Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Egoist Tanrının Ürünleri -3-  (Okunma sayısı 2799 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 21, 2012, 07:54:46 ös
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 323
 • Cinsiyet: Bay

Herkese merhaba. Bugün ki başlığımızda bir değişiklik yaparak İnanç kelimesi yerine Ürünleri kelimesini kullandım. Nedeni, bu yazımda inançtan öte bir çok konuya değinecek olmamdır.

Forumda oldukça kızışmalı tartışmaların yaşandığı bir süreçten geçiyoruz. İster istemez bir çok şeyi sorguladığımız bu dönem, içerisinde en çok tartışılan konulardan biriside Kadınlar üzerine gerçekleşti. Bugün hep beraber Kadınların doğasına ve geçmişine doğru serüvenli bir metin yazacağız. Her şey den ziyade muazzam yaratılan kadınların karmaşık düşünce yapısına değineceğiz.

Kadınlar Biyoloji terimleriyle dişi seks organları üreme sistemi içinde yer almaktadır. Oysa ikincil cinsel karakteristikler, eşini cezbetme veya bebek beslemeyi içermektedir. Yani Kadınları seks ürünü olarak görmek imkansızdır. Kadınların cezbetme özelliği nasıldır bilinmez fakat bir virüs gibi bulaşıcıdır. Kadınlar erkeklere göre daha hırslıdır ve her şeyin elinde olmasını istedikleri büyük bir önemdir. Kadınların varoluşundan beri 2.planda bir canlının güveni altına girmek istemişlerdir. Bu canlıda erkek olarak bir görev sürdürmektedir. Kadınların bir çadır olarak gördükleri erkekler zaman içerisinde fazla güven kazanarak kadınların düşüncelerine baskı uygulamaktadır.

Kadınların karşı cinsten bir erkeği cezbetmesinin tek yolu, Fanteziden gelir. Yapısal ve fiziksel olarak muazzam olduklarını belirmiştim. Kadının vücut şekli oldukça kışkırtıcı ve tahrik edicidir. Bu özellik kadınları erkeklerden 1.plan önde olmasını sağlar. Ruhen güçlü olan bu canlılar fiziksel olarak bu güce erişmekte oldukça zorluk çekerler. Psikolojik olarak oldukça hassas bir yapıya sahip olmaları onları 1.plandayken 2.plana atar. Erkeklerin yani karşı cinsin bu zayıflığı bilmesi onun üstünde daha fazla bir baskı yapmasına neden olur. İlk insanlar yani taş devri zamanı, bir kadın elde edebilmek için onu etkilemeye çalışırlardı. Çeşitli güç gösterileri ve av konusunda yeteneklerini sergileyerek kadının beğenisini kazanmaya gayret ederlerdi.  Bu da demek oluyor ki kadınların tarihte ki önemi çok büyük.

Kadının önemsiz olduğunu düşünen karşıt görüşler zaman içerisinde kadınların hünerlerini görmüş ve bunu kıskanmış kişilerdir. İnsanlık tarihinde kadınların yerinin araştırılması İngilizce kelime olan ve History kavramına analoji olarak Herstory diye kavramsallaştırılan araştırma alanı, tarihbilimin ve cinsiyet araştırmalarının bir alanıdır. Kadın tarihi araştırması feminist bir yaklaşımla olabilir; fakat zorunlu değildir. Kadınları keşfetmenin zevkini alan erkekler onların gücünü yavaş yavaş sezmeye başlar. Zaman içerisinde kadınların en güzel yanlarını görürken yavaş yavaş diğer özelliklerini de görmeye başlar. Kadının sinsi bir özellik barındırdığı yavaşla anlaşılmaya başlar.

Evet Kadının Korunma Mekanizması Sinsilik

Sinsilik denilince kesinlikle aklınıza çok kötü gibi kavramlar gelmesin. Sinsilik yerine göre kullanılabilecek bir özelliktir. Kadınların bakış açısından çok detaycı oldukları kesindir. Eğer bir konuda kendine zarar geleceğini düşünür ise kesinlikle beyinden gelen komutlar ile bir plan düzenlemeye başlar. Bir kadın için 2 erkeğin bir birini öldürme girişimi gibi bir şeydir bu plan.

Karşıt savaşları Ekofeminizm

Ekofeminizm için bilimsel tanımlar ile kafanızı yormak istemiyorum fakat bu tanımı vermek en mantıklısı olacaktır ; Ekofeminizm 1970'lerin kadın ve çevre arasındaki ilişkinin daha da önemsendiği ortamında, 1974'te Françoise d'Eaubonne tarafından kadınların dünyayı kurtarmak için önderlik edeceği ekolojik devrimin adı olarak ortaya çıkmıştır. Kadın ve doğa sorunlarının nedeni olarak erkek egemenliğini gören ekofeminizm Ynestra King tarafından 1976'da Toplumsal Ekoloji Enstitüsü’nde (Vermont-ABD) geliştirilmiştir.

Kadınların zamanla kendini keşfettiği için erkek faktörünü düşük görmeye başlar. Erkeklerin zekasına yönelik bir kaç girişimden sonra çeşitli olayları daha iyi kavradıkları görülür. Kadınların değişik faktörde gösterdikleri yetenek onları muazzam yapmaya yeter. Erkeklerin genellikle eski dönem şartları nedeniyle kaba-kuvvet yeteneğine daha elverişli olduğu açık bir gerçektir.

Alıntı
* Kadınların eşyalarına gösterdikleri özen, erkeklerin gözünde sadakat ve özveri simgesidir. İlişkinize gösterdiğiniz özveriyle ne kadar sadık ve güvenilir olduğunuzu anlamasını sağlayabilirsiniz.

* Yaşantısının her alanında başarılı, ne istediğini bilen ve yardım sever kadınlar erkekleri cezbeder.

* Çocuklarla iyi anlaşan ve onları seven kadınlar erkekleri etkiler.

Zevkli ve ince düşünceli kadınlar

* Erkeklerin zevklerine ve alışkanlıklarına anlayış gösteren kadınlar, onlar için daha vazgeçilmezdir.

*Hatırlamaları için erkekleri zorlamadığınız sürece, özel anlarınıza dair tarihleri es geçmemeniz onlar için etkileyicidir.

*Arkadaşlarının ve başkalarının yanında söylemediğiniz sürece, özel hitaplarla ona seslenmeniz erkekleri çok etkiler.

Teslimiyetçi ve duygusal kadınlar

*Bazen, erkeklerin kadınlarla kasten inatlaştıklarını unutmamak gerekir. Kimisi inatlaşan kadınları çok çekici bulurken, kimisi de çocuk gibi küsen kadınları çok şirin bulur.

* Kadınların koruyucusu gibi hissetmek erkekler için gurur verici bir davranış olduğundan etkileyicidir.

* Eleştirmelerine rağmen kadınların duygusallıklarını yansıtabilmeleri onlar için önemlidir çünkü hiçbir erkek duygularını rahatça ifade edemez.

Özenli ve çekici kadınlar

* Giyimlerinden, yemeklerine kadar onlara özen gösteren kadınlar erkekler için etkileyicidir. Bu, ilişkilerine ne kadar özen gösterdiklerinin bir işaretidir.

* Erkeklerin kalbine giden yol, boğazlarından geçer. Özenerek hazırladığınız yemekler, onlar için vazgeçilmez olmanızı sağlayabilir.

* Evde temizlik veya yemek yaparken bile onların gözünde çekici olduğunuzu biliyor muydunuz? Sebebi gayet açık, doğal halinizlesiniz.

Sağduyulu ve çocuksu kadınlar

* Her ne kadar kadınların ilgi alanlarından anlamasalar da, kadınların bu konulardaki sağduyusu birçok erkek için etkileyicidir.

* İşte bir klasik: Erkeklerin çoğu ilk bakışta kadınların kalçalarından etkilenir.

* Sürprizler karşısında kadınların yüzünde beliren çocuksu tebessümler ve gözlerinin parıldaması erkekler için vazgeçilmezdir.

Çekici ve cezbedici kadınlar

* Cinsel hayatınızda baştan çıkarıcı olsanız bile, erkeklerin aslında şehvetin habercilerinden (imalı bakışlar ve sözler gibi...) etkilendiklerini unutmayın.

* Onlar için özenle seçtiğiniz çamaşırları baştan çıkarıcıdır.

* Erkekler hastalıkları boyunca başlarından ayrılmayan kadınları sever.

Zevkli, doğal ve güvenilir kadınlar

* Birçok erkek, gömleğini veya tişörtünü kadınların üzerinde görmekten çok hoşlanır.

* Özel eşyalarını emanet ederek onlara duyduğu güveni belli eden kadınlar, erkekleri etkiler.

*Yapmacık hareketlerden kaçınan, kendisi olan kadınlar erkeklerin beğenisini kazanır!.Gördüğünüz gibi kadınlar üzerinde zamanla beliren bu özellikler ve zevkler erkekleri etkileyen faktörler olmuştur. Kadının zevkleri erkeklere göre daha fazladır. Kadınları etkilemenin binlerce yolu ve çeşitleri vardır. Fakattttt erkekleri etkilemenin 2-3 yolu vardır. Fiziksel olarak güzel olmak, Yetenekli olmak, Üstün olmamak :) Erkekler kadınlara göre daha az özelliklere sahip olduğu için kadınlarda fazla özellik arama gereksinimi duymazlar.

Kadınlar Konusunda Fazlaca söz sarfettiğim bu metini Masonluğa doğru kaydıralım :)

Türkiye'de düzenli veya düzensiz, tüm Masonik aktivitieler resmi hüviyetle ve yasalara uygun olarak faaliyet göstermektedir. Günümüzde, yaklaşık 14.500 üyesi ile Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası, veya Türkiye Büyük Locası, Türkiye'nin ilk, en büyük ve tek düzenli Büyük Locasıdır. 6.800 üyeye sahip Özgür Masonlar Büyük Locası ve bu oluşum tarafından kurulan 700 üyeli Kadın Mason Büyük Locası da Mason ismi ile çalışan diğer derneklerdir. Evet bu son cümleye dikkat ! bu oluşum tarafından kurulan 700 üyeli Kadın Mason Büyük Locası... Kadınların gerektiği taktirde mason olma düşüncesine sahip olduğunu gösterir.

Peki kadınlar neden Masonlukta pek tercih edilmez ?

Kadınların doğasını sizlere anlattım. Az çok bir şeyler kaptığımız bu metinde en çok vurgulamak istediğim kadının güç düşkünü özelliği olmasıdır. Kadınlar istedikleri kadar iyi olsalar da yaratılış özelliğinde midir bilinmez savunma mekanizması olarak sinsilik kadınları bu nedenle 2.plana iter. Kadının gerektiği taktirde bir insanı çok kolay harcayabileceğini unutmayınız.

Kadınların hassas olması da Masonlukta zayıf olabileceği anlamına gelebilir. Psikolojik olarak sarsılan bir kadının toparlanma süreci gerçekten çok uzun zaman alır. Her zaman ona destek çıkacak birini aramaktadır. Psikolojinin sarsılma nedenleri her şey ama her şey olabilir; Aşk, para, güven, ölüm, ceset, kan, korku vb.... bunların hepsine örnek olabilecek en temel kelimelerdir.


Metnimi şöyle bitirmek istiyorum !

Kadınlar ve kediler canı ne isterse onu yaparlar, ve erkekler ve köpekler duruma alışıp, rahatına bakmalılar.

Robert A. Heinlein

En son olarakta araştırmalarım sırasında rastladığım bir videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum !

Buyrun ;

Kadın Masonlar
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi


Kasım 21, 2012, 08:14:49 ös
Yanıtla #1
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 731
 • Cinsiyet: Bay

5:20
Tarihten gelen  bir gelenek. Hepsi bu.
« Son Düzenleme: Kasım 21, 2012, 08:28:17 ös Gönderen: asimov »
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti


Kasım 21, 2012, 08:19:51 ös
Yanıtla #2
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 323
 • Cinsiyet: Bay

5:20
Tarihten gelen bir gelen bir gelenek. Hepsi bu.

Kesinlikle evet. Tarihten gelen bir Gelenek :)
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi


Kasım 22, 2012, 01:49:48 öö
Yanıtla #3
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 323
 • Cinsiyet: Bay

Bir kaç ek yapmak istiyorum. Konunun inanç bölümünde olması, yazının yaratılış yoğunluğu olmasıdır. Ve düşüncelerin en büyük etkiside inancdan gelen kavramsal belirtilerdir. Eşitlik, hoşgörü vb..
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
0 Yanıt
1962 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 21, 2008, 01:11:05 ös
Gönderen: bugfree
0 Yanıt
1815 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 21, 2008, 01:12:52 ös
Gönderen: bugfree
1 Yanıt
2737 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 16, 2012, 04:10:38 öö
Gönderen: NOSAM33
0 Yanıt
2300 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 21, 2008, 01:14:16 ös
Gönderen: bugfree
8 Yanıt
4487 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 05, 2011, 03:07:59 ös
Gönderen: cardiffmonster
9 Yanıt
4389 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 10, 2013, 12:11:36 öö
Gönderen: symbol
4 Yanıt
2386 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 18, 2013, 12:44:34 öö
Gönderen: Melina
39 Yanıt
11538 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 24, 2012, 07:13:18 ös
Gönderen: Waldow
1 Yanıt
1831 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 02, 2015, 01:51:29 öö
Gönderen: Risus
2 Yanıt
1750 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 02, 2016, 02:04:39 öö
Gönderen: hyperbolic metamaterial