Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: İTTİHAD-I İSLAM (İSLAM BİRLİĞİ)  (Okunma sayısı 39012 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 14, 2007, 05:51:37 ös
Yanıtla #10
 • Ziyaretçi

Sn.Shemuel
Sınırları zorlayıp sinir hücrelerini hareketlendirdiğinizi bilmenizi isterim!Sonra da insanlar neden yahudilerden nefret ediyolar diyosunuz.Gel de nefret etme!


Temmuz 14, 2007, 11:50:12 ös
Yanıtla #11

İslam dünyasında birliktelik olmamasının en büyük nedeni bana kalırsa arapların suçudur. Osmanlı gibi monarşik teokratik ümmetçi yapıya halifelik makamının başındaki devlet bu birliği sağlayamadı. Öte yandan insanların Kuran ahlakına ulaşması için okumaları şart önce ki şu an son derecede çarpıtılmış ve bir yandan da kötülenmeye çalışılan bir İslam var. Kurtarıcı gelecekse ki buna inanıyorum işi gerçekten zor.
ars longa, vita brevis...


Temmuz 15, 2007, 12:41:34 öö
Yanıtla #12
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 3123
 • Cinsiyet: Bay

Sn.Shemuel
Sınırları zorlayıp sinir hücrelerini hareketlendirdiğinizi bilmenizi isterim!Sonra da insanlar neden yahudilerden nefret ediyolar diyosunuz.Gel de nefret etme!
1. burada olayı kişiselleştirmeyin,Bir sorununuz varsa buyrun özelde şansınızı deneyin.
2. sizin sinir hücreleriniz buraya gelmeden önce hareketlenmiş.
3. gözleriniz görüyormu? mantığınız çalışıyormu ???yazıları iyice okudunuzmu?Kuran ahlakına bir hakaretimi buldunuzmu?
4.sizin yahudilerden nefretiniz çocukluk yıllarınıza dayanıyor.siz hiç Bir yahudiyle arkadaşlık kurdunuzmu?cevabınız tabiki hayır olacak,eyerki olsaydı nefret etmezdiniz onun hatırı olurdu.Bir çok bilim yahudi bilim adamının dünyaya faydası olmuştur.Ya Yahudi peygamberler bunların hiçmi sizin yanınızda hatırı  yoktur.
5. siz hiç kuran okudunuzmu?Okusaydınız görürdünüz yazanları,Yahudilerin geçmişte Allaha karşı yaptıkları hataları ve aldıkları cezaları neden ibret olsun diye yazmıştır bütün bunları
bulamazsın orada nefret aşılarını
umarım bir gün sende öğrenirsin kuran ahlakını


Temmuz 15, 2007, 05:51:03 ös
Yanıtla #13
 • Ziyaretçi

KURAN'DA YAHUDİLER

Tevbe Suresi

29. Kendilerine Kitap verilenlerden Allah'a ve ahiret gününe inanmayan, Allah ve Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak dini kendine din edinmeyen kimselerle, küçülerek elleriyle cizye verinceye kadar savaşın.

30. Yahudiler, Uzeyr Allah'ın oğludur, dediler. Hıristiyanlar da, Mesîh (İsa) Allah'ın oğludur dediler. Bu onların ağızlarıyla geveledikleri sözlerdir. (Sözlerini) daha önce kâfir olmuş kimselerin sözlerine benzetiyorlar. Allah onları kahretsin! Nasıl da (haktan bâtıla) döndürülüyorlar!

73. Ey Peygamber! Kâfirlere ve münafıklara karşı cihad et, onlara karşı sert davran. Onların varacakları yer cehennemdir. O ne kötü bir varış yeridir!

Maide Suresi

51. Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Zira onlar birbirinin dostudurlar (birbirinin tarafını tutarlar). İçinizden onları dost tutanlar, onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna yol göstermez.

Bakara Suresi

88. (Yahudiler peygamberlerle alay ederek) ”Kalplerimiz perdelidir” dediler.Hayır; küfür ve isyanları sebebiyle Allah onlara lânet etmiştir.O yüzden çok az inanırlar.
89. Daha önce kâfirlere karşı zafer isterlerken kendilerine Allah katından ellerindeki (Tevrat'ı) doğrulayan bir kitap gelip de (Tevrat'tan) bilip öğrendikleri gerçekler karşılarına dikilince onu inkâr ettiler.İşte Allah'ın lâneti böyle inkârcılaradır.

100. Ne zaman onlar bir antlaşma yaptılarsa, yine kendilerinden bir gurup onu bozmadı mı? Zaten onların çoğu iman etmez.

120.Dinlerine uymadıkça Yahudiler de Hıristiyanlar da asla senden razı olmayacaklardır.De ki: Doğru yol, ancak Allah'ın yoludur.Sana gelen ilimden sonra onların arzularına uyacak olursan, andolsun ki, Allah'tan sana ne bir dost ne de bir yardımcı vardır.

Maide

64. Yahudiler, Allah'ın eli bağlıdır (sıkdır), dediler. Hay dedikleri yüzünden elleri bağlanası ve lânet olasılar! Bilâkis, Allah'ın elleri açıktır, dilediği gibi verir. Andolsun ki sana Rabbinden indirilen, onlardan çoğunun azgınlığını ve küfrünü arttırır. Aralarına, kıyamete kadar (sürecek) düşmanlık ve kin soktuk. Ne zaman savaş için bir ateş yakmışlarsa (fitneyi uyandırmışlarsa) Allah onu söndürmüştür. Onlar yeryüzünde bozgunculuğa koşarlar; Allah ise bozguncuları sevmez.

82. İnsanlar içerisinde iman edenlere düşmanlık bakımından en şiddetli olarak Yahudiler ile, şirk koşanları bulacaksın.

Nisa Suresi

46. Yahudilerden bir kısmı kelimeleri yerlerinden değiştirirler, dillerini eğerek, bükerek ve dine saldırarak (Peygambere karşı) ”İşittik ve karşı geldik”, ”dinle, dinlemez olası”, ”râinâ” derler. Eğer onlar ”İşittik, itaat ettik, dinle ve bizi gözet” deselerdi şüphesiz kendileri için daha hayırlı ve daha doğru olacaktı; fakat küfürleri (gerçeği kabul etmemeleri) sebebiyle Allah onları lânetlemiştir. Artık pek az inanırlar.

144. Ey iman edenler! Müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin; (bunu yaparak) Allah'a, aleyhinizde apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz?

155. Sözlerinden dönmeleri, Allah'ın âyetlerini inkâr etmeleri, haksız yere peygamberleri öldürmeleri ve ”Kalplerimiz kılıflanmıştır” demeleri sebebiyle (onları lânetledik, türlü belâlar verdik. Onların kalpleri kılıflı değildir;) tam aksine küfürleri sebebiyle Allah o kalpler üzerine mühür vurmuştur; pek azı müstesna artık iman etmezler.

Al-i İmran

28. Müminler, müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmesin. Kim bunu yaparsa, artık onun Allah nezdinde hiçbir değeri yoktur. Ancak kâfirlerden gelebilecek bir tehlikeden sakınmanız başkadır. Allah, kendisine karşı (gelmekten) sizi sakındırıyor. Dönüş yalnız Allah'adır.

HADİSLERDE YAHUDİLER

Yahudileri de Hıristiyanları da Allah kahretsin. Peygamberlerinin kabirlerini mescid edindiler. Arap topraklarında iki din bırakmayın. (Beyheki)

Yahudileri Allah kahretsin, Allah onlara içi yağını haram edince, onu eritip sattılar ve parasını da yediler. (Buhari,Müslim)

Allah'tan başka ilah olmadığına, Muhammed aleyhisselamın Allah'ın Resulü olduğuna, şehadet edinceye kadar Yahudilerle savaşın. (Müslim)

Müslümanlar Yahudilerle savaşmadıkça kıyamet kopmaz. Hatta taşlar bile, gizlenen Yahudi'yi "Ey Müslüman şu arkamda gizlenen Yahudi'yi öldür" diye haber verir. (Buhari)

Kafir olan bir kavmi seven, onlarla dostluk kuran mümin, kıyamette o kafirlere haşrolur. (Taberani)

Resullahın son sözlerinden biri, (Allah, Yahudi ve Hıristiyanları helak etsin. Arap topraklarında iki din kalmasın) idi. (Beyheki)

İmanın temeli, Müslümanları sevmek ve kafirleri sevmemektir. (İ.Ahmed)

Üç şey imanın lezzetini artırır: Allah ve Resulünü her şeyden çok sevmek, kendisini sevmeyen Müslüman'ı Allah rızası için sevmek, kafirleri sevmemektir. (Taberani)

Ebu Musel Eşari hazretleri anlatır:

Halife Ömer'e (Hıristiyan kâtibim çok işe yarıyor) dedim. “Niçin bir Müslüman kâtip almadın? (Ey müminler, Yahudi ve Hıristiyanları sevmeyin) âyetini işitmedin mi sen?” dedi. Ben de, “Onu dini için değil, kâtipliği için aldım” dedim. “Allahü teâlânın hakir ettiğine ikram etme! Onun zelil ettiğini aziz eyleme! Allah’ın uzaklaştırdığına yaklaşma” dedi. “Ama Basra’yı onunla idare ediyorum” dedim. “Hıristiyan ölürse ne yapacaksan, şimdi onu yap! Derhal onu değiştir” dedi.” (3/55)


Temmuz 17, 2007, 12:43:57 öö
Yanıtla #14
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 3123
 • Cinsiyet: Bay

sayın Draug yada Einsof gerçek adını bilmediğim için isimlerinden birini söylüyorum.
Kuran istediğimiz zaman çok yanlış tevsir edile bilir.heleki bu tevsiri yapanlar arapçası kıt bazı kesimlerse nerelere gider.
İslamın yayılma dönemlerinde semavi dinler arasında herhangi bir düşmalık yoktu.Kuranda sözü geçen kafirler ise putpereslerdir.
Toplum bunu idrak edemediği için Kurandaki kafirler kelimesini kendilerinden olmayan herkes için kullanıyorlar.
Hadisler konusunada gelince önüne gelen bir şey söylüyor.size tavsiyem bunlara pek inanmayın,ruh sağlığınızı bozar ve mantıklı düşünemezsiniz.


Temmuz 17, 2007, 02:30:06 ös
Yanıtla #15
 • Ziyaretçi

Adım Gökhan :) Eskisi Einsof yeni nickim Draug..Maşallah başımıza hadis uzmanı kesilmişsiniz Sn.Shemuel..Ve yahudi kimliğinizle Kur'an tefsirine soyunmanız komik


Temmuz 17, 2007, 04:36:48 ös
Yanıtla #16

Sayın Draug, sizi Yahudiler'e atfen söylediğiniz cümleden ötürü şiddetle kınıyorum_
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.


Temmuz 17, 2007, 04:40:08 ös
Yanıtla #17
 • Ziyaretçi

Teşekkür ederim Sevil hanım :) Sizden gelecek kınama doğru yolda olduğumu gösterir

Saygılarımla..


Temmuz 17, 2007, 05:01:59 ös
Yanıtla #18

İyi o zaman size ''iyi yolculuklar''_
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.


Temmuz 18, 2007, 12:42:59 öö
Yanıtla #19
 • Seyirci
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 922
 • Cinsiyet: Bay

Adım Gökhan :) Eskisi Einsof yeni nickim Draug..Maşallah başımıza hadis uzmanı kesilmişsiniz Sn.Shemuel..Ve yahudi kimliğinizle Kur'an tefsirine soyunmanız komik
asıl yorum komık :D
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
0 Yanıt
2909 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 31, 2006, 03:12:45 ös
Gönderen: MASON
1 Yanıt
12194 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 15, 2016, 02:13:10 öö
Gönderen: Tık-Tik-Tak
7 Yanıt
4902 Gösterim
Son Gönderilen: Haziran 15, 2007, 11:17:54 ös
Gönderen: shemuel
İslam Reenkarnasyonu reddeder!

Başlatan Einsof « 1 2 3 » Islam

28 Yanıt
10467 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 22, 2016, 10:21:53 ös
Gönderen: kurt
İslam ın Aydınlık Yüzü

Başlatan DarkSide « 1 2 3 4 » Islam

30 Yanıt
13546 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 25, 2008, 11:05:54 ös
Gönderen: agnusdei
İslam ın Karanlık Yüzü

Başlatan DarkSide « 1 2 ... 23 24 » Islam

235 Yanıt
85693 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 26, 2015, 05:49:22 ös
Gönderen: Alşah
KUR-AN'DAKİ İSLAM

Başlatan martı « 1 2 » Islam

14 Yanıt
6874 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 12, 2009, 01:05:03 ös
Gönderen: karahan
0 Yanıt
1731 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 21, 2008, 01:27:49 ös
Gönderen: bugfree
0 Yanıt
1841 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 29, 2009, 02:53:08 ös
Gönderen: akasya
2 Yanıt
2479 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 11, 2009, 12:29:11 ös
Gönderen: Saygın