ"

"…Muhammed ümmetinden masum bir çocuk öldürüldüğünde, gökten bir melek 'hak onda (Mehdi'de) ve onun yanında olandadır' diye haykırır.
(Sabban isafur Ragibin s.154)


Ocak 25, 2008, 12:27:17 öö
Yanıtla #1
 • Ziyaretçi

Küfe halkı üç kısma ayrılacak: Bir kısmı, Süfyani'nin ordusuna katılacak. Onlar, Cenab-ı Hakk'ın yarattığı en kötü insanlardır. Bir kısmı onlarla savaşacak onlar Cenab-ı Hakkın şerefli kullarıdır. Bir kısmı da yağmacılara katılacak, onlar günahkarlardır.
(En-Necmu's Sakıb Fi BeyanıEnne'l Mehdi Min Evladı Ali B.Ebi Talib)
ÖZELLİKLE BU CÜMLELER DÜŞÜNÜLMEYE DEĞER DİYORUM


Ocak 25, 2008, 12:52:26 öö
Yanıtla #2
 • Ziyaretçi

Hz. Mehdi ile ilgili daha derin bilgiler ve Kur'an' dan ayetler mevcut mu elinizde Sn. Galilei? Mehdi olayı çok ilgi çekici bir konu çünkü...


Ocak 25, 2008, 12:55:50 öö
Yanıtla #3
 • Ziyaretçi

değerli blossom araştırma halinde sunmayı düşünüyorum internet ve alakalı kitaplardan fakat biraz düzenlenmeye ihtiyaçları var :D


Ocak 25, 2008, 12:58:21 öö
Yanıtla #4
 • Ziyaretçi

Sabırsızlıkla bekliyorum ozaman sevgili galilei :D


Ocak 25, 2008, 01:16:03 öö
Yanıtla #5

Sn. bilmeliyimgalilei  gerçekten etkileyici bir araştırma dikkatle takip ediyorum.
ars longa, vita brevis...


Ocak 25, 2008, 01:28:50 öö
Yanıtla #6
 • Ziyaretçi

Yukarıdaki alıntılar gerçekten güzel düzenlenmiş ahirzaman diye taibr ettiğimiz döneme ilişkin hadisi şerifler ve ayetler açıktır ki o dönem yaşanmaya başlanmışıtr.Yukarıdaki gibi örnekleriyle en kısa sürede sizlere sunacağım.Aynı şekilde hz.Mehdi,süfyan ve deccal konularınıda ayrı bölümlerde işleyeceğim.
Yukarıda düşünülmeye değer bulduğumu söylediğim bir rivayet var.Irak'ın şu anki siyasi yapısını düşünürseniz sizce işgal güçlerinin yanında yer alan unsur kimdir Irak topraklarında?
Ortalama 1300 sene önce bahsedilmiş rivayetleri gözümüzle görmek tüyler ürpertici diyebiliyorum.


Ocak 25, 2008, 10:28:32 öö
Yanıtla #7
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 562
 • Cinsiyet: Bay

Mehdi ile ilgili Kur'an'da çok fazla ayet bulamazsınız kanımca.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo


Ocak 25, 2008, 01:50:42 ös
Yanıtla #8
 • Skoç Riti Masonu
 • Uzman Uye
 • *
 • İleti: 3742
 • Cinsiyet: Bay

Allah’ım, onun vesilesiyle dağınıklığımızı topla, ayrılığımızı birleştir, açığımızı kapat, azlığımızı çoğalt, zilletimizi izzete dönüştür, ailemizi müstağni kıl, borcumuzu eda et, fakirlik ve ihtiyacımızı gider, zorluğumuzu kolaylaştır, yüzlerimizi ak et, esirlerimizi esaret zincirinden kurtar, isteklerimizi karşıla, zuhuru için bize verdiğin sözü yerine getir, dualarımızı kabul eyle, istediğimiz şeyleri ver, bizi dünya ve ahiret arzularımıza ulaştır ve isteğimizden daha fazla bize bağışta bulun.Ocak 25, 2008, 04:08:01 ös
Yanıtla #9

Allah’ım, onun vesilesiyle dağınıklığımızı topla, ayrılığımızı birleştir, açığımızı kapat, azlığımızı çoğalt, zilletimizi izzete dönüştür, ailemizi müstağni kıl, borcumuzu eda et, fakirlik ve ihtiyacımızı gider, zorluğumuzu kolaylaştır, yüzlerimizi ak et, esirlerimizi esaret zincirinden kurtar, isteklerimizi karşıla, zuhuru için bize verdiğin sözü yerine getir, dualarımızı kabul eyle, istediğimiz şeyleri ver, bizi dünya ve ahiret arzularımıza ulaştır ve isteğimizden daha fazla bize bağışta bulun.
Tüm kalbimle katılıyorum; Amin...
ars longa, vita brevis...