Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Komplocu gazetesi'nin sözde belgesi ve psikolojik harp  (Okunma sayısı 17810 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 19, 2009, 06:50:21 ös
Yanıtla #10
 • Ziyaretçi

Sayın Amurdad,


Benzer durum İsrail de de mevcuttur. İsrail Genel Kurmay Başkanı gerektiğinde fikrini beyan etmektedir,

orada da terör başa beladır ve her vatandaş askerlik yapar...Türkiye ve İsrail gibi cici komşuları olan

batıya yakın ülkelerin Avrupa ülkeleri gibi zayıf orduya sahip olmaları beklenemez...Yalnız benim

anlatmak istediğim elbetteki darbe yandaşlarını savunmak değildir...Her kurumda olduğu gibi Türk

ordusunda da çürükler çıkacaktır ve onlar da denize atılan çöpler gibi karaya vurularak iade edilecektir...

Günümüzde ise ordu düşmanlığı , gereksiz yıpratma , haysiyetiyle oynanma durumuna gelmiştir...Türk

anası evladını kına yakarak davullarla , halaylarla askere gönderir...İşte Altanların anlayamadığı da

budur : ordu , Türküm diyen halkı temsil etmektedir...


Saygılarımla


Haziran 19, 2009, 07:12:11 ös
Yanıtla #11
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1741
 • Cinsiyet: Bay

Herkes ve herşey gelir geçer,baki olan devlettir.Siyasetçiyi suçlar gibi,devletin kurumlarını suçlayanlar intihara meyilli olmalılar.Çünkü devlet,tüm millete aittir.Kurumlar günah işleyemez.Temel hukuk prensiplerine uygun teşekkül edilmişlerdir.Kurumların başındakilerin günahları,kendilerini bağlar.Siyasetin,siyasetçinin,gazetecinin,vatandaşın çizgisi değişebilir ama devletin kurumlarının,hele ki ordunun değişmez paradigmaları vardır.İçinde yaşadığımız toplumu,onca vurguna rağmen ayakta tutan bu paradigmalardır.

Devlete saldırmakla,vasisi olan,millete saldırmak arasında bir fark yoktur.Unutmayalım ki askerlik,bu milletin ilk mesleğidir.Atalarımız yoluyla genlerimize kadar işlemiştir.Toplumda art niyetle yapılabilecek hiçbir değişim,bu milleti askerlikten soğutamaz.Bu uğraşlar nafile olduğu kadar şer niyetler barındırmaktadır.Tarihte de memleketi içine düştüğü her buhrandan kurtaran Türk ordusu,bu odaklarla mücadele edebilecek ehliyete sahiptir:Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.Gizli servislerin beslemesi,aydın geçinen medya mensuplarını bu millet,daha öncede görmüş,hakettiği cezayı vermekte tereddüt etmemiştir.

Herkes aklını başına toplasın;bizim başka vatanımız,milletimiz,ordumuz yok.Milletce canımız yandığında kapısını çalabileceğimiz bir kurumumuz da yok.Bizi milliyetçilikle suçlayan ülkeler,halen kendileri millet olma gayretindeler.Kraldan çok kralcı olmak şuuru ile hareket edip,atalarımızın kemiklerini sızlatmanın zamanı ve yeri değildir.Avrupalı,çağdaş,demokrat olma adına,öz benliğimizden feragat etmemiz gerektiğini savunanlar,gün gelir kendilerine barınacak bir karış toprak bulamayabilirler.


Saygılarımla.
Ben"O"yum,"O"ben değil...


Haziran 19, 2009, 07:53:45 ös
Yanıtla #12
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 877
 • Cinsiyet: Bay

Bu ülkede basbakanlar v.s asıldıysa bunların sebepleri vardı.Kimse ben halkın su kadar desteğini aldım istedigimi yaparım , halk isterse laikligide kaldırırım diyemez. Neden mi ? Çünkü halkın buyuk çoğunluğu bilinçsiz, yoksul ve çaresiz.1 kilo pirince oy satıyorlar.Yani onlar laiklik neymis demokrasi neymiş onları düşünmüyorlar o insanlar karınlarını doyurmak için yaşıyorlar.Sonra kalkıp varoşlardon oyları toplayıp kendi fikirlerini halk istiyormuşcasına yansıtırsan orduda buna dur demek zorundadır.Çünkü bu ulkenin bekçisi kimdir ? Tabiki ordu , bu ülkede bir seyler ters giderse kim duzeltecek bunları tabiki ordu. Eger siz milletinizin ordusundan nefret ediyorsanız ; zaten bu ülkeyle problemlerınız vardır demektir.Ve bunlarıda çözemezsiniz emin olun çünkü biz asla ordumuzdan ve Atatürkün bize miras bıraktığı değerlerden vazgeçmeyeceğiz ! Ordu zamanında bir kac kere darbe yaptı simdi bunun üzerinden soylenti cıkarıp insanları hapse atıyorlar. Söylentiyle belgeyle vs ile hapse atılmayıda dunyanın hiç bir yerinde göremiyoruz. Burası TÜRKİYE öyleya başa geçen herkesin kendi derin devletini kurması ve kadrolasması gerekir. Önüne çıkan engelleride bir şekilde temizlemesi gerekir. Nasıl olursa olsun ÖNEMLİ DEĞİL !


Haziran 20, 2009, 05:35:01 ös
Yanıtla #13
 • Ziyaretçi

 Benim en son yazdığımdan sonraki yazıları dikkatlice okuyun işte arkadaşlar bu kafayla demokrasi olmaz,ülke yönetilmez,bende diyorum biz niye böyleyiz meğer o kadar çokmuş sabit kafalar...

SAygılarımla


Haziran 20, 2009, 07:14:27 ös
Yanıtla #14
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 211
 • Cinsiyet: Bayan

Değerli Üyelerimiz,

Sayın ozak1977'ye katılmamak elde değil. Elbette ordunun durması gereken çerçeve vardır ve olmalıdır ancak , bölücü,ayrılıkçı,irticacı yapılanmaya karşı koruma sağlayan tüm yasalar Anayasa'dan çıkartıldığı için ve aşırı riskli komşulara sahip bir coğrafyada bulunmamız nedeniyle Türk Ordusu'nun AB üyesi ordular gibi küçük-yalın organizasyon yapısında,pasif memurlar haline dönüşmesi olanaklı ve yapılabilir değildir. Bu nedenle ordu İç Hizmet Kanunu'nda belirtilen görev tanımından sorumludur. Bu tanımın daraltılması ancak irticaya,bölücü-ayrılıkçı ,çözülmeyi çabuklaştırıcı suçlara karşı , sağ-liberal kafaların bu suçları suç olmaktan çıkartması nedeniyle çağdaş birey bölücüye ve mürteciye karşı yasal savunmasız kalmış ve bu nedenle ordumuzun görev tanımı diğer ülkelerinkinden zorunlu ve kaçınılmaz olarak nitel ve nicel yönden farklılaşmıştır. Anılan unsurlar suç olarak yeniden yasalara girip caydırıcı ve işleyen hükümlerle vatandaşlar olarak koruma altına gireceğimiz tarihe dek ordu bu boşluğa izin vermeyecektir. Gerekli yasalarla laik demokrat bireye koruyucu zırh sağlandıktan sonra ordu elbette doğal görev tanım sınırlarına dönmelidir .  Ancak her durumda eline haritayı alıp bakan herkes , bu coğrafyada (Rusya,İran,Irak,İsrail-Filistin,Yunanistan ,Balkanlar,Güneydoğu Sorunu ,1915 olayları,Ege kıta sahanlığı meselesi ,Boğzalar'ın denetimi ,enerji koridoru hadisesi  .......daha saymaya gerek yok sanırım) tüm ve sağlam durabilmemiz için güçlü , tüm,noksansız ve yekpare ve moralli orduya ihtiyaç duyacağımızı teslim edecektir.     

Eksiğine gediğine rağmen, bu cumhuriyet asker eliyle,ordusu sayesinde kurulabilmiştir. Gerekli caydırıcı yasal düzenlemeler çıkmaksızın,ordunun aşırı pasifize edilmesi ,saygınlığına dil ve el uzatılması ,sadece çağdaş bireyleri bölücü,ayrılıkçı , emperyaliste kul- köle , liboş hayranı ve içki-heykel karşıtı , kadın çağdaşlığına karşı duran Kürt SAİD'ci takımı ve bunların şürekası karşısında savunmasız bırakmaya yönelik nafile bir girişimdir.

Laik demokratik cumhuriyete kalben ruhen zihnen ve köküne dek ne pahasına olursa olsun bağlı tabakalar, demokrasiyi cahil-i mürekkep 'den öğrenecek değil. Demokrasi GELİŞMİŞ bireyler için büyük nimettir ancak hiçbir demokrasi kendisini aşındıracak veya ortadan kaldıracak yapıyı kabul etmez .Bunları geri püskürtecek refleksler de çok güçlüdür .  Altın kuralı anımsayınız:Cehalet arttıkça cüret artar ama bizim çocuklarımız bazı ezilesi , yok olası ,kökünden kazınası kafaların övgüler düzdüğü Kürt Said'in risalelerini ve Altan ailesinin kendi ülkesinin tümlüğüne ve kendi ordusuna kast eden yazı yığışımlarını okumayacak.

Türkiye'nin sahip olduğu yegane prestij unsuru olağanüstü kabiliyetteki ve dayanıklılıktaki ordusudur.Bunun dışında 1950'den itibaren Demokrat Parti icraatları ve onların takımından hükümetlerin denetimsiz liberalizasyon, demokrasi soslu irtica , sanat-bilim-akıl-birey karşıtlığı , kariyersiz boynu bükük başı ve aklı , geleceği bağlanmış , sakıncalı ve günahkar diye evlere tıkılmış ,kişiliği gücü parası kariyeri özvarlığı iğdiş edilmiş ,itaatkarlığa zorlanmış , ne köylü ne kentli garip bir  kadın tipi , "sağ-liberal takunyalı Özal ahlakı" nedeniyle de iktisadi hayatımızda kalıcı yapısal bozukluk bırakan hayali ihracatlar, "işini bilen" memur tipi , kendi toprağını satabilen soysuz bürokrat tiplemeleri , kendi ordusuna savaş açan literatürde bile nereye konacağı bilinemeyen anormal kafa yapıları , üstü başka altı başka , Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ile alakası olmayan arızalı profiller nedeniyle ülkemiz cazibe noktalarını birer birer yitirmiş ve yabancı devletlerde saygı uyandıran yegane varlığı ordusu kalmıştır.

Birgün benim de bir oğlum olursa , bu kökü kazınası kafaların anormal,bölücü-mürteci yapılı , mantıktan ari muhayyilesi ile zehirlenmemesi için herşeyi,herşeyi,herşeyi yapıyor olacağım. Kaç oğlum varsa hepsi askerliğini gerektiği usul ve biçimde yapacak, kökünü, bu ülkeyi bu ülke yapan çağdaş değerleri bilecek , kültürlü,gelişmiş sanata bilime duyarlı , kadına zarafetle yaklaşmayı ve onu birey olarak tüm haklarıyla kabul eden , sadece öğrenim görmüş değil eğitilmiş , öğrenmiş bir fert olacak ; beyni alınmış ,tutarsız ,anormal yapılı , sanata ve kadına saygısız , risale denen gülünç yazı yığışımlarıyla zihni faaliyeti felce uğratılmış , "geleneklere saygı" kisvesi altında geri modellerin savunusunu yapma cüretini gösterenlerin ""kimler" olduğunu ,bunların kökünün hangi usullerle kazınacağını , bu kanserli hücrelerin nasıl temizleneceğini ayırt edebilecek. Askerlik yapma hariç , tüm bu unsurlar kız çocuklar için de elbette baki. Hatta bence biz kadınlar da askerlik yapmalıyız.   

Bizlere "demokrasi" dersi vermeye kalkanların yazılarını bir tarayınız. Bu kafanın nerelere sızmayı hayal ettiğini kavrayınız.Bu profili gördüğünüz yerde tanıyabiliniz. Bu ülke şu anda ordusu üzerinde durmakta ve yükselmektedir ve ne olursa , her ne olursa olsun , bu ülkenin askerin olağanüstü vizyonu ve hiçbir ulusta bulunmayan istisnai kabiliyeti ile varlığını , çağdaşlığını koruduğunu unutmayınız.Bir an bile. Çünkü bir tek anlık ihmal, basiret yokluğu bir ulusun topyekun mahvına sebep olabilir.

İyi okuyunuz bu kafayı. Cahilin ders vermeye kalkışmasına gülmeyiniz. Bu doğaldır.Çünkü o bilmez. Hoşgörün onu. Hoşgörüde ölçütümüz şu olmalıdır: İyi niyetli ama eğitime ulaşamamış insanlarımıza yardımcı olalım , ama cahilin art niyetlisini gördüğümüz yerde teşhis edebilelim. Böylelerini hoşgörmek sadece sayılarını ve yoğunluklarını arttırır. Kimi hoşgöreceğimizi iyi ayıralım.  Kime bulaştığını, nereye kör dövüşüyle saldırdığını, kime ve neye hizmet ettiğini algılamayan bu kafayı anında tanıyalım. . Ebeveynseniz , minimini , dünyadan habersiz , pırıl pırıl ve masum çocuklarınızı kendi ordusunun hırpalanmasını savunabilecek , bilim-sanat-çağdaş kadın düşmanı , risale-sever , ayrılıkçı-mürteci bu KAFA'dan tüm varlığınız pahasına , köküne ve sonuna dek koruyunuz .       

Saygılarımla 
Quality has no fear of time ..


Haziran 20, 2009, 09:57:55 ös
Yanıtla #15
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 877
 • Cinsiyet: Bay

Sn.Nueva gerçekleri tüm çıplaklığıyla bir kere daha gözler önüne sermişsiniz yazınız çok güzel olmuş teşekkürler.


Haziran 21, 2009, 11:15:24 öö
Yanıtla #16
 • Ziyaretçiİyi okuyunuz bu kafayı. Cahilin ders vermeye kalkışmasına gülmeyiniz. Bu doğaldır.Çünkü o bilmez. Hoşgörün onu. Hoşgörüde ölçütümüz şu olmalıdır: İyi niyetli ama eğitime ulaşamamış insanlarımıza yardımcı olalım , ama cahilin art niyetlisini gördüğümüz yerde teşhis edebilelim. Böylelerini hoşgörmek sadece sayılarını ve yoğunluklarını arttırır. Kimi hoşgöreceğimizi iyi ayıralım.  Kime bulaştığını, nereye kör dövüşüyle saldırdığını, kime ve neye hizmet ettiğini algılamayan bu kafayı anında tanıyalım. . Ebeveynseniz , minimini , dünyadan habersiz , pırıl pırıl ve masum çocuklarınızı kendi ordusunun hırpalanmasını savunabilecek , bilim-sanat-çağdaş kadın düşmanı , risale-sever , ayrılıkçı-mürteci bu KAFA'dan tüm varlığınız pahasına , köküne ve sonuna dek koruyunuz .       

Saygılarımla 

 Şimdi Sn.Nuvea'nın yazısını okuyorumda sanki bu ülkede 12 Eylül darbesiyle irticayı palazlandıran ordu değilmiş gibi ordu ne zaman başa geçse sonraki yıllar ülke de mutlaka bir karkagaşa çıkıyor şimdi yaşadığımız gibi.

  Sn.Nuvea askere gitmekten bahsetmiş bakın ben gittim jandarmaydım yani piyade asker sayılırım orduda silah yok olan silahlar köhne ve sıradan zaten karşı çıktığım konulardan biri de ordu modernize olmalı bu yapılmıyor asıl böyle bir durumla orduya daha çok zarar veriliyor kimin vatan perver kimin satıcı gerici olduğu internetden belli olmaz.Bu coğrafya da hala büyük ve hantal bir ordunun bulunması suç asıl bizimkilerde avrupa gibi olmalı Sn.Nuvea kimin vatan haini olduğunu merak ediyorsanız 12 Eylül darbesiyle gelen memur tiplerine bakın çeteleşen polis ordu teşkilatına bakın ha benim vatanım derin devletden geçer diyorsanız orda da ben olmam.

   İçki içmiyorum diye ve said nursinin risalelerini seviyorum diye murteci oldum bu yaftayı da bana takan sadece bu forumda Sn:Nuvea yani neden değişik fikirleri kabullenemiyorsunuz size 10 defa sanat konusunda fikirlerimi de yazdım yolumu da sizde iflah olmaz bir iftiracı çıktınız yani..

   Bende sizin gibilere aldırmıyorum sadece üzülüyorum ben gelecekteki barışı hayal ediyorum savaşsız bir dünyayı ordusuz bir memleketi size ordunuzla mutluluklar...

   Saygılarımla...


Haziran 21, 2009, 01:09:22 ös
Yanıtla #17
 • Ziyaretçi

Sayın Nuvea ,

İnsan sarrafı olmalısınız , yazılarınızı takip ediyorum ; gönlümüzde taht kurdunuz...Teşekkür ederiz...


Saygılarımla


Haziran 21, 2009, 05:49:39 ös
Yanıtla #18
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 211
 • Cinsiyet: Bayan

Sayın ozak1977 ve Sayın Waldow,

Ben de sizleri okuyor, yazılarınızı takip ediyor , eksik ya da yanlış bildiğim birçok şeyi öğrenebiliyorum sizlerden. Paylaşımların karşılıklı olabilmesi, anlaşılabilme duygusu ve sizlerin sadece iki kişi değil , sergilenen tezgahların ötesini net olarak görebilen  milyonlarca  duyarlı vatandaşımızın birer temsilcisi olmanız nedeniyle burada sizlerle birarada bulunmaktan son derece mutluyum. Ne yapılmak istenirse istensin , topraklarımıza,ordumuzun haysiyetine ,milletimizin tüm zorluklara ve kışkırtmalara rağmen çağdaşlık,saygınlık,bilim,akıl,özveri ,vatanseverlik ilke ve ülküsüne bağlılığının aşındırılamadığını sizlerin varlığıyla birkez daha görmekteyiz. Ben de sizlere çok teşekkür ediyorum.

Saygı, sevgi ve en iyi dileklerimle     
Quality has no fear of time ..


Haziran 22, 2009, 11:06:29 öö
Yanıtla #19
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1741
 • Cinsiyet: Bay


Sayın Nuvea,

İnşallah birgün bir oğlunuz olur ve siz o nu,ilkeleriniz doğrultusunda yetiştirme fırsatını elde edersiniz.Açıkçası o çocuğun büyümüş halini görüp,onunla tanışmaktan büyük keyif alırdım :)Ancak,dilerim kız çocuğunuz da olur,onuda yetiştirisiniz.Çünkü bu memleketin asıl ihtiyacının ,sizin gibi düşünen" ana"lar olduğuna inanıyorum.

Eski bir asker olarak vatan evlatlarının yetiştirilmesinde "analar"ımızın gösterdiği özveri,fedakarlık ve metanet emarelerine bizzat şahit olmaktan herzaman büyük onur duydum.Bu vesile ile nezdinizde,tüm Türk analarını birkez daha kutluyorum.


Saygılarımla...
Ben"O"yum,"O"ben değil...


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
0 Yanıt
7348 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 18, 2006, 02:05:18 öö
Gönderen: MASON
5 Yanıt
3230 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 03, 2008, 11:06:16 öö
Gönderen: Don Corleone
0 Yanıt
2411 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 22, 2008, 11:57:41 öö
Gönderen: bugfree
1 Yanıt
1837 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 24, 2009, 11:54:24 öö
Gönderen: Amon
0 Yanıt
1729 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 09, 2011, 07:38:42 ös
Gönderen: karahan
0 Yanıt
1933 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 20, 2013, 03:45:23 ös
Gönderen: Melina
6 Yanıt
4513 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 14, 2013, 07:55:18 öö
Gönderen: ADAM
7 Yanıt
1877 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 13, 2017, 01:21:54 öö
Gönderen: Tık-Tik-Tak
5 Yanıt
3236 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 20, 2016, 05:04:56 öö
Gönderen: eluht 11
41 Yanıt
13665 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 02, 2015, 10:08:13 ös
Gönderen: karahan