Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar.org`a Gonderilenler  (Okunma sayısı 338962 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 14, 2008, 05:23:47 ös
Yanıtla #150
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Hacý mekke takma ismi hasebiyle, pekte bir ilginç isteði var bu zatý muhteremin :) Ölümden sonraki kurtuluþ hakkýndaki fikirleride bir hayli ilginç :D Atladýðý önemli kurala ise sadece gülümsemekle yetindim :)

Atladýðý Kural mý? Bak þimdi bunu da ben merak ettim :)

hacý mekke    ([email protected][SILINDI]

merhabalar ben mason kardeþligine katýlmak istiyorum fakat þu onemli kuralý atlamak zorundayým ben cokda zengin deilim ancak yeterli seviyede ezoterizm ve batýnilik hakkýnda bilgi sahibiyim bu kardeþlige girmenin benim olumden sonraki hayatýmý kurtaracagýna inanýyorum umarým bir cozum sunarsýnýz

Sn. Sevil

yorum yapýlan mesajý okursanýz atlanan kuralý açýkca görebilirsiniz. Sizin için ilgili mesajdaki bölümü vurgulayarak alýntýlýyorum.

Sevgi ve Saygýlarýmla...

Mart 14, 2008, 05:25:22 ös
Yanıtla #151

:D Þimdi Anladým.

Teþekkürler;)
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 16, 2008, 06:00:59 ös
Yanıtla #152
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öðrenilmelidir

[ISIM][email protected][EMAIL]

ben sizin ambleminizdeki tek gözün ne anlama geldiðini merak ediyorum çünkü kýyamete yakýn çýkacak olan deccal de tek gözlü olacak
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mart 16, 2008, 06:11:16 ös
Yanıtla #153
  • Ziyaretçi

[ISIM][email protected][EMAIL]

ben sizin ambleminizdeki tek gözün ne anlama geldiðini merak ediyorum çünkü kýyamete yakýn çýkacak olan deccal de tek gözlü olacak
Demek Deccal ile özdeþleþtirmiþ. Demekki inandýðý dindende haberi yok. Deccal' in tasviri tek göz deðildir. Deccal' in bir gözü kör, diðer gözü saðlam nitelendirilir. Aslýnda burada fiziken olan bir durumda söz konusu deðildir. Deccal' in iyi görünen tarafýnýn kötü, kötü görünen tarafýnýn ise iyi olduðunu simgeler. Ýnsanlar ne kadar cahil olabiliyorlar...

Mart 16, 2008, 06:23:39 ös
Yanıtla #154

Deccal' in bir gözü kör, diðer gözü saðlam nitelendirilir. Deccal' in iyi görünen tarafýnýn kötü, kötü görünen tarafýnýn ise iyi olduðunu simgeler.

Çok Enteresan bir Yaklaþým, Sevgili Blossom; þimdiye dek bu türden hiç rastlamadýðým, deðiþik bir Görüþ (!) Bunu ciddi olarak söylediðinizden emin olsam, affedersiniz genelde olumlu ve mizahi bir üslupla hitap ettiðiniz için :) buna þaþýrmadým desem yalan olur. Bu konudaki bildiklerinizi Forum üzerinde sakýncalýysa Özelden benimle paylaþýrsanýz Sevinirim.

Saygýlar.       

Mart 16, 2008, 06:27:43 ös
Yanıtla #155
  • Ziyaretçi

Deccal' in bir gözü kör, diðer gözü saðlam nitelendirilir. Deccal' in iyi görünen tarafýnýn kötü, kötü görünen tarafýnýn ise iyi olduðunu simgeler.

Çok Enteresan bir Yaklaþým, Sevgili Blossom; þimdiye dek bu türden hiç rastlamadýðým, deðiþik bir Görüþ (!) Bunu ciddi olarak söylediðinizden emin olsam, affedersiniz genelde olumlu ve mizahi bir üslupla hitap ettiðiniz için :) buna þaþýrmadým desem yalan olur. Bu konudaki bildiklerinizi Forum üzerinde sakýncalýysa Özelden benimle paylaþýrsanýz Sevinirim.

Saygýlar.       
Sevgili Sevil, herzaman da mizahi yaklaþmýyorum caným :) Deccal ile ilgili çok fazla bilgim yok, bildiðim sadece yukarýda yazdýklarýmdan ibaret. Tabii benim görüþüm deðil, Ýslami kaynaklý bir görüþ. Ayrýca bir araþtýrmayada girmedim ama olmazsa araþtýrýp paylaþmak isterim. Sakýncalý olacaðýna da inanmýyorum, çünkü benim görüþüm deðil :)

Mart 16, 2008, 06:30:49 ös
Yanıtla #156

Sevgili Sevil, herzaman da mizahi yaklaþmýyorum caným :) Deccal ile ilgili çok fazla bilgim yok, bildiðim sadece yukarýda yazdýklarýmdan ibaret. Tabii benim görüþüm deðil, Ýslami kaynaklý bir görüþ. Ayrýca bir araþtýrmayada girmedim ama olmazsa araþtýrýp paylaþmak isterim. Sakýncalý olacaðýna da inanmýyorum, çünkü benim görüþüm deðil :)

]Hmm, Anladým. Teþekkür Ederim. Bu arada özür dilerim, yanlýþ anlaþýlmak istemem doðrusu :) Mizahi Anlayýþýnýzý beðendiðimden dolayý belirttim. Neyse, sanýrým enteresan bir Görüþ ve Deccal Olayýnýn gerçekleþip gerçekleþmediði de meçhul, bu yüzden dikkatimi çekti. Bana kalýrsa Deccal Olayý tamamen bir safsatadan ibaret, diye düþünüyorum :)

Sevgiler.

Mart 16, 2008, 06:37:25 ös
Yanıtla #157
  • Ziyaretçi

Teþekkür ederim Sevgili Sevil :) Birazda Þemuel ile uðraþmaktan oldu bu esprili yaklaþým. Açýkçasý alýnmadým, beðenerekte beni onure ettiniz...
Deccal olayýný illa ki bir canlý olarak algýlamayýnýz. Deccal diye ifade edilen bir insan yada insanýmsý bir varlýktan çok bir devlette olabilir (Deccal' in boyu metrelerle ifade edilir mesela). Orada bir tasvir sözkonusudur, bir "varlýk" nüansý yoktur aslýnda. Ben araþtýrýp bulabilirsem bu konu hakkýnda bir konu baþlýðý açayým orada tartýþalým en iyisi. Konu amacýný sapmasýn diye :)

Sevgilerimle,

Mart 16, 2008, 06:39:36 ös
Yanıtla #158

Teþekkür ederim Sevgili Sevil :) Birazda Þemuel ile uðraþmaktan oldu bu esprili yaklaþým. Açýkçasý alýnmadým, beðenerekte beni onure ettiniz...
Deccal olayýný illa ki bir canlý olarak algýlamayýnýz. Deccal diye ifade edilen bir insan yada insanýmsý bir varlýktan çok bir devlette olabilir (Deccal' in boyu metrelerle ifade edilir mesela). Orada bir tasvir sözkonusudur, bir "varlýk" nüansý yoktur aslýnda. Ben araþtýrýp bulabilirsem bu konu hakkýnda bir konu baþlýðý açayým orada tartýþalým en iyisi. Konu amacýný sapmasýn diye :)

Buna çok Sevinirim ve gayet Memnun olurum Sevgili Blossom; Deðerli Paylaþýmýnýzý Bekleyecem. Verdiðiniz çok Güzel Bilgi için ayrýca Teþekkürlerimi Sunuyorum.

Sevgi ve Saygýlarýmla,

Mart 16, 2008, 06:42:10 ös
Yanıtla #159
  • Ziyaretçi

Bende teþekkür ederim verdiðim bilgilere gösterdiðiniz deðer için... Þimdi araþtýrýyorum, en kýsa zamanda ekleyeceðim...

En Derin Sevgi ve Saygýlarýmla,