Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: 34.derece üstad masonlar (ibretlik)  (Okunma sayısı 43884 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 24, 2008, 12:48:37 ÖS
 • Ziyaretçi

Gizlenen 34. masonluk derecesi!

Bu derecedeki Yahudi'ye "34. Derece"deki Kara Büyü Krallığının üstadı olarak; "Savereign of Sovereigns" yani yücelerin Yücesi" adı verilir.

Ve 34. derecedeki Yahudi üstadı, Kabbalistik bir sembol olan "Beş Köşeli" gizli adıyla "Şeytan yıldızı" açık adıyla "David Magen" ile temsil edilir.

Değerli okuyucularımız; Tuz-tütsü ve kükürt karışımı şeytan ve habis cinleri acilen çekmektedir. O yüzden birçok kiliseye sokuşturulmuş bu ritüel araçlarına karsı dikkat etmenizi rica ederim.

Şeytan Çağırmada Kullanılan Büyü Tılsımları

Mason localarında Şeytan'la bağlantı kurmak amacıyla yapılan büyü ayinlerinin en önemli kısmı tılsımların kullanıldığı bölümdür. Bunun nedeni, büyüde kullanılan tılsımların Şeytan'la bağlantı kurmayı kolaylaştırdığı inancıdır. Bunları bir kısmı, tuz, kükürt ve tütsü gibi değişik kimyasal karışımlardan oluşur ve hahamlar tarafından tören öncesinde hazırlanır. Kabbala'ya göre şeytanlarla fiziksel bağlantı kurmaya yaradığına inanılan asalar, ateş saçan kılıf, kafatası, mum, tokmak en sık kullanılanlardandır.

Bütün Yahudi ibadetleri ve sembolleri, Yahudi ırkının üstünlüğü ve Yahudi geleneklerinin korunması mantığına dayalıdır. Temel olarak bütün ibadetlerde yüceltilen Yüce Allah değil; aslında Şeytan'dır. Masonluk dini gerçekte ilah olarak Şeytan'ı ilah olarak kabul eder. Şeytan masonlukta kainatın ulu mimari rumuzuyla yaşatılmaktadır. Yahudilik, aslı değiştirilmiş ve kitabı, Şeytan'la sürekli bağlantı halinde bulunan hahamlar tarafından yazılmış bir ideolojidir.

Kabbalistik masonlukta Tanrı yani Şeytan, güneş ile özdeşleştirilmiştir Kainatın Ulu Mimari Nur-u Ziya Mutlak Işık

Bunlar dumansız ateşten yaratılan Şeytan'ı temsil eder Ayinin düzenlendiği odanın tam ortasında, Kabbala'da "Altar" adı verilen kurban masası bulunur. Altar'da Şeytan'a sunulan kurbanın göğsüne kanla beş köşeli yıldız çizilir ve etrafına ateş yakılır Altar'ın etrafında yakılan ateşin Şeytan'ın zuhur etmesini kolaylaştırdığına inanılır.

Trans Halleri

Yahudi kaynaklarında üç Kabbalist'in trans halleri detaylı bir şekilde anlatılmıştır. "Şeytan'la bağlantı kurulduğunda yaşlı hahamın ağzından köpükler gelir, dişleri kilitlenir, hırıltılar arasında boğuk bir ses tonuyla konuşur. Trans halinde Şeytan, hahamın ruhuna etki ederek farklı bir ses tonundan emirlerini açıklar. Diğer iki kabbalist masonlukta kutsal olan İbrani Harfleriyle, ağzından çıkan her kelimeyi yazarlar."

Diğer ayine katılanlar özellikle hayvan başlıklı maskeler giyerler. Törenin ilerleyen bölümlerinde, Şeytan seçtiği hayvan maskeli kişilerin vücuduna girer ve onun ağzından konuşarak emirlerini açıklar.

34. Derecenin Sırrı

Uzaktan da olsa, Siyonizm, Yahudilik, Kabbala vs. konularında bir şeyler okumuş, duymuş her insanın 33 dereceli masonik yapılanmadan haberi olagelmiştir. Ancak 34. derece hakkında hiçbir yerde doğru dürüst yazılmış, derlenmiş bir bilgiye rastlayamazsınız. Hatta kamuoyu bu 34. dereceyi hiç duymamıştır. Oysa çok önemli bir derecedir ve Sanhedrin'e (70'lere) seçilebilecek kıvama gelmiş üstatların derecesidir.

Bu dereceye ulaşma ritüeli sırasında hazırlanan ortamda, mum ışığı (kısık derecede), tuz, kükürt, özel hazırlanmış tütsü (şeytanı çeken en sevdiği koku...) kafa kılıç ve ip olur.

Locada yapılan duadan sonra Lucifer (Şeytan) gelir. Haham "lanetli varlıkla" olan bağlantısını uzatabilmek için büyü argümanlarrını takviye eder. Bu sırada şiddetli bir trans halinde haham sol eliyle "3"ü sağ eliyle "4"ü gösterir. Bu o anda oluşan "34. Derece"yi gösterir.

Şeytanın üstat masona inişi:

Masonik kaynaklar localarda yapılan büyü ayinlerini detaylı bir biçimde tarif ederler. Türk Mason Dergisi'nde bir "kara büyü ayini" şöyle anlatılmıştır: "Büyücü, evvela bedenini temizler, beyazlar giyer; özel bir tuvalet yapar. Ölülerin gölgelerini rahatsız etmemek için en temiz elbiseleriyle dans eder. Büyücünün tedbiri de sır saklamaktır (ketumiyettir) yani cinleri ve ruhları çağıracağı yeri ve bunun zamanını asla açığa vurmaz. Büyücü için daire ve sayılar da önemlidir. Süleyman mührü denilen beş köşeli yıldız bin bir özelliği bulunan daire ise kuvvetin ve direnmenin sembolü sayılır. Üçgen, Kare, Beşli ve altılı köşeli yıldızlar hep bu dairenin içine çizilir. Büyücü bu şeklin içine çağırdığı "negatif enerjiyle" birtakım sembolik işaretler çizer ve çevresine günün mevsimin saatin ifrit grubundan belli başlı cinlerin adını yazar. İfritleri ya da eskilerin habisi ervaha dedikleri kirli ruhları çağırırken büyücü eline bir kılıç alır yalvarır bagısal dairenin dört tarafına dört meşale yakar kendi ritüellerinde o an uzun abdest ve oruçlarla tütsülerle uğraştıktan sonra ilahilar söyleyerek bu dairenin içine girer doğrudan batıya giderek baş dönmesine tutulan büyücü kendinden geçinceye kadar dönmeye devam eder evrimeye tutulur. Bundan sonra ruh sorulara karşılık vermek üzere gelir.[2]

Bu trans seansından sonra büyücü saatlerce kendine gelemez. Şuur kaybı ve şiddetli baş ağrısı meydana gelir. Buna trans-pain (trans ağrısı) adı verilir.

Ayrıca Kabbala'da, "güneş, ay ve yıldızın" erkek veya kadın cinsel organının üzerinde resmedilmesi, cinselliğin kendileri için ne denli önemli olduğunu sembolize eder. Ay aynı zamanda Şeytan'ın gözünü de (Evli Eye) ifade eden gizli bir işarettir. (A Dictionary Of Symbols, sf.319) Bu amaçla törenlerde kullanılan mason önlüklerinde ve localarda yer alan masonik tablolarda önemli bir yer tutmaktadır.

Kabbala Ve Cinsi Sapıklık

Masonik felsefenin temelini oluşturan Kabbala'nın en önemli öğretilerinden biri de cinselliktir. Kabbalist büyücü ve Mason üstadı azamı Donald Michael Kraig bu konuda oldukça açık bir şekilde ortaya koyan cümleler kullanmıştır. "Seks ve buna bağlı olarak seks büyüsü Kabbala'nın temel öğesidir." (Modorn Magick, sf.425).

Kabbalist haham A. E. Waite ise serbest cinselliği Kabbala'nın temel unsurlarından biri olarak açıklar ve Kabbala'yı var olan en büyük büyü ilmi olarak nitelendirir.

"Kabbala'daki en yüce ilim (Supreme Visdom) ‘Seksin Gizemi'nde saklıdır. Hayat Ağacı'nın (Sefirot) iki tarafının erkek ve dişiliği temsil etmesi hatta Tetragram'ın (Yud-heh-Vav-Heh) harflerinden oluşan Tanrının ismi Yehova erkek ve dışı harflerden oluştuğu anlaşıldığında, kişi Kabbala'nın tabiatında var olan cinselliği görebilir." (Holy Kabbalah sf.78).

Bir büyücü için hiçbir ahlak kaidesinin geçerli olmamasıyla ilgili olarak Kabbalist Üstad-ı Azam Donald Mıchael Kraig "Modern Magic" (Modern Büyü) adlı kitabında şu satırlara yer vermiştir

Bir büyücü için ahlak yoktur. Bir büyücü olarak inanıyorum ki insan dilediği tür cinsel ilişkiye girmekte özgürdür. Düzgün, homoseksüel, bekar, grup halinde, ayinsel veya sado-mazoşist..." (Modern Magic,sf.421).

Localardaki bu ve benzeri ritüeller Kabbala'nın mitolojik efsanelerine dayanır. Bunlardan birinde Güneş Tanrı Osiris öldürülerek 14 parçaya ayrılır. Kız kardeşi İsis bunlardan 13'ünü bularak birleştirir ve kayıp 14. parça olan cinsel organ yerine çamurdan yenisini yapar. Bu durum (suni cinsel organ -obelisk) tarih boyunca sütun ve dikili taşlarla remzedilmiştir. Masonik kaynaklarda Güneş tanrı Osiris ile Hiram Usta'nın aynı kişi olduğu söylenir ve bu efsaneyi yaşatmak için çağlar boyunca dikilen taşlar ve sütunlar Mason localarında temsili olarak yer alır. Masonlukta önemli bir yer tutan "Jakin" ve "Boaz" sütunları gerçekte erkek cinsel organını temsil eder.[3]

Temelde Şeytan'ın öğretisi olan bütün çarpıklıkları sistem olarak kabul etmiş olan Masonluk, serbest cinselliği de diğer felsefelerle aynı doğrultuda telkin etmeye çalışmıştır.

"Köpek için kemiğin, domuz için dışkının çekici bir tadı olmasaydı, onlar bu maddelerden karınlarını doyurmak isterler miydi? Rezilliklerin her çeşidinden ayrı bir tad alan güçlü kişileri ayıplamayınız."[4]

Ve bu konuyla ilgili Meşrik-i Azam Cemil Sena Mason Dergisi'ndeki "Özgür Düşünceler" başlıklı yazısında şu ifadelere yer vermektedir, "Özgürlüğün engelleri şu birkaç sözde saklıdır: GÜNAH, AYIP, YAZIK, HARAM."[5]http://www.millicozum.com/index.php?option=com_content&task=view&id=64&Itemid=32
« Son Düzenleme: Nisan 26, 2008, 05:47:16 ÖS Gönderen: MASON »


Nisan 24, 2008, 12:57:52 ÖS
Yanıtla #1

Sn. Santander,

Bu tarz konuları için anti-masonluk bölümümüz var konuları ilgili başlıklar altınada açmanızı rica ediyorum.Konu uygun bölüme taşınmıştır.

Saygılarımla,
Omnia mors aequat


Nisan 24, 2008, 01:02:22 ÖS
Yanıtla #2
 • Ziyaretçi

Sn.Mystic
orda açtığımı sanıyordum yanlış yerde açmışım demekki..

iki çift laf etmek isterim ; müridlerine cinsel organlarını öptüren sapık şeyhler kadınları taciz eden cinci hocalar tarikattaki kişilerin karılarını üstüne nikahlayan imamlar bunların hepsini müslümanlık adı altında yapanlar işlerine gelmeyen herşeyi büyücüklükle sapıklıkla suçlamakta bir numaralar..Başkasına sapık derken kendi sapıklıklarını görmüyorlar malesef

Masonlar bile bir üst derecenin sırlarına erişemiyorken sözkonusu hariciler taa 34.dereceyi bile enine boyuna çözmüşler :) Bence şeytandan asıl vahyi bunlar alıyor
« Son Düzenleme: Nisan 24, 2008, 01:06:10 ÖS Gönderen: Santander »


Nisan 24, 2008, 02:32:49 ÖS
Yanıtla #3
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1668

bir duzeltme,david magen 6 koselidir ve davud'un kalkanini temsil eder.seytan yildizi yakistirmasini sanirim pentagram icin yapiyorlar.


Nisan 24, 2008, 04:27:22 ÖS
Yanıtla #4
 • Ziyaretçi

Sanirim Sn .santander in yazdiklarina Sn.Mason veya diger masonlar cevap verecektir....


Nisan 24, 2008, 07:38:38 ÖS
Yanıtla #5
 • Ziyaretçi

Sanirim Sn .santander in yazdiklarina Sn.Mason veya diger masonlar cevap verecektir....

Sn.Mason kendisine bu konuyu danıştığımda hiçbir ritte 34.derece olmadığını söyledi...


Nisan 24, 2008, 07:54:25 ÖS
Yanıtla #6
 • Ziyaretçi   Herkese Merhaba,

 34.Derece adı altında yazılan yazıyı Adnan Oktar'ın bütün kitaplarında uydurma resimlerle bulabilirsiniz.Resimler şu şekilde uydurmadır yurtdışındaki bazı Satan örgütlerin yayınlarında bu tür  şeytan çağırma yakarma vs materyaller kolaylıkla bulunabilmektedir. Bunun altına da 34.derece yazıldığında malum kitaplardaki sonuçları elde edebilirsiniz.

 Bir zamanlar bir televizyon kanalında da aynı şekilde görüntüler yayınlanmıştı.Bu görüntülerin de 1940'lı yıllarda çekilmiş bir filmden alınmış olduğu sonradan ortaya çıktı.

Şunu söylemek istiyorum 34.Derece diye bir derece,şeytan çağırma gibi bir ritüel yoktur.Bunu nerden biliyorsun diyeceksiniz?
Belirli maddi imkanlara sahip olan insanlar mason olmadan bu ritüellerin sahibi olabiliyorlar.30.Derece ritüelini ben şahsen gördüm.Eski sahaflar karıştırıldığında elinize mutlaka geçecektir.Galatasaray'daki Aslıhan Pasajını deneyebilir merak edenler...

 Bunlar da benim fikrim..

                                                                           SEVGİ VE SAYGILAR
                                                                                    Blackbook


Nisan 24, 2008, 07:56:52 ÖS
Yanıtla #7
 • Ziyaretçi

Sn.Blackbook ""Belirli maddi imkanlara sahip olan insanlar mason olmadan bu ritüellerin sahibi olabiliyorlar."" demişsiniz..
Peki o ritüellerin gerçek olduğunu halka açılan kaynaklarda yanlış bilgilendirme yapılmadığını nerden biliyorsunuz? Sizce üst düzey masonik ritüeller sahaflardan 5 ytl gibi paralarla öğrenilebilir mi?
« Son Düzenleme: Nisan 24, 2008, 07:59:31 ÖS Gönderen: Santander »


Nisan 24, 2008, 08:07:45 ÖS
Yanıtla #8
 • Ziyaretçi Sn Santander,

 Haklısınız ben zaten 5 ytl'ye alabilirsiniz demedim.Şu anda internet sitesi ismi vermek istemiyorum.Ancak açık arttırma yapılan bir sitede (bu da bir örnektir) Çırakların bilmediği Üstad Derecesi Ritüelini bulabilirsiniz örneğin.
Üst Derecelere ait ritüellerde ise yine 5 ytl gibi bir imkanınız yoktur. Bunlar kitap müzayedelerinde satılıyorlar.Hatta o kadar ki bunların Osmanlıca olanlarını dahi bulabilirsiniz.

"Bir Masonun Evrakı Metrukesi" isimli müzayede duyurusu yapıldığı halde durdurulmuştur örneğin. Bunu araştırmasınızı öneririm.

Gerçekliğine gelince..Bu tür evrakların içinde Türkiye Büyük Locasının ve Türkiye Yüksek Şurasının mührü bulunur ve imza karşılığı verildiği için teslim alan biraderin ismi yazılıdır.(İlk Sayfada).

 Bugüne kadar satın aldığım üst derecelere ait ritüellerde de bunlar var zaten.Ben kendi merakım için araştırma yaptığım için ve "mason mahremiyetine" saygı duyduğum için bunların veriliş tarihlerini,kimlere verildiğini ve derecelerini açıklayamayacağım.

34.Derece iddasına bulunmak için biraz araştırma gerekli hiç olmazsa bir 10 yıl kadar.

                                                                 En derin Saygılarımı Sunuyorum
                                                                                    Blackbook


Nisan 24, 2008, 08:13:08 ÖS
Yanıtla #9
 • Ziyaretçi

Anlıyorum..
Ben yine de bu ritüellerin kolayca ele geçirilebileceğini düşünmüyorum,tabi 34.derece hakkında yazarın yaptığı gibi kolayca atıp tutmak çok yanlış zira kendisi öyle bir konuşuyorki tüm bu bilgilerin doğruluğundan adı gibi emin! Masonluk bu kadar metafizik mi? sorusunu da sürekli düşünürüm..tarihte dünyanın kaderini değiştirecek en önemli sosyal ve siyasi olaylarda masonik etkiler gözlemleyebiliyorken sürekli şöyle şöyle ritüelleri vardır kabalacıdırlar büyücüdürler tarzı yaklaşımları çok doğru bulmuyorum , masonluk fazlaca mistikmiş gibi görünen aslında öyle olmayan bir yapı bence ! En azından -o kadar- olmayan


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
28 Yanıt
21076 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 30, 2012, 02:58:11 ÖS
Gönderen: ADAM
4 Yanıt
5123 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 07, 2013, 01:56:10 ÖÖ
Gönderen: Ares
9 Yanıt
8442 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 20, 2017, 09:10:54 ÖS
Gönderen: ADAM
19 Yanıt
6347 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 17, 2008, 12:19:29 ÖS
Gönderen: Don Corleone
22 Yanıt
7179 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 06, 2008, 01:12:46 ÖÖ
Gönderen: troia17
0 Yanıt
3911 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 21, 2010, 10:13:27 ÖS
Gönderen: sundance
7 Yanıt
7324 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 20, 2017, 12:18:42 ÖS
Gönderen: Achilles
14 Yanıt
10108 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 02, 2015, 08:04:43 ÖÖ
Gönderen: ADAM
16 Yanıt
5608 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 16, 2013, 02:39:50 ÖS
Gönderen: GOASISG
1 Yanıt
1916 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 02, 2015, 07:38:52 ÖS
Gönderen: ADAM