Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Tarihi büyü kitapları  (Okunma sayısı 63850 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 23, 2010, 06:12:10 ös
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 877
 • Cinsiyet: Bay

Hemen hemen hepimiz mısır ölüler kitabını ve grimories'i duymuşuzdur. Ancak içeriğini bulamamışızdır. Bu konu sayesinde size tarihin önemli büyü kitaplarını inceleyebilme fırsatı sunuyorum. Bu konuya ilgisi olanlar için çok faydalı olacağı inancındayım.

Saygılar


Aralık 23, 2010, 09:24:45 ös
Yanıtla #1
 • Ziyaretçi

Yabancı dille yazılmış bu kitaplar. Nasıl faydalanacağız?


Aralık 23, 2010, 10:03:59 ös
Yanıtla #2
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 145
 • Cinsiyet: Bay

Aşk için yanarken
Edindiğim kanatlarla
Uçup gideceğim ışığa doğru,
Hiçbir gözün bakamadığı.


Aralık 23, 2010, 10:27:52 ös
Yanıtla #3
 • Ziyaretçi

Sayın Cornelius çok teşekkür bu kitapların pdf/adobe/word vb. dosya formatında indirebileceğimiz link var mı?
Teşekkürler.


Aralık 24, 2010, 01:34:28 öö
Yanıtla #4
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 877
 • Cinsiyet: Bay

Türkçeye çevrilmişlerini bulamadım malesef


Aralık 24, 2010, 02:04:59 öö
Yanıtla #5
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 145
 • Cinsiyet: Bay

Rica ederim Sayın hakan_34_06,

Pdf formatında bulunabileceğini ben de zannetmiyorum..
Aşk için yanarken
Edindiğim kanatlarla
Uçup gideceğim ışığa doğru,
Hiçbir gözün bakamadığı.


Aralık 24, 2010, 09:38:59 ös
Yanıtla #6
 • Ziyaretçi

Sayın Cornelius ben de teşekkür ederim. İlginize teşekkürler.


Aralık 24, 2010, 10:27:45 ös
Yanıtla #7
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1091
 • Cinsiyet: Bay

Tamamı alıntıdır.


Bazı Grimoires'ler Hakkında Bilgiler..

    Grimoire veya büyücü kitabı içinde muhtelif reçeteler, büyü ilaçları ve nazar için formüllerin olduğu bir kitaptır.
    Jean Lecoutaux Grimoire ‘ şöyle adlandırmıştır : bu öyle bir kitaptır ki içinde bir çok hastalığı iyileştirmek veya yapılmış büyüleri bozmak için sihirli formüller bulunan bunun yanında da insanlara Kara büyü yapmak , nazar atmak veya kötülük yaratmak içinde gizli formüllerin bulunduğu bir kitaptır. Bu kitap büyücü dediğimiz ( Şaman ) bu sanatta iniyse olan insanlar tarafından kullanılır.
    Kilise tarafından yasaklanmış ve beddua edilmiştir.
    Kısacası bu kitaplar büyücülere , cadılara hitaben yazılmış ve onlar tarafından kullanılan formüller ihtiva etmekte ve Kilise tarafından yasaklanmıştır.

    “ Kadın ve Erkeğin karşılıklı aşkları ve birbirlerini sevmeleri kadar güzel ve tabi ne olabilir bu dünyada. Size iki kişiyi birbirine aşık etmek için kullanılan bir formülü açıklayacağım . Bu formül Grimoire’lar arasında en meşhurlarından olan “ Petit Albert” kitabından alınmıştır .
    ‘ Bir Bahar Cuma günü kanınızdan bir parça çekin ve küçük bir kabın içinde onu fırında kurumaya bırakın., buna bir erkek tavşanın iki ( taşağı) nı ilave edin ayrıca bir Güvercinin de kara ciğerini de koyun. Bütün bunları ince bir pudra oluncaya kadar dövün. Sonra size karşı sevgi beslemesini istediğiniz şahsa bunu bir bardak su içinde veya yemeğe ilave ederek yarım gram kadarını içirin. Eğer birinci defada tatmin edici bir netice almazsanız üç kere tekrar ediniz. Göreceksiniz üçüncü defa en geç size karşı sevgi hisleri duyduğunu fark edeceksiniz. “
    Albert,Petit. Fevkalade ve gayet tabii kabalist sihir kitabıpetit albert “

    Tarihçesi :
    İlk büyü kitapları ( Grimoires) ‘lar XIII asrın ortalarında görülmeğe başladı. Onların tanınmışlarının listesi o zamanın ileri gelen büyücülerinde bulunurdu. Roger Bacon ve Guillaume d’Auvergne gibi. Yazdığı kitapta buları zikir etmişti. De logibus ve De Universo ile
    Pierre d’abano .
    Kilisenin büyücülüğe karşı tavrı gayet şiddetli oluyor ve bir çok insan ölüme kadar varan cezalara çarpılıyor yakalanan kitaplar yakılıyor. Papa IV Paul bir çok kitabın yakılması emrini veriyor bu karar 1966 senesine kadar devam ediyor. Bu listeye l’index librorum prohibitorium denmiştir.
    Büyü kitapları XVI asrın başlarından beri gizli olarak basılmışlardır.
    Bu kitaplar bir çok meşhur edebiyatçının ilgisini çekmiştir bunlarda . Milton ( kayıp Cennet )Kitabında Göethe ( Fausto ) adlı eserinde ve Gerard de Nerval Levecraft eserinde bu kitaplardan istifade etmişlerdir.

    Typologie : Kitapların içinde yer yer bazıları bilimsel bazıları ise halk arasında kullanılan formüllere yer verilmiş ve bu formüller üzerinde oynanarak ve değiştirilerek onları gerek Kara Büyü gerekse AK büyü için kullanılabilir hale getirilmişlerdir. Bazen de yıkıcı neticeler veren Satanisme için kullanılmışlardır asırlar boyunca .

    Bu grimoires’ ların en tanmış olanları ndan bazıları

    # Sene 1060 da / Ghayat al-hakim fi’l-sihr ) Picatrix ( orta çağda kullanılan bir büyü kitabı.)

    # XIII asırda / Le Grand Albert ( büyük albert ) Bu kitap da ki sihirlerin çoğu Le Grand Albert ismindeki bir büyücü tarafından formülle edilmiştir .

    # Papa Leon tarafında yazılmış 1601 ama içindeki förmüllerin çoğu 800 yüzyıldan Charlemagne tarafından kalma Enchndion Leonis papae . filozof Eliphas Levi tarafından kullanılmış ve Musevi occultizm ve ezoterizm’minin gizli kitabı olan Kabala nın içindeki bir çok formülü teşkil etmiştir.

    # Grimoire du Pape Honorius 1725 . Şeytan büyüde bir kuvvet olarak gösterilmiştir.

    # Le livre de Romain Almanya da çok tutulmuş olan br büyü kitabıdır XIX ve XX yüz yılda.

    # Les Vrais clavicules du Roi Salamon

    # Le Petit Albert veya le secret des secret de la Nature Tabiatın sırları 1999

    # Le veritable Dragon Rouge Hakiki kırmızı canavar Dünyadaki bütün kuvvetlere hakim olmak için 1750

    # La poule Noir Kara tavuk . XVIII asırda bir çok tabiat nebat ve hayvanlarından istifade edilerek yapılan ilaçlar.
    image004.jpgLe Grand Albert bu ismi taşıyan Din adamı ve Filozof Albert Le Grand ( 1200 – 1280 ) de yaşamış tarafından yazılmış ve Grimoires diye adlandırılan büyü kitaplarının en tanınmışıdır. İlk defa yazılmaya takriben 1245 de başlanmış ve son şeklini de 1580 de almıştır. Fransızca yayınlanmış şekil 1703 tarihini taşımaktadır.
    Liber Secretorum Alberti Magni de virtutbus herbarum, lapidum et animalium quorumdam ( “ Albert Le Grand nın otlar , taşlar ve hayvanlarla ilgili sırlarının kitabı “ )
    Bu kitabı kısaca inceleyecek olursak..
    Kitabın içindekiler ve Endeksi ;
    Kitabın kontrollü Fransızcaya tercüme edilmiş olan nüshasında ilk önce giriş kısmı “ epitre “ “ avis au Lecteur “ kısamı vardır. Bu kitap 1703 de Köln de Fransızca olarak basılmıştır.
    Kitabın ismi : “ Albert Le Gransd’ın harikulade Sırları “
    1 - birinci Bölüm : “ Des Secrets de Femmes – De secretis miluerum “ Kadınların Sırları .
    A. Collin’e göre (1880 ) Bu bölümdeki sırlar Grand Albert’in 1245 – 1248 tarihleri arasında verdiği embriyoloji ve jinekoloji hakkında verdiği bir kursun notlarıdır. Bu daha sonra kitabın IX bölümünde De animalibus ( hayvanlar Hakkında ) bölümünün de temel kısmını teşkil etmiştir. ( 1258) . Daha ileriki bir tarihte ise 1580 de yayıncı Joannes Quadrat tarafından asıl ana kitap Le Grand Albert ‘e ilave edilmiştir.
    Bu bölümün teması , : “ Embriyonun meydana gelişi , Göklerdeki kuvvet ve gezegenlerin bunlara tesiri, Gebelik dönemi ve doğum ve açık bir şekilde seks’den bahsetmektedir.
    “ Beden Embriyon tarafından yaratılıp şekillendirilir. Bunlar Gezegen olarak isimlendirilen gök cisimlerin tesiriyle şekillenir. Eğer karın büyürse ve sağ tarafı daha yuvarlak bir şekil alırsa bu doğacak çocuğun ERKEK olacağını göstermektedir. “ ( not : bu inanış halen bugünde geçerlidir Halk arasında )

    2- İkinci Bölüm : “ Le Livre de la Reunion “ ( liber Aggregationis) Birliğin kitabı . Bu Grand Albert veya Secreta Alberti kitabının ana temeli çekirdeğini teşkil etmekte ve iki kısma ayrılmaktadır. “ Nebatların Faydaları ve özelikleri “ , “ Dünyanın Harikaları “
    1 Kısım 1 : “ Nebatların , taşların ve bazı Hayvanların erdemleri ( faydalı özelikleri)
    De vertibus herbarum, lapidum,et animatum qurundam . veya “ Experiences D’Albert “ Experimenta Alberti Albert’in Denemeleri. . Burada Grand Albert kitabında alınmış olan bazı denemelerin veya teorilerin izahı vardır. Bundan biriside 1256 senesinde yazdığı “le mineralibus “ Madenler isimli kitaptır. Bu kitapta büyücülük , simya gibi gizli ilimler ilgili temalarda yapılmış denemeler açıklanıyordu.
    Alıntı “ Yedinci otVenus gezegeninsen onu “ verveine veya pisterion “ diye adlandırılırdı Mine çiçeği , Onun kökünü boynunuzun üzerine koyarsanız “ sıraca hastalığını tedavi eder “ ( sıraca
    Hastalığı bir çeşit deri veremidir. ) ayrıca mide ülserini ve idrar kayıplarını tedavi eder…………..
    Eğer ağır başlı ve bilge bir insan olmak ve deli dolu hareketlerden vaz geçmek istiyorsanız
    “ chrysolite “ ZEBERCET adında bir taşı üzerinizde derinize değecek şekilde taşıyın .

    2 Kısım 2 : “ des merveilles du monde “ ( Des mirabilibus del Mundo ) dünyanın harikaları :
    Bu bölümde çok eski Yunan kitaplarındaki gizemli el yazma notların Albert Le Grand büyük bir kitap okuma meraklısı olduğundan okuduğu kitaplardan aldığı bu yazıtlardan oluşmuştur .
    Alıntı : “ Bütün gizemli ve harika olarak nitelenen şeyler olağan üstü göksel kuvvetlerin günün belli özel zamanlarında dünya üzerindeki tesiridir . Buna sihir denmektedir” “ Dünyada her varlık onunla beraber andığımız şeyle özdeşleşir. Mesela Aslan hayvanlar arasında en cesur, kuvvetli ve dürüst olanı olarak bilinir , buna göre bir aslanın gözünü veya iki göz arasındaki bir deri parçasını üzerinde taşıyanda onu bu hususiyetlerine ve karakterine sahip olur , Ve etrafındakilere hüküm eder. “

    3 – Üçüncü Bölüm :
    1 - “ Harika ve tabii sırlar hakkında “ Bu tarihte yaşamış olan Caius Plinius Secundus veya Plin l’encien Roma devrinde M.s. 26 doğup m.s . 79 da Vezüv dağının patlamasında ölen tanınmış bir yazar ve Natüralist dir.Yazdığı Tabiat Bilgisi Ansiklopedisi halen yine referans kitabı olarak kullanılmaktadır. Bu kitaptaki nebatlar üzerine ve Simya ile ilgili bilgiler ve formülleri kitabına dahil etmiştir . Bilhassa XXX bölümdeki gizli nebatlar ve simya ile ilgili gizli formül ve reçeteleri açıklayarak kitabında yayınlamıştır. Albert le Grand. Bu kitaba muhtelif yayıncılar tarafından 1500 , 1604 de 1703 tarihlerinde bir çok ilave yapılmıştır.
    2- “ Des vertus et proprietes de plusieurs sortes de’ fientes’ “ Muhtelif cins Hayvan dışkısının erdem ve özelikleri : bu bölümde Diosconde , Galien , Paul d’Egine ‘in yazılarından
    Muhtelif hayvan dışkılarının , çamurun, kurum’un gizli özeliklerini ve erdemlerini alıntı yapmıştır. Daha başka alıntılar 1703 de ilave edilmiştir.

    3- “ Secrets eprouves pour manier plusieurs metaux “ Muhtelif Madenleri işleme gizli sanatı : 1703 de ilave edilmiştir.
    Alıntı : Bıçakları , fermuarları daha sert ve sağlam hale getirmek için onları at iliğinin içinde soğutun.

    4 – “ Des Secrets de La Nature “ De secretis naturae “ Michael Scot ‘ un Tabiatın Sırlarından
    Kitabından ( 1175- 1236 ) Bu kitap iki ana kısmı vardır : Physionomie 1230 ( fizyonomi )
    Ve “ De la Proreation chez l2homme” İnsanda çoğalma ( döl Verme ) Bu bölümler 1530 da ilave edilmiştir.
    KİTABIN TARİHÇESİ :

    Kitabın nüvesi XIII asırda yazılmıştır. Buna karşın bu kitabın yayınlanması başlı başına bir tarihçedir. Zira bir çok tarihte muhtelif yayınevleri tarafından ilaveler yapılmıştır.
    İlk bilinen Latince yayınlanışı 1493 senesinde Albertus Magnus . Liber aggregationis ismi altında. İlk Fransızca Tercümesi : Turin / İtalyada 1500 da yapıldı. 1580 de Johannes Quadrat iki temel kısım daha ilave ediyor kitaba. 1604 de ise Jean Oudot bir çok reçeteler ilave ediyor.
    En son şekli Fransızca ve Latince olarak 1703 de yayınlanıyor. Bu yayında Beringos Kardeşler çok güzel resimlerle bu kitabı süslüyorlar .
    Bu kitaba isminden istifade ederek 1768 de vw 2002 de iki aynı benzer isimde kitap yayınlanmıştır.
    Bu tip kitaplar 1990 senesine kadar bütün dünyada yayınlanması yasak olduğundan ancak kaçak yayınlanıp insandan insana elden ele dağıtılmakta ve satılmaktaydı.
''Kızıl elmada buluşalım''


Aralık 24, 2010, 10:40:48 ös
Yanıtla #8
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1091
 • Cinsiyet: Bay

Ek bir bilgi, hak müminlere büyü yapılamaz. Allah tarafından mürşidleri versilesiyle koruma altındadırlar.
''Kızıl elmada buluşalım''


Aralık 25, 2010, 06:10:28 öö
Yanıtla #9
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 877
 • Cinsiyet: Bay

Sn.Sun çok güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler.


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
0 Yanıt
2989 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 14, 2007, 08:25:39 ös
Gönderen: MASON
Tarihi Yarımada

Başlatan voyageur « 1 2 3 4 » Tarih

39 Yanıt
19521 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 25, 2007, 10:33:07 öö
Gönderen: voyageur
16 Yanıt
9205 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 30, 2007, 07:43:55 ös
Gönderen: Itzhak
19 Yanıt
7804 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 27, 2014, 11:25:18 ös
Gönderen: animi et spiritus
9 Yanıt
7775 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 01, 2017, 03:40:12 ös
Gönderen: Tık-Tik-Tak
8 Yanıt
5884 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 20, 2008, 12:39:32 öö
Gönderen: poyraz06
4 Yanıt
8632 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 08, 2008, 01:34:46 öö
Gönderen: zebex
0 Yanıt
4355 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 14, 2011, 12:30:36 öö
Gönderen: popperist
3 Yanıt
2921 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 26, 2013, 02:35:52 ös
Gönderen: Caliper
10 Yanıt
9053 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 15, 2018, 03:29:21 ös
Gönderen: Novayst